תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 15:20
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
מה כדאי - ללמוד יצירה בקורס או דרך מורה פרטי ? ?
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (140) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד
  posford4  
מה כדאי - ללמוד יצירה בקורס או דרך מורה פרטי ? ?
הודעה פורסם: שבת 13 נוב',04 22:17   
שלום.

אני רוצה מאוד להתחיל לילמוד לעומק יצירה והפקת מוזיקה
אלקטרונית.. ההתלבטות שלי היא האם לעשות זאת דרך
מורה פרטי,מדריך באולפן שלו וכו' או דרך קורס בבתי ספר
בארץ כמו Dj School - למוזיקה עכשווית...
אנא תיתייחסו לזה בעיקר להקשר המקצועי ..
מבחינה כספית אני מאמין שמורה יותר זול אבל
אם בדיג'יי סקול יש יותר מה להציע (אני לא מתכוון רק ליידע של תוכנות,
אלא גם להפיק דיסק שלך ושיווק שלך - מה שבבית ספר הזה יש..) אז עדיף
לי לשלם קצת יותר.
אני מקווה שתעזרו לי , עוד 3 חודשים אני משתחרר וכבר רוצה
להתחיל!
ביי
lustmord
הודעה פורסם: ראשון 14 נוב',04 01:57   
יתרונות וחסרונות בשני הצדדים, ולכן זה תלוי בך ובאופן שבו הכי מתאים לך ללמוד בו.
מורה עשוי להקדיש לך תשומת לב שלא תקבל בבית ספר, אך בבית ספר תוכל לקבל ביקורות ממספר אנשים ולשתף פעולה עם עוד אנשים בעבודה שלך.
מורה עשוי ללמוד אותך דרכי עבודה שמיוחסות אליו ולהשקפת העולם שלו - והאינטראקציה שבבית ספר יכולה לחשוף אותך למגוון של טכניקות ודרכי עבודה שונות של תלמידים ומורים אחרים.

לפי דעתי, כדי לממש את מקסימום הפוטנציאל הטמון בלימוד פרטי אצל מורה, עדיף לעשות זאת כאשר יש התמקדות על נושא ספציפי. אם אתה רק מתחיל, ואתה רוצה להיכנס לתחום נרחב זה, עדיף לך ללמוד קודם בבית ספר. אחרי שתימצא את עצמך בכל העניין, ותתמקד במשהו או בתחום ספציפי בענף - תוכל לפנות למורה פרטי כדי להתפתח ולהתרחב בנושא הספציפי.

הכל תלוי במי הוא המורה... ומי הוא הבית-ספר.
רונן חרותי
נציג עסק/מוסד/שירות
הודעה פורסם: שישי 10 דצמ',04 09:36   
ההחלטה אם ללמוד אצל מורה פרטי או בבית ספר תלויה במידה רבה בשאלה לאן אתה רוצה להגיע בסופו של דבר, וכדאי לעשות הפרדה חדה בעניין זה בין רמת החובבן לבין רמת המקצוען.

אם כל מה שאתה רוצה זה הכשרה טכנית / מוסיקלית ממוקדת, שתאפשר לך ליצור מוסיקה ברמת התחביב, מורה פרטי טוב עשוי להספיק (בתנאי שכישוריו הם בשני המישורים – הטכני והמוסיקלי כאחד).

לעומת זאת, אם השאיפה היא לפתח קריירה אמנותית - מקצועית כיוצר / מפיק מוסיקלי, היריעה היא רחבה הרבה יותר. אתה זקוק לשם כך ל:

1. ידע תאורטי נרחב ומעמיק בתחומי המוסיקה והסאונד;
2. מיומנות מעשית בנגינה, הלחנה, עיבוד, תזמור, פרוגרמינג, הקלטה, גימור והפקה כוללת בסביבת האולפן והבמה;
3. חממה יצירתית מאתגרת ומדרבנת, המספקת התנסות מבוקרת ומתודית, בתהליך ליווי אישי, וכן הזדמנויות לחבירה עם תלמידים אחרים, ומאפשרת לך לפתח ולממש את הפוטנציאל הטמון בך ולהגיע לבשלות אמנותית ומקצועית;
4. מסגרת מקצועית שתסייע לך, כמוסיקאי מתחיל, לצאת מאלמוניותך ולרקום את קשריך הראשוניים בענף;
5. יכולות תכנון, פרזנטציה וחשיפה עצמית, הנסמכות על הבנת המבנה של תעשיית המוסיקה והמודלים לפיתוח קריירה במסגרתה;
6. צבירת נסיון בפעילות מעשית מול גורמים בענף המוסיקה ולקוחות מקצועיים.

התהליך הזה הוא ארוך, ודורש התייחסות רצינית ורמות השקעה ומחוייבות אחרות לחלוטין, הן מצידך והן מצד מי שתומך, מכוון, מדריך ומלווה אותך במהלכו. מורה פרטי, טוב ככל שיהיה, אינו מסוגל למלא לבדו את כל הצרכים האמורים.
AriG
תומך
הודעה פורסם: שישי 10 דצמ',04 10:56   
מהנסיון שלי ושל עוד כמה אנשים, כולנו עברנו התנסות של מורה פרטי וחלקינו לימוד במוסד, ההמלצה שלי היא חד-משמעית :

לך ללמוד במוסד כלשהו

מעבר לכל מה שהאדון המכובד שמעלי רשם, יש נושא אחד שמשום מה מתעלמים ממנו בשיטתיות :

קוראים לו מתודיקה והכוונה, בעברית, זה שיטת לימוד בעלת סדר וזרימה בנושאי הלימוד.

עם כל הכבוד למורים פרטיים (ואני מניח שיש מורים טובים), אין להם סיבה לפתח מתודיקה. זה לוקח זמן, זה מצריך מאמץ וזה מרוקן מתוכן את כל הסיבה שלשמה הם הלכו ללמד פרטי. מה שנשאר זה גיבוב של תכני לימוד (בין אם המורה מקצוען ובין אם הוא לא) בלי שום רצף הגיוני בניהם. אני למדתי אצל שלושה מורים פרטיים, אצל כולם הלכתי לאיבוד באותה הצורה. הייתי יכול להגיד שאני אהבל אם זה לא היה קורה בדיוק אותו הדבר גם אצל שלושה מכרים שלי - שניים מהם יוצרים שמוכרים טרקים בחו"ל. ואחרי שלמדתי במוסד מסודר הבנתי שבעצם - בחלק מתכני הלימוד שלי - המורה הפרטי שלי היה אהבל. ולא אני.

עכשיו, אם המורה מקצוען - יש מצב שתלמד משהו אולי אפילו הרבה. אבל אם הוא לא, לא רק שלא תלמד כלום, גם יש סיכוי לא רע שתלמד דברים לא נכונים. ושוב, אני מדבר מנסיון אישי. דברים שקרו ושהיום, בדיעבד, אני נדהם איך הם יכלו ללמד אותי כאלו דברים לא נכונים.

יש איזהשהי סברה בעולם המוסיקה האלקטרונית ש-"אפשר ללמוד הכל לבד מהאינטרנט". אני לא מסכים ! לראיה, אני יכול להביא כדוגמה מכר שלי שהוא יוצר בז'אנר מסוים שטען ש-"קומפרסיה זה להעלות ולהוריד את הווליום...". עכשיו, הבן אדם אינטיליגנט בטירוף אבל את הידע שלו הוא שאב מהאינטרנט והידע שם יכל להגיע מאנשים מומחים או מילדים שמשחקים בפרוטי לופס. אני אפילו קראתי על יוצרים בולטים בתחום האלקטרוני שעובדים בשיטות לגמרי עקומות (בדיוק בגלל דברים כאלה נוצר המשפט האלמותי "נתקן את זה במסטרינג...." ).

אז יש לחבר שלי ידע רב, חלקו טוב אבל רובו מחורר יותר ממסננת של איטריות.

אני יודע שאני נשמע כמו נביא זעם אבל זה רק מתוך נסיון שלי ושל עוד כמה אחרים (ששוב, הם לא בדיוק מפגרים מוסיקלית)

מה שלא יהיה

שיהיה לך בהצלחה #thumbsup

ושבת שלום

אריאל

צוות מיוזיק-שופ
Kundara
תומך
הודעה פורסם: שישי 10 דצמ',04 16:45   
רוב יוצרי ה"מוסיקה עכשווית" הארד טראנס והאוס וכל הבולשיט הזה, לא יודעים בכלל תיאוריה. הם לא יודעים, והם מצליחים, זה נורא פשוט ללמוד איך ליצור את הדברים האלה. אני התחלתי מזה, ועברתי אחר כך לאמביינט, וואללה אני יודע סולמות ואקורדים, אני מנגן טוב, ולא למדתי. למדתי מקהילה תומכת, מחברה שמתעסקת בתחום שלי, ומניסיון. כך שגם הלמידה לבד לדעתי היא אופציה. בתי ספר- צריך לברר על זה הרבה, כי חלק הם סתם קקה, (רובם-ישראל) מורה פרטי זה תמיד פיטרון טוב יותר, צריך למצוא מורה שבאמת מבין ואתה טס. מורה פרטי ילמד בקצב שלך, אם תטוס, הוא יטוס איתך.
תומך
הודעה פורסם: שישי 10 דצמ',04 17:28   
קונדרה ידידי

אני לא מדבר על תיאוריה. אני מדבר על שיטה ללמוד טכנית איך ליצור (ואני לא מדבר על היצירה עצמה. גם את זה אני מאמין שצריך ללמוד וגם זה אני אומר מנסיון אישי).

והיוצרים שהצליחו ללמוד את זה (את חלקם אני מכיר אישית ברמה זו או אחרת) עשו זו תוך ניצול מתנה מאלוהים : כשרון מולד לדבר הזה. וכמו שאתה יודע, את האנשים האלה אפשר לספור על כמה זוגות ידיים בודדות.

אני מודה שקיימת האפשרות של למידה לבד. אבל היא לא נגישה לרוב האנשים. ואפילו אלה שהיא נגישה להם (כולל יוצרים ידועים בתחום) - עדיין יש להם חורים בידע (ואחרי ששמעתי על שיטות עבודה ביזאריות של יוצר ברייקביט - הבנתי עד כמה העסק הזה הוא שוק פתוח ופרוע). מה שכן, הכשרון שלהם (של היוצרים שכבר בעשיה) בבניה טבעית של מקצבים לז'אנר שהם יוצרים בו - מאפשרים להם לחפות על החורים האלו (בתוספת - כמו שאמרתי - אנשי מאסטרינג שמחפים על מיקסים בוסריים/חסרי הבנה בסיסית).

אני חושב שעם מורה הסיכוי שלך "לטוס בקצב שלך" הוא קטן וקטן משמעותית מלמידה בב"ס. אבל שוב, כמו שקונדרה אמר, יש ב"ס קקי. ויש כאלה שלא.

את ההמלצה שלי על ב"ס אני לא רוצה לפרסם פה, חפש אם אתה רוצה. אבל ככלל, אני חושב שלימוד עם מורה פרטי זה סוג של הימור פרוע - אלא אם הוא מורה פרטי שמתפרנס משעורים פרטיים בלבד (ורובם ככולם הם לא כאלה) והוא טורח להבין ולהכין את התלמיד שלו לפרטי פרטים. אני מקווה שתמצא כזה. אני רוצה להאמין שיש כאלה. מנסיון אישי - זה לא ככה.
Kundara
תומך
הודעה פורסם: שישי 10 דצמ',04 17:36   
צודק בקשר להכל... חוץ מהקטע עם המורה פרטי, מורה פרטי מתקדם בקצב של התלמיד, למה שהוא יטוס יותר עם ב"ס?
תומך
הודעה פורסם: שישי 10 דצמ',04 20:08   
Kundara :
צודק בקשר להכל... חוץ מהקטע עם המורה פרטי, מורה פרטי מתקדם בקצב של התלמיד, למה שהוא יטוס יותר עם ב"ס?

מהסיבה הפשוטה שברוב רובם של המקרים (אולי אני מכליל, אבל זה הרושם שקיבלתי מנסיון שלי ונסיון עגום של אחרים) המורה מתקדם בקצב של התלמיד. ולתלמיד לא יכול להיות קצב כשהוא לא יודע לאן הוא הולך.

אם נשאר עם האנלוגיה שלך, ננסה להקביל את זה ללימוד טיסה עם טייס שלא ממש מכיר את הדרך (והוא לא טס על טייס אוטומטי) ולא ממש יודע איך לפתוח את חופת הגלגלים או מה לעשות כשיש סופה או איך לנווט... אז אולי תטוס איתו בסבבה, אבל ללמוד ממש לטוס לא תלמד ולעולם לא יהיה לך את כל הידע כדי לטוס באמת.

באנלוגיה אחרת זה כמו שתלמיד מתמטיקה לוקח שיעורי מתמטיקה פרטיים לחיזוק ולא ללימוד מההתחלה, ככה גם כאן.

אני יכול לתת לך עוד מליון אנלוגיות אבל אני מעריך שהבנת את הנקודה שלי. שיעורים טכניים בלימוד מוסיקה על מחשב זה לימוד לכל דבר. עם חומר לימודים מסודר, דפי הדגמה, מתודיקה וכו. אני פשוט לא מקבל שמורה פרטי יכול לעשות את זה, טוב ככל שיהיה. ושוב, זה מנסיון אישי של 3 שנים אצל ארבעה מורים שונים. אצל כולם היה אותו הדבר. זה כמובן, עד שהתחלתי ללמוד מסודר (ומי שלא מאמין, אני מזמין אותו/אותה אלי הביתה לראות איך נראית מחברת לימודים עם מתודיקה מוצלחת ויעילה)

שיהיה לך אחלה יום

אריאל

צוות מיוזיק-שופ
Kundara
תומך
הודעה פורסם: שישי 10 דצמ',04 22:58   
מורה למלתמטיקה מלמד על הנושא שהולך ליהיות במבחן
מורה ליצירה צריך תמיד לאתגר את התלמיד שלו, ולא לענות לו על שאלות שהוא לא יודע.
איך אפשר ללמוד בלי שיעורי בית?

אבל צודק, כנראה שרוב המורים קקה #thumbsup
תומך
הודעה פורסם: שישי 10 דצמ',04 23:30   
Kundara :
מורה למלתמטיקה מלמד על הנושא שהולך ליהיות במבחן
מורה ליצירה צריך תמיד לאתגר את התלמיד שלו, ולא לענות לו על שאלות שהוא לא יודע.
איך אפשר ללמוד בלי שיעורי בית?

אבל צודק, כנראה שרוב המורים קקה #thumbsup

אני לא אמרתי שהמורים קקה, אמרתי שהנסיון שלי היה לא טוב עם מורים פרטיים. וריחרוח מסביבי גילה את אותה הבעיה שהיתה לי בדיוק, אצל אחרים.

מורה יכול לאתגר את התלמיד שלו רק על סמך ידע שנכרש כבר (ידע שיש כבר לתלמיד). ומלכתחילה ציינתי שכל נושא רכישת היידע אצל מורה פרטי הוא הוא הבעייתי (בדיוק כמו שמורה פרטי למתמטיקה יחזק לתלמיד שלו פינות חלשות לפני המבחן. הוא לא יילמד אותו את כל החומר מההתחלה).

בגלל זה אני חושב שצריך ללמוד במוסד. ובמוסד טוב, עם מורים בעלי נסיון וידע בלהעביר את הידע הזה הלאה. כמו שבאוניברסיטה ישר היינו יודעים מתי מרצה הוא אולי איש מחקר מעולה אבל מרצה חרא. אותו הדבר פה.
אם אתה איינשטיין, אתה תותח #thumbsup
אם אתה איינשטיין ויודע ללמד אחרים להיות איינשטיין כמוך, אתה מלך העולם #clap

סופ"ש טוב

אריאל
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון