תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 10:21
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
רעשי חשמל בkorg
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (90) › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מקלדות, סינטים ושלטים - Synth
  divon  
רעשי חשמל בkorg
הודעה פורסם: ראשון 17 מאי,20 19:48   
שלום לכולם, אשמח לעזרה!
ה korg שלי התחיל להשמיע רעש טכני חלש (כמו של רדיו שלא עובד) ביציאה להגברה.
(korg pa50 sd)
הלכתי לאיש מקצוע שחיבר לו שנאי אחר והבעיה נעלמה.
ובכן, קניתי שנאי חדש, הוא אמר לי שאני צריך שנאי של 3A ו 12V וקניתי 5A ו 12V (המוכר אמר לי שזה שנאי שמתאים לאורגן הזה).
אלא שעכשיו אני מחבר אותו להקלטה במחשב ושוב ההקלטה מלאה ברעשים טכניים. לצערי אין לי בבית מגבר ולכן אני לא יכול לבדוק אם הבעיה היא במחשב, אבל סה"כ המחשב מקליט נקי בד"כ.
האם אתם מכירים בעיה כזו? קרה לכם? אשמח לשמוע...
תודה רבה!
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שני 18 מאי,20 09:57   
יש להפריד בין בעיה של ספק כוח (והשנאי חלק ממנו) לבין רעשים כתוצאה מלולאת אדמה (חפש על זה בפורום).
אם השנאי הקודם הלך, השנאי שהוצע לך מתאים בהחלט מבחינת הדרישה. זרם גבוה יותר אינו מפריע, אלא מתח גבוה/נמוך יותר.
כעת, רעש מספק כוח יכול להיות משנאי תקול (נדיר שרק רעש נילווה לכך!) או יותר נכון מספק כוח שאינו מיוצב מספיק (בתוכו השנאי). אך גם ממתח רשת שיורד מתחת לסף מסוים שבו השנאי אינו יכול לספק את המתח הנדרש למכשיר מסוים.

אם הקורג עבד בסדר ורק נילווה לו רעש המהום/בזז, זה לרוב התאמת שנאי, או ספק כוח שאינו מיוצב, אחרת הכלי לא היה משמיע צלילים כלל.

נסה: נתק את הכלי מכל מכשיר אודיו אחר והשתמש באוזניות מחוברות אליו. האם הרעש עדיין קיים? אם חדל, האם הוא חוזר ברגע שאתה מחבר למערכת/מחשב?
אם רק בחיבור למערכת/מחשב מתחיל הרעש, כנראה מדובר בלולאת אדמה שניתן לפתור די בקלות.
אגב, וודא שכל רכיבי האודיו מחוברים לאותו שקע/מקור חשמל.

הבעיה שאתה מתאר מאוד נפוצה בחיבורים של כלי נגינה ומכשירי אולפן מכל סוג. תוכל לחפש "לולאת אדמה" ground loop, ספק מיוצב, ספק לא מסונן, רעשים בחיבור למחשב וכדומה, כאן בפורומים, אולי משהו יאיר את עיניך.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מקלדות, סינטים ושלטים - Synth

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון