תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 08:30
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
"פאקים" בצליל כשההארד דיסק עובד
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (95) › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מש' Steinberg
  shachar.hendel@gmail.com  
"פאקים" בצליל כשההארד דיסק עובד
הודעה פורסם: ראשון 27 דצמ',20 09:28   
שלום,
אשמח לעצה - נראה לי בעיה ממש בסיסית אבל לא מצאתי פיתרון בשום מקום.
עובד עם קיובייס ו VSTs שונים (הבעיה מתרחשת גם כשאני עובד איתם standalone).
כשאני משתמש ב VST, אפילו רק נגינה בלי הקלטה, וההארד-דיסק עובד תוך כדי, יש פאקים - רעשים והפסקות בסאונד.
עובד עם windows 7, יש לי 8 גיגה זיכרון, ה - CPU לא עובד קשה מדי. החלפתי הארד דיסק ועדיין הבעיה נשארה.
תודה!
acidhead
Expert
הודעה פורסם: ראשון 27 דצמ',20 12:31   
לא בסיסי בכלל, זה יכול להיות הרבה דברים ולפעמים יהיה קשה למצוא את המקור לבעיה כזאת. הרעש מהארדיסק הוא רק סיפטום ולא הבעיה עצמה (רעשים מהארדיסק רק מעידים על כתיבה\קריאה\סריקה)
סביר להניח שתוכנה ברקע עושה איזה פעולה או כשל בדרייבר שגורם לצבר בקבוק. יכול גם להיות שהזכרון הפיזי שלך מתמלא והמערכת משתמשת ב Page File מה שיכול לגרום לקירטועים.

השאלה הראשונה תהיה, האם הבעיה התחילה פתאום? עשית שינוי במחשב לאחרונה? התקנה או עדכון של תוכנות?
אם עשית שינוי וזה היה תקין הייתי מנסה לבטל אותו או לחזור אחורה לגיבוי קודם לתקופה שהכל פעל טוב.

אם אין גיבוי וזה עבד טוב בעבר:

1. בדוק את מצב הזכרון הפיזי בזמן שיש קירטועים בסאונד (הסבר למטה)
2. סרוק וירוסים ו malware אחרי עדכון של אנטי-וירוס ותוכנות הגנה אחרות (כמו malwarebytes)

אם זה לא עבד טוב אף פעם:
1. נתק מהמחשב כל מה שלא הכרחי ובטל את כל הרכיבים הלא הכרחיים לסאונד מה Device manager, (כמו החיבור לאינטרנט) לשם בדיקה, תחזיר אותם אח"כ.
2. בדוק ב Services אם יש שם משהו לא מוכר ולא ברור, נסה לכבות כמה שיותר Services שלא קשורים לסאונד כך שתוכל להבין אם אחד מהם יוצר את הבעיה (אבל רק אם אתה יודע מה אתה עושה #smile)
3. אני מניח שזה טריוויאלי אבל בדוק שאתה משתמש בדרייבר ASIO ושה Buffer לא קטן מדי.

אם לא כל כך ברור לך מה אמרתי לפחות בדוק את עניין הזכרון וה Page file. יכול להיות שהוא מתמלא וכשהמחשב משתמש ב Page File האודיו מתחיל לקפוץ. זה נמצא ב Task Manager, תחת
Performance/Memory.
גם סירקת וירוסים ייסודית יכולה להועיל.

אם היה ברור לך ואתה משתמש מנוסה יחסית, אתה יכול לנסות להריץ טסט עם LatencyMon
  shachar.hendel@gmail.com  
תודה על התשובה המפורטת!
הודעה פורסם: שלישי 29 דצמ',20 22:39   
לגבי השאלה מתי זה התחיל, זה תמיד הציק לי, קשה לי לזכור ממתי ועכשיו החלטתי לנסות לחקור את זה ולכן החלפתי את ההארד דיסק הישן בדגם יותר עכשווי (אבל לא SSD). אני חושב שזה כן שיפר במעט. גם קודם וגם עכשיו כ - 40% מהמקום בהארד דיסק פנוי.

בעקבות התשובה התחלתי לחקור את זה יותר, וראיתי שזה באמת לא קורה כל הזמן, ויש מתאם מסויים עם המדד של קיובייס של audio processing load. כמו כן יש לזה מתאם עם זה שאני טוען יותר כלים לזיכרון, אבל פה החלק המוזר - הזיכרון לא מלא וגם לא קרוב (למשל 4, 4.5 ג'יגה תפוס מתוך 8). ניסיתי לשחק עם ההגדרות של ה - VST Audio System אבל לא היתה הגדרה חד משמעית שעזרה. אני אמשיך לבדוק אפשרויות...
acidhead
Expert
הודעה פורסם: רביעי 30 דצמ',20 08:52   
כדאי לעשות אוטפימיזציה קלה
נסה LatencyMon, תריץ אותו בלי שום תוכנה אחרת שרצה ברקע למשך לפחות חצי שעה או עד שיש קפיצה משמעותית ובדוק מה הגורם לקפיצה.
DreadInnaBabylon
Act Compatible
הודעה פורסם: רביעי 30 דצמ',20 20:21   
מחזק את ההמלצה לאופטימיזציה.

אם ההרד דיסק עובד אפילו לא בשעת הקלטה, ואכן יש עודף RAM, אולי מדובר בקבצים זמניים.
ממליץ להתקין הארד דיסק נוסף (לא partition!), יכול להיות קטן בנפח, ולהגדיר עליו את תיקיות TEMP, TMP, וליתר בטחון גם את ה page file.
דרך לחצן ימני על my computer,
properties,
advanced system settings,
advanced,
environmental variables,
system variables,
להגדיר TEMP ו TMP לדיסק הנוסף במקום הנוכחי.

Performance - settings,
Advanced
Virtual Memory - Change
לבחור את הדיסק הנוסף ל Page File ולבטל את הנוכחי,
להגדיר Custom size בשני השדות לפי מה שמצוין ב Recommended.
הודעה פורסם: חמישי 31 דצמ',20 17:43   
חבל לקנות עוד ארדיסק במקרה הזה, לא סביר שהבעיה מגיעה מ Pagefault. בדיקה של Latencymon תאשש אם זה Hard Pagefault count.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מש' Steinberg

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון