תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 07:34
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  Kirkagur  
Expert
זימזום במוניטורים וחוטים מאריכים של חשמל?
הודעה פורסם: חמישי 09 ספט',04 20:27   
התחלתי בעבודת נמלים מדוייקת ומפוארת של הרכבת האולפן החדש שלי... הכל נראה ממש טוב, אני יושב במרכז האולפן מול המחשב ומרגיש כמו קפטן פיקרד שמפקד על האנטרפרייז כשלפתע לוכד את דעתי זימזום מהמוניטור השמאלי. לאחר בדיקה מעמיקה הסתבר ששני המוניטורים פולטים זימזום משבש דעת, ואז מתחילות הספקולציות והבדיקות הסדרתיות:
המיקסר הלך #ugh לא #smile
הכרטיס קול נדפק? #cry לא #thumbsup
הכבל התחרפן? זאת הייתה האופציה המועדפת עלי אבל... לא #thumbsdown
המוניטורים? התקלקלו שניהם בבת אחת? לא יכול להיות

התחלתי להחליף שקעים ותקעים בקצב, מאריכים התעופפו באוויר, מחשבים זזו מפינה לפינה וכל הסדר המדוקדק שעמלתי עליו ירד לטמיון, האנטרפרייז שלי הפכה לספינת פיראטים שורצת עכברים (אופטיים).
מסתבר שהבעיה הייתה כבל מאריך חדש, אבל כנראה ארוך מידי שאכשהו יצר את הרעש הזה במוניטורים. נפטרתי מהרעש אבל אני מותש והחדר לא מסודר כמו שרציתי. כמו כן עדיין לא חיברתי את הפראמפים-קומפרסורים וחבריהם, ואם אני לא משתמש בכבל המאריך אין לי גם איך לחבר אותם.

אנא הושיעו:
האם חיבור של מכשירים כמו פרהאמפ-קומפרסור לחוט מאריך כזה עלול לפגוע בתיפקוד/סאונד שלהם?
מה בכלל הקטע הזה עם החשמל? למה החוט מאריך שלי בוחר לפצוח בקריירה של שירה, ומה עושים עם זה?

תודה!
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: חמישי 09 ספט',04 21:05   
עליך לחבר את כל ציוד האודיו לנקודת חשמל אחת, תהיה זו בקיר או דרך כבל מאריך (תקני, ולא מאולתר בחיבוריו).
לא אמורה להיות שום בעיה.
כשמחברים אולפן, מומלץ לחבר קודם את המוניטוריםף אליהם את המיקסר, וכך לשמוע כל הזמן את תהליך החיבור של כל רכיב בשרשרת, ואם קורה משהו, יודעים שזה הרכיב האחרון שהוכנס לשרשרת.
בכל מקרה:
ציטוט:
התחלתי להחליף שקעים ותקעים בקצב, מאריכים התעופפו באוויר, מחשבים זזו מפינה לפינה וכל הסדר המדוקדק שעמלתי עליו ירד לטמיון

את זה לא עושים בפאניקה, אלא הולכים שלב שלב בשרשרת המחיה של הצליל ומנתקים חוליה אחר חוליה ובוחנים בכל פעם האם קלו המים.
כמו כן אפשר שרכיב אחד מחובר לא נכון חשמלית ומשבש את כל השאר (פאזה הפוכה בתקע/שקע, שנאי קיר המחובר בקוטביות הפוכה, מחובר לשקע מרוחק בקיר אחר).
הפרד ומשול. לך בשיטת השלילה.
  Kirkagur  
Expert
הודעה פורסם: חמישי 09 ספט',04 21:12   
לחבר הכל לשקע אחד? דווקא חשבתי שההפך יעמיס פחות על מערכת החשמל שלי! אם זה לא יותר מידי מסובך הייתי רוצה לדעת למה?
אם אני מחבר הכל לשקע אחד, זה יוצא מפצל של 6 למפצל של 6 למפצל של 6 למפצל של 4 סה"כ- 22 שקעים שיוצאים משקע אחד... אבל אם ככה אמורים לעשות זה דווקא יעשה לי את החיים יותר פשוטים...
אני בור מוחלט בכל מה שקשור לחשמל #biggrin
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: חמישי 09 ספט',04 21:31   
מנקודה אחת בקיר ייצא כבל מאריך המסתיים בשישייה, ואם יש צורך חבר אליה, במאריכים מאוד קצרים, עוד מפצלי שקע.
למה?!
צא לחיפוש, כי רשמתי את זה לפחות חמש פעמים. חפש בעיות "אדמה", "לולאות אדמה", "רעשים".. תתחיל בחיפוש אחר חיבורי אולפן, מוניטור, מיקסר... שרשרת שמתחילה עם "צופיפניק" בעניני מוניטור וכו'..
#thumbsup
Oshik
הודעה פורסם: שני 13 ספט',04 09:42   
יש לזכור,כבל מאריך ארוך ומגולגל יכול ליצור אפקט של שנאי
  Kirkagur  
Expert
הודעה פורסם: שני 13 ספט',04 14:42   
נשמע טוב אפקט של שנאי, יש את זה בפלאגין? #biggrin

סודר לי קצת הראש בכל העניין הזה, תודה!
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » DIY, אלקטרוניקה וחיווט

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון