תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 10:29
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
טכניקה לכינור
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (170) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד
  Rock_Artist  
S.Supporter
טכניקה לכינור
הודעה פורסם: שלישי 08 אפר',03 19:03   
ובכן...
מה לעשות רכשתי לי כינור #smile, למען האתגר ובעיקר כדי שאדע להיות מתזמר יותר טוב לחיות מחמד אלו...

עכשיו לשאלות...
הדבר שהתקשתי למצוא באינטרנט הוא מקור כלשהו עם מידע לגבי טכניקת הפקת צליל ונגינה בכלי.
הדבר אסור שיבוא על חשבון הוראה מקצועית אבל כמו שלפסנתר יש אתרים מפורטים הייתי שמח אם מישהו יודע גם על כאלה לכינור...

תודה ויום טוב.
AMIT
Act Compatible
Re: טכניקה לכינור
הודעה פורסם: שלישי 08 אפר',03 21:22   
Rock_Artist :
ובכן...
מה לעשות רכשתי לי כינור #smile

הוצאת לי את השאלה מהפה.. בדיוק גם אני מצאתי לי כינור.. רק שאני עדיין לא מתעסק בטכניקה... אני עדיין בשלב של למצוא את ה"טאצ'" #smile
משתתף לשאלתך ובכלל, כל חומר מעניין על הכלי הנהדר הזה שיכול לתרום למתחילים כמונו- יתקבל בברכה
הודעה פורסם: שלישי 08 אפר',03 23:14   
תגדיר טאץ? אתה מצליח להוציא צליל?
Ram Sofer
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 08 אפר',03 23:16   
אני לא בטוח מה הולך פה,
אני מרגיש כמו בפרק של X-FILES -
לא יאומן, אבל גם אני קיבלתי שלשום כינור מתנה ממישהו!
יכול להיות שמישהו מסתובב בארץ ומחלק כינורות? :razz:
מצטרף לבקשות...

מי יודע, אם ילך טוב אולי נקים את הטריו הראשון של אקט?! #thumbsup
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 08 אפר',03 23:26   
אני מבין שאני הקשתן היחידי בעיר...
באמת כבוד.

תישמע, אני אנסה להסביר משהו מהעקרון של אחיזת הקשת. (בנוגע לאתרים, מצטער אבל אין לי מושג).

1. אז עד עכשיו לימדו אותנו שצריך לפרוט או להקיש באופן כל שהוא על המיתר כדי להוציא אותו משיווי משקל.
אז בכלי קשת זה קצת שונה וחשוב שתבין את השוני.
משיכת הקשת יוצרת חיכוך עם המיתר ובניצב לו.
המיתר, כאילו מתגלגל עם החיכוך אבל בגלל המתיחות חוזר למקומו ובגלל חוק ההתמדה הופך פאזה לשיא אמפליטודה.
2. בכלי פריטה, בשלב הזה המיתר אסף אנרגייה והגיע לשיא התאוצה ולכן, כמו נדנדה הוא ישאף לחזור וכך הלאה - יצירת תנועה מחזורית = צליל.
בכלי קשת המיתר מתגלגל חזרה למקומו ובגלל אותו חוק ההתמדה שואף להמשיך ולהתגלגל בגבולות האלסטיות שלו אבל אם היינו עוזבים אותו לנפשו בשלב הזה היינו מקבלים סידרת עיליים לא שקולה (מכל מיני סיבות) ולכן, גם תדירות הייסוד היתה ממוסכת וגם העוצמה הכללית היתה בלתי ניתנת למהוד.
פה באה הקשת אשר תופסת את המיתר ומאלצת אותו לחזור ו"להתגלגל" לכיוון המשיכה.
עכשיו, יש למיתר מספיק זמן לארגן את שלב ההתאבכות (אשר קיים בכל כלי מייתר ברגע היציאה משיווי משקל) ולסדר צליל בריא.
3. בקיצור - מילת המפתח כאן היא "תפיסת המיתר". תפסת את המיתר (כלומר הצלחת להכניס אותו למסלול של התגלגלות וחזרה) - יש לך צליל.
לא תפסת את המיתר יש לך שריקה.
4. הקשת בנוייה משני חלקים: גוף ושיער.
לגוף הקשת יש כמה חלקים וחשוב מכך, שלושה אזורים: TIP = קצה הקשת, FROG שזה האזור שאותו אוחזים וכמובן MIDLE שזה האזור המרכזי.
5. יש לקשת אחיזה מאד חשובה שתכליתה לאפשר לך שליטה במשקל שהקשת מפעילה על המיתר.
הבלאנס כאן ישפיע על סיכויי תפיסת המיתר, על העוצמה, על חילופי הקשתות וכ"ו.
אין סיכוי בעולם שאני אוכל להסביר לך בשלט רחוק איך להחזיק קשת וגם הערך של תמונות לדעתי מוטל בספק.
6. מכל מקום, תתחיל בתנועת משיכה (DOWN BOW), שזה אומר שאתה מתחיל מאזור ה-FROG כך שהיד מפעילה משקל רב יחסית על המיתר.
זכור מה המטרה ורד עם היד למטה...

התיאשתי.
הלכתי ל-GOOGLE
היקשתי: violin bow technique

וקיבלתי יופי של תוצאות. תעבור עליהן ושיהיה בהצלחה.
מכאן, אני רק מתקן בעיות:

בכל אופן:
אתר ראשון
שני
יש אתר לכנרים שיש בו גם פורום... לא להאמין, עוד פורום... חילול הקודש...
רביעי
חמישי ומומלץ לכולם בטרוף
ניחא, גם זה למי שיש זמן
TamirE
Act Compatible
הודעה פורסם: רביעי 09 אפר',03 00:40   
אתם ממש עושים לי חשק להשקיע כמה מאות שקלים בכינור למתחילים כלשהו... אולי אני ממש אעשה את זה גם! אלא אם כן זה יעבור לי תוך שבוע #biggrin
סתם, האמת היא שאני חושב על זה כל כמה שנים ודוחה את זה שוב ושוב, אולי זה סימן שצריך להחליט ולקנות כבר. יש למישהו כאן אולי איזו המלצה לכינור זול אבל נגין שלא יכאב בכיס יותר מידי למוסיקאי שזה בכלל יהיה כלי משני עבורו?

ובואו נקשר את העניין לתיאוריה וכדומה, יש כמה דברים שמאוד מענינים אותי...

איך אתם מסתדרים בתור גיטריסטים בנגינה על כינור שהוא בעצם כלי חסר שריגים?
יורם, זה נדמה לי או שראיתי שריגים על כמה כינורות באתרים ששלחת בהודעה המושקעת מקודם? זה נהוג או שזה רק בכינורות למתחילים שלא יודעים עדיין כלום או ילדים או משהו כזה?
זה בעצם נראה יותר כמו סימונים או גומיות או מדבקות... זו אחת משיטות הלימוד לאנשים שמתחילים ללמוד כינור?
Ram Sofer
S.Supporter
הודעה פורסם: רביעי 09 אפר',03 10:58   
#thumbsup תיארתי לעצמי שיורם לא יאכזב...

עוד שאלה- ראיתי שיש כינורות בנפחים שונים (1/8, 1/4, 1/2 וכו'). האם הנפח משפיע על צבע הצליל, או שסתם מדובר בנוחות והעדפה אישית?

לתמיר-
קבל לינק לעמוד הכינורות ב"זאפ". יש שם כינורות החל מסכומים נמוכים מאד (פחות מ-300 ש"ח כולל קייס קשיח וקשת). בקשר לאיכות, קטונתי מלייעץ, אבל משום מה יש לי הרגשה שהם לא בדיוק "פאר היצירה" בתחום... :razz:
  Rock_Artist  
S.Supporter
הודעה פורסם: רביעי 09 אפר',03 14:37   
לגבי הגודל... הגודל כן קובע...
גם כמו בגיטרות יש סוגים שונים של מיתרים (מספר כמו 011 לדוגמא בגיטרה).

השימוש העיקרי של הגודל הוא בעיקר עבור אנשים שונים, נניח אדם עם אצבעות קצרות או קטנות או ילד.
לרוב האנשים שעברו את גיל ההתבגרות לפי הבנתי 4/4 / שלם הוא המתאים.

מבחינת מחירים כינור "סביר" נע 350-500 ש"ח ואלו הם בהם כינורות איומים אבל מספקים עבור אלה מאיתנו שעדיין לא מתקרבים לקרסוליו של פרלמן #smile.

מבחינת פרטים / גיטריסטים. הגישה לכלי היא אחרת לגמרי כמו כן בהצבה נכונה של הכינור היד איתה את שולט בגובה הצליל אינה אחראית על אחיזת הכלי (הסנטר וה"כתף" בתוספת כרית הם האחראיות על מיקומו) ובכך היד בעצם חופשית. הסכנה לאנשים שהשמיעה שלהם עברה פיתוח כלשהו (או שאני מדבר רק עלי) היא שאתה לוחץ ואתה אומר לעצמך... רגע הכינור לא מכוון צריך לסטפ אותו אבל בינינו זה רק החוסר דיוק שלך #smile.
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: רביעי 09 אפר',03 15:35   
Ram Sofer :

עוד שאלה- ראיתי שיש כינורות בנפחים שונים (1/8, 1/4, 1/2 וכו'). האם הנפח משפיע על צבע הצליל, או שסתם מדובר בנוחות והעדפה אישית?
:

זה נכון אבל בניגוד לגיטרות ששם נפחים שונים זה עניין לגיטימי שקשור בהעדפות אישיות (סאונד נפח, סאונד סוליד, גוף גדול, גריף קצר וכ"ו), בכינור יש גודל אחד מקובל וכל שאר הגדלים הם כלים לתלמידים.
מאחר וכינור יש מי שמתחיל ללמוד ממש בגיל ינקות (גיל 3, 4), אין מנוס מלייצר גדלים שלא יהרסו ליינוקא את היד.
בכל מקרה, מדובר בגודל לצורך אימון ולימוד ולא בסטנדרט.
הסטנדרט הוא אחיד!

לגבי המייתרים, אז שוב, נכון שייש הבדלים בין המיתרים.
הם לא רק בעובי אלא בעוד מספר פרמטרים.
רב הכנרים בכלל לא מייצרים העדפה לעובי מסויים (כמו גיטריסטים), אלא לסוג מסויים.
יש כל מיני סוגים:
מיתרי סולו שהם יותר מבריקים
מיתרי תיזמורת
מיתרים ברמת רכות וגמישות שונה (כמובן מושפע מהעובי אבל גם מסוג הליפוף).
יש GADGEים שונים ו-WOUNDים שונים (ליפופים) ועוד הרבה שינויים.

אני מכור למיתרים של PIRESTRO כשאני מנגן קשת, ומיתרים של TOMASTIK כשאני מנגן ג'אז.
פעם אהבתי מיתרי GUTT שהם מיתרים מגידים.
בניגוד לגיטרה, שמחליפים מיתרים כסט שלם כשהסט נגמר, בקונטרבס אני מחליף מיתרים לפי השימוש הנגינתי לאותו הערב.
המיתרים לא מתכלים מעצם המתיחה והפירוק.

מרכיבים, מפרקים וכ"ו.
וכשצריך, קונים סט חדש.

סט חדש לקונטרבס זה 200$.
כל מיתר GUTT 120$ (אף אחד לא מנגן עם סט שלם).
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: רביעי 09 אפר',03 15:41   
TamirE :
איך אתם מסתדרים בתור גיטריסטים בנגינה על כינור שהוא בעצם כלי חסר שריגים?

לומדים ומתאמנים.
בשיעור של חצי שעה לומדים ואח"כ 10-20 שנה מתאמנים.
זה בערך היחס.
וחוץ מזה, כל הזמן מתקנים מהר.

TamirE :

יורם, זה נדמה לי או שראיתי שריגים על כמה כינורות באתרים ששלחת בהודעה המושקעת מקודם? זה נהוג או שזה רק בכינורות למתחילים שלא יודעים עדיין כלום או ילדים או משהו כזה?
זה בעצם נראה יותר כמו סימונים או גומיות או מדבקות... זו אחת משיטות הלימוד לאנשים שמתחילים ללמוד כינור?

שאלת וענית.
זה לא מקובל.
יש כינורות תלמידים עם סימון שטוח (או רק שרטוט) של המקום המדוייק אבל מכל מיני סיבות, אין מקום מדוייק ולכן כל השיטה הזו של לסמן היא שיטה שגם ברמה הפדגוגית היא, לטעמי ולטעמי בלבד, שגוייה מהיסוד
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד

לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
עמוד 1 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון