תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 10:22
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
איקולייזר לגיטרה אקוסטית
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (95) › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars
  איצקו  
איקולייזר לגיטרה אקוסטית
הודעה פורסם: שני 12 אפר',21 22:38   
שלום חברים
אני חדש כאן בפורום
וכן איני מבין כלל במושגים מקצועיים,
ועל כן אני ממש זקוק לעזרתכם,

אני שר ומנגן על גיטרה אקוסטית, בעיקר באירועים של שירה בציבור (סביבות ה100 איש)
יש לי גיטרה טיילור 110CE, ורמקול קולונה BOSE L1 PRO 16,
הגיטרה שלי נשמעת מצוין כשהיא ללא הגברה, אך כשאני מחבר אותה למערכת, הצליל שיוצא הוא ממש גרוע, הבעייה העיקרית היא שהMID חזק מאד וממש תוקפני,
גם במערכת וגם בגיטרה יש לי אפשרות לכוון רק בס וטרבל,
האם יש דרך לסדר את העניין בלי להשתמש במיקסר?
מישהו הציע לי לקנות פרה אמפ לגיטרה אקוסטית ודרכו לכוון את הסאונד הרצוי,
האם זה אכן אפשרי? (הדגם שהמליץ לי עליו הוא AD 2 BOSS)
בגיטרה שלי יש כבר פרה אמפ מובנה שהגיע עם הגיטרה, האם זה אכן בסדר להוסיף עוד אחד?
או אולי האם יש דבר כזה להוסיף רק איקולייזר?
אשמח לכל עצה בעניין, אין לי כלל רקע והבנה במושגים המדוברים וכל פיסת מידע תעזור לי.

תודה מראש
acidhead
Expert
הודעה פורסם: רביעי 21 אפר',21 09:51   
הבילבול שלך מוצדק, פריאמפ זה מושג שמשתמשים בוא לתאר הרבה דברים שונים, פריאמפ על גיטרה (עם בטריה), פדל פריאמפ (מדמה מגברים או חללים), פריאמפ להקלטה (אולפני נפרד או כמו זה שיש בכרטיסי קול) ויש אפילו פריאמפ בעולם הסטריאו הביתי (הרכיב ששולט בווליום, בוחר כניסות..)

ההגברה שיש לך על הגיטרה היא בעוצמה שכל פריאמפ עם כניסת כלי או פדל לגיטרה יכול להתמודד איתו.
לך לאחת החנויות שמציעות הדגמה לפדלים וחפש פדל EQ לגיטרה. כמה שיותר מפורט מבחינת תדרים (כמה שיותר פיידרים) או עם אפשרות בחירה של התדר לחיתוך, בד"כ עם נוב שרשום עליו Frequency ונוב נוסף ששולט על עומק החיתוך (gain)
כל אחד מהם ישמע קצת אחרת אז שווה לנסות כמה עד שתמצא את המתאים ביותר.
  איצקו  
הודעה פורסם: רביעי 21 אפר',21 13:25   
תודה רבה להתייחסותך ועזרתך,

אך תוך כדי החיפושים שלי אחר מידע או מוצר כלשהו שיפתור לי את בעייתי,
נתקלתי במספר יועצים (מוכרים בחנויות שונות ומתחרות) שכל אחד מהם נתן עצה אחרת לטיפול בבעיה וכנראה בהתאם למוצרים אותם הוא מוכר,

אחד אומר לי שהפיקאפים של טיילור בעייתיים ואני צריך להחליף לפיקאפ מחברה אחרת
(רמז - הוא לא מחזיק טיילור בחנות),
אחר אומר שחבל להשקיע בפיקאפ וכדאי לקנות גיטרה חדשה ומחברה אחרת (גם הוא לא מחזיק טיילור בחנות),
אחד אומר שהפתרון הכי טוב זה לעשות סטאפ לגיטרה, כי הגיטרה אמורה להיות בסדר גמור, (תוך כדי שהוא ממליץ לי בשקט על חבר טוב ללא קשר לחנות שיודע לעשות זאת מצוין וכמובן שחנותו מוכרת הרבה טיילור),
אחר אומר שאין תחליף למיקסר ושום גיטרה בעולם לא תישמע טוב בלי מיקסר עם איקולייזר מפורט,
והראשון שאמר לי פשוט לקנות פרא אמפ חיצוני,

מה עושים?
אני מבולבל כולי
לא יודע למי אפשר להאמין ולמי לא,
אשמח לעצה מניסיונכם.

תודה רבה
acidhead
Expert
הודעה פורסם: רביעי 21 אפר',21 15:11   
נראה שזהית לבד את הבעיה (יותר מדי מיד) זאת התחלה טובה.
כל העצות שאני אתן לך מבוססות על זה שהכן זאת הבעיה.

אני בעד לפתור את הבעיה עם הציוד הקיים במקום לרוץ לקנות משהו חדש.
בוא נחזור אחורה
אמרת שיש לך EQ שני בנדים על הגיטרה. ניסית להגביר בס וגבוהים? אם זה EQ עם בנדים בעלי תחום תדרים רחב זה אמור להיות דומה להנחתה של המיד ואולי יהיה לנו מזל. נסה לשחק באגרסיביות (בס וטרבל עד הסוף למעלה) שתרגיש את אופי ההשפעה ואם זה עוזר תחזיר אותם קצת אחורה לראות מתי זה מרגיש הכי טבעי.
גם ברמקולים שלך יש EQ מובנה. שווה לנסות להנחית את המיד גם משם (כאמור, גם אם אין מיד להגביר בס וגבוהים זה קצת כמו להנמיך מיד, לא ממש אבל אולי יהיה לך מזל...)

אם זה לא עובד,
תבדוק אם אתה יכול לפתור את הבעיה עם פדל EQ בבדיקה בחנות או בהשאלה, נדיר שתמצא מיקסר עם EQ מפורט "בקטנים", הם בד"כ מכילים רק 2/3 בנדים בתדרים קבועים. פדל EQ יהיה הפתרון הוורסטילי ביותר. עדיפות לכזה עם שליטה בתדר אבל לא מחייב.

עדיף שתבדוק מראש מה כל חנות כזאת מציעה לפני ההגעה שתדע מראש מה אתה רוצה לבדוק (איזה פדל או מיקסר קטן). תבדוק שהוא ניתן להדגמה שם ואידיאלית לך לשם עם הרמקול והגיטרה שלך.
אל תקנה שום דבר בלי לבדוק!

עצות טובות הן כאלה שמראות לך את צורת החשיבה\הדרך אבל לא מכתיבות את הפעולה. אין סיבה לקחת שום עצה בעיניים עצומות. אתה תהייה חייב לבדוק בעצמך "על רטוב". אם לא סביר שתכנס להוצאות מיותרות ולא תקבל את הפתרון שאתה מחפש.
Avodaraba
Act Compatible
הודעה פורסם: חמישי 22 אפר',21 10:49   
יש לי את אותה הגיטרה ואני מסכים, נשמעת מעולה ללא ההגברה והרבה פחות טוב מוגברת.

כל הגיטרות של טיילור (ממש כמעט) סובלות מבעיה דומה אבל אפשר להתגבר על זה עם
פרהאמפ/מולטי אפקט מותאם לאקוסטית.

בהחלט הייתי שוקל לקנות גיטרה עם פיקאפ טוב יותר, טקמיני, מרטין, אפילו לאיבנז יש דגמים שנשמעים טוב יותר מוגברים.

לגיטרה שלך (שלנו ) אין הרבה מתחרים (קצת מגזים) ברגע שאתה שם מולה מיקרופון טוב אבל לצערי הפיקאפ שלה ממש נחשב נחות בעליל.

מיקסר דיגיטלי טוב או פרהאמפ ממש טוב לאקוסטית יכול מאוד לעזור אבל אתה צריך לסחוב ולשרשר עוד ציוד במקום הדרך הקלילה יותר, גיטרה וזהו.
הודעה פורסם: חמישי 29 אפר',21 21:15   
אתן פיתרון מכיוון שונה,אם תשדרג את הגיטרה מבחינת הגברה לעולם לא תקבל חזרה את ההשקעה במכירה אם בכלל.זה אחד.אם הגוטרה טובה ונשמעת לטעמך כלומר היא רק צריכה הגברה טובה.אמליץ לך על מיקרופון DPA 4099 שמתלבש על הגיטרה ו"עוקב" אחר כל תנועה בשל כך,כך שהוא מגיב דומה לפיקאפ באחידות הצליל ללא התקרבות/התרחקות וללא סטנד,כן ידרוש מיקסר/פריאמפ עם מתח פאנטום.נתקלתי ביד שנייה במצב מצויין ב 1200 שקל,וסביר שהוא ימשיך איתך לגיטרה הבאה שלך ודי ישמור על הערך שלו.
כל זה אני אומר כי אישית כשאני שומע אקוסטית מחוברת דירקט זה נשמע לי פלסטיקי וללא נשימה,ללא התהודה הטבעית.אני מבין שזה פותר פידבקים וכולי אבל המיקרופון שהצעתי גם פותר בגלל הקירבה שלו לכלי.בהצלחה
Avodaraba
Act Compatible
הודעה פורסם: שישי 30 אפר',21 09:45   
גם זה פתרון
אבל זה ידרוש שימוש במחשב או פדאל כמו ה HX STOMP למשל
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון