תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 19:11
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד
  afargan  
פיתוח קול-זה באמת עוזר?
הודעה פורסם: שבת 06 דצמ',03 15:38   
כשאני שומע את הקול שלי במוניטורים אני מבין כמה שהוא
לא מדויק ויציב,
קשה לשמור על הטיונינג וזה לא נשמע טוב,שלא לדבר על מקצועי..
האם ללמוד לשיר יעזור לקול שלי להישמע יותר טוב?

כל תשובה תעזור.

תודה.
yohayblo
Re: פיתוח קול-זה באמת עוזר?
הודעה פורסם: שבת 06 דצמ',03 15:45   
afargan :
כשאני שומע את הקול שלי במוניטורים אני מבין כמה שהוא
לא מדויק ויציב,
קשה לשמור על הטיונינג וזה לא נשמע טוב,שלא לדבר על מקצועי..
האם ללמוד לשיר יעזור לקול שלי להישמע יותר טוב?

כאילו אני מדבר לעצמי. #biggrin
בטח שפיתוח קול עוזר ומפתח. ראיתי כבר אנשים בעלי פוטנציאל "לא-ענק" שבעזרת פיתוח קול הגיעו לתוצאות מדהימות.
ברור שעם פוטנציאל ובסיס טוב השמיים הם הגבול.

דבר נוסף וחשוב מאוד הוא נסיון. לשיר הרבה, לעצמך ובכלל.
סוף סוף האייקון הזה מתאים --> #singer
יוחאי.
צופיפניק
S.Supporter
הודעה פורסם: שבת 06 דצמ',03 17:02   
כשהתחלתי לשיר, בגיל 12 בערך, נשמעתי כמו שילוב של דוב נמלים מעוך עם גירפה גוססת.
מאז עברו הרבה מים מזוהמים בירקון, והיום, בגיל 19, אני חושב שהשירה שלי כבר הגיעה לרמה כמעט מקצועית. (ויש לי גם אישור רשמי לכך, כי אני שר בלהקה צבאית...)
אם מקשיבים לשירים שהקלטתי לאורך השנים, מוצאים שבכל שיר יש שיפור משמעותי בקול, שהולך ומשתפר בסדר כרונולוגי.
הסיבה לכך היא שאני כל הזמן מתאמן. לא עובר יום בלי שאני שר כמה שירים, גם בשביל הכיף וגם בשביל האימון. עם הזמן למדתי לדייק יותר בשירה, וגם לשפר את הקול עצמו כך שהוא יישמע יותר נעים לאוזן.
לסיכום: שירה, בדיוק כמו כל דבר אחר, משתפרת אך ורק על ידי אימונים. חשוב להתמיד ולהקדיש לזה זמן.
practice makes perfect!
tomski
Act Compatible
הודעה פורסם: שבת 06 דצמ',03 20:12   
בשיעורי פיתוח קול עובדים על הקול ככלי נגינה וכמו בכל כלי יש גם טכניקה, מתאמנים על להוציא את הצליל בלי לאמץ שרירים לא נחוצים בכל הגוף (מהפנים ועד לסרעפת... ) , עובדים על הגייה נכונה של המילים (בכל השפות..) ועל המנעד האישי שלך, אני חותם לך שאתה יכול להגיע יותר נמוך ויותר גבוהה ממה שאתה מאמין פשוט צריך ללמוד איך לעשות את זה כמו שצריך.

לא רק שפיתוח קול גורם לך להוציא יותר מהקול שלך , יותר עוצמה , יותר דיוק ויותר שליטה ..
לפעמים ששרים הרבה שנים ולא שרים נכון יכולים לגרום נזקים וליבלות על מייתרי הקול ,זה דבר לא נעים בכלל ולפעמים זה יכול להעשות נזק בלתי הפיך . שימו לב הקול של גידי גוב עם השנים נהייה צרוד מה שאני הבנתי זה נגרם משירה לא נכונה . (לא עלינו)..

#singer
CosmoGrill
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 07 דצמ',03 01:57   
מנסיון אישי אני יכול לומר שבסגנון של מוזיקה קלה אין ממש חובה לקחת שיעורי פתוח קול... כי כאן הגוון של הקול, הייחוד שלו ואופן ההגשה משחקים את התפקיד המרכזי... המורים בסגנון הזה יעבדו איתך הרבה על הגשה ואופי של שירים ופחות על טכניקה. בשירה קלאסית זה כבר עולם אחר לגמרי והחוקים נוקשים הרבה יותר.
אבל שוב, מנסיון, חשוב ללכת למורה טוב\ה ומנוסה, ואם לא תראה תוצאות כלשהן אחרי תקופה מסויימת- בחר מורה אחר\ת...

ובעניין גידי גוב, זה רק מחזק את מה שאני אומר... הייחוד שבשירה שלו מורגש לכל אוזן, ויכול להיות שאם הוא היה מנסה לשיר "נכון" אז לא היינו מדברים\ יודעים עליו עכשיו...
אבל לפי מה שאני הבנתי אלו הסיגריות... #ugh
1eyedbitch
Supporter
הודעה פורסם: ראשון 07 דצמ',03 02:18   
אני לא מסכים עם מה שנכתב מעליי.
צריך להבדיל בין טכניקה לבין הגשה/סגנון.
מדובר בשני דברים שונים, לשניהם יש חשיבות, ושיעורי פיתוח קול יכולים להשפיע על שניהם (במקרה של הגשה/סגנון יכולה גם להיות השפעה לרעה).
אני יודע שכשאני לקחתי כמה שיעורים (בסביבות הארבעה שיעורים), והתאמנתי בבית, תוך חודש הגדלתי את המנעד שלי בטון או טון וחצי. ואם אתה מתעניין, אני ממש ממש לא עוסק בשירה קלאסית, אבל טכניקה טובה עוזרת לך להוציא מעצמך דברים בקלות.
בעצם זה מקביל לכל כלי נגינה, ככל שהטכניקה שלך טובה יותר, אתה פחות מוגבל מבחינת מה שאתה יכול לבטא.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון