תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 13:36
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
שאלה על הופך פאזה-ההתאבכות לאפס
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (50) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מונחים בשרשרת
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שישי 28 מאי,04 07:25   
impressions, לא ממש נראה לי שהלכת וקראת והפנמת את השרשרת המדברת על פאזות ("מה זה פאזות?"), אחרת השאלות האחרונות שלך כאן לא היו נשאלות.
צליל "הפוך מופע" נשמע בדיוק כמו זה ש"לא הפוך מופע" (אני מתבייש גם בתשובה הפסיכית הזו, שכלל לא אמורה להיכתב...)
ברגע שתבין על מה מדברים כאן, תקלוט שזה הרבה יותר פשוט ממה שאתה מנסה לדמיין.
  impressions  
Act Compatible
הודעה פורסם: שבת 29 מאי,04 03:50   
בעצם סתרתי את עצמי, הבנתי עכשיו(אני חושב) תן לנסות להגדיר את זה שוב-צליל הפוך פאזה זה אותו צליל פשוט בזמן אחר(מתחיל במחצית זמן המחזור)?

אם כן, ניתן "להעלים" כל צליל שאתה יכול לצפות אותו מראש, כדוגמת מטוס סילון בחניה, או לקראת המראה ניתן לחשב את העליה בתדירות ואז להשמיע אותו דבר בהיפוך מופע ולהעלים אותו.

לכן זה עובד בצליל של טלפון, נכון?
הודעה פורסם: שבת 29 מאי,04 09:25   
ציטוט:
בעצם סתרתי את עצמי, הבנתי עכשיו(אני חושב) תן לנסות להגדיר את זה שוב-צליל הפוך פאזה זה אותו צליל פשוט בזמן אחר(מתחיל במחצית זמן המחזור)?

הנה, הבאתי לך את הלינק מוכן. קרא שם, וחזור לכאן עם תיקון למשפט שאמרת למעלה (לא מחצית זמן המחזור ולא במדויק בזמן אחר. רמז: השם עצמו ["מופע"], ראה משפט אחד שהבלטתי שם).
Tomer Iserovitch
Supporter
הודעה פורסם: שבת 29 מאי,04 12:30   
ReuvenM :
כפי שנאמר כאן (גם בשרשרת אחרת בנושא זה, שכדאי לך לקרוא), 'מחיקה' של אות באמצעות אות זהה הפוך-מופע חייבת להיות עם "אות זהה" לחלוטין. אין הנחות, אחרת תמיד יישאר משהו.
טבעית זה לא קל לביצוע, ביחוד אם נתחשב בכך שיש פרק זמן מסוים בין הפקת המקור לבין זמן עיבודו והפקתו מחדש במופע הפוך. אפילו אות זה במדויק והפוך מופע, אינו מספיק למחיקת המקור אם הם לא בתזמון חופף (למעשה הפעולה המתרחשת במעגלי איקיו ומסננים, בין השאר).
יש לזכור, במקרה שאתה מציג, שמדובר בהזזת אוויר (גלי קול), וכפי שהוסבר מעלי, יש להפיק את המקור ואת היפוכו באותו הזמן ומאותו מיקום ובאותם אמצעים במדויק כדי שהם יהיו זהים לחלוטין. היפוך המופע הוא העסק הקל במשוואה. כל השינויים הקטנים הם הבעייתיים.

אז המחסום היחיד שעומד הוא הצורך בפרוססינג מאוד מהיר
הזמן המדובר הוא באלפיות השניה לא?
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שבת 29 מאי,04 17:24   
אין כאן "זמן מדובר". #biggrin ואין פרוססינג (עיבוד) מספיק מהיר כדי לקרות בזמן בו זמנית עם מה שהוא אמור לעבד ועדיין לא הופק.
בציטוט מעלה המילה "טבעית" היא המפתח לכל הציטוט. כפי שהסברתי, אלקטרונית ניתן להפיק אות, ואת ההיפוך שלו, בו זמנית. להבנתי, דובר כאן על העלמת רעשים באמצעות הפקתם במופע הפוך ("טבעית"), והסברתי את השיטות מעלה.
עדיין, אפילו אם אין הנחתה מלאה של רעשי רקע, יש סיכוי סביר ביותר להנחתה משמעותית של אותם רעשים בטכניקה זו, של השוואת לחצים או הדיפת כוחות, כי מדובר בגלי קול, או אוויר 'מוזז'.
הלא גם 'סתם' הזזה של אוויר גורמת לשינוי בגלי הקול. ראו את פארק הירקון ומיקום הבמה לכיוון דרום. רוח הצד שם לא חסרה, והסאונד המגיע לאזני הקהל נתון לרחמיה (ראו כתבה על השפעת מזג האוויר במופעים, אקט מוסיקלי).
לחיי המופע שבדרך #thumbsup (תרתי משמע)
t-kol
S.Supporter
הודעה פורסם: שבת 29 מאי,04 20:39   
אחת ולתמיד : דוגמאות מהחיים:
1.אתה הולך ברחוב ומוצא שטר של 100 ש"ח ( פאזה חיובית לאללה...)
איך שאתה מתקופף להרים (את השטר) מישהו חוטף לך אותו (מה זה פאזה שלילית ! ! ! )
סה"כ לא התעשרת כלל, השלילית ביטלה את החיובית !
2. .אתה הולך ברחוב ומוצא 10 מטבעות של 10ש"ח ( פאזה חיובית לאללה...)
איך שאתה מרים 10 ש"ח מישהו חוטף את שאר המטבעות(מה זה פאזה שלילית ! ! ! )
מהעצבים אתה קונה פחית שתיה ב 10 ש"ח
אז פעם אחת נשארו לך 10 שקלים יתרה אך מיד הוצעת אותם על שתיה - זו הזזת הפאזה,
לא נשאר לך כסף למרות שכאילו היה לך אותו.
(אני יודע שהדוגמא לא מושלמת, אך בהחלט קרובה.)
Act Compatible
הודעה פורסם: שישי 04 יונ',04 13:47   
ReuvenM :
ציטוט:

הנה, הבאתי לך את הלינק מוכן. קרא שם, וחזור לכאן עם תיקון למשפט שאמרת למעלה (לא מחצית זמן המחזור ולא במדויק בזמן אחר. רמז: השם עצמו ["מופע"], ראה משפט אחד שהבלטתי שם).

אתה צודק 100%, הבלבול שלי היה מזה שכל הזמן חשבתי על גל סינוס ואם אתה מחבר גל סינוס אל אותו גל שפשוט מוזז בחצי מחזור אתה תקבל אפס.

לכן(ROLL DRUMS) פאזה הפוכה זה אומר שכל הגל כולו הפוך , מה שהתחיל במופע אפס מתחיל במופע 360 ויורד לאפס, או במילים פשוטות פאזה הפוכה נראה כמו מראה של הגל המקורי...נכון?!!

אוקיי.. #smile
הודעה פורסם: שישי 04 יונ',04 14:22   
#clap
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מונחים בשרשרת

לך לעמוד הקודם  1, 2
עמוד 2 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון