תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 02:42
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
כיצד אני מחבר Side Chain בקומפרסור?
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (5) › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  normah d  
כיצד אני מחבר Side Chain בקומפרסור?
הודעה פורסם: שישי 30 יול',04 22:29   
שלום לכולם!
קניתי לפני כמה ימים קומפרסור של חברת BELLARI דגם RP583 הקומפרסור מגיע עם לימטר וסייד צ'ין.

אני אף פעם לא עבדתי עם סייד צ'ין חיצוני ההיתנסות שלי במכשיר זה התבטא רק בצורה וירטואלית
ידוע לי למה זה משמש אבל אני לא מצליח לחווט נכון את המכשיר, ברשותי קונסולה של סאונד טראקס טופז ואני את הקומפרסור מחבר דרך האינסרט כיצד אני מחבר את הסייד צ'ן ? ידוע לי שסייד צ'ין הוא גם מחדד תדרים גבוהים ושיש אפשרות להוסיף לו איקולייזר ולהפוך אותו לדיהיסר כיצד אני מחבר אותו? איך אני שולח את הטריגר שלו לערוץ אחר? אני אשמח לקבל תשובות והסברים בהקדם האפשרי כי אני ממש תקוע בעניין הזה {דרך אגב כאשר אני משתמש בסייד צ'ן הקומפרסור מתבטל זה או קומפרסור או סייד צ'ן אין שירשור בין האפקטים כמובן שמדובר ביחידה אחת שמכילה גם קומפרסור וגם סייד צ'ן} תודה רבה לכם #thumbsup
shem_tov
S.Supporter
הודעה פורסם: שבת 31 יול',04 02:46   
בקומפרסור רגיל האות מתחלק ל-2 חלקים הסיגנל וה-side chain עליו מבוצעות מניפולציות שמתבטאות בפרמטרים השונים של זמן ההתקף, שחרור וכו..., יציאות וכניסות side chain מאפשרות השחלת אפקט כל שהוא על הסיגנל הנ"ל , למשל eq למטרות de- esser , פשוט תתיחס לזה כמעין insert . , אם יש כניסה ויציאה אז יציאה תכנס ל eq ומה- eq חזרה לכניסה.
אפשר לשלוח סיגנל שונה לכניסה בלבד ( key in ) , להשגת תוצאות מענינות, (קמפרוס של בס ע"י בייס דרם וכו..)
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שבת 31 יול',04 11:13   
בהקשר לחיבורים הצידיים במכשיר הנ"ל:
- יציאת ה-SC מוציאה החוצה את אותו אות אשר ישמש כזה שישפיע על כמות הדחיסה.
- כניסת ה-SC מקבלת אות המשמש להשפעה על כמות הדחיסה.
- למעשה, אם אתה מחבר ישירות בין היציאה לכניסה, המכשיר מתפקדת כאילו לא עשית שימוש ב-SC.
- אם אתה רוצה לחדד את ההשפעה של הקומפרסור בתחום ספציפי בגבוהים (הברות שורקנית, אסססים), אתה מחבר את יציאת ה-SC לתוך כניסת איקיו, בו אתה מחדד את תחום התדר שבו אתה רוצה שהקומפרסור יהיה רגיש יותר להנחתה, ואת יציאת האיקיו אתה מחזיר לכניסת ה-SC בקומפרסור.
- אם אתה מחדיר מחבר לכניסת ה-SC, המכשיר 'מבין' שאתה רוצה לשלוט על הדחיסה מבחוץ, ולא על פי האות העובר דרכו (והמופיע ביציאת ה-SC), ומחכה לאות שליטה מנקודה זו.
  normah d  
הודעה פורסם: שבת 31 יול',04 12:08   
תודה רבה על ההסבר אבל לא היבנתי איך אני מחבר אותו לקונסולה במידה ואני רוצה לחדד את הגבוהים? או איך אני מחבר את זה לקונסולה במידה ואני רוצה שזה יתן לי טריגר על ערוץ מסויים ? הכוונה עם איזה כבלים אני משתמש איפה אני משחיל את הכבל בקונסולה ? תודה רבה #smile
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שבת 31 יול',04 12:59   
זה הוסבר פעמיים למעלה #biggrin
בכל אחד מהמקרים שתיארת, או שיש לך הבנה שגויה בנושא, או שאתה רוצה לתאר פעולה אחרת, שכן לא חידוד גבוהים ולא נותן טריגר הוא הקומפרסור (אולי בדרכים-לא-דרכים עקיפות).
אולי אתה מתכוון להנחתת גבוהים או דחיסה סלקטיבית על תדר גבוה, וזו צורת החיבור שהוזכרה למעלה (כבל Y מחבר את הקומפרסור לערוץ האודיו בטיפול, דרך האינסרט של אותו ערוץ; כבל נוסף יוצא מיציאת ה-SC של הקומפרסור לתוך איקיו, נפרד-חיצוני; באיקיו אתה מנחית את כל התדרים להוציא את התחום שבו אתה רוצה רגישות גבוהה יותר לדחיסה); מיציאת האיקיו אתה מחזיר לכניסת ה-SC בקומפרסור. מדובר בשני כבלים TRS ל-TRS.)
להטרגה: כדי להפעיל אות אחד על פי נוכחות של אות אחר, עליך להשחיל את האות הנשלט דרך הקומפרסור, והאות השולט צריך להיכנס לכניסת ה-SC בקומפרסור. תראה לפי המחברים איזה כבל אתה צריך. הפעולה היא הפוכה, אלא אם מצוין אחרת בקומפרסור. בקומפרסור עליך לשים על מקסימום הנחתה ומהירות התקף ושחרור גבוהה, נקודת סף רגישה בהתאם.
  normah d  
הודעה פורסם: שבת 31 יול',04 14:41   
ראובן תודה רבה זה ברור לי עכשיו #thumbsup
  normah d  
הודעה פורסם: שלישי 03 אוג',04 08:18   
ראובן אני לא מצליח לחבר כראוי ! היבנתי את צורת החיבור אבל כאשר אני מחבר בצורה שנאמרה למעלה זה לא פועל לי :???:

אני יפרט יותר את תהליך החיבור שלי אולי זה יעזור אז ככה:יש לי שני ערוצים בס בערוץ וקיק בערוץ שני
אני מחבר את הקומפרסור לאינסרט של הקיק עד לפה הכל תקין!

עכשיו אני רוצה שהקומפרסור יקבל טריגר מהערוץ של הבס אז לכן חיברתי כבל Y מהאינסרט של הבס לכניסה והיציאה של ה-SC אבל אין לי שום השפעה מדוע מה אני לא עושה נכון פה ? החיבור הראשון של ה-SC שנאמר למעלה {עם איקיו ליצירת דיאיסר} פועל אבל החיבור לטריגר אני לא מצליח עזרה בבקשה #cry

תודה רבה
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שלישי 03 אוג',04 09:35   
לטריגר (כללית) אתה לא צריך את יציאת ה-SC כלל, רק את הכניסה, ואליה אתה מחבר אות שהוא (יציאה ישירה של הבס או שימוש רק ביציאת האינסרט), אך במקרה של הקומפרסור הספציפי הזה יש לבדוק אם הוא מסוגל בכלל לעבוד בצורה זו (או אולי הפוכה: כשיש אות הוא דוחס, וכשאין הוא נפתח).
  normah d  
הודעה פורסם: שלישי 03 אוג',04 14:49   
אני יבדוק את זה תודה ראובן
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » DIY, אלקטרוניקה וחיווט

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון