תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 10:25
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
כיוון זרוע ומחט
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (50) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » דיג'יי - DJ's
  D-Jex  
כיוון זרוע ומחט
הודעה פורסם: חמישי 28 אוק',04 21:03   
במזל טוב אחרי ציפייה ארוכה הגיעה הפלטה החדשה, מבוססת פיינאל סקראץ'..
בקרוב תמונות וכאלה #smile

השאלה שלי היא בנושא לחץ הזרוע והמחט ע"י כיוון המשקולת
פטיפון Vestax PDX2000
מחט Numark CS1

עכשיו לשאלה - אין לי ידע בתחום, ובמדריך של ווסטאקס למשתמש רשום שהזרוע צריכה להיות מאוזנת אופקית, ושזהו המצב האידיאלי לניגון.
ניסיתי את זה, אבל המחט כל הזמן קפצה, זה ולא ישבה טוב.
"הוספתי" קצת משקל ע"י קירוב המשקולת. הניגון הולך חלק, אבל כשאני מסובב את התקליט ידנית (searching) היא נוטה ל"קפוץ". כמו כן כל מכה קטנה על השולחן מקפיצה, אז ניגון במועדון יהיה מאוד בעייתי.

יש עצות? :?:

D-Jex
  D-Jex  
הודעה פורסם: חמישי 28 אוק',04 21:04   
אשמח גם אם מישהו ייתן הסבר על הזרוע והמשקולת בפטיפון הנ"ל ואיך צריך לכוון אותם
e_tay
לגבי ניגון במועדון
הודעה פורסם: חמישי 28 אוק',04 21:48   
תמיד פול משקל על המחט
אין לי פטיפונים של וסטקס
אבל בטכניקס שמים את המשקולת הפוך ככה שיוצא יותר משקל

לגבי איזון עד כמה שזכור לי מסדרים את המשקולת בצורה כזאת שהמחט בנקודה שבין האוויר לתקליט עצמו ממש על קצה העליון של התקליט ככה שהמחט עליו אבל כשתלחץ פליי היא לא תשמיע את התקליט (המחט ממש צפה) הנקודה הזאת היא ה- 0
מוסיפים 1 או 1.5 גרם ואז אתה מקבל את שיא האיכות מהתקליט

אבל זה לא רלוונטי כי כל שריטה הכי קטנה או תזוזה קלה של השולחן מקפיצים את התקליט

לגבי ניגון במועדון תמיד פול משקל על המחט
הודעה פורסם: חמישי 28 אוק',04 22:49   
ציטוט:
אבל בטכניקס שמים את המשקולת הפוך ככה שיוצא יותר משקל

ציטוט:
תמיד פול משקל על המחט

:wavey: באופן זה תוכל לנפנף לשלום למחט ולאוסף התקליטים שלך!
הדבר האחרון שאתה רוצה לעשות זה להעמיס משקל יתר על המחט. אם תעבוד כך, אתה תגלה תוך זמן קצר חריכות פה ושם לאורך המסילה, שילכו ויהיו עמוקות יותר, ככל שתמשיך לנגן כך. הסאונד שתקבל מהתקליט יהיה בהתאם. #cry
אף אחד לא קבע שטכניקס שמים את המשקולת הפוך. אני רק יכול להגיד מנסיוני, שמצאתי הבדל בין ה-1200 ולבין ה-1210, בזה שהמשקולת ב-1210(השחור), נותנת הרבה פחות משקל. בכל אופן, לא רצוי להפוך את המשקולת ולא לשים שקל (עוד שיטה נפוצה ואידיוטית), אלא לכייל את המשקל בצורה מבוקרת.
שים לב באיזה תקליטים קופצת המחט. ישנם הרבה תקליטים שעברו חיתוך לא מקצועי ויש בהם בליטות במקום שקעים (עקב אני פאזה). מה שמעיף את המחט לקיבינימט, גם אם לא עשית כלום.

אני לא יודע איזה דגם של Vestax יש לך, וממש לא זוכר באיזה דגמים יצא לי לעבוד, אבל יש בהם אותו עקרון של משקל, Anti-Skate, ו-גובה המחט (יכול לעזור בסקראצ'ים, ולהגביר/להנחית דיסטורשן בגבוהים).
כדי לכוון את הזרוע, עליך להגיע למצב של שיווי משקל מוחלט, כלומר המחט "צפה" באוויר, מבלי לגעת בתקליט. הזז את רק טבעת המשקל, על ל-0, ואח"כ הוסף 2.5 - 2 גרם להשמעה, ולסקראצ'ים, רצוי שלא תעבור את ה-3.5 גרם. שים לב, שחלק מהתקליטים, יקפצו לך, דווקא בגלל משקל זרוע כבד, וינגנו רגיל בפחות משקל.
Anti-Skate - רוב האנשים, פשוט שמים אותו על מספר זהה כמו המשקל - אפשר. דרך נוספת היא לקחת תקליט חלק (Blank), להפעיל, ולהניח עליו את המחט. אתה אמור להגיע למצב שהמחט נשארת באמצע, מבלי לגלוש למרכז, או לקצוות.
אם אתה עושה סקראצ'ים ועדיין קופצת המחט, נסה לשנות גובה. לכל סוג מחט מומלץ גובה שונה, אבל זה לא מחייב. ראיתי חברה שמתחראים על הפטיפון, בגובה מלא וגם ומצב הכי נמוך - הכל תלוי בתקליט ובמי שמסובב אותו!

באיזה תקליטים אתה עושה סקראצ'ים?
יש תקליטים שמיועדים לכך, ובאמת קל יותר לעבוד איתם (אפשר להיות יותר "אלימים").
תקליטים אחרים, פשוט קופצים לך, ברגע שאתה רק נושם עליהם, בלי קשר לכמה ק"ג העמסת על המחט. בכל מקרה תתחיל לעבוד הרבה על עדינות. זה יעזור לך הרבה במקומות בהם הפלטה לא כ"כ יציבה, והציוד לא במצב הכי טוב.

סימן קריאה שים לב, רצוי מידי חודש לבצע בדיקה:
לקחת תקליט חדש לגמרי (שלא ממש אכפת לך ממנו - אפשר למצוא הרבה כאלה ב-1 שקל ב"חור בשחור"), להסתכל עליו באור מנורה רגילה (לא ניאון או הלוגן) ולוודאות שאין עליו שריטות, אפילו לא קטנות. נגן על הפטיפון כמה דקות, ואז תבדוק שוב, לאור המנורה. אם אתה מבחין בסימנים עגולים לאורך המסילה, רצוי להחליף מחט!

סימן קריאה אני מזהיר שוב (ווי,ווי, איזה קרציה נהייתי), אתה יכול להרוס תוך שניות מחט יקרה (גם אם כתוב עליה שהיא מיועדת לסקראצ'ים), וגם את התקליטים אהובים שקנית, שאחרי חודשיים שלושה, אי אפשר להשיג אותם (ובטח שלא בארץ המפגרת שלנו).
חבל.
e_tay
לא ממש מדוייק
הודעה פורסם: חמישי 28 אוק',04 23:15   
הבחור שלנו דיבר על מועדונים
במועדונים אין אפשרות שניה שיחשוב טוב מה הוא מעדיף שכול רגע יקפוץ לו התקליט
והאיכות של התקליט לא תיפגע (ועצם הקפיצות יהרוס לו פי5 את התקליט)
או פשוט לעבוד עם פול משקל ובצורה הדרגתית לאורך זמן התקליט יפגע באיכות

ראוי לציין כל דיג'ייז אם זה מהבעלי שם הגדולים בארץ ואם לא הם עובדים עם פול משקל
ולא זכור לי שנתקלתי בדיג'יי שלא עובד ככה
אצלי בבית הפטפונים על משקל 2 גרם ולא קופץ ולא כלום

Anti-Skate הורס עוד יותר את התקליט(הוא מיעד לסקרצ'ים)
משהו עושה זה בעצם אם תהיה בנקודת ה 0 ותעלה את מס' האנטי אתה תראה שהמחט זזה ימינה (אם אני לא טועה) וזה בעצם הפעולה שלה להידבק יותר על המסילה
הודעה פורסם: חמישי 28 אוק',04 23:16   
אוקיי תודה על התשובות,
אז ככה הדגם שלי כמו שאמרתי PDX2000

הגובה של הזרוע הוא על הנמוך ביותר,

המשקולת מורכבת משני חלקים:
1- החלק הכבד, שאפשר במידת הצורך לקרב\להרחיק מהציר עליו יושבת הזרוע כולה
2- מין חוגה קטנה כזאת, שהיא אמורה להיות לכיוון משקל המחט לדעתי.

כמו שאמרתי, אם הזרוע במצב "צף" כמו שקראת לזה אז היא לא יושבת כל כך טוב וקופצת על כל התקליט...

אז מה לעשות, לתת משקל כמו שאמרו פה,
או להשאיר במצב "צף" ולהלחם בקפיצות והכל.. ? :?:
shaharv
S.Supporter
הודעה פורסם: חמישי 28 אוק',04 23:16   
לא יודע איך גילית שיש הבדל במשקולת אם מדובר באותו חלק בדיוק....

בגדול כמו שנאמר, קודם כל מכוונים לציפה , גם משקל וגם אנטי סקייט, אח"כ מוסיפים עוד משקל בהתאם למה שצריך, כדאי גם טיפהלה גובה
חשוב לשים לב שכשהמחט על התקליט, היא לא שוקעת יותר מדי והראש לא קרוב מדי לתקליט, זה מתכון לקפיצות

הדברים שחשוב שיהיו חוצמזה הם:
יד יציבה ורגש, אין אפס, מי שמנגן 4 שנים על פטיפון יעשה את זה עם הרבה פחות קפיצות ממישהו שמנגן יומיים, קצת עדינות.....
סליפמאט- לא כבד מדי , לא חלק מדי בהתחלה
התקליטים עצמם - זה בטח לא ממש רלוונטי לגביך, אבל לתקליטים שונים יש חורים שונים, לפעמים החור קצת גדול מדי והם רוקדים. אם זה ככה אצלך , ובכל מקרה אתה לא ממש מוריד אותם כי זה פיינל, קח רצועה של מדבקה, תשחיל אותה דרך החור ותדביק משני הצדדי, זה יצמיד את הציר לתקליט יותר טוב
כדאי מאוד שכל השולחן שהמכשירים עומדים עליו יהיה יציב, שים תקליט, תנענע את השולחן , תל לו מכות, ותראה מתי מתחיל לקפוץ, איפה הגבול שלך
וטריק גטו אחרון, תן הגבהה לשתי הרגליים של המכשיר שקרובות אליך, זה נותן קצת קונטרה לזרוע(אגב, נקודת ההתחלה היא שבדקת עם פלס שהמכשיר מאוזן לגמרי גם לצד וגם קדימה אחורה), המהדרין עושים את זה עם תחתיות בירה שאוספים בפאבים, כמה שהתחתיות שלך יותר מגניבות ונדירות, יותר כבוד #clap
אורח
הודעה פורסם: חמישי 28 אוק',04 23:40   
ציטוט:
מין חוגה קטנה כזאת, שהיא אמורה להיות לכיוון משקל המחט לדעתי

אם לא הייתי ברור, אז שוב - החוגה הקטנה נועדה כדי לתת לך אינדיקציה, עך כמה משקל אתה נמצא. לאחר שמצאת את נקודת ה"ציפה", הזז את החוגה ל-0, ולאחר מיכן סובב את המשקולת עצמה (החוגה מסתובבת יחד עם המשולת) למשקל הרצוי.

אמת, אתה תמצא משקולות הפוכות בכל מקום. זה עדיין לא אומר שלפני שאתה עולה, אתה לא יכול לבצע שינויים. גם אם אתה מתחיל מאמצע הערב, שים איזה דיסק שינגן, קח לך דקה אן שתיים, ותכוון את הפטיפונים כפי שנוח לך - זה הסט שלך, והתקליטים שלך! אני אישית גם מביא את המחטים שלי, שאני סומך עליהם (לך תדע מי תקלט בעמדה לפניך, וכמה שנים הם לא החליפו מחטים), וגם את ה-Slip-Mats שלי. נו, מה לעשות? פדנט עד הסוף...

ואם דיברנו על Slip-Mats (לבדים), אז יש כל מיני סוגים. בד"כ, אלה שמיועדים לסקראצ'ים, יותר דקים ומחליקים (יש להם פחות התנגדות), אבל בד"כ יש להם ת'קטע המרגיז, של להידבק לתקליט, בגלל חשמל סטטי.

ישנם תקליטים עם חור מעט גדול מידי, ישנם כאלה שהשורות אינן ממורכזות (מה שגורם לזיופים), ואתה נאלץ להרחיב את החור, כדי להגיע לאמצע...
צרות של אנאלוג... #smile

חוצמזה, אם אתה חדש בעינייני הפטיפונים, תתחיל לחרוש, לנגן, למקסס ולסקוץ'. זה יבוא עם הזמן. הכי חשוב שתהנה מזה. יאללה תן בראש! #headphones
אורח
הודעה פורסם: חמישי 28 אוק',04 23:52   
ציטוט:
Anti-Skate הורס עוד יותר את התקליט (הוא מיועד לסקרצ'ים)

הרשה לי לתקן אותך:
Anti-Skate לא מיועד לסקראצ'ים (הוא קיים גם בפטיפונים ביתיים), אך בהחלט משפיע על הביצועים.
מטרת ה-Anti-Skate היא לתת שיווי משקל של המחט ע"ג התקליט. המחט מתקדמת כלפי המרכז, במהירות גבוהה יותר, ככל שהמשקל שלה גדול יותר. אם יש שריטות קלות, ויש משקל גדול מידי על המחט, שדוחף קדימה, יש יותר סיכוי שהמחט תדלג קדימה.
מקרה הפוך, מעט מישקל על המחט והרבה Anti-Skate, המחט תחזור אחורה שוב ושוב ותנגן את אותו החלק ברצועה.
shaharv
S.Supporter
הודעה פורסם: שישי 29 אוק',04 00:57   
[quote="planet-noise"]
ציטוט:
מחטים), וגם את ה-Slip-Mats שלי. נו, מה לעשות? פדנט עד הסוף...

ואם דיברנו על Slip-Mats (לבדים), אז יש כל מיני סוגים. בד"כ, אלה שמיועדים לסקראצ'ים, יותר דקים ומחליקים (יש להם פחות התנגדות), אבל בד"כ יש להם ת'קטע המרגיז, של להידבק לתקליט, בגלל חשמל סטטי.

ראיתי בלונדון סוג חדש של סליפ-מאטים, לצערי זרקתי את הפלייר ואין לי את השם, אבל הם עשויים מחומר מיוחד דוחה חשמל סטטי, הם מבד, ומאוד מהירים, ואין להם את הנטיה המרגיזה להידבק

כמה שאני אוהב פטיפונים... #biggrin
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » דיג'יי - DJ's

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון