תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 10:45
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
מאמץ בעבודה, בעיות בידיים
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (140) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות
אסף
S.Supporter
הודעה פורסם: שישי 08 דצמ',06 16:20   
האם הרופאים בדקו אפשרות לבעיה באזור הצואר\כתף, שם עלול להיוצר לחץ על עצבים וכלי דם?
גיא בר תור
הודעה פורסם: שישי 08 דצמ',06 16:31   
וואו איזה מהירות..

אתם רציניים.

ולשאלתך, לא. היה רופא אחד שאמר שיכול להיות שזה קשור לצוואר. מה שכחתי לציין זה שהיה לי שבר בילדות באזור המרפק + דפורמציה אבל מעולם ואני שב ומדגיש, לא היתה לי שום בעיית כאבים/תופעות נוירולוגיות או מוטוריות ביד, ובחיים שלי (כולל שירות מלא בצבא ועבודת ידיים מאומצת, עבודה מול מחשב ועוד) לא חויתי שום דבר כזה כמו התחושות בחודשים האחרונים , ועוד עניין הוא שגם ביד שמאל יש לי תופעות דומות אם כי בעוצמה פחותה, מזה כחודש וחצי.
יכול להיות וייתכן אפילו שיש כמה דברים שמשפיעים ומעצימים את התחושות.
אסף
S.Supporter
הודעה פורסם: שישי 08 דצמ',06 17:23   
בעיה שמופיעה בשני הגפיים לא יכולה לנבוע מבעיה במרפק, ורק מחזקת את החשד שמדובר בבעיה בצואר\כתפיים (כגון THORACIC OUTLET SYNDROME או בעיות אחרות).
אני מקווה שאתה מבין שלא צריך ללמוד רפואה 10 שנים כדי לדעת שהמרפק שלך חף מפשע, ושכל רופא שטוען אחרת הוא מטומטם גמור ושיש לעזוב אותו מיד. כל זאת אני אומר *בהנחה* שמדובר באותה הבעיה בשני הגפיים.
לפני שאתה פונה ל-CT יש בדיקות אחרות שמומלץ לעשות, כגון CRP ושקיעת דם לבדיקת תהליכים דלקתיים בגוף, דופלר בתנועה לאזור הכתפיים\צוואר בשאלת TOS, ואפילו MRI. פנה לרופא שלך וחזור לעדכן אותנו.
shaharv
S.Supporter
הודעה פורסם: שישי 08 דצמ',06 21:23   
העובדה שאתה מנגן על באס היא לדעתי מה שמוביל למחשבה שמדובר העצב האולנרי.

אני יודע שזה מרגיז, אבל ניסית לקחת כמה ימים למנוחה? לראות האם הכאבים נעלמים?
אתה מניח את היד על הגיטרה כשאתה מנגן? נסה לשים ריפוד נוח שימנע נקודת לחץ באיזור, משהו כמו מגן זיעה באיזור המגע.

לגבי זה שהתופעה מופיעה רק עכשיו, זה לא שולל שמדובר כן בבעיה ישנה שמתעוררת אחרי הרבה שנים, זה קורה הרבה, לפעמים גם בלי שינוי בהרגלים.

לך לרופא והתיעץ איתו לגבי היד השני גם כן (אם עוד לא הלכת), בעיה דומה ב2 צדדים לאו דווקא אומרת שהבעיה מגיעה ממקום אחר כמו שהציע אסף, אבל זה יכול להיות.
יכול להיות שבגלל הכאב בצד ימין אתה משנה תנוחה בצורה בלתי מודעת וגורם ללחץ בצד השמאלי|(ולאו דווקא במרפק, יכול להיות למשל גם בפרק הכף)

אני חושב שכבר הצעתי פעם למישהו פה, אבל לרופאי ספורט מקצועיים יש נסיון בעבודה עם פציינטים "קשים", גם ספורטאים בדומה לנגנים מבצעים פעילות שהיא לא תמיד טבעית ובעצימות רבה, לדעתי שווה להתיעץ עם אחד כזה, או למצוא אורטופד שמתמחה בספורט או בעיות תנוחה ויציבה.

אגב, אם עוד לא ניסית, משחת וולטרן עוזרת להרבה אנשים (להוריד כאב, לא למנוע אותו), וכדאי לך גם לשים לב למתי מגיעים הכאבים, ולהתרגל להפסיק ולקחת מנוחה קצת לפני שהזמן הזה מגיע

תרגיש טוב
  צופיפניק  
S.Supporter
הודעה פורסם: שישי 08 דצמ',06 22:20   
גיא, אתה לומד ברימון במקרה? השם שלך מוכר לי...

ולענייננו:
כפי שתוכל לקרוא בדפים הקודמים, גם לי הייתה בעיה דומה לשלך. במשך חצי שנה ניסיתי את כל האפשרויות הקיימות - תרופות, דיקור, דמיון מודרך, שיטת אלכסנדר, הומאופתיה, זריקת סטרואידים (שבדיעבד יכול להיות שהחמירה את המצב עוד יותר) ובעצם הכל חוץ מניתוח.
כדורים נגד כאבים מעלימים את הכאב אבל לא את שורשו, וגם גורמים לבעיות אחרות - זה יכול להוות סיכון לטווח ארוך. דיקור סיני וכל הטיפולים האלטרנטיבים למיניהם לא עבדו במקרה שלי. (אני לא אגיד שזה לא עובד אף פעם, כי הוכח מדעית שלמשל דיקור יכול להועיל בהפחתת כאבים, אבל אצלי אישית זה לא עבד)
במקרה הספציפי שלי (שוב - כפי שתוכל לקרוא בהרחבה בשרשרת) אחרי כחודש במכון כושר (פעמיים-שלוש בשבוע עם תוכנית אימון שקבעו לי במיוחד בשביל לטפל בבעיה) הכאבים פשוט נעלמו לחלוטין.
תנסה, זה לא יכול להזיק (רק אם מתייעצים במדריך כושר מוסמך, כמובן)
גיא בר תור
הודעה פורסם: שישי 08 דצמ',06 22:30   
קודם כל תודה - לכל מי שעוזר.. אתם באמת אחלה אנשים #thumbsup

כעיקרון לראשונה מאז שהתחלתי עם הכאבים הפסקתי לנגן לגמרי לפני כחודש, למשך 11 יום פחות או יותר, ארגנתי מחליפים להפקות וכו'. אפשר לומר שבמשך השנתיים האחרונות למעשה לא היתה תקופה כזו בכלל , מקסימום יומיים שלושה..

זה עזר וגם לקחתי כדורים (אטופן 600MG ) והשתמשתי באקסיפן שזה סוג של רול און הרבה יותר אפקטיבי מוולטרן אבל באמת, הכאבים לכשעצמם הם לא הבעייה , הסימפטומים האחרים הם שמלחיצים. למרות שכאבים כמו צריבה באצבעות משפיעים על הנגינה וגם הכאבים העמומים באמה + הקרנות לכל מיני כיוונים, במצב הקשה היה מתעורר כאב אחרי כיפוף מקסימלי של המרפק ביומיום וזה באמת מבאס שאתה מעביר הילוכים ברכב או מצחצח שיניים והיד כואבת אבל אני מניח שגם ההזנחה "הקונספטואלית" שלי (התחלתי לטפל בעניין רק בספטמבר, עד אז אמרתי לעצמי "זה בטח איזשהו סוג של דלקת הרבה נגנים חיים עם זה") לא תרמה לשיפור המיוחל בהיבט הפסיכולוגי.

כרגע פשוט אין לי יותר מידי מה לעשות.

לגבי פוזיציית היד - אני מניח שאתה מנגן על גיטרה או באס. אז אני הייתי רגיל לנגן כשהגיטרה יחסית גבוהה וניגנתי הרבה זמן באזור הקרוב לצוואר (יד ימין) ממש על גבול הFRET האחרון (בשביל סאונד שמן יותר) כך שגם המרפק שלי היה מכופף וגם שורש כף היד מכופף שניהם בזוית יחסית "נכבדת" 90 מעלות או יותר, כשאיזור האמה החיצונית סמוך למרפק נשען על גוף הגיטרה... גם הגיטרה היא ווינט'ג(JazzBass 78 עם עץ ASH כבד מהגיהנום) ושוקלת טונה וחצי ;-(.

לקחתי שיעור אצל יוראי והוא עזר לי קצת מבחינת התפיסה להבין מה יותר נ"נכון ליד" וגיטרה מונחת בזוית של 45 מעלות כשגוף הגיטרה בשאיפה למטה והראש למעלה , (כמו פול מקרתני #wink ) במצב עמידה.

עברתי לנגן הרבה יותר אחורה בין שני הפיקאפים או בפיקאפ האחורי, ברור שגם בעבר הייתי מנגן שם הרבה...
רק לאחרונה ניסיתי לשים ריפוד סטייל פד של עכבר באזור הקרוב לנגינה ונראה שזה רעיון לא רע לפחות בהיבט מסויים של הסמפטומים.
גיא בר תור
הודעה פורסם: שישי 08 דצמ',06 22:47   
צופיפניק -

למדתי ברימון לפני שלוש שנים..

האירוניה היא שהייתי בחדר כושר שנים (הייתי בעיקר רץ; בטן וחזה וקצת ידיים אבל לא משקולות או עומסים חלילה), ובדיוק כשכבר ממש היה כואב לי בידיים בריצה התבאסתי ממש ופשוט נגמר לי המנוי.

בכל אופן קראתי גם בכתבה של ברקלי (יש קישור ותרגום של צוללת צהובה) שאגב דן בכל הבעיות של מוזיקאים ובסימפטומים שכביכול נגזרים מאבחנה פתולוגית קלינית 'קלאסית' (דלקת גידים, לחץ עצבי, וכו') ובאופן הטיפול השונה לחלוטין ממה שכולם מכירים בהיבט המערבי (כדורים, ניתוחים, מנוחה, אולטראסאונד, חום/קור וכו') אלא טיפול שנקרא A.R.T , Active Release Technique, שזה סוג של תראפיה מנואלית אקטיבית (כביכול מסאג') נקודתי ברקמות צלקתיות תוך הזזה מכנית של הפרק/איבר וכו' הלוך וחזור. בד"כ טכניקה לספורטאים אבל שעובדת טוב גם לנגנים עם שיעורי הצלחה לא מבוטלים. הייתי שמח לנסות את זה , חבל שאין כזה בישראל.
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שבת 09 דצמ',06 06:03   
אצלי התעורר נימול ביד שמאל בחודשים האחרונים ולאחרונה הוא החמיר.
ניסיתי את כל מה שעברת, וצילום ע"ש צאוורי הוא חובה.
יש צרור עצבי המגיע מהחוליות עובר דרך הכתף אל היד ושם מתפצל לרוחבה ומגיע עד כף היד.
רופא שפוטר אותך באתופן (שעזר לי מעט מאוד, כי הוא נוגד דלקות ומטפל בתוצאות מקומיות) ואומר שזה 'קוסמטי' לתחושה בלבד, אינו עושה עבודה שלמה.
הזנחה של הטיפול מובילה לעתים לפגיעה ממושכת (חפש arm numbness ברשת).
לאחרונה טופלתי בידי Marita וכשהבעיה היתה פחות חזקה היא גמרה אתה בשלשה טיפולים (ניגשה מיד לשורש הבעיה בצאוור וכל השרירים מהצאוור, דרך החזה והכתף).
לצערי בזמן האחרון היא הייתה בחו"ל וגם אני (עדיין) וכשאני חוזר אני אצלה על סשן שבועי קבוע מחדש.
שינויי פוזיציה משנים את חומרת הנימול, אצלי על כל פנים, ושמתי לב שכשהראש מוסט למעלה היד נרדמת כמעט מיידית, ואילו הרכנתו קדימה מבטלת את הנימול.
מומלץ לנסות מי שיודע לגשת מיד לבעיה, ואולי כדאי שתקבע איתה פעם אחת לבדיקה (טיפלה בי גם בבעיות טינטון).
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות

לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
עמוד 7 מתוך 7

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון