תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 08:22
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
המדריך הבלתי רשמי להוצאת CD בהפקה עצמית
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (195) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2, 3
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הפקה עצמית/ עסקים
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שלישי 10 פבר',04 18:11   
ציטוט:
רזולוציה - ראובן, אתה אומר שזה דווקא יותר נמוך מרזולוציה של הדפסה של עטיפה 150 DPI מה זתומרת יסתום ? זה לא עובד

במקרה הזה דובר על הדפסה על ה-CD עצמו, שזה על פלסטיק ולא על ניר (למי שלא יודע על מה מדובר בנקודה הספציפית הזו).
פלסטיק אינו סופג כמו ניר, מה גם שהדיסק אינו סובל לחץ כמו גליל הדפסה של בית דפוס, לכן האפשרות היא הדפסה רכה יותר (להבדיל מ-Impact כמו בספרים וחוברות).
אם ייצרו רשת להדפסת משי או הטבעה או צביעה או הדפסה רכה על הדיסק שלך, בגלל המגבלות הנ"ל, סביר מאוד שישתמשו ברשת (מונח צפיפות בדפוס) נמוכה יותר. אם הקובץ שלך סגור על רזולוציה גבוהה מזה, הרשת הזו תיסתם עם עודף צבע בזמן ההדפסה.
פשוט: לשאול באיזו רזולוציה הם צריכים לעטיפה ואיזו ל-CD.
דיסקים רבים (הפלסטיק) יצא לי להכין ב-80 וב-133 DPI, וברוב המקרים המקצוענים מקבלים ממך קובץ פתוח ודואגים לשאר (רזולוציה, צבעי דפוס וכו').
בפשטות: לזרוק יתר רזולוציה על מדיום שיכול רק לפחות מכך, תגרום לו להקיא את העודף #smile

לגבי הגהת צבע, או מה שרבים מכנים היום מתוך הרגל "אייריס":
המונח Iris מתייחס למכונת הגהת צבע בשם זה, אשר שימשה (ועוד משמשת) לפלט מקדים אותו מאשר הגרפיקאי, ואיתו הולכים לבית הדפוס, שם המדפיס בוחן את תוצאת ההדפסה מהמכונה שלו ומשווה את רמות הצבע לאלו של האייריס. זה מעין סרגל מדידה ויזואלי - רפרנס לרצונות היוצר.
כיום כבר לא חייבים אייריס, כי יש מגוון אמצעי פלט באיכות דומה ואפילו טובה מאייריס, שכן אייריס לא מכויל היווה תמיד בעיה. אני אישית לא אוהב אייריס (המכונה הספציפית), אלא כל אמצעי כיול אחר.
כיום, אפילו עם מדפסת הזרקת דיו, לייזר או שעווה, מכויילת נכון להתאמה למה שקורה על המסך, תתן הגהה מספקת לבית הדפוס. זה - מנסיון.
לשם כך יש תנאי ראשוני שהמדפסת תוציא לך, על ניר איכותי מומלץ, תוצאה שנראית זהה למה שקורה על המסך בתצוגת CMYK. אין יותר הגיוני ופשוט מזה!
כיול שכזה נעשה בכמה מישורים:
- מוניטור (התקן המסך, עכבר ימני על המכתבה, מאפיינים, קביעות כרטיס המסך, צבע כולל גמא)
- תוכנת עיבוד התמונה (פוטושופ, /או דרך לוח הבקרה שהיא מתקינה בשם "גמא">מתקדם)
- תוכנת העימוד (פריהנד)
- אמצעי הפלט (מדפסת לרוב)
בכל אחד מאלה יש בקרת שרשרת ואמינות הצבע.

טיפ: יש תמיד לכוון את המסך (פיסית, בפרמטרים שעליו-בתוכו) על מקסימום Contrast וחמישים אחוז Brightness. בכל מקרה.
עם הזדקנותו, יורדות רמות אלה כמובן. אבל לכיול נכון זו חובה ראשונית.
TROY
הודעה פורסם: רביעי 11 פבר',04 07:28   
אם כבר אנחנו בכיוון של לעשות הכל לבד. אז אתה יכול לקנות לך מקומפיוגל מכונת צריבה. 2000 דולר וזה שלך. המכונה הזאת צורבת כמה עשרות דיסקים ביום+ הטבעת צבע. היא כמובן עובדת עם מחשב שמחובר אליה ומעביר את נתוני הגרפיקה + המאסטר אודיו.

תהיה אשר תהיה דרך ההדפסה, במידה ואתה מדפיס ב DCD אל תשכח לבקש מהם להדפיס על-גבי דיסקים עם מצע בסיסי לבן (יש להם כאלה). אלא אם כן אתה רוצה את זה שקוף.

גם בקומפיוגל/צחי בן דוד הההטבעה נעשית על גבי דיסקים עם מצע לבן כרקע, את הדיסקים האלה מספקים להם מ DCD.
  dNivgo  
הודעה פורסם: שישי 13 פבר',04 04:28   
תודה רבה TROY וראובן על העזרה - ועל כל התשובות -
ראובן - יופי של טיפים #thumbsup #thumbsup #thumbsup
בזמנו דווקא ביררתי על המכונה של ה 2000 $ - ושקלתי אותה ברצינות - עד שהחלטתי שזה גדול עלי - בשלב זה....
לגבי מלכיאור - עדיין לא התקשרתי
יש לי עוד מקום אחרון לבדוק אם הוא יהיה חדשה מרעישה אני אכתוב כאן.
בכל מקרה - בקרוב נעשה את הפיילוט הראשון בנושא - אז שוב תודה רבה לכם :razz:
TROY
הודעה פורסם: שישי 13 פבר',04 09:53   
u r welcome

אם בא לך להתייעץ עם הפורום בנושא העטיפה, זה יכול להיות מעניין.
ניסיון דומה שעשיתי בפורום שלי לפני שנה בערך חרץ גורלות לגבי עיצוב העטיפה של אחד הסינגלים, וגם של אלבום.

תמיד אפשר ללמוד משהו מאחרים על הויזו'אל, איך זה נראה בעיניים של מישהו אחר, וזה גם המטרה של הקומה הזאת בין היתר - לדסקס דברים מהסוג הזה.

תוכל להעלות את סקיצת העטיפה לכאן להתרשמות, אם תרצה כמובן.
skiper
ראובן ופותח הת'רד הזה...
הודעה פורסם: שבת 30 יול',05 14:20   
רואבן:
"טיפ: אם עובדים עם פוטושופ, הקלקה כפולה על זכוכית המגדלת תציג את התמונה באיכות הסופית שלה (לא בגודל הסופי שלה - לא להתבלבל!) - וזה קנה מידה לא רע לשפוט את האיכות, בתנאי ששומרים על הכללים הנ"ל. שוב, הקלקה לא מראה את הגודל הפיסי, למרות שזה יתפוס את כל המסך #smile"

לפני שאני יגיב אני רוצה להגיד שיש לי ניסיון של שנתיים בתוכנת הפוטושופ והוצאות לדפוס.

אז ככה:
כמו שראובן אמר הקובץ צריך להיות שמור על cymk ואם יש אפשרות של עריכה בבית דפוס
עצמו לשיפוצים אחרונים אז psd ואם לא אז על eps כמו שראובן אמר.

אבל בקשר לרזולוציה.. רזולוציה של הדפסה רצוי מאוד שהיא תיהיה על 300 DPI
[יש בתי דפוס שרוצים 320 DPI ] ככה שיש יותר dpi ככה העיצוב יהיה יותר איכותי.

ככה שההבדל בין פריהנד לשימוש בפוטושופ לא כזה גדול במיוחד להוצאת הדפוס הזאתי.

שיהיה לך בהצלחה עם הדיסק החדש,
ואם אתה צריך עזרה או משהו אז אין בעיה שתפנה אליי.

-גל-
נירית
הכי זול!
הודעה פורסם: שלישי 30 אוג',05 01:15   
הכי זול,( וחיפשתי המון, כולל בסי די ליין שלעיל)- זה בכלל במדיה מרקט הפקות
liorp
הודעה פורסם: רביעי 14 מאי,14 15:41   
רואה שזה Thread ישן אבל אם מישהו מתעניין אז שיכפלתי בזמן האחרון כמה עשרות עותקים של דיסק עם השירים שלי.
עלות כולל עטיפה של צדף והדפסה על הדיסק כ 5 ש"ח לדיסק.
מניח שאם תדפיסו הרבה דיסקים המחיר לכל דיסק ירד.
בדקתי בכמה מקומות והמחירים די דומים.
השתמשתי בתוכנה שמצאתי באינטרנט כדי לייצר גרפיקה מותאמת.
בסך הכל זה היה תהליך מאוד פשוט.
כנראה שצריך לעשות קצת יותר מהכמות שאני עשיתי כי תוך כמה ימים לא נשאר לי אף דיסק #doh משום מה אנשים עדיין מבקשים דיסקים ולא מורידים ל mp3 ב bandcamp או דומיו.
מניח שעוד מעט זה יהיה מוצג ארכיאולוגי.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הפקה עצמית/ עסקים

לך לעמוד הקודם  1, 2, 3
עמוד 3 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון