תפריט
שלום Anonymous ::: 2021, 20:16
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
חוזים ורווחים מול משקיעים - מה מקובל ?
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (50) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הפקה עצמית/ עסקים
  תומר אסולין  
Act Compatible
חוזים ורווחים מול משקיעים - מה מקובל ?
הודעה פורסם: ראשון 31 אוק',04 00:28   
אז ככה...

אני מכניס ראש בריא למיטה חולה מאוד של הפקה בפועל וניהול ולהלן הבעיות :

ישנו משקיע שמוכן לשים סכום כספי מכובד מאוד על זמרת שאני ועוד חבר מאמינים בה מאוד וכשאני אומר סכום מכובד אני מדבר מעל על כמה עשרות אלפי דולרים עכשיו העניין הוא שהוא רוצה לדעת לפרטי פרטים מה יוצא לו מהשקעה וכיצד הוא מקבל תשואה יפה לכספו

שאלתי היא...ובאמת בבקשה רק מי שיש לו ממש אבל ממש ניסיון בתחום כיצד בדרך כלל מקובל לחלק את השלל
בוא נניח שלאחר שיצא כל הכסף על מעבד / מפיק / אולפנים / סאונד / מאסטרינג / שונות והכי הכי הכי חשוב שיווק ויח"צ כיצד מתחילים להתחשבן
נאמר לי לדוגמא שבד"כ מדובר על אחוז מסויים מכל מכירה של דיסק אז מה המחיר המקובל לרווח נקי על דיסק (מה נשאר לחנות מה נשאר למפיץ מה נשאר למשקיע ומה נשאר לאומן) אני מניח שזה נתון משתנה אבל בטח יש אמצע לכל דבר

האם מקובל לחלק רווחים על הכנסות האומן מהופעות / פירסומות / פעולות נוספות שהן נגזרות של הצלחת ההשקעה

אני קצת מפוזר בשאלה שלי כי אני יורה לכל עבר ועדיןי לא יודע בדיוק לאן לכוון

אשמח לתשובתכם

תומר
הודעה פורסם: ראשון 31 אוק',04 13:27   
סליחה שאני מגיב בעוד שאין לי טיפת ניסיון. כי אתה אמרת "מקובל" ואני חושב שבעסקים יש מקום ליצירתיות (כמו במוזיקה). הכל הולך אחרי מה שמסוכם. עד שיגיעו טובים ממני ויענו לך, תרשה לי לשתף אותך מזוית ראותי (אני בתחום הנדל"ן).

יש כל מיני סוגים של משקיעים. יש כאלה שלא רוצים להפסיד בשום אופן.
יש כאלה שלא איכפת להם להספיד אם יש סיכוי לרווח גדול.

תעשה שיעורי בית על אותו משקיע ותברר.
הניחוש שלי שהוא שייך לסוג הראשון. ואז הכיוון שלדעתי יהיה כדאי (לכולם) לקחת, ובפרט אם אתם כל כך בטוחים בעצמכם וביכולותיה של הזמרת, זה להבטיח לו רווח יזמי של 20-25 אחוז על השקעותיו מכל מקור רווח שקשור לזמרת. ומעבר לכך או שהכל אליכם או שזה מתחלק. ככה אין לו סיכון והוא מרוויח. וגם אתם יכולים לעשות קופה לא קטנה באפס סיכון.
שוב, אני מתנצל כי כל כך טרחת לציין: "ובאמת בבקשה רק מי שיש לו ממש אבל ממש ניסיון בתחום".

וקבל עצה נחמדה לחיים בכלל: (אולי אתה מכיר)
חשבת-אל תגיד.
אמרת-אל תכתוב.
כתבת-אל תחתום.
חתמת-אל תתפלא.
הודעה פורסם: ראשון 31 אוק',04 14:22   
אני חוזר בי - מורדכי אלפי תודות לך אתה צודק במאה אחוז

אבקש תשובה מכל מי שבעל ניסיון בהשקעות / עסקים / הון סיכון

תודה

תומר
הודעה פורסם: שני 01 נוב',04 05:10   
איזו שאלה? "איך מחלקים את השלל?" נשמע לך רציני?!
אם זה שלל, תבטיחו לו מיליונים ואולי את הזמרת, ולאחר מכן תברחו ותגידו "טעינו. קורה".
אם אתם רציניים, תתרכזו בבחינת החומר, והפקתו על הדרך הטובה ביותר, ואם יש משקיע, תשאלו אותו למה הוא מצפה בתור משקיע.
אם הוא רוצה החזר מס, אז אפשר לארגן לו, אולי. צריך רואה חשבון ממולח.
אם הוא רוצה החזר השקעה, קשה להניח שתדעו מה ההוצאה הסופית מראש, וגם אם תוסיפו 25%, תגלו מהר מאוד שיח"צנות אינה יודעת גבול, וכשהיא כזו מושקעת, היא יכולה לקחת כל גרגמלית מצויה ולהפוך אותה למשאת נפשם של ילידים.
אם הוא רוצה להתחכך בענף, זה המחיר. כמו בלאס ווגאס. אין זוכים מעצם החיכוך.
אם סתם מישהו גילה ענין בגלל ששמע איזה שיר או נדלק על זמרת, ושאל "טוב, אז בכמה מדובר?", זה הולך להיות עסק "עסקי" או לא נעים, תלוי איך לוקחים אותו מהתחלה, עם הבנה מראש שהשקעה באמן ובהצלחתו זה בור בלי תחתית, ואם מדובר באמן הופעות, זו אולי תהיה ההכנסה היחידה של המשקיע, והיה כי יחליט שהוא גם אמרגן.
מדובר באמנות, ושכך, יש סובייקטיבה חזקה בכל הקשור להצלחה, אם אותה מנסים כאן לקשור לביזנס.
אם יש משאבים אין קץ, השמים הם הגבול.
כל השאר, דיבורים מחוסר נסיון עסקי, שמאוד מסוכנים לאנשי אמנות לטבול בהם. עליהם להתעסק במה שהם מבינים. להשאיר עסקים למי שטובע בהם.

לענין החלוקות, יש פה כמה וכמה חברים שאולי יוכלו לספר לך (וכבר סיפרו אי כאן בפורום) כיצד עבדה עליהם שיטת הניקוד, שיטת ההסכמה החברית, ושיטת החוזה: נעליים והרבה מרירות. אין כמו כסף ביד על מה שנעשה, ולא מחשבה מקבילה כל הזמן "כמה אני מחושב בפרוייקט".
אם אתם מתעקשים על ניקוד, הגדירו מראש ובמדויק מה התפקיד של כל אחד, וכמה נקודות הוא מקבל ממה שעדיין לא בטוח שמוגדר כהכנסה. אל תשאירו קצוות מטושטשים.
Zooot
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 01 נוב',04 10:14   
מרדכי :

חשבת-אל תגיד.
אמרת-אל תכתוב.
כתבת-אל תחתום.
חתמת-אל תתפלא.

There r many ways 2 conduct ur business. Trust is a very important ingredient, and should b valued against the turnover.

The price of a cup of coffee @ the beginning of a business deal does not require collaterals, a final contract does.

Mistrust, which un4tunately is very common in IL, COSTS. Sorry Mordechai, but I know the real estate biz as well.

A rent deal used 2 b quite simple - 12 cheques x 500$ per month, and a note 2 cover reasonable expenses + a cup of coffee, black, small glass, no sugar, GLASNOST. Business were booming, and were easy 2 conduct.

Since some "smart" businessmen invented the "LAMA MA" philosophy which was un4tunately backed up by the courts, a simple 500$ deal has turned in2 KEREN HON SIKUN - a contract as long as ur arm, 2 lawyers, 2 real estate agents, wealthy AREVIM, ARVUT BANKAIT, PIZUI MUSKAM - in short, a 12 x 500$ deal has turned in2 12 x 700$ deal, just 2 ensure the obvious.

Inefficient, fat, bulky mechanism > business is slow, and it can't compete with other venues where trust and commitment r obvious.
Investors take their money elsewhere, cuz keeping the client 2 a contract is simply 2 expensive.

Much like the music business, the "No FRIER" attitude has yielded a circle of stupid bastards cheating each other. THE REAL, MONEY YIELDING BUSINESS IS ALREADY SOMEWHERE ELSE, but they're 2 stupid 2 figure it out.

This attitude is encouraged by all the auxiliary factors - banks, lawyers and middlemen - cuz that's how they make their living.
But @ the end of the day, the expenses r deducted from the turnover, and every1 loses.

As "smart" as U may think U r(Akol Adom, Not Mordechai), the other party has met its share of "smarties", and will protect itself accordingly. If not - then they r either bad businessmen or "smarties" - and I advise U 2 avoid both.

Dodge trust it will cost BOTH of U, and take ur business down the drain.

Identify ur partners, 2 make sure they won't cost U @ the end.

Negotiate well, and reach a clear and short contract. Estimate the risk, and try 2 generate as little risk as possible urself.

* - Say what U think when it's relevant and contributing 2 the deal, shut up when it's not.
* - Write down anything both sides r willing 2 commit 2, avoid what they don't.
*- Sign the contract with intent.
*- Learn ur partners, the deal and law well, and U won't b surprised.

-------------------------------------------------------------------------------------------

ציטוט:
אין כמו כסף ביד על מה שנעשה

Or 2 paraphrase -

ציטוט:
נעשה ביד - אין כסף

The key 2 this deal is "Who is the manager of funds = producer (not "musical")". Each party brings its investment in2 the deal, some bring money, some bring work, some bring talent, some bring all 3.

1st all parties must agree on this issue:

The investor's role may b the bank, or the producer. If the deal is urs, then he's the bank, and his investment should b considered as a loan, and he'll b rewarded accordingly.

If the deal is his, ur work and talent will b considered as an expense, and should b rewarded accordingly.

The price of money is known, more or less - so U need 2 put a price on ur talent and work, and so should the per4mer, and every1 involved with sharing the profits.

Down payments will b deducted from that price, and in the end U'll end up with a list of sums, the "ingredients" of the deal.

A realistic prediction of possible income must b made. A decision of the assets 4 sharing must b made - is it only the selling of albums revenues, or copyright royalties, per4mance rights and revenues, commercials revenues etc. as well.

Then each party may calculate its own risk + MONITIN value, and include these in the final price.

4 example:

The album is predicted 2 sell 20,000 copies, @ 10 shekels profit / copy, over a year. Other revenues r not shared.

Total profit - 200,000 shekels.

A middle level yet bright and upcoming engineer is offered a piece of the action. He normally charges 20$ / hr, and his schedule is only 60% full. He's in need of a bigtime success, that may boost both his price and his schedule.

The deal offered will require 200 hrs, and will fill his schedule 2 80%. On a free time basis, if it does not take him away from his other jobs, he may drop the price down 2 15$ / hr.

He believes the album will sell as predicted or more, and expenses r calculated well. He TRUSTS his partners, and believes the work will b completed in time, but there will b additional expenses of 50,000 NIS, bringing down the profit 2 150,000 NIS.

No risk - 200 x 15 = 3K$.

50% risk - 1.5k$ cash, + 1.5k$ royalties.

1.5K$ = 6.75kNIS.

Over a year = 6.75 * 1.05 =~ 7.1kNIS.

7.1k / 150k =~ 4.7%.

Now he calculates the risk and MONITIN - The album may sell more than predicted, and success will bring in more work and price.

He may settle 4 3%.

On the other hand, if he estimates that the album is over rated, the producer will work 4 more than 400 hrs, he'll have 2 stare @ the autotune screen 4 weeks lis10ing 2 unidentified screams, and getting his money will require the help of the CIA & the BABA SALI, he'll boost his share up 2 10%, or drop the deal altogether.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

In short, U need 2 make a business plan, or have some1 make it 4 U. If ur investor is a serious businessman, he'll b expecting it.

U may also let him know what the expenses r, and ask him 2 make U an offer U can negotiate.

I've written only the general outlines, there r more issues 2 b considered, as record labels have proven time an again :-).

Read here 4 ex. : http://www.negativland.com/albini.html

If the money is big and the risk may b high - have a lawyer look in2 it.

Peace,

Zooot
  תומר אסולין  
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 01 נוב',04 11:58   
ZOOT שתהיה לי בריא על זה בדיוק אני מדבר...אלו בדיוק הנתונים והמידע הכללי אותו הייתי צריך
כןא הבנאדם שהולך ככל הנראה להשקיע הוא איש עסקים רציני שבא מעולם שאינו מוזיקה והוא אדם שאני מכיר ועובד איתו צמוד יום יום .

עוד יש לבדוק לעומק מה הצפי ומה הרווח שניתן לקבל ממכירה של כל עותק

אני מודע לחשיבות היח"צ אבל בתור מוזיקאי אני מודע לא פחות לחשיבות איכות החומר בכדי שלא יהיה לנו פה חס וחלילה עוד רוני סופרסטאר / מיה בוסקילה קייס
על הצד האומנותי נאמנים אנשים משכמם ומעלה כך שעל איכות החומר איני חולק ובתור מי שנמצא בתחום השיווק ביום יום אני רואה את הפטנציאל המסחרי שבדבר

אני אנסה עכשיו למקד את שאלותי :

מה הרווח הנקי שנשאר לאחר מכירה של כל עותק...אם תקליט ישראלי ממוצע נמכר ב 59 ש"ח בחנות כמה הולך לחנות כמה הולך לחברת ההפצה ומה נשאר לאחר מכן לחלוקה בין משקיע / מפיק / מפיק בפועל ?

מה עלות של סוללת יח"צ בהנחה שכסף הוא לא עניין (אני מדבר על סידרי גודל יח"צ שהושקעו ברוני לדוגמא)?

מי השמות החזקים ביח"צ בארץ ?
האם כדאי לערב משרד פירסום בעניין והתייחס לנושא כאל מוצר בעל תקציב פירסום מוגדר ?

לגבי עלויות הפקה סטנדרטיות אני מודע לכל העלויות החישובים וההוצאות השונות הנילוות להפקה

האם סכום באיזור ה 35K $ יכול לעשות את העבודה או שמדובר בסכומים גדולים יותר ?
הודעה פורסם: שני 01 נוב',04 12:56   
מרדכי :

חשבת-אל תגיד.
אמרת-אל תכתוב.
כתבת-אל תחתום.
חתמת-אל תתפלא.

אל תגיד? על פי החוק אתה מחוייב בגילוי נאות ובתום לב, אתה יכול להסתבך
אל תכתוב? חוזה לא חייב להיות בכתב ( רק מקרקעין)
אל תחתום? לפי הסעיף הקודם, שוב חסר משמעות, ואפילו ובמיוחד בבית משפט(כמובן אם יוכח שכן היה חוזה)
אל תתפלא? אל תתפלא , בגלל עצות וגישות עסקיות כאלה , נורמת היושר העיסקי בארץ היא מהנמוכות בעולם .

חשבת - תגיד! תוכל לחסוך הרבה כאב ראש אח"כ
אמרת/ אמרו לך - תכתוב! יש מלא נוכלים, תכתוב כל דבר, תתעד, תשמור העתקים.
בנוסף, דבר יפה, תראה מכובד ואל תבטיח בחיים דברים שלא הגיוני שתקיים.
אם יש לך ספקות על כל דבר, תפנה לעו"ד שמתמחה בעסקים או לרו"ח

אם אתה שואל אותי, אם אתה בשלב שיש לך את המשקיע, כסף, זמר וכ'ו כו' וכ'ו ואתה עדיין לא יודע מה לעשות, מי נגד מי כמה ולמה, כדאי שתפנה לחברה ליח"צ שמתמחה בדברים האלה ותבקש יעוץ, הטעות הכי גדולה היא להיכנס לכזה עסק, עם משקיעים, אומנים ואנשים נוספים שמצפים וסומכים עליך, מבלי לדעת מה עושים, הרבה אנשים יכולים להפגע ככה.
  תומר אסולין  
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 01 נוב',04 13:03   
המלצות על עורכי דין מהתחום ? רואי חשבון מהתחום ?

תודה

תומר
הודעה פורסם: שני 01 נוב',04 13:15   
http://www.index.co.il/bidur/show_class.asp?category_id=2789&index1=0
אתה יכול להתחיל בלחפש פה (מפיקים ואמרגנים - אגב זהו אינדקס פירסומי בתשלום)

יש גם יחצ"נים
http://www.index.co.il/bidur/show_class.asp?index1=0&f_action=show_class.asp%3Finfo_id%3D1&keywords=%E9%E7%F1%E9+%F6%E9%E1%E5%F8
(חלק בטח חופפים ללינק הקודם)

עורכי דין עסקיים מוצאים כמו שמוצאים עורך דין בכלל, הכי טוב דרך המלצות של לקוחות.

יעוץ עסקי כדאי ומומלץ לקבל דרך מט"י (דיי זול, חפש בגוגל, יש בכל הארץ) או דרך חברה מסחרית כגון זו:
http://www.business-plan.co.il/smallbus.htm
(לינק אקראי ביותר)
Zooot
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 01 נוב',04 17:18   
shaharv :
מרדכי :

חשבת-אל תגיד.
אמרת-אל תכתוב.
כתבת-אל תחתום.
חתמת-אל תתפלא.

אל תגיד? על פי החוק אתה מחוייב בגילוי נאות ובתום לב, אתה יכול להסתבך
אל תכתוב? חוזה לא חייב להיות בכתב ( רק מקרקעין)
אל תחתום? לפי הסעיף הקודם, שוב חסר משמעות, ואפילו ובמיוחד בבית משפט(כמובן אם יוכח שכן היה חוזה)
אל תתפלא? אל תתפלא , בגלל עצות וגישות עסקיות כאלה , נורמת היושר העיסקי בארץ היא מהנמוכות בעולם .

Legaly speaking, U r correct.

Un4tunately, IL courts reward such behaviour in many cases, so this attitude has grown 2 b very popular.

& so every1 is recording all conversations 24/7, and lawyers compose the most complicated contracts U have ever seen.

Just examine the bouncing checks industry, which is equal in size 2 all the trees in a medium sized rain 4est.

" IL courts"- told me 1 of my lawyers- "r a legitimate business instrument . "Sue me" is a widely accepted response in order 2 generate profit. So this contract..." --(pointing @ the pile the size of 3 volumes of ENCICLOPEDIA BRITANICA) --"...should EXCLUDE such response, and make sure that a manager STUPID enough 2 go 2 court will LOSE money, rather than make it".

I leave it up 2 U 2 imagine what happened next.

Story #2:

I was driving a friend of mine, an American vice president of a BIG stock brokers' firm, who was fed up with the local attitude.

Driving through RAINES St. he suddenly burst:

"Here is ur F^&^# attitude, right there - This street is wide enough 4 2 lanes of traffic. But as U can c all cars drive in the middle, taking up BOTH lanes.

Isrelies would prefer 2 w8 TWICE the time in a traffic jam, rather than c a single car pass them by! U all lose in the end, don't U c?"

I had 2 agree and took a right turn .

Peace,

Zooot
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הפקה עצמית/ עסקים

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון