תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 19:16
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » סינתזה ומבנה צליל
  SonOfLilit  
לימוד תכנות סינטים מקצועי
הודעה פורסם: שישי 09 יול',04 21:42   
היי... מקווה שזה הפורום הנכון (לפי הבנתי פורום מדריכים הוא למדריכים שנכתבו כבר, ואלקטרונית היא המוזיקה שהכי מתעסקת עם סינטים אז אלה שיודעים לענות בטח כאן...)... חיפשתי ולא מצאתי משהו שמתקרב לזה אפילו, אז לא היה לי מאיפה לצאת (החיפוש למילה "תכנות" הביא 7 דפים לא קשורים לעולם).

בכל מקרה, קראתי כבר כל מדריך שמצאתי באינטרנט על תכנות סינטים, אני מתאמן כבר חודשים, ובכל זאת אני לא מתקרב לרמה שאני מחליט איזה צליל להוציא ומוציא אותו...

אם תוכלו לתת לי טיפים, קישורים, כל דבר... על תכנות סינטים...

אין לי בעיה עם אנגלית.

תודה מראש.

אגב, מי שעובד עם סינטים שוטף, איך *אתם* למדתם?
הודעה פורסם: שבת 10 יול',04 01:54   
לנסות,לטעות ולנסות עוד פעם.. זה המקסימום שאתה יכול לנסות בלי הדרכה מתאימה (של ספר או קורס...)
תתחיל מצלילים פשוטים.. #headphones
תנסה לראות איך שינוי של כל פרמטר משפיע על הצליל ולאט לאט תשנה עוד ועוד אחר כך תנסה לעבוד אם כמה אוסילטורים..
אני בטוח שאם הדרכה מהירה העסק רץ יותר מהר...אבל בינתיים לשבת ולנתח סאונדים שמעניינים אותך ..זה העצה הכי טובה שאני יכול לתת מנסיוני הדל..
בהצלחה #thumbsup
  SonOfLilit  
הודעה פורסם: שבת 10 יול',04 04:43   
תודה. אמרת "בלי ספר...". האם יש איזה ספר שייתן לי הרבה הרבה מעבר למה שאני יכול למצוא ברשת? אם כן מה שמו, מחירו ואיפה משיגים אותו?
הודעה פורסם: שבת 10 יול',04 08:20   
א......... אתה מזכיר לי סיפור מצחיק
תראה את - לואי להב - "גדול" מפיקי ישראל
עשה הפקה {אלקטרונית משהו} לריטה
לקח אנלויודע כמה כסף אבל הרבה - הדיסק לא הצליח
ואחר כל הוא הלך ללמוד סינטוז באיזה בית ספר מקומי חחחחח......
מה זה אומר ? :razz:
שכאן קודם עושים אחר כך לומדים אז - תעשה איזה הפקה שתממן לך לימודים עם לואי
ככה זה עובד ביזרעל #biggrin
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שבת 10 יול',04 09:47   
לעבוד עם מקורות צליל "אלקטרוניים" מעולם לא היה סיפור. את התהילה סביב האשפים ומסובבי הכפתורים האצילו לרוב אלה שממש סתומים או שהתעצלו לטרוח וללמוד קצת 'טכנולוגיה', שלא מסובכת יותר מלחיצה על שלט רחוק של טלוויזיה (פולטים "הוא גאון!" וחושבים שנפטרו מכך שיכנו אותם אהבלים).
בנוסף, סביב התעלומה ה'אדירה והקשה מנשוא' של "מוסיקה אלקטרונית" יצרו מסכים וחומות כל השרלטנים או אלה שניצלו את זה למטרות אחרות.
רע ככל שזה נישמע, אגש לענין: הבנת מוסיקה וידיעתה הם הפרמטר היותר חשוב כאן. כפתורים תמיד היו, ולשחק איתם זה אכן משחק. ומילת המפתח היא לשחק איתם ולהתנסות בשינויים שהם עושים.
זה שווה הרבה מאוד ספרים.
מדובר לרוב בחומרי גלם, אשר אם יש לך את הכלים להכין מהם תבשיל, האפשרויות כמעט אינסופיות.
"תכנות" זה גם וואחד ביג-דיל. זו מילה קצת כבדה בהתחשב בעבודות אחרות המכונות גם הן "תכנות". אבל היא יכולה להתקבל כמונח זמין כשאין משהו אחר בשטח #biggrin
תכנות מבחינת הנושא, מתחלקת בין:
רמה 1: צפיה מראש של מהלכים הנדרשים להפקת צליל נדרש. יכולת לקחת חמרי גלם (מקורות צליל) ולהשתמש בהם באמצעות כלים (תצורות סינטוז ומרכיביהן) וליצור את התוצאה.
רמה 2: יכולת אילתור של התהליך הנ"ל, תוך יצירת הפקה נסיונית העשויה להתקבל מרקמית או קונטקסטואלית בכולל הקיים (שיר, הפקה, מרכיב של דגימה וכדומה).

רמה 1 מדגימה דמות שמאוד מעורבת בפרמטרים ובתכונות, ותוך הבנה בחומר ובכלים שעומדים לרשותה, יכולה לצפות תוצאה, ולרוב במהירות.
רמה 2 מדגימה דמות שאינה חייבת להבין לעומקם של פרמטרים ותכונות, אך יכולה להגיע לתוצאות מתאימות.

שתי הרמות מדגימות יצירה מוסיקלית, מתזמר ומעבד - ברמת השדרה. ללא תכונה מוסיקלית שהיא (כשרון לפחות #smile ), נשארים עם כלים וחומרים, או שנשארים עם כאלה משומשים, או נתקעים עם כאלה שאחרים עשו (presets).
רוצה להגיד: זה פחות נורא ממה שנראה, זה אפילו פשוט (לימוד הנושא והדרכים זהו), אך הפרמטר החשוב להצלחה הוא דווקא... מוסיקליות מובנה.
  SonOfLilit  
הודעה פורסם: שבת 10 יול',04 18:03   
תודה ראובן, אבל בכל זאת... הייתי שמח לקבל קצת עזרה בתהליך הלימוד... כאילו... אני לא מתכוון עכשיו לשבת 5 שנים לנסות דברים עד שאני אהיה טוב בדרך הראשונה... בשנייה אני כבר טוב... איך אתה הגעת לרמה של הראשונה?
הודעה פורסם: שבת 10 יול',04 18:48   
ציטוט:
איך אתה הגעת לרמה של הראשונה?

ישבתי והתנסיתי במשך ימים ולילות, אבל אני אולי דוגמא קיצונית, שכן גם בניתי סינתים כשאלו עוד לא ממש היו זמינים כאן, וזו התנסות שחבל על הזמן, ובתקופה שבה מחשבים עוד לא היו קיימים, רק אלקטרוניקה נטו.
היום זה עוד יותר פשוט ומהיר, כיוון שלכל אחד יש מחשב ואפשרות הדמייה וירטואלית של תהליכים, אבני בניה ומקורות צליל. כך שאם מתאים לך, קרא - ובמקביל התנסה.
בחוברות של אקט מוסיקלי הייתה סדרה ומבוא בתחום המוסיקה האלקטרונית, אפשר שאולי תשיג כמה גיליונות בשוק שחור #biggrin או שתזכה לראות את הכתבות כאן באתר מדי פעם, אך באנגלית הרשת עמוסה בחומר בנושא, רק תלקט, ואם יש לך את זה, גם תוכל ללמוד (אוזן מבחינה - היא כלי חובה כאן), ואם לא, יש אפשרות של בתי ספר וקורסים כמובן, ועזרה מבעלי מקצוע מנוסים מקצרת את הזמן.
  SonOfLilit  
הודעה פורסם: שבת 10 יול',04 19:04   
את הבסיס אכן למדתי מאתרים באנגלית. אני יכול לפרט בדיוק את התהליכים שקורים בתוך סינט ומה עושה כל נוב.

אבל בכל זאת, כשאני ניגש ואומר "אני צריך SEPURSAW כזה וכזה כLEAD" אני לא יכול להגיע אליו מראש. אני צריך לפתוח איזה VSTI, לעשות מה ש*נראה* לי כמו הדרך הנכונה, ובסוף להגיע לצליל שונה לגמרי ולהתפשר עליו...

אני מנסה להגיע למצב שאני יודע מראש איך להגיע לצליל שאני מחפש...
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » סינתזה ומבנה צליל

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון