תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 11:30
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
המדריך הבלתי רשמי להוצאת CD בהפקה עצמית
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (195) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2, 3   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הפקה עצמית/ עסקים
pildus
Supporter
הודעה פורסם: שני 09 פבר',04 11:10   
אוקיי אני חוזר בי
הרגע נתקלתי בזה ....

אז אולי הם לא ממש אמינים #thumbsdown #thumbsdown #thumbsdown
  dNivgo  
הודעה פורסם: שני 09 פבר',04 12:26   
תודה ראובן וpildus #thumbsup
קיבלתי הצעות מחיר מקומפיוגל ומDCD ...
האחרונים יותר זולים.
עכשיו ראיתי את מה שפרסמת Pildus לגבי האמינות...
לא מטריד אותי יותר מדי האמת... (כמובן מנק' מבט של לקוח)
לגבי זהר זיו , ראובן, - עדיין לא השגתי אותו - ואמסור לו את אהבתך ברגע שאשיג.
אולי זה המקום והזמן לציין גם - שלא מדובר בעבודה חד פעמית (שלא תחשבו שאני מתקטנן על 200 ש"ח) אלא עבודה עם יותר נפח - ולאורך זמן...
סיכום ביניים - צחי ההוא מהת'רד \ DCD \ קומפיוגל - הכי זולים, בהתאמה.
ונחכה לזהר (סלסה) זיו.
המון תודה שוב. #thumbsup
המשך חפירות...
TROY
הודעה פורסם: שני 09 פבר',04 23:00   
תוכל לקבל מצחי בן דוד (צחי ההוא) את ההצעה הכי נמוכה, אפילו הצעה יותר נמוכה ממה שקיבלת מהאחרים, מאחר והוא עובד פרטי לגמרי ומהבית (את מכונת שיכפול הדיסקים שלו, אגב, הוא קנה דרך קומפיוגל). הכל עניין של דיבור.

לגבי איכות הדפסת עטיפות אצלו - בעבר זה לא היה מזהיר במיוחד (עשיתי אצלו סינגל אחד בקיץ), אבל שווה לבדוק עכשיו מה המצב אחרי שרכש מכונת דפוס חדשה

אם אתה נורא מתעקש, אז יש עוד מקומות, לפחות עוד שני מפעלים קטנים שעושים באזור ת"א (והם לא מציאה גדולה), ואלכס מכרמיאל שקורא לעצמו icd, אם משהו כזה (יש את המספר בדפי זהב).
עדי זילברברג
הודעה פורסם: שלישי 10 פבר',04 08:57   
עם כל הכבוד לצחי - הכל עניין של מיקוח, ובזמנו (לפני חצי שנה) לא הצלחתי להוציא ממנו את המחירים הכי נמוכים. גם לא קרוב. הכל עניין של דיבור כפי שאמרת, ודווקא ציינתי ששלחו אותי מהפורום כאן.
TROY
הודעה פורסם: שלישי 10 פבר',04 09:41   
עניין הדיבור רלוונטי לכל מקום שאתה הולך אליו. DCD, קומפיוגל, כולם.
במקרה יצא לי לעבוד גם עם DCD וגם עם קומפיוגל. גם עם ABCD וגם עם CDI.
וגם עם איזה מקום נוראי אחד בראשון לציון שאני לא זוכר את שמו.

והרי מסקנות/כמה הערות טכניות:

קומפיוגל הכי נחמדים. זאת כמובן צריבת CDR, וההטבעה (נשאלה פה השאלה קודם) היא מסוג הטבעה של מכונת הצריבה. זה לא משי, לא אותה איכות, אבל האיכות סבירה. גם פה אפשר (ורצוי) להתמקח.

צחי בן דוד - גם כן איש נחמד מאוד. אותו רעיון. בזמן שקומפיוגל מעבירים את העטיפות (במידה ולא סיפקת להם) לבית דפוס חיצוני, יש לבן דוד בית דפוס משלו.

לגבי DCD רצוי לבדוק איך איכות ההטבעה (משי, במקרה הזה) שהם מבצעים במפעל בזמן העבודה (למרות שזה בתפן). לפעמים יש להם נפילות באיכות ההטבעה.

- - - -

יש עוד אפשרות אחת, אני לא יודע אם הוא עדיין בעסקים, אבל בר"ג יש אחד שקוראים לו מלכיאור, הוא היה מאוד יקר בזמנו, אבל הוא עושה עבודת תיווך מאוד יפה (הוא משרד הפקה לעבודות דפוס), ומספק לך את החומרים בידיים.

לגבי אלכס מכרמיאל icd. יצא לי לדבר איתו כמה פעמים. ראיתי גם עבודות שהוא עשה, ולא נפלתי. אבל גם הוא בין הזולים בשוק.
  dNivgo  
הודעה פורסם: שלישי 10 פבר',04 14:44   
ok
תודה על התשובות, אני עדיין אוסף חמרים \ הצעות מחיר כדי להגיע למסקנות סופיות.
כמובן שהערות מאלה שניסו את כולם (TROY) - עוזרות מאד.
לגבי איכות העטיפה - פחות מעניין אותי בשלב זה - אני מדבר רק על הלייבל עצמו
שמודפס \ מוטבע \ מודבק ע"ג הCD.
ואולי זה הזמן גם לסדר קצת את נושא הלייבלים - סוגים ופורמטים ; התייעצתי עם ראובן - וחשבתי שאולי זה מעניין גם - מאחר והת'רד עבר ל"הפקה עצמית" - בד"כ גם הלייבל יופק עצמאית, אז החלטתי לנסות לעשות סדר בעניין.
אז אם אני מבין נכון יש :
סוגי לייבל :
א - מדבקה רגילה - מודפסת ע"י מדפסת (לייזר או הזרקת דיו) - האם זה מהסוג שניתן לקנות בחבילות באופיס דיפו -? (עם או בלי תכנה)
ב - מדבקה - אבל עם הדבקה מיוחדת - בחום או משהו כזה - זה מה שנמסר לי מקומפיוגל.
ג - עכשיו אני כבר לא סגור על האפשרויות ; הדפסה - משי \ פרוצס
הטבעה -זה גם הדפסה?
אשמח להבהרה בנושא הסוגים השונים - ותיקון של טעויות שלי.

פורמטים
ממה שהבנתי עד כה (DCD) - אני צריך לספק את הלייבל בפורמט EPS - פוטושופ.
יש גם אפשרות לJPEG ? ע"פ נסיונכם ? או שזה כיווץ אכזרי מדי.
עוד בנושא פורמטים - יש את עניין הRGB \ CMYK - למביני הגרפיקה ...
ובתכלע'ס מבלי להכנס יותר מדי לעומקי העניין - נניח וייצרתי קובץ תמונה - שיהווה את הלייבל - ושמרתי אותו בפורמט BMP - מספיק שארנדר אותו לEPS שכזה ובזה הם יסתפקו?
אני לא רוצה להעמיס על ההודעה הנוכחית יותר מדי - אבל יש גם עניין עם הטקסט - שיבוא בנפרד מהתמונה - (כך שוב נמסר לי מDCD) - כי ככה זה יותר איכותי - אם רינדרתי כבר את כל העסק וכולו עכשיו (טקסט + תמונה) קובץ אחד - BMP נניח, אז יש מצב שזה יוצא רע? הטקסט? זה נראה לי מוזר האמת, אבל שוב , כך נאמר לי.
לסיכום - כל הבהרה בנושא הסוגים \ פורמטים , תבורך ! #thumbsup
TROY
הודעה פורסם: שלישי 10 פבר',04 15:01   
קיימים שלושה סוגי פעולה בכל מה שקשור לחזות הדיסק.

יש הטבעת בדפוס משי, כפי שנהוג במפעלים. הטבעת צבע כמו שעושים בבית דפוס.
המפעלים צורבים לחוד, ומטביעים צבע לחוד.

יש הטבעה מהסוג של המכונות של קומפיוגל. המכונות האלה צורבות, ומטביעות את הצבע בו זמנית. זאת גם הטבעת צבע, אבל באיכות רזולוציה מעט נמוכה יותר. למרות שזה טיפה פחות "מקצועי" זה עדיין נראה טוב מאוד (אם תרצה לראות דוגמא, גש לחפש עותק של definition, האלבום האחרון שלי).

מדבקות. שיטת עבודה בדרך כלל במקומות הפחות מקצועיים.
רוב המקומות לא מתעסקים בהדבקה של מדבקות, ויש לזה גם סיבה.
זה לא פרקטי.
אם אתה מתכוון לצרוב בבית את המדיות (גם אפשרות) מדבקה יכולה להוזיל לך עלויות.
יש כאלה שעשו מדבקות בבית וגם צרבו בבית (דיסקים שיצאו בלייבל של רם אוריון - סונול למשל של צ'יקי ארד). זה עובד בשיטה של מדבקות מאופיס דיפו + תוכנה מתאימה.
שיטה טיפה יותר יקרה - אפשר להכין מדבקות בכל בית דפוס ממוצע. אתה יכול אפילו לעשות מדבקה אחידה לכל המדיות העתידיות, ולרשום את השם הספציפי, נאמר, בטוש שחור. אני עשיתי דבר כזה בזמנו, וזה נראה די טוב, בסך הכל, אם אתה משקיע בעיצוב העטיפה. זה כמובן בהנחה שיש לך כוח וסבלנות לצרוב בבית, וגם לשבת להדביק אחר כך.

לכל מקום שתלך להדפיס בו (אלא אם כן אתה עושה הדפסה ביתית) אתה זקוק לגרפיקאי, שיעמד ויעצב לך את זה בהתאם לפורמטים המקובלים. זה לא רק עניין של פוטושופ. של עניין של פרופורציות, וזה צריך לשבת בדיוק לפי הכללים (יש לזה מידות מדויקות). אף אחד לא יקבל ממך jpg או משהו בסיגנון. זה פשוט לא מקצועי.
הגרפיקאי (בהנחה שהוא מנוסה בדברים כאלה) כבר יידע באיזה פורמטים צריך להשתמש.
אם אתה מחשיב את עצמך גרפיקאי, אז כל מפעל יוכל לתת לך את המידות והמשקולות. באיזה זוויות וקנה מידה להשתמש. לפי השאלות ששאלת בפיסקה האחרונה, גרפיקאי מקצועי - אתה לא.
אם לא תיקח גרפיקאי משלך, ותשלח משהו לא מקצועי, המפעלים ייקחו אחד משלהם (ואתה תשלם עליו כפליים אחר כך).

אני ממליץ לך להינעל על שיטת פעולה + להשתמש בגרפיקאי + וכמובן אתה צריך אישור מאקו"מ
ReuvenM
Administrator
קצת סדר במידע
הודעה פורסם: שלישי 10 פבר',04 16:03   
תבורך על השרשרת, בטוח מועילה לרבים.

סוגי לייבל :
ציטוט:
א - מדבקה רגילה - מודפסת ע"י מדפסת (לייזר או הזרקת דיו) - האם זה מהסוג שניתן לקנות בחבילות באופיס דיפו -? (עם או בלי תכנה)

כן, ובעוד חנויות ובאינטרנט. רק שים לב:
- ככל שהיא דקה יותר, כך ייטב, מסיבה שמיד תוסבר.
- רצוי לבחון ראשית את התוכנה שתשמש להדפסה הלייבל, ולראות באילו תבניות נייר/לייבל היא תומכת. קח מידה מדוייקת לחנות המדבקות. אחרת ההדפסה לא תצא מדוייקת או חופפת לחיתוך המוטבע.
- נייר איכותי יותר ייראה טוב יותר. לדוגמא, עם הזרקת דיו רצוי לקחת נייר לרזולוציה גבוהה ו/או מבריק - אבל שיתאים במיוחד להדפסת דיו. זה לפעמים יוצא מאוד מקצועי, קרוב לצילום.
- רצוי התקן המשמש לקיבוע ומירכוז התווית על הדיסק, אחרת הדיסק ייהרוס את הכונן. זה חייב לשבת במדוייק וללא בועות אוויר. הוא נמכר לעתים עם חבילת מדבקות, או המפיץ שהוזכר מעלה.
ציטוט:
ב - מדבקה - אבל עם הדבקה מיוחדת - בחום או משהו כזה - זה מה שנמסר לי מקומפיוגל. הטבעה -זה גם הדפסה?

לגבי המדבקה, המינוס שלה הוא שהיא מוסיפה משקל לדיסק, ואם היא גם לא מודבקת טוב, היא גורמת לדיסק לרעוד, להציב שגיאות או להוציא את מנגנון ההשמעה מאיזון לאורך זמן (אקסצנטריות לקויה). כל אלו במקרה הגרוע בלבד.

לגבי הטבעה, הדפסה וכו': כל עוד זה לא משהו שמודבק כתווית על הדיסק, אלא רק צבע, שיקראו לזה איך שרוצים, או שישתמשו בטכנולגיה שיש להם, בכל מקרה זו "הדפסה".
לגבי הדפסה: יש הדפסות בצורות שונות, כל אחת באיכות או רזולוציה שונה, התלויה בהתקן המדפיס ויכולתו. הדפסת משי, כדוגמא, היא גסה יותר מהדפסת גלופה. בכל מקרה חייבים לברר מה הרזולוציה של ההדפסה על ה-CD עצמו לפני ששולחים קובץ: רזולוציה גבוהה מדי תסתום את נקודות רשת ההדפסה והכל ייראה מוזר אם בכלל.
קובץ להדפסת עטיפה יהיה ברזולוציה של 150-300 DPI (שימו לב: DPI ולא ס"מ), קובץ להדפסה על CD יהיה בד"כ ברזולוציה נמוכה יותר, 80-150 DPI.

פורמטים
כלל ראשון - לוודא רזולוציה. לשאול מה רזולוצית המטרה בכל סוג של קובץ נדרש! זה יותר חשוב מהכל.
כללים שרצוי לשנן: רזולוציה, פלטפורמה, צבעי דפוס.

ציטוט:
ממה שהבנתי עד כה (DCD) - אני צריך לספק את הלייבל בפורמט EPS - פוטושופ. יש גם אפשרות לJPEG ? ע"פ נסיונכם ? או שזה כיווץ אכזרי מדי.

פורמט EPS מקובל, אך כל חברה העוסקת בדפוס חייבת להבין ולקבל פורמטים שונים. הפורמט הטוב ביותר הוא פורמט של פריהנד כאשר כל הטקסטים מרונדרים לאיור (convert to path).
בכל מקרה ניתן לייצא פורמט EPS מפוטושופ, רק שאל מראש לאיזה פלטפורמה, וייצא בהתאם.
קובץ JPG נועד לדחיסת נתונים, וככל שבוחרים בדחיסה נמוכה יותר, כך האיכות המקורית נשמרת. למטרות תצוגה באינטרנט מספיקה דחיסה של 5-6 (גבוה), במקרים של חומר להדפסה- 9 ומעלה (דחיסה נמוכה). אם אין בעיה של גודל קובץ למשלוח, אין טעם לשלוח ב-JPG. לא ממש.
"אכזרי" זה לכווץ משהו מתחת לנתונים שציינתי בהתאם למטרה.
ציטוט:
עוד בנושא פורמטים - יש את עניין הRGB \ CMYK - למביני הגרפיקה ...

בהדפסה סופית רק CMYK. אם אתה שולח ב-RGB החברה המדפיסה צריכה לדעת פעולה פשוטה של להפוך לצבעי דפוס (CMYK), אך יותר חשוב מהכל, אתה חייב לראות על המסך בתצוגת צבעי דפוס, כדי לראות קרוב ככל האפשר מה יקרה עם הצבעים בהדפסה. לכן: בחר בפוטושופ, כאשר אתה עובד על תמונות להדפסה - תצוגת CMYK על המסך. כמו כן ייצא את הקובץ למשלוח בצורה זו. כך תוכל להימנע משימוש בצבעים שאינם מתקבלים בדפוס או שלא נראים כמו שציפית.

ציטוט:
ובתכלע'ס מבלי להכנס יותר מדי לעומקי העניין - נניח וייצרתי קובץ תמונה - שיהווה את הלייבל - ושמרתי אותו בפורמט BMP - מספיק שארנדר אותו לEPS שכזה ובזה הם יסתפקו?

מספיק לייצא או לשמור אותו כקובץ EPS, רק שמור על הכלל למעלה, רזולוציה, פלטפורמה, צבעי דפוס.

ציטוט:
אני לא רוצה להעמיס על ההודעה הנוכחית יותר מדי - אבל יש גם עניין עם הטקסט - שיבוא בנפרד מהתמונה - (כך שוב נמסר לי מDCD) - כי ככה זה יותר איכותי - אם רינדרתי כבר את כל העסק וכולו עכשיו (טקסט + תמונה) קובץ אחד - BMP נניח, אז יש מצב שזה יוצא רע? הטקסט? זה נראה לי מוזר האמת, אבל שוב , כך נאמר לי.

לא נשמע לי טוב כל הסיפור הזה ("ככה זה יותר איכותי"). כנראה שיש להם שם מגבלה בהדפסה או אי הבנה בינכם.
קובץ אחד ברזולציה הנכונה, שמכיל את הכל, הוא בסדר גמור. אל דאגה.
הדרך המקצועית יותר: קובץ פריהנד, בו מושתלות התמונות והטקסט נכתב בפריהנד ומומר/מרונדר לאיור (ראה מעלה) היא השיטה איכותית ביותר כאשר מייצאים לפורמט פוסטקריפט או EPS (כמעט היינו הך). פריהנד מוציאה קובץ מתאר (draw, רזולוציה אינסופית) ואילו פוטושופ קובץ מפת ביטים (bitmap, מוחלט ברזולוציה שלו).

טיפ: אם עובדים עם פוטושופ, הקלקה כפולה על זכוכית המגדלת תציג את התמונה באיכות הסופית שלה (לא בגודל הסופי שלה - לא להתבלבל!) - וזה קנה מידה לא רע לשפוט את האיכות, בתנאי ששומרים על הכללים הנ"ל. שוב, הקלקה לא מראה את הגודל הפיסי, למרות שזה יתפוס את כל המסך #smile
  dNivgo  
הודעה פורסם: שלישי 10 פבר',04 17:02   
וואו ! #biggrin לא יכולתי לצפות לתשובה יותר עניינית ומדוייקת לכל אחת משאלותיי.
תבורך ראובן גם אתה #smile - אני שמח על כי פניתי אליך בפרטי להתייעצות הנ"ל.
נהיה כאן ממש מדריך להוצאת CD בהפקה עצמית - "כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול"
אולי אשנה אח"כ את הכותרת.
לפני הכל - דיברתי עם זהר זיו ממש עכשיו, הוא עדיין עוסק בCD כמויות קטנות (100-500) אבל הוא עושה לייבל בשיטה תרמית בלבד - כלומר רק בצבע שחור - ישירות על הCD ללא מדבקה.
למעוניינים - הוא עושה גם את הINSERT לקופסא.(העטיפה)
אהה כן.. מסרתי לו גם את אהבתך ראובן, כמובן. #biggrin
ציטוט:
אם אתה מחשיב את עצמך גרפיקאי, אז כל מפעל יוכל לתת לך את המידות והמשקולות. באיזה זוויות וקנה מידה להשתמש. לפי השאלות ששאלת בפיסקה האחרונה, גרפיקאי מקצועי - אתה לא.

TROY - ברור שאני לא גרפיקאי אני לא מתיימר להיות אחד, ובטח שלא מקצועי - אבל אני בהחלט חושב שאם אוכל "להתגבר" על העניינים הטכניים -היינו פורמט \ פרמטרים וכו' - אוכל לעצב לייבלים שיספקו אותי בהחלט - גם בלי גרפיקאי.
במיוחד בעידן הסופרטכנולוגי של היום - בהיותנו אנשים ממוחשבים ש"חיים" את העניין - נראה לי בהחלט שאחרי מספר נסיונות וטעיות - אפשר להגיע ליופי של תוצאות - מה גם שב"הפקה עצמית" עסקינן - לכן אין מניעה מבחינתי מלשלב גם את הפאן הזה בהפקה - שוב , אחרי לימוד כללי המשחק - בדיוק כמו שראובן כתב בהודעה האחרונה שאני קורא עכשיו .
נשחק לפי הכללים , קצת טכניות קצת יצירתיות - וההפקה העצמית יכולה להיות מושלמת.
ככה בכל מקרה , אני מאמין .
לגבי אקו"ם - אני חבר האגודה - אבל הם גם מספקים אישורים לדעתי למי שלא.
חזרה לכללי המשחק :
רזולוציה - ראובן, אתה אומר שזה דווקא יותר נמוך מרזולוציה של הדפסה של עטיפה 150 DPI מה זתומרת יסתום ? זה לא עובד בצורה לינארית - רזולוציה גבוהה = רואים יותר טוב? חד? ברור?
פורמט JPEG - יורד מהפרק לאור הסברך.
שיטת CMYK -כמו שחשבתי שהצצתי בפוטושופ -זה באמת משנה את המראה מRGB - ועכשיו נדע לצפות רק בו ולשחק עם הפרמטרים של חדות \ צבע \ קונטרסט - עד לקבלת התוצאה הרצויה.
לגבי העניין שנמסר לי מהגרפיקאית של DCD (קובץ אחד או טקסט ותמונה בנפרד) - אני אדייק , היא אמרה ש"הכי טוב= מומלץ מבחינתם - זה לעשות את זה בנפרד" - אם הבנתי אותה נכון - אז היא רוצה תמונה בנפרד וטקסט בנפרד - כמו שכתבת מומר לFREEHAND בלשונך - הטקסטים מרונדרים לאיור (convert to path)
היא אמרה לי - שזה "בסדר" קובץ אחד - אבל כמו שאתה כתבת - השיטה היותר מקצועית היא הראשונה.
אני אנסה ללכת על קובץ אחד - ע"פ הכללים
ציטוט:
קובץ אחד ברזולציה הנכונה, שמכיל את הכל, הוא בסדר גמור. אל דאגה

עוד דבר אחד חשוב - הוא לתת להם IRIS - שזה בעצם הדפסה של דוגמת הלייבל על דף שימחיש להם את כוונתך לתוצאה הסופית - אבל במקרה כזה - אני לא יודע עד כמה הדפסה של מדפסת הזרקת דיו ביתית - תתן תוצאות ריאליות - או שזה יהיה להיפך - מה שהיא תיתן , זה מה שהם יעשו , כלומר אני צריך לדאוג לזה שאני אהיה מרוצה מההדפסה של מדפסת הזרקת הדיו הביתית שלי ולצפות מהם - לעשות משהו דומה. הגיוני?
TROY -לגבי " בר"ג יש אחד שקוראים לו מלכיאור," - אני באטרף של מדפיסי CD אבודים #headphones - יש לך עוד שביב מידע?
TROY
הודעה פורסם: שלישי 10 פבר',04 17:33   
לגשת לבית דפוס ולהוציא Iris אחד לדוגמא - זה חובה כשמדובר במפעלים דוגמת DCD (או כל מפעל גדול אחר). הדפסה ביתית לא יכולה לספק דוגמא לאיך ההטבעה אמורה לצאת.

מניסיון, זה חוסך הרבה בעיות בהמשך.

יש עוד כמה מקומות שהזכרנו בדיונים קודמים. נסה לחפש אותם. יש לך בידיים, אני חושב, את המקומות הרלוונטיים ביותר.דוד מלכיור - 037510234

לגבי אישור אקו"מ, זה טופס מיוחד שהם מוציאים לכל הדפסה. בירוקרטיה שכזאת. בתור חבר אקו"מ לא צריכה להיות לך בעיה להוציא.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הפקה עצמית/ עסקים

לך לעמוד הקודם  1, 2, 3   הבא
עמוד 2 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון