תפריט
שלום Anonymous ::: 2021, 05:18
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
קיובייס: אפקטים בגרופ?
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (50) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מש' Steinberg
  oriweissman  
Act Compatible
קיובייס: אפקטים בגרופ?
הודעה פורסם: שני 08 מרץ,04 13:43   
הנה בעיה שמטרידה אותי כבר המון זמן:
כאשר אני שולח לגרופ מספר ערוצים בקיובייס, למשל ערוצי תופים, אני אמנם יכול לשלוט דרך הגרופ בעוצמת כל הערוצים יחד אבל לא באפקטים של כל ערוץ בנפרד. הדוגמא הכי טובה לכך היא שכאשר אני מוריד את הפיידר של הגרופ הכי למטה, הערוצים עצמם לא נשמעים אבל ההחזרים של האפקטים שלהם כן! את הבעיה פתרתי עד היום שפשוט שלחתי את הערוצים ל BUS בפולסר וע"י כך הוא שלט על הכל, אבל בפרויקטים קטנים, הכי נוח לעבוד רק דרך הקיובייס.
איך אני פותר את הבעיה???
shem_tov
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 08 מרץ,04 19:51   
link chanells אופציה שמאפשרת לך "לחבר" ערוצים כך שיפעלו יחדיו, למשל אם תזיז תשנה את הווליום באחד , ישתנו שאר הערוצים המחוברים (מעיין vca group למי שזה אומר משהו)
בחלון המיקסר סמן את הערוצים הרצויים (תוך כדי לחיצה על shift ), כפתור ימני בעכבר, ובחר מהתפריט link chanells .
  oriweissman  
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 08 מרץ,04 20:08   
באמת אחלה של פיתרון! תודה רבה!
סתם לידע הכללי: מה עושים באולפנים בדר"כ?
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שני 08 מרץ,04 20:15   
באולפנים, וגם בתוכנה, אפקטים מהסוג של אווירה ומרחב מצויים בפוסט פיידר, כך שאם הוא (או קבוצה) יורדים, גם השליחה לאפקטים יורדת - מה שטבעי.
טעות של הרבה משתמשים (לאו דווקא אתה), ביחוד בקיובס, שהם מערבבים בין אינסרט אפקט לפוסט אפקט... זה גם נשמע ככה #ugh
בנוסף, במקרה ובאמת צריך, גם החזרות יכולות להיכנס לקבוצה או או לאוטומציה.
צופיפניק
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 08 מרץ,04 21:23   
ב-SX2 פשוט מנתבים את החזרות של האפקטים (שהם בעצם ערוצים בפני עצמם) לאותו Group שאליו מנותבים הערוצים המקוריים.
יכול להיות שזה גם אפשרי ב-SX1, אך לצערי אינני זוכר אם כן או לא.
plato
Art Reviewer
הודעה פורסם: שלישי 09 מרץ,04 22:28   
ראובן ,
תוכל באמת אולי לשפוך "עוד" קצת אור על אינסרט , פוסט ,ופרה אפקט ...
תודה .
Administrator
הודעה פורסם: שלישי 09 מרץ,04 22:59   
בשבועיים האחרונים יצא לי לבקר בארבעה אולפנים אישיים, כולם עבדו עם קיובס ושלל פלגינים.
שניים מהם מוציאים תוצאות לרדיו ולדיסקים, נשבע.
לאחד מהם, אפילו לקחתי את עופר. גם שיראה על מה אני מדבר כשאני אומר ש-80% מהאולפנים האישיים לא ממש יודעים מצב.
וחבל.
לא דרכי הקלטה נכונות, לא איזון כלים הגיוני, עיוותים סופניים בשרשראות הקלטה ושימוש קלוקל בפלגינים, תוך אמונה שכל האולפן הזה, מבוסס המחשב, יש רק לרכוש אותו, מיקרופון נוימן, לשים שני ספוגים ואפשר להקליט את פיטר גבריאל, וזאת על פי סרגל מדידה המכונה MP3 ימח שמו במקרה הזה.
אם נעזוב לרגע את השאר, כדי לא לסטות מהשרשרת, זה שהתוכנה מאפשרת גמישות בהחלטות, זה אולי תכונה, אבל היא נהפכת לגרועה אם היא בידיים הלא נכונות. והכוונה ליכולת להשחיל אפקט איפה שרק מריח להיט.
ולענין:
יש אפקטים שאותם יש להפעיל לאחר הפיידר = פוסט פיידר = "פוסט", ואלו הם מסוג האווירה והמרחב בגדול. אלו חייבים, טבעית, להיות תלויים במצב הפיידר.
יש עיבוד דינמי ואופי של צליל שיש לבצע בתוך שרשרת הסאונד של מקור צליל, וזה נעשה בהשחלה = אינסרט = insert - ממש כמו במיקסר בשר ומתכת.
לא אחת נכתב כאן מהן שרשראות הסאונד ההגיוניות. למרות שאין ממש חוקים באמנות, יש הגיון במקצוענות ובאיכות.
קיובס מציעה את שתי האפשרויות, על המשתמש להחליט נבונה היכן מושחל אפקט או עיבוד צליל.
בנוסף, בקיובס יש את אינסרט 7-8 למטרה נוספת חשובה לא פחות (ריצוד, dither), והם לא סתם מצויים שם.
BoazP
הודעה פורסם: רביעי 10 מרץ,04 00:42   
ציטוט:
ב-SX2 פשוט מנתבים את החזרות של האפקטים (שהם בעצם ערוצים בפני עצמם) לאותו Group שאליו מנותבים הערוצים המקוריים.
יכול להיות שזה גם אפשרי ב-SX1, אך לצערי אינני זוכר אם כן או לא.

אולי זה פיצ'ר רק של SX2, אבל בSL2 אצלי אני לא יכול להפנות את ערוצי האפקטים למשהו אחר מBUS פיזי.

ציטוט:
בנוסף, במקרה ובאמת צריך, גם החזרות יכולות להיכנס לקבוצה או או לאוטומציה.

אני חושב שהאפקט של להוריד ווליום RETURN הוא לא אותו אפקט של להוריד ווליום SEND, כי אתה רק משנה כמה אתה שומע את האפקט, לא כמה האפקט מקבל. האפקט ישמע שונה בהתאם לכמה שהוא יקבל.

מעבר לכך, בשביל זה צריך לדאוג לכך שערוץ RETURN יקבל רק ערוצים ששייכים לקבוצה מסוימת - ואז אם אתה רוצה להריץ ערוצים לא קשורים באותו אפקט אתה צריך לפתוח אפקט זהה נפרד.

לעומת זאת, אופציית הLINK CHANNELS היא מצויינת ועושה את העבודה בהחלט כשרוצים לשנות ווליום של מספר ערוצים ביחד בלי לשנות את איזון הSEND EFFECTS.. #thumbsup

בועז
plato
Art Reviewer
הודעה פורסם: רביעי 10 מרץ,04 14:00   
תודה
אבל שאלתי את זה בעיקר כי נתקלתי לאחרונה באנשים שמשתמשים לפעמים בפרה פיידר ...(ובלי שום קשר ...מגיעים לרמות מקצועיות פי 1000 ממה ששומעים אצלנו ברדיו ... #ugh )
מעניין אותי מתי נהוג או אפשרי להשתמש בפרה פיידר ...באלו אפקטים ...והאם הוא עלול ליצור הפרעות לאפקטים אחרים או לקטע בכלל ...?
Administrator
הודעה פורסם: רביעי 10 מרץ,04 14:12   
כיוון שזה נושא כללי ולא קשור רק לקיובס, אני מציע לקרוא מה נכתב בענין זה בפורום ולהמשיך דיונים בנושא זה שם, אחרת לאחרים יהיה קשה למצוא פתרונות דומים ("מנוע החיפוש לא עובד!").
טיפ: חפשו את המילה "insert" , ואולי עם שם המשתמש שלי בשדה המתאים. כתבתי ממש על כך.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מש' Steinberg

לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
עמוד 1 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון