תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 08:09
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
פופר שלא מבצע את עבודתו כראוי?
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (90) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » SoundBoard - סאונד מקצועי
  צופיפניק  
S.Supporter
פופר שלא מבצע את עבודתו כראוי?
הודעה פורסם: שישי 12 מרץ,04 19:05   
לפני כמה ימים קניתי פופר של סמסון, דגם PS01.
(מדובר כאן בעיגול שחור שבמרכזו שתי חתיכות בד דקיקות)
לאחר כמה הקלטות איתו, שמתי לב שהוא אכן מונע חלק גדול מה-"פיצוץ" שנוצר ע"י הגיית מלים עם פ' דגושה, אבל לא את כולו.
למה הכוונה? פעם הייתי מקבל באות פ' "פיצוץ" נוראי שהיה הורס את כל המיקס, והיום עם הפופר אני מקבל "פיצוץ" הרבה יותר קטן, אך עדיין קיים ונשמע בבירור.
אני שר עם מיקרופון NT3 קונדנסר של Rode, כאשר הוא מופנה ישירות אל הפה כמו מיקרופון דינמי. כשאני שר נמוך בטונים אני גם שר חלש, ולכן אני שר קרוב מאוד למיקרופון. ניסיתי לשנות את המרחק של הפופר מהמיקרופון, ואת המרחק של הפה שלי מהפופר, אך עדיין יש "פיצוץ" באות פ'. הפיתרון היחיד שמצאתי הוא לכוון את המיקרופון לכיוון אחר, כך שהוא לא יפנה ישירות לפה שלי, אך בצורה כזו אני גם מאבד את כל תחום התדרים הנמוך...
שאלותיי הן:
1. האם יכול להיות שהבעיה היא בפופר עצמו, ושצריך לקנות אחד אחר? (אולי צפוף יותר?)
2. האם יש למרחק של הפופר מהמיקרופון, או של הפה מהפופר, חשיבות כלשהי?
3. באיזו זווית צריך להיות הפה שלי יחסית לפופר? הפופר יחסית למיקרופון? המיקרופון יחסית לפופר?
4. האם יש דרך כלשהי בצורת השירה להיפטר מה-פ'? ניסיתי אבל אז אני נשמע כאילו שאני מדבר באיזה מבטא מוזר.
5. האם יש שיטה טובה להיפטר מה-"פיצוצים" בהקלטה באמצעות תוכנת עריכה? ניסיתי להוריד את הווליום של ה-פ' אבל זה לא כ"כ עוזר. השיטה שמצאתי היא לעשות Fade In, וגם היא לא מושלמת - אשמח לשמוע על שיטות נוספות.

בכלל, כל עצה בנוגע לשימוש נכון בפופר תועיל. אודה לתשובות מהירות. אני די מבואס מהעניין, חשבתי שעם הפופר אני סוף סוף אפטר מהבעיות האלה לגמרי... #thumbsdown
Kirkagur
Expert
הודעה פורסם: שישי 12 מרץ,04 19:29   
אם הפופר קרוב מאד למיקרופון בהחלט יתכנו פופים קטנים. 3-5 ס"מ רווח אמורים להספיק.
ניתן להתגבר על הפופים בעזרת עריכת אודיו בצורה טובה מאד. בדרך כלל הפופים בולטים מעל שאר הוויב כך שניתן לזהות אותם בקלות ולעשות להם נורמלייז. מה שכן, זאת עבודת נמלים קשה ומעצבנת.
BoazP
הודעה פורסם: שישי 12 מרץ,04 20:00   
אני מצאתי שהפופר הכי אפקטיבי כשהוא נמצא קרוב לזמר ורחוק קצת מהמקרופון - לא להפך. יחד עם זאת, זה עדיין לא מונע את הבעיה, רק מעדן אותה. פשוט למדתי לעדן את ה-פ' שלי ולשיר אותה בצורה שלא גורמת פיצוץ.

אני לא מורה לפיתוח קול או וירטואוז, אבל אני אנסה להסביר איך אני נמנע מזה בצורה מטאפורית. הפיצוץ נגרם לדעתי ממצבים שבהם אתה צובר יותר מדי מתח לפני שאתה משחרר את ה-פ', כמו שמותחים חץ בקשת. צריך לדעת למשוך יותר עדין ופחות כדי שמתי שתשחרר זה יצא יותר מעודן, אבל גם לא יותר מדי מעודן כדי שזה לא יצא "לפלפי". אני מצאתי שיש מקום שם באמצע שזה לא גורם פיצוץ משמעותי ועדיין נשמע כמו פ' בריאה בהתחשב בהדגשה של המקרופון במצב של קירבה יחסית אליו. כששרים מהר זה קשה יותר לשלוט בזה, אבל כמו בכל כלי נגינה בשביל זה מתחילים לאט.

#smile

בועז
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שבת 13 מרץ,04 10:28   
מכנית יש לפזר ולדכא את מסת האוויר המופקת בהברות אלו. כל אמצעי שיכוך במרחקים משתנים עוזר, כמו גם מפזרים למיניהם (חפץ המושם בתווך, אפילו עפרון).
rockem
הודעה פורסם: שבת 13 מרץ,04 11:45   
שתי טכניקות מאוד טובות לזה
זה אחת לשים את המיקרופון נמוך שהזמר שר ממש לקצה שלו
(אבל עכשיו כשאני חושב על זה זה לא אפשרי עם ה NT3)

והשני זה לשים את המיקרופון בזוית (off axis) ובמצב כזה גם לא צריך פופר
ברוב המיקרים

בכל מקרה לי יש את אותו הפופר והוא עושה עבודה די בסדר, לא הכי טובה
(הוא כנראה לא סתם זול) אבל מספק
  צופיפניק  
S.Supporter
הודעה פורסם: שבת 13 מרץ,04 11:58   
rockem :
בכל מקרה לי יש את אותו הפופר והוא עושה עבודה די בסדר, לא הכי טובה
(הוא כנראה לא סתם זול) אבל מספק

תראה, אני מוכן גם לקנות אחד יותר יקר
האלה היא אם היותר יקר יעלים את הפיצוצים האלה לגמרי, או שגם שם אני אצטרך לערוך אח"כ את הקטע המוקלט...

ראובן - אז מה אתה מציע, שאני אשיר לתוך עיפרון בנוסף לפופר? נראה לי קצת לא מקצועי... #biggrin
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שבת 13 מרץ,04 13:00   
ציטוט:
ראובן - אז מה אתה מציע, שאני אשיר לתוך עיפרון בנוסף לפופר? נראה לי קצת לא מקצועי...

לא הבנתי: אתה רוצה להגיד לי שניסית את מה שכתבתי, או ששלחת את ההודעה הזו מבלי לנסות או לקרוא במדוייק מה שכתבתי?
לגבי "מקצועי", זה לא ענין מה שנראה לך מקצועי או לא. זה או שאתה רוצה תשובה או הבהרה או לא. או שמבינים במה מדובר או שלא.
"מקצועי": טובי הטכנאים בעולם השתמשו בזה כשזה עזר בתופעות הנ"ל. הם ניסו כל מה שאפשר ללא כסות של "מקצועי" או לא. גם גרב ניילון עושה את העבודה. אז מה?
AMIT
Act Compatible
הודעה פורסם: שבת 13 מרץ,04 14:01   
ציטוט:
או שגם שם אני אצטרך לערוך אח"כ את הקטע המוקלט..

למה? מה קרה? ולנסות לשיר בלי "פ"(יצוצים)? ברק, תתעורר, זה מתחיל להשמע פאתטי, אין שום סיבה בעולם שלא תוכל להתגבר על זה . שהשאיפה למקצוענות הופכת לOVER , זה מתחיל לקבל בדיוק את הצורה ההפוכה. נסה ללפף בד על הפופר החדש. סביר להניח שזה יעבוד אלא אם כן אתה סתם נבהל מקצת "פ"יים

מה היה עם "הפופר" המאולתר לפני שקנית את החדש?

כמו במלחמות, האמצעים הפרימיטביים הכי עובדים.
הודעה פורסם: שבת 13 מרץ,04 14:21   
שלום לכם חברים,

1. לי אין קונדנסר, יש לי SHURE SM58 אבל לפעמים באמת יש קצת PPPPA כזה בפ'ים.
וגם אין לי פופר, אז באיזה אמצעים מאולתרים אתם משתמשים?
ראובן - כשאמרת גרב ניילון - התכוונת להלביש את המיקרופון עצמו בה או לשים אותה כחוצץ? (סליחה מראש אם השאלה מפגרת #smile ).
איזה אמצעים מאולתרים נוספים יש? ולא כל-כך הבנתי את הקטע של העיפרון.

2. ברוב המקרים, לא עדיף פשוט לגשת לקטע שבו יש את ה PPPPA המעצבן ולמחוק אותו ולהקליט את המילה או את המשפט מחדש תוך-כדי הקפדה שהפעם לא ייצא PPPPPA מעצבן??? למה בכל-זאת בכל האולפנים יש פופר? (ולפני שידעתי מזה פופר - הייתי קורא לזה קונדום למיקרופון #smile ).

סהר
rockem
הודעה פורסם: שבת 13 מרץ,04 14:49   
צופיפניק אתה יכול להסתדר טוב מאוד גם עם זה, לפני זה היה לי פופר מאולתר
מחוט ברזל וגרביון וגם הוא עשה עבודה מצויינת
אם באמת יש לך פופים מאוד מפריעים, תנסה להטות קצת את המירופון ולא לשיר
ממש ממש מולו אלה קצת בזוית זה יפזר את הפופים
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » SoundBoard - סאונד מקצועי

לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
עמוד 1 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון