תפריט
שלום Anonymous ::: 2021, 21:02
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
Snowhite, אלטרנטיווה לצמר סלעים?
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (205) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3, 4, 5, 6   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » אקוסטיקה, סביבת עבודה
  איקרוס  
Snowhite, אלטרנטיווה לצמר סלעים?
הודעה פורסם: שבת 08 נוב',03 20:44   
במהלך מאמצי למצוא חומר ושיטת בידוד (ביטול הדהוד בתוך החדר, לא איכפת לי מאטימה = מצידי שכל העולם יישמע מה הולך בפנים..., העיקר שיהיה יבש אקוסטית) לחדר שמידותיו 4,5 וגובהו 2.25 m, עשוי סמנטבורד, חרשתי את את הפורום מהיסוד ועד הגג, התייעצתי עם חברים ומומחים, ושמעתי על חומר בידוד בשם Snowhite, כמו אותה נסיכה מהאגדות...

החומר הזה דומה במראה לצמר סלעים, אבל הוא לא מגרה (ניתן לעבוד בידיים חשופות ללא כפפות) ולא מסרטן, אפשר לעבוד איתו מאוד בקלות, ולא צריך לבודד אותו מהחדר (מסיבות בריאותיות...) והוא גם לא יקר.. המחיר שמישהו זרק לי (אני עדיין עובד על לקבל הצעות רישמיות) הוא בסביבות ה- 12 שקלים למטר מרובע - מאוד זול...

עדיין לא הצלחתי להשיג נתונים לגבי הצפיפות שלו, אבל מישהו שמע על החומר או יודע על מעלותיו האקוסטיות?!?!?!?!?

בתודה.
  איקרוס  
סיכום והמלצה חמה...
הודעה פורסם: שישי 14 נוב',03 19:35   
טוב, בסופו של דבר קניתי את החומר הזה...
החומר, snowhite, או צמר שלג (חלק מהאנשים קוראים לו), עולה 6.25 ש"ח למטר מרובע, אחרי מע"מ.
הרבה יותר זול מצמר סלעים. החומר לא מסרטן, לא מגרד ולא מגרה. מהנסיון של העבודה, זה בערך הדבר הכי נוח בעולם לעבודה. אם סיימתם את המקטע שאתם רוצים לצפות - לא צריך אפילו מספריים או סכין יפנית, פשוט חותכים עם היד, מאוד בקלות. ציפיתי את כל החדר (בסופו של דבר גם התקרה) עם החומר.
הקירות הם מחיצת גבס, כך שניתן להדק את החומר ישירות לקיר עם אקדח סיכות.

האפקט שהתקבל מצויין. החדר "יובש" כמעט לחלוטין. בחדר שהוא תיבה 4X5 של קירות חלקים אין כמעט לחלוטין הידהוד. עשינו גם ניסוי בעירה קטן. החומר לא בוער, אבל כן מתכלה, כמו שקית ניילון...

לסיכום, החומר מהווה אלטרנטיווה מצויינת (לדעתי עדיפה בהרבה) לצמר סלעים. הוא לא מגרה, ולא מסרטן. ועולה בערך שישית או פחות מחיר, ככה שאם רוצים, אפשר לתת גם שכבה שניה, עדיין בעלות נמוכה משליש מצמר סלעים, ולקבל אפקט מ-ע-ו-ל-ה...

אם עניין אתכם... על גבי הצמר הידקתי יוטה חומר (חדשה ונקייה), ואותה הידקתי לקיר עם לייסטים...

בקרוב יגיעו תמונות... #clap
צופיפניק
S.Supporter
הודעה פורסם: שישי 14 נוב',03 21:48   
נשמע מעניין...
השאלה היא - האם זה יכול לעבוד גם על קירות בטון רגילים? (כמו שאצלי בחדר...)
shem_tov
S.Supporter
הודעה פורסם: שבת 15 נוב',03 13:31   
מה עם קצת פרטים , איפה קנית, איזה קישור , שם יצרן?
חיפוש באינטרנט בנושא לא העלה דבר.
  איקרוס  
עלויות...
הודעה פורסם: שבת 15 נוב',03 16:33   
שם טוב - ממש מוזר, כי הייתי בטוח שכן כתבתי...
שלחלתי הצעות מחיר לחמישה ספקי סיטונאות גדולים באזור נתניה...
מי שנתן לי את ההצעה הכי טובה (בהפרש ניכר) וגם היה נחמד בטלפון, היה חביב חומרי בניין בסיטונאות, שיושב בנתניה. הטלפון שלהם הוא 09-8823824.
המחיר שקיבלתי היה קצת יותר מ- 5 שקלים למ"ר לפני מע"מ. 6.28 שקלים אחרי מע"מ. החומר מגיע בגלילים, רוחב (לפי בחירה) 0.6 מטר או 1.2 מטר, ובכל גליל יש 15 מטר מרובע. החומר (שוב.. #smile ) ממש ממש נוח לעבודה, כיפי ופנני (לפעמים הוא קצת מכניס אותך לסרט שאתה יושב בתוך ענן, כי ככה זה מרגיש #biggrin #biggrin ).
בשביל לצפות חדר של 4X5 מטר, גובה 2.25, השתמשתי ב- 3 גלילים (בחדר יש שני חלונות, אבל גם אותם ציפיתי... ), וציפיתי עם חפיפה לא רעה בין היריעות...

ברק - וכן, זה עובד מצויין (בדיוק אותו דבר) גם עם תקרות בטון, התייעצתי עם מהנדס אקוסטיקה שעובד עם אמא שלי...
אפשר גם לתת שכבה שניה, ואז התוצאה ממש ממש פנטסטית, השאלה אם אתה רוצה לייבש את החדר לחלוטין...
צופיפניק
S.Supporter
הודעה פורסם: שבת 15 נוב',03 18:02   
הממ
ואיך אפשר להדביק את זה לקירות בטון? (קירות. לא תקרות)
  איקרוס  
מה שאנחנו כמעט היינו צריכים לעשות....
הודעה פורסם: שבת 15 נוב',03 18:19   
בהתחלה אמרו לנו שהקירות הפנימיים הם סמנט-בורד, כלומר בטון, מה שתכננו לעשות (ואפילו השגנו כבר חומרים) היה להריץ לרוחב הקיר 4 לייסטים (סרגלי עץ) אופקיים. העלות אפסית (אתה יכול להשיג אותם בהמון קומבינות/ או, כיוון שלא רואים אותם אחרי 5 דקות, לקנות לייסטים מאוד פשוטים וזולים, בלי לכה, בעלות מאוד נמוכה) , ועם יש לך לייסט כל 45-50 ס"מ גובה, אתה יכול להדק עליו בקלות עם אקדח סיכות, בדיוק כמו שאני עשיתי ישירות לגבס... לתקוע לייסטים לוקח שניה (לצפות חדר כמו שלנו 4X5X2.25 עם לייסטים, היה לוקח איזה חצי שעה, ארבעים דקות)...

כאמור, אנחנו ממש באנו לעשות את זה, ואז גילינו שהטעו אותנו לגבי טיב הקיר, ושמחנו לעאללה! #clap
shem_tov
S.Supporter
הודעה פורסם: שישי 21 נוב',03 18:43   
הנה מצאתי משהוא
NiTRoX
הודעה פורסם: שישי 21 נוב',03 22:38   
יש איזה ביקורת על החומר כתחליף צמר סלעים לאטימה?

מאין הבטחון לגביי ה"לא מסרטן", והאם יש עניינים דומים אחרים שיש לקחת בחשבון, לפני שמחליטים לעבוד שעות בסביבת החומר המדובר?
  איקרוס  
תשובות תשובות תשובות ומה שבני אדם לא יודעים...
הודעה פורסם: שבת 22 נוב',03 19:22   
לגבי אטימה אין לי מושג... החומר חדש יחסית בשוק ולא הצלחתי למצוא רפרנסים לגביו...[
לגבי סירטון, שוב , מגבלות הידע והמוח האנושי (ומכון התקנים)... בעיקרון, אין שום פרסום שאומר שהוא מסרטן, ומה שקראתי ושמעתי (כולל מאנשי רפואה) אמר שזה חומר לא מזיק... בעיקר כיוון שידוע שהוא לא משחרר סיבים מיקרוסקופיים לחלל האוויר (מה שצמר סלעים כן עושה), אבל, לך תדע אולי הוא מקרין קרינה מסוג שעדיין לא גילו, או שעדיין לא יודעים שהיא מסרטנת... באמת שאין דרך לדעת... במגבלות הידע והמחקר היום, ידוע שהוא לא מסרטן בכלל!

לגבי הלינק - גולמת... הם שלחו לי הצעה, אבל היא היתה יקרה, ולכן שלחתי פקסים ל- 5 ספקי חומרי בניין באזור נתניה... וככה הגעתי לחביב.. חוץ מזה, הבחורה שדיברתי איתה מ"גולמת" לא היתה נחמדה בכלל... #thumbsdown
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » אקוסטיקה, סביבת עבודה

לך לעמוד 1, 2, 3, 4, 5, 6   הבא
עמוד 1 מתוך 6

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון