תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 07:44
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
סיכום אנלוגי VS סיכום דיגיטלי
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (250) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3 ... 10, 11, 12   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מאסטרינג
  yoavasif  
Act Compatible
סיכום אנלוגי VS סיכום דיגיטלי
הודעה פורסם: שני 16 ינו',17 15:00   
הנה גם מכאן... למען יירשם !

סיכום אנלוגי VS סיכום דיגיטלי או בקצרה,
ITB VS OTB

צהריים טובים.
שיר שיצא הבוקר.
מצרף מאסטר שיצא לרדיו (סיכום אנלוגי) לעומת מאסטר קודם שנעשה במחשב (דיגיטל).

בשבועיים האחרונים עבדתי על הפקה חדשה לאמן ותיק ומוכשר, אבי טולדנו. לפני שעתיים השיר יצא החוצה ועד כמה שהבנתי כבר זכה להשמעות שזה משמח ותמיד כיף. אבל.....
רציתי לשתף אתכם בשאלה שכבר עניתי עליה לעצמי ממזמן.. אך חשבתי שאולי הגיע הזמן לשחוט כמה פרות קדושות... ושוב להידרש לעניין הסיכום האנלוגי.

מצרף את הקבצים לשיפוטכם.

הבהרות:
בהתחלה סיימתי מאסטר בתוך הקופסה ITB כששני ערוצים בלבד נשלחו לקונסולה שיש לי כאן וחזרו ממנה למחשב. אני עדיין מחשיב את זה כ-ITB כי מדובר בשני ערוצים בלבד. אחרי שסיימתי מאסטר וכבר שלחתי לאמן חשבתי שיהיה נכון כן לפצל לעשר יציאות (למרות שלא עבדתי כך במקור). הסיבה לכך היא כי הקונסולה הייתה שם לאורך ההפקה והמיקס (אמנם רק בשני ערוצים). זה איפשר לי ברגע אחד לפצל את כל הערוצים לחמישה גרופים ולבטל את ה"צבע" של הקונסולה כמשתנה במשוואה. המיקס שנוצר היה דומה מאוד... אותו צבע ממש מן הסתם. אבל.... ויש אבל.... ישנו שינוי שנובע מעצם הסיכום של עשרה

למה בכלל הדיון ?
א. כשיש לך 10 כניסות ויציאות אתה יכול לעשות אתם הרבה דברים, למשל לנתב אותם לחמישה מכשירים חיצוניים שיישבו באופן קבוע כ- EXTERNAL FX ממש כמו פלאגין בתוכנה. אין יותר נוח מזה (סמי.. היבריד שכזה.. אחרי שמצאתם סוויטפוינט של כל חומרה ואתם לא נוגעים יותר מדי).
ב. סיכום אנלוגי איכותי ממש עולה הרבה כסף... (מסכם, ממירים ראויים, חיווטים) ונשאלת השאלה הברורה... האם זה MUST או בכלל.. אולי כדאי להשקיע את הכסף במקומות אחרים.
אז... הנה לכם שני קבצים. ITB שבעצם יצא וחזר מהקונסולה בשני ערוצים בלבד... לעומת OTB שיצא החוצה בעשרה ערוצים וחזר בשניים למחשב.

עד כמה זה שונה ? שונה. עד כמה כדאי ? כל אחד יחליט לעצמו.
המסקנה האישית שלי (ותאמינו לי שהייתי רוצה להסיק משהו אחר ולעבוד היברידי כמו שציינתי): מבחינתי אין כרגע תחליף לסיכום בחוץ של מינימום 10 ערוצים. השינוי הזה, קטן ככל שיהיה, עושה מבחינתי את ההבדל.
לגבי מכשירים חיצוניים ועבודת היבריד...הקציתי זוג יציאות וכניסות נוסף + פץ' קטן... וכל פעם עושה PRINT אחרי הפרוסס).
אשמח לדעת מה אתם חושבים כי ההבדל קיים... (אתם גם לא צריכים לנחש... כתוב מי זה מי).

עד כמה זה זניח/חשוב מבחינתכם ברמת הסאונד ?
מצ"ב לינק להורדת שני הקבצים. יויה.

https://f2h.nana10.co.il/dir/i79996u38zak
הודעה פורסם: שני 16 ינו',17 21:05   
לא שומע שום הבדל.
מיקס זה מיקס, אתם מיקסרים או שאתם קוף.
פשוט.
(מייקל בראואר)
  yoavasif  
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 16 ינו',17 21:07   
תודה על התגובה !
הודעה פורסם: שני 16 ינו',17 21:31   
תודה רבה על זה! הקשבתי בעבודה על אוזניות אייפון שמתי נקודת התחלה רנדומלית על המשפט ׳שוב יושבים על קפה בסלון׳ בשני הקבצים וביקשתי מחבר לדפדף בין שני הקבצים כשאני בעיניים עצומות. וההבדל הוא עצום! זיהיתי תיכף ומיד איזה קובץ הוא ניגן (אפילו דרך אוזניות אייפון). הגרסה ITB מכילה הרבה יותר harshness. הגרסה האנלוגית היא יותר mellow ונשמע שההפרדת כלים שם טובה יותר. לא נתקלתי אף פעם במבחן ישיר מראה את ההבדלים בצורה כ״כ ברורה. אני באופן אישי חובב בלבד, אבל אם הייתי עושה את זה באופן מקצועי אין לי ספק שהייתי שוקל ברצינות להשקיע בכיוון הזה של סיכום אנאלוגי לאור הדוגמה הזו.

תודה #thumbsup
mixtrim
תומך
הודעה פורסם: שני 16 ינו',17 21:34   
הי שמח לשמוע מזה שלא חסכת וניסית, אני זוכר שבדיון שהעלתי בזמנו כתבת (בנושא מעט אחר אמנם)
ציטוט:
בפרויקטים רבים מיקסר הסיכום האנלוגי שלי ... מה BBC... כלל לא נפתח והתוצאה טובה בהחלט למרות שהיא ITB

אז קודם כל היא אכן טובה בהחלט ויותר מבהחלט..
אבל שומעים ש OTB טובה יותר!
תשמע קטע
הקשבתי לקטע במדיה פלייר במוניטורים קטנים יחסית ומשום מה ה ITB היה נשמע פצצה
וחברו היה די רגיל כזה.. עד שגיליתי שהאיקיו פעל בנגן ("בתצורת חיוך") ביטלתי האזנתי
והשכלתי! (מה שמעלה את השאלה, כיוון שמדובר במאסטר איך השומעים מאזינים לזה..)
---
האמת מבחינתי כל דבר שינמיך את האף הגבוה של מלעיזי ה Outbord's שווה טרחה!
#smile
acidhead
Expert
הודעה פורסם: שני 16 ינו',17 22:08   
לא שומע הבדל.
SAR
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 16 ינו',17 22:23   
זה מעניין שחלק מכם לא שומעים הבדל. יכול להיות שדווקא אוזניות אייפון זולות שמעבירות בעיקר את הגבוהים ולכן ההבדל עבורי היה כ״כ גדול בעוד שאם הייתי מאזין ברמקול/מוניטור שמעביר את כל הספקטרום ההבדל לא היה כ״כ מורגש.
  yoavasif  
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 16 ינו',17 22:49   
וואו, זה די מדהים שחלק שומעים וחלק לא.

SAR ההגדרה שלך די מדויקת.
הגרסה ITB מכילה הרבה יותר harshness והגרסה האנלוגית OTB היא יותר mellow והפרדת הכלים שם טובה יותר.

עוד משהו, יש שינוי משמעותי לטובה, לדעתי, בתחום של הנמוכים..... ככה שדווקא בספקטרום מלא ועוד איך אפשר להתרשם מה- TIGHTNESS של הנמוכים שמשהו מהם פשוט לא עובר ב ITB.

MIXTRIM תודה רבה !
מעניין מה שכתבת לגבי העדפות האזנה אצל משתמשי הקצה.
קצת מזכיר לי ש ה NS10-ים ישבו אצל A&R-ים בחברות התקליטים ולכן בכל אולפני ההקלטות תמיד דאגו להצטייד בזוג NS10 כדי לכוון מראש את מה שיקבלו נציגי חברות התקליטים אצלם במשרד (יכול להיות שזה מופרך ואולי בכלל זה סיפור של ביצה ותרנגולת, חח). מכל מקום אני מאמין שהשאיפה במיקס ומאסטרינג, בסופו של דבר, היא לייצר תוצאה שנשמעת הכי טוב ב-FLAT.

אנסה מחר בערב... לייצר קובץ נוסף, כהמלצת רונן הלל בקבוצה מקבילה בפייס.
אשלח את הגרופים שוב פעם למחשב.... אלא שהפעם אפתח על כל גרופ פלאגין שנותן סאטורציה קטנה.
מה כבר יכול להיות ? #smile
מקווה שעד מחר בערב אוכל להעלות לינק נוסף.
הודעה פורסם: שני 16 ינו',17 23:26   
מרגיש לי כאילו יש טיפה יותר איקיו חיוך המדובר על ה OTB, ורבייה עדינה לעומת ה ITB,ונדמה כאילו הריוורב קצת יותר מודגש בנמוכים.
ואולי אני סתם מדמיין !
acidhead
Expert
הודעה פורסם: שלישי 17 ינו',17 00:38   
"עצום, הרבה יותר, כ"כ גדול"

איך נשמע הבדל קטן? #smile
כנראה שהאוזניים שלי ממש גרועות...
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מאסטרינג

לך לעמוד 1, 2, 3 ... 10, 11, 12   הבא
עמוד 1 מתוך 12

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון