תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 10:11
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
היוצר, תהליך ההפקה המוסיקלית ותעשיית המוסיקה
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (155) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » כתבות נושא ומדריכים
Dror_Shi
תומך
הודעה פורסם: שבת 19 יונ',04 04:18   
.נסו לצמצם אנשים, שיהיה קל לקרוא,זה עדיין מחשב.
ניסוח טוב זה סוד הקסם.
Wavelab 9.5 Pro/Nuendo8.3/Pro tools 12.5
BoazP
סלחו שאני מתלהב מטכנולוגיה
הודעה פורסם: שבת 19 יונ',04 07:10   
אני כרגע שמתי לב שעדכנו את NSKIT... תשמעו את הדמואים:
http://www.natural-studio.co.uk/nskit_demos.htm

בהחלט מראה התקדמות אדירה במה שניתן לעשות עם סמפלים של תופים... ואפילו זמין חוקית חינם! #smile אז מה הקשר לנושא? יתכן שהיום לא רחוק בו סמפלים - כאשר הם מנוגנים ע"י בן-אדם חי בשר ודם עם נסיון, יכולים להישמע באותה רמה כמו הקלטה חיה של תופים אקוסטיים - אני לא מדבר כאן גם על סגנונות פופ או רוק קליל, או משחקים עם פרוטי לופס באולפן הבייתי. אני לא חושב שתהיה כאן כל פשרה לגבי האיכות או חיות של הכלי - כל עוד באמת לומדים לנגן את הכלי הזה באופן מקצועי, בדיוק כמו שלומדים לנגן תופים. אלא שבמקרה זה לא נדרשים כל המשאבי אדם וציוד להקלטה חיה של סט שלם - רק נגן מצוין שיודע לתפעל סיקוונסר באופן בסיסי. אני מהמר שרק עוד שדרוג או שניים ונראה לי שהחבר'ה האלה פשוט יקלעו בול ויצרו כלי חדש שונה אך שווה ערך למקור...

לגבי הנטייה להתפשרות שיש היום, אני חושב שבסופו של דבר יתגבש מודל חדש שעובד כמו שצריך - יש גבול כמה זמן אנשים מוכנים לסבול בינוניות. אנחנו פשוט עכשיו בשלב המעבר שנראה לא משהו... #biggrin

תמיד היו תקופות שפל במוזיקה, ואז תקופות של עלייה ואז שוב שפל וחוזר חלילה...

בועז
Zooot
S.Supporter
הודעה פורסם: שבת 19 יונ',04 08:14   
I'm very happy with the last msgs. Now it is a realistic debate - regardless if ppl share my views or the opposite.

In the current (brief) mood I'll sum up 2 points:

1. The "home" technology boom did NOT bring about the promised improvement in music. Not more then cable TV brought families 2gether, or mobile phones made ppl understand each other better. At the same time we r bombarded with marketing pressure 2 consume more and more technology, assuring us the "next buy" will set us free. There's danger in that.

2. Recording, composing, arranging, producing and performing are jobs that require EXPERTISE that technology can't replace.
Even if it could, since EVERY1 has access 2 the SAME technology, all tech-driven compositions would come out sounding THE SAME, therefore they won't generate any emotion being no different than the background "noise".

If U use the obvious, easy, trivial shortcuts that the software has 2 offer - just remember there r a zillion suckers who bought the SAME piece of software, and @ THIS VERY MINUTE r hard quantizing the latest ns_kit7 (free) in2 an ORIGINAL (lol) UNIQUE piece.

The way 4 a composition 2 generate emotion is through mastering in the different SKILLS.
Each individual skill takes years of effort, learning, experience and talent 2 master, KAL VA-CHOMER all @ 1ce.

Peace,

Zooot
Span^kinG
הודעה פורסם: שבת 19 יונ',04 12:38   
כמה הבהרות:
כשכתבתי את זה: "שמתי לב שדווקא המוסיקאים ואנשי הסאונד הם המדכאים הכי גדולים כי להם תמיד יש טענות שרובן הגדול נובע מטעם וריח שונים שברוב המקרים ברמה גבוהה מדי" התכוונתי מוסיקלית.
זה ברור שהכי כדאי תמיד לכוון הכי גבוה כשמדובר בסאונד, אבל מה שאני אמרתי זה שדווקא המוסיקאים ואנשי הסאונד שהם בעצם ברוב המקרים מוסיקאים בפני עצמם הם ברוב המקרים בעלי הטעם הפחות פופולרי במוסיקה. הם אלה שמחפשים חידושים ושיכלולים, מורכבות והתרחקות מהמרכז.
זה היה אמור לתמוך בתיאוריה שלי שלפעמים אתה לא צריך להקשיב לאנשים שאומרים לך שלטעמם אתה צריך לשנות כך וכך במה שעשית. לטעמם!
כל מה שניסיתי להעביר שם זה בעצם את הרעיון שכשאתה עושה מוסיקה בבית ובונה הכל איך שאתה אוהב זאת האומנות שלך והיא צריכה לצאת איך שבא לך.
אני מאמין שגם פלצני הציור, כל מיני "פרופסורים גרמניים" שמלמדים בבצלאל לא יאהבו את הציורים שלי שציירתי בבית מכל מיני סיבות משונות. אני אומר שהם יכולים ללכת לחפש ת'חברים שלהם. אם הם לא אוהבים אבל אני והחברים שלי כן אז מה איכפת לי?
נתתי כאן תחום שהרוב פה לא עוסק בו כדי שתוכלו להסתכל על זה מנקודת מבט שונה.

זוט, כשאתה כותב את הדיעות שלך אני מבין מה אתה אומר.
המקצוע שלך הוא סאונד ואתה אחד היותר תותחים שקיימים בארץ ואתה מתעצבן שסמי סמי מקצוענים כמוני מרימים את האף ובמובן מסויים מזלזלים בעשרות שנים של התמקצעות שעברת.
אני לא מזלזל חס וחלילה, להיפך, אני מנסה להקשיב לעבודות שלך ולהגיע כמה שיותר קרוב אליהן.
אני במובן מסויים "פלצן גרפיקה", אבל אני חי בסבבה עם העובדה שיש עולם שלם של חובבנות ירודה בכל מקום שבו תשים ת'עיניים שלך. במיוחד באינטרנט.

אז מה יהיה? לא לעשות מוסיקה לבד בבית? לא להוציא אותה לאור?
עשה מוסיקה ותן לעשות מוסיקה...
מפיקים ימשיכו לעבוד על דיסקים שנשמעים מליון דולר בהשקעה של חצי מליון דולר על אף העובדה שאני עשיתי דיסק שנשמע חצי מליון דולר בהשקעה של 0 דולר.
מה רע?
#smile
אורח
הודעה פורסם: שבת 19 יונ',04 13:28   
Span^kinG - סחטיין, על התשובות והציניות #thumbsup . זה בדיוק מה שכל זייני השכל צריכים לקרוא!
קודם כל תעשו מוסיקה, אחר כך תרביצו סאונד. מוסיקה קיימת עוד מימי האדם הקדמון, בלי רמקולים, מגברים מיקרופנים ומחשבים. ועדיין, יש יצוירות עתיקות, שאיכשהו שרדו את השנים.

גם לי יש כל מיני דברים מדהימים והסאונד לא משהו, אבל אני אוהב אותם. ברור שאם הסאונד היה יותר טוב אז ההנאה היתה יותר גדולה, אבל נראה לי שיש איזשהו משהו קצת מעניין, אולי מסתורי במוסיקה שלא שופכת אותי בסאונד מדהים. אולי משהו יותר טבעי - לא יודע. מצד שני, יש לי גם הרבה מוסיקה שנשמעת מדהים, אבל לא מרגשת אותי. פשוט - סתמית.

ציטוט:
אני מנסה להיות מציאותי ואני מנסה לרכוש את כל 13 המקצועות האלה בעצמי מתוך הכרח. אין ברירה. אם לא, אני אצטרך להפסיק להיות מוסיקאי ולחזור להיות גרפיקאי שכיר ששונא את החיים שלו וחי כל יום עד סוף חייו הרגילים עם המחשבה שויתרתי על החלום שלי בגלל שכל מיני פלצני סאונד

שלא לדבר על כך, שאם אתה עושה הכל לבד, אתה אדון של עצמך. אין מעליך משקיעים שסופרים את הדולרים על כל שעה שעוברת, ויגידו לך מה ימכור ומה לא. אם קיבלת תוצאה סופית שאתה שלם איתה, ואולי גם אפשר למכור את זה, עדיין תוכל להקשיב לפלצנים השונים ולקחת את מה שטוב, או לשכוח את מה שלא מתאים לך.
בכל מקרה, אל תרד לזנות!
חוץ מזה, אותם 13 דמויות שכבר דיברו עליהם, עלולות לפעמים להרוס - זה יותר מידי אנשים לדעתי. טלפון שבור. ואפילו מכות (תכינו גרעינים).
נקלתי במצב הזה מספר פעמים, הייתי שם, מיציתי את זה - הספיק לי!

גם אני בוגר ב"ס לסאונד - מומלץ. חוץ מזה נורא נהנתי מהאנשים והאוירה המיוחדת, וכמובן, ספגתי השפעות מוסיקליות רבות והתחלתי להקשיב לכל מיני סגנונות מוסיקליים, שבחיים לא האמנתי שאני יהנה מהם:
"Everything Is Music" - (Sorry, Zoot - Listen again!)

מה שכן, הלימודים האלה היוו רק בסיס ובהחלט לא הספיקו לי. וכאן נכנס הקטע שצריך להמשיך ללמוד לבד. כל הזמן.

ציטוט:
ופוגשים אנשים ומדברים על סאונד כל היום וחוזרים הביתה עם סטלה טבעית (או לא...) של התרגשות ורצון לקנות את כל הציוד שקיים וליצור בבית מוסיקה טובה.

אז זהו - ההתרגשות והרצון האלה צורכים הרבה מאוד כסף, שלא בטוח שההשקעה תחזור, אבל בהחלט נותנים מוטיבציה להיות :
ציטוט:
גרפיקאי שכיר ששונא את החיים
וחוסך כסף לצעצוע הבא באולפן שלו - יש מטרה.
אל תשכחו שלקנות ציוד זה החלק הקל. להכיר אותו, ולתפעל כמו שצריך, דורש הרבה סבלנות ו"תחת". והכי חשוב - לא להתיאש כשלמחשב או סינטי מסויים נמאס פתאום לעבוד, ולמיתרים התחשק להקרע...

בתקווה שהטחינות יסתיימו :razz:
plato
Art Reviewer
הודעה פורסם: שבת 19 יונ',04 21:49   
מרביצים פה הרבה תורה ...בלי פילוסופיה ...או עם יותר מידי כזו ...
המחשב ...אכן יצר את "האומן הבודד" ...אם זה רע ?!
תלוי באומן וכישוריו . מחשב הוא כלי ...אתה לומד אותו - הוא לא מלמד אותך כלום . נקודה .
שימוש נכון יביא לתוצאות טובות .
זה עדיין לא על חשבון בית ספר ...ואנשים שמתמחים בתחומים ספציפיים ...
בואו לא נשכח ...
אדם ומחשב לא יכולים לאלתר ....לא יכולים לכתוב שירים ביחד , להפיק , לעבד , להלחין וכו ...
אדם אחד הוא מוגבל ...כל אחד בגבולותיו .ויש גבולות .
אין תחליף לעבודה עם אנשים ...זו הדרך הטובה ביותר ללמוד ! (...ככה אמר לי זקן בגוואטמאלה ...)

מוסיקה היא עולם ...ובעולם לא חיים לבד ...
S.Supporter
הודעה פורסם: שבת 19 יונ',04 23:20   
ציטוט:
קודם כל תעשו מוסיקה, אחר כך תרביצו סאונד. מוסיקה קיימת עוד מימי האדם הקדמון...

כל זה יפה וטוב אם כל מה שאתה רוצה זה לשבת בחברת ניאדרטלים מסביב למדורה, ללעוס איזה עצם של ממותה ולשיר שירים שבטים.
כיום חלק מהמוזיקה הוא תהליך ההקלטה, וגם תהליך המיקס משמש כחלק מעיצוב היצירה.
זה מהווה אולי ערבוב של עבודת הטכנאי ביצירת האומן, בדיוק כמו שעבודת האומן מתערבבת בעבודת הטכנאי (או שהוא הטכנאי עצמו), אבל על זה בדיוק מדברת הכתבה לא?
אין לי שום דבר נגד אנשים שמקליטים לבד בבית, או מנגנים בכל בכלים וכו.., יש אפילו כמה כאלה בעולם הרחב שמצליחים מבחינה מסחרית, אבל סאונד הוא מקצוע שיש הרבה מה ללמוד בו, אם אתה לומד לבד , בבית ספר (או שניהם), להגיד שכל הידע והטכניקות שנצברו עד היום הם שטויות , זה בערך כמו שאני ישב בבית ויפרוט על הגיטרה הלא מכוונת שלי בצורה אקראית ויטען שזה מימד חדש של ה new wave , עכשיו מישהוא באמת יכול לטעון שזה לא מוזיקה?, מצד שני רוב המאזינים יסווגו את זה כזבל של פסיכופט שמכה בגיטרה לא מכוונת.
אורח
הודעה פורסם: ראשון 20 יונ',04 00:25   
ציטוט:
כל זה יפה וטוב אם כל מה שאתה רוצה זה לשבת בחברת ניאדרטלים מסביב למדורה, ללעוס איזה עצם של ממותה ולשיר שירים שבטים.

סבבה אחי, אתה מוזמן להצטרף - יש אחלה גראס #biggrin
Zooot
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 20 יונ',04 03:34   

Spanking, 10q 4 ur post.

It triggered the need 2 distinguish between 2 issues:

On the individual level it may b ok 2 keep an AMSTAF dog @ home w/ ur kid, teach children MAKRAME instead of math, or hire the PM's son 4 20K$ / month 4 surfing the web.

On the social level, we may feel queezy @ times when kids start getting chewed as appetizers by AMSTAFs, 8th graders require a support group in order 2 calculate 4 x 8, and land owned by the state is suddenly de-frozen 4 development right after it has been bought by the PM's son's boss.

On the individual level it's ok 2 abuse the recording / producing process, or have an anal intercourse with it, 4 all I care.

On the social level it's bad 2 assume it as a norm, idealize it or use it 2 hush up opposing opinions.

An incompetent individual may assume: Everything is music > I fart = I'm a musician > Mozart was a musician > I'm as talented as Mozart I just don't have HIS vintage compressors 2 prove it.

-OR-

Music = everything
Debate = טחינה, SHIKUZ, TUMAA - Here, have a bone.

(The 2 don't contradict, do they...?)

A society assuming the same will end up being DOMINATED by another society with better survival values.

The thread was triggered by a PUBLIC article addressing a SOCIAL POV, and so did the following debate.

So 2 answer ur question, this debate was addressed @ the individuals seeking MAJOR improvement. It's ok 2 start small, it's ok 2 make mistakes, and if U and ur designated audience r 90% happy with the result then this debate is clearly not relevant 2 U.

But if U feel that most ppl r not happy with the result and U seek improvement, then maybe learning and specializing in 1 trade @ a time, collaborating w/ other ppl, and sizing down the role of GEAR in2 proportion would b a good advice.

And while it's ok 2 make bad trax that no1 gives a .s.h.i.t. about, it's also ok 2 make good trax that will bring out EMOTIONS in ppl, including labels and GALGALATZ ppl.

They ALSO have ACHLA grass, trust me on this 1.

Peace,

Zooot
Dror_Shi
תומך
הודעה פורסם: ראשון 20 יונ',04 08:55   
ציטוט:
קודם כל תעשו מוסיקה, אחר כך תרביצו סאונד.

מן הסתם לא הפנמת דבר מן הנאמר פה.
מה שמטיל צל גם על מערכת שלימדה אותך סאונד לצערי.

הכי קל לעמוד ולטעון לעשייה טהורה של מוזיקה,הכי לא מחייב,הכי נכון,קשה לתפוס אותך,
בגלל שבתכל'ס לא נקטת בעמדה מסויימת.
אתה רוצה בעצמך אמן יוצר,
לדעתי אמן יוצר שאינו נוקט עמדה בכל תחום, הוא פחדן,ובעיקר אם זה נוגע לתחומו, אני מתערב שאם היינו מדברים פוליטיקה היית אומר לי שאתה לא מתעניין בזה בכלל -אבל לא נכנס לזה עכשיו-.

חביבי , גם לטוחני השכל, שמחזיקים פה בדעות מנוגדות לשלך יש פה מוזיקה משלהם, שעובדים עליה
באולפן קטן בבית,כל העניין הזה נמצא להם עמוק במעיים , מתחיל דיון חשוב שאתה רחוק כנראה מלהשתלב בו.
Wavelab 9.5 Pro/Nuendo8.3/Pro tools 12.5
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » כתבות נושא ומדריכים

לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8   הבא
עמוד 4 מתוך 8

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון