תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 04:44
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
כיוון זרוע ומחט
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (50) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » דיג'יי - DJ's
SL
נציג עסק/מוסד/שירות
הודעה פורסם: שישי 29 אוק',04 02:11   
אם יורשה לי...

Planet noise ריספקט על הידע והטיפים הכל נכון למעט דבר אחד:

כאחד שמנגן תקליטים למחייתו כבר לא מעט זמן, התנאים במועדונים רחוקים מאוד מלהיות אידיאליים לניגון תקליטים, תוסיף לזה את מה שאנחנו (הדי ג'ייס) עושים לתקליטים ותגלה שלהיות מחט בידיים של די ג'יי זו לא משימה פשוטה בכלל.

משקל גדול על המחט ייגמור את התקליטים מהר יותר - נכון, אבל אם אתה די ג'יי ממילא לא תנגן כמעט אף תקליט יותר משלושה ארבעה חודשים (ואני ממש נדיב כאן בהערכה), כך שגם אם הוא נשחק מעט בזמן קצר יחסית, זה לא נורא, כל יום שעובר מקרב אותו אל מדף ה"נשכחים" (יש לי אלפים כאלה שהיו להיטים גדולים ותוך זמן קצר עלו על המדף ומאז הם שם, אלפים..) - ומכאן שבדר"כ אני אנגן עם משקל שיספיק לי לעבודה נורמלית ללא דאגות מבלי יותר מדי לשים לב לכמה גרם יש על המחט.

דבר שני וחשוב לא פחות, לכל ראש ומחט יש משקל שונה והתנגדות שונה ומכאן שאין שום מספר כללי שיכול לקבוע בוודאות מה יהיה טוב בשבילו, כל דגמי הקונקורד למיניהם בעלי משקל אחיד אמנם, אבל מה עם כל הראשים שבהם אתה הוא זה שמרכיב את ה head shell ויכול להוסיף אליו משקולת קטנה (בדר"כ בקניית ראש חדש אתה מקבל אחד כזה עם שני חורים לברגים).

וכדי לא להאריך את הת'רד הזה יותר ממה שהוא כבר, אני אסכם ב:
שים כמה משקל שצריך כדי שלא ייקפוץ כל עוד המשקל לא "ישכיב" את הראש עצמו לתקליט ולא יעוות את הצליל, תוסיף שקלים דאכמות ודינארים ותהפוך את המשקולת כמה שאתה רוצה, תקליט רגיל גם ככה יעלה למדף תוך זמן קצר ותקליט של פיינל עולה סה"כ כ90ש"ח , אז במקום להחליף כל חודשיים וחצי תחליף כל חודש וחצי, לא ביג דיל.
מישהו חכם אמר כאן "הכל תלוי בתקליט ובמי שמסובב אותו" - כל כך נכון.

גם אני אוהב פטיפונים , מאוד !.
הודעה פורסם: שישי 29 אוק',04 08:46   
ברשותכם האדיבה הדבקתי את השרשרת למקום ראוי #thumbsup
כמו כן פרטים נוספים בשרשרת הבאה:
כיצד לכייל פטיפונים?
  D-Jex  
הודעה פורסם: שישי 29 אוק',04 10:30   
טוב בקיצור -

כל עוד הם בשימוש בבית, אני פשוט אשתדל למצוא את המשקל המתאים שגם לא יהיה כבד מדי וגם לא יקפוץ כל שניה... ובמקביל אתחיל לחרוש על הנושא באינטרנט #smile
כשנגיע למועדון אני מניח שאני אצטרך להפציץ קצת יותר משקל כדי שלא יקפוץ

ד"א רובכם דיברתם יותר על טכניקס, אבל הפטיפון המדובר הוא ווסטאקס.. (SL חטאתי.. מצטער #smile )

ולמי שלא הבין, התקליטים זה תקליטים של פיינאל סקראץ'...

אה ומישהו מכיר את הדגם של המחט? Numark CS1
ויכול להגיד לי אם היא נחשבת מחט טובה או לא?... סתם לידע #smile

תודה לכולכם, יום אחד אני אהיה מקצוען כמוכם #thumbsup
D-Jex
  D-Jex  
הודעה פורסם: שישי 29 אוק',04 15:03   
planet-noise :
ציטוט:
מין חוגה קטנה כזאת, שהיא אמורה להיות לכיוון משקל המחט לדעתי

אם לא הייתי ברור, אז שוב - החוגה הקטנה נועדה כדי לתת לך אינדיקציה, עך כמה משקל אתה נמצא. לאחר שמצאת את נקודת ה"ציפה", הזז את החוגה ל-0, ולאחר מיכן סובב את המשקולת עצמה (החוגה מסתובבת יחד עם המשולת) למשקל הרצוי.

#headphones

אוקיי קורה דבר מוזר:

אני מכוון את המשקולת כך שהזרוע תצוף, ומכוון בהתאם את החוגה ל-0.
מה שמוזר זה שכשאני מוסיף משקל בהדרגה, נראה שהחוגה הולכת נגד הכיוון:
מ-0 היא הולכת ל- 6,5,4 במקום שתעלה מ0 ל-1,2...
כנ"ל ההפך - אם אני מסובב את המשקולת כלפי חוץ (מפחית משקל) אז היא נעה כלפי 1,2...

מה הולך פה?

אה ועוד משהו, הפכתי את הלבד ככה שהצד של הלוגו כלפי מטה, כי נראה לי שהצד השני יותר חלק וזה יהיה יותר נוח... אני לא הורס נכון? #smile

זה הלבד ד"א (פחות או יותר):

הקלק על התמונה לצפיה בגודל מלא
הקלק על התמונה לצפיה בגודל מלא

ודבר אחרון - לכל משתמשי פיינאל סקראץ':
האם אינדקציה טובה לכיוון המחט תהיה מהירות ה"תפיסה" (הגעה ל-100 אחוז בכמה שפחות זמן) של הטיים-קוד בתוכנה?
shaharv
S.Supporter
הודעה פורסם: שבת 30 אוק',04 00:11   
נראה כאילו המשקולת שלך כן מורכבת הפוך.... תבדוק את ההוראות

לבד הוא לבד הוא לבד, גם כשהוא הפוך

מנסיון על מחטים של ניומרק, הדגמים הראשונים שלהם היו סתם מחטים סיניות מאוד זולות עם מדבקות עליהם, לא הרבה מעבר לזה, לא יודע איך זה היום, הייתי נזהר בלקנות מחטים סתם דרך האינטרנט בלי לראות ולשמוע בחנות(ואפילו לנסות להתעלל בהם קצת שם....)

לגבי ווסטאקס, אם יש לך את אחד הדגמים העליונים שלהם(כמו זה שבתמונה) המחט ממש נוטה להידבק אליהם בלי רצון לעזוב, כל עוד השולחן יציב וכו' (אפילו עם המחט הזולה של ווזסטאקס שמגיעה איתם)

באופן אישי, לא הייתי משקיע יותר מדיה במחטים בשביל פיינל, ובמיוחדלא לבית, בכל מקרה המחט לאמעבירה סאונד, משהו כמו אחד מסוסי העבודה של סדרה 500 (520 אמורים להיות הכי יציבים) יחזיקו לך מעמד הרבה זמן
  D-Jex  
הודעה פורסם: שבת 30 אוק',04 00:45   
בקיצור יצאתי מפגר הרכבתי את המשקולות הפוך

Details details... #smile

מקווה שלא שרטתי את התקליטים יותר מדי..

ההודעה ה-300... כבוד #thumbsup
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » דיג'יי - DJ's

לך לעמוד הקודם  1, 2
עמוד 2 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון