תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 10:19
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » SoundBoard - סאונד מקצועי
  soundv  
חיבור פסנתר חשמלי למיקסר-חיווט בסיסי
הודעה פורסם: ראשון 13 אוג',17 11:53   
שלום. יש לי פסנתר מסוג Yamaha p115 עם יציאה Aux out L+R ובנוסף יציאת אזניות כפולה לחיבור 2 זוגות של אזניות. באחת ההופעות לאחרונה, כאשר ניסיתי לחבר את הפסנתר מיציאת ה Aux out למיקסר של Alto zmx-862, שזה מיקסר של 6 ערוצים, לכניסות 3,4 (כי 1 ו2 תפוסים ע"י מיקרופונים) אז לא שמעו את הפסנתר בשני הרמקולים, אלא באחד בלבד. הכבל בו אני מחבר את הפסנתר למיקסר הוא כבל איכותי מסוג TS שבעצם מיועד לחיבור מהמיקסר עצמו לרמקולים (ולא מהפסנתר למיקסר) מכיוון שזה כבל ארוך של 10 מ'. האם שומעים ברמקול אחד בלבד בגלל סוג הכבל/ סיבה אחרת?
ואם אני לא טועה כאשר הוצאתי את אותו הכבל מיציאת האזניות שבפסנתר שלי וחיברתי למיקסר לאותם הכניסות כן שמעו אותו בשני הרמקולים רק שלא אמורים לחבר ליציאת האזניות ממה שידוע לי, מה גם שזה מבטל לי את הרמקולים המובנים בפסנתר שאני זקוק להם בתור מוניטור.
תודה למי שיעזור לי להחכים
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: ראשון 13 אוג',17 12:20   
קצת לא ברור מה חיברת מבחינת סוג החיבור והכבל, אך אקל עליך בבחירת החיווט הנכון:
אם יציאת הפסנתר הינה מונו (כל צד דורש כבל יציאה משלו), אז כבל אודיו/מיקרופון עם מחבר TS יספיק, אלא אם במיקסר אתה נכנס לכניסה סטריאופונית, הדורשת מחבר סטריאו (TRS) שבקצהו השני מחובר לשני כבלים היוצאים מה-AUX של הפסנתר.

אם אתה רוצה לצאת מיציאת האוזניות, זה לגמרי אפשרי בהינתן העוצמה הנכונה, וכאן תצטרך מחבר סטריאו (TRS) היוצא משקע האוזניות ומתפצל לשני כבלים נפרדים בעלי מחבר TS, כל אחד לכניסה במיקסר.
אפשרויות לבעיות, אם בכל זאת חיברת כך:
כבל שאינו מחווט נכון, כבל שאינו מתאים (לרמקולים ולאות אודיו מדובר בשני סוגים שונים, אלא אם הרמקולים אקטיביים והחיבור אליהם מגיע ממיקסר ולא ממגבר), או מחברים לא נכונים, זאת בהנחה שבערוצי המיקסר הפנו כל ערוץ לצד אחר.
ההשערה השניה שלך (מה שקרה מיציאת האוזניות), אפשרית אם מדובר במחבר סטריאו בשימוש, אחר TS רגיל מקצר צד אוזניות אחד.
הודעה פורסם: ראשון 13 אוג',17 12:53   
יציאת ה AUX שלך מורכבת למעשה משתי יציאות, במידה ואתה רוצה להתחבר מונו אתה צריך לחבר כבל 1/4" ליציאה L+R שמתפצל לשני כבלים 1/4" מונו שמתחברים לכניסות 3 ו 4 במיקסר.
אם אתה רוצה להתחבר סטריאו אתה צריך שני כבלים 1/4" מונו אחד מתחבר ל L והשני לR והם מתחברים ליציאות 3 ו 4 במיקסר.
הכנתי תרשים עם צורת החיבור:
הקלק על התמונה לצפיה בגודל מלא
  soundv  
הסבר ממוקד
הודעה פורסם: שלישי 15 אוג',17 18:20   
תודה רבה ReuvenM ותודה Smilan על התרשים המושקע! וואו!
לא הבנתי לגמרי את ההסברים אז אשמח להבהרות . לשאלתכם, הפסנתר החשמלי נכנס למיקסר ומהמיקסר יוצאים זוג כבלים לרמקולים מוגברים. מכיוון שיש את האפשרות אני מעדיף לחבר את הפסנתר בסטריאו.

Smilan - אופציה ב' לא עבדה כשחיברתי מה AUX OUT. כלומר שמעו רק באחד הרמקולים ולא בשניהם. לעומת זאת כשחיברתי מיצאת האזניות במקום ה AUX כן שמעו ב2 הרמקולים.
ראובן, הכניסות (3,4) במיקסר של אלטו הן סטיראופניות? ואם כך שיטת החיבור היא כמו באופציה א' שהציע Smilan? ואפשר לחיבור להשתמש גם בכבל מסוג TS וגם מסוג TRS?
ציטוט:
אתה נכנס לכניסה סטריאופונית, הדורשת מחבר סטריאו (TRS) שבקצהו השני מחובר לשני כבלים היוצאים מה-AUX של הפסנתר
- לא הבנתי האם מדובר בכבלים נפרדים PL ל- PL, כמו שמצוייר באופציה א' של Smilan או בכבל שונה?
תודה
Smilan
Act Compatible
הודעה פורסם: רביעי 16 אוג',17 16:10   
בדקת אם כל החיבורים של הכבל תקינים?

כניסות 3/4 במיקסר הן סטריאופונית במידה ואתה מחבר שני כבלים TS לשתי הכניסות במיקסר. הסיגנאל של כניסה 3 ילך שמאלה והסיגנאל של כניסה 4 ימינה). אם תחבר סיגנאל רק לכניסה 3 (ותשאיר את כניסה 4 מנותקת) הכניסה תהפוך למונו והסיגנאל ילך גם לL וגם לR (במידה וכפתור ה- BAL באמצע)

soundv  
תודה
הודעה פורסם: חמישי 17 אוג',17 18:31   
תודה Smilan , אבדוק את זה שוב בפעם הבאה שאעבוד עם הציוד הזה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » SoundBoard - סאונד מקצועי

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון