תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 07:54
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » כתבות נושא ומדריכים
  yoramilan  
S.Supporter
הצטרף: 28 אוק' 01
הודעות: 4654
מיקום: country side
אולפן הקלטות מבוסס לינוקס
הודעה פורסם: שבת 06 נוב',04 17:49   
מנחם (ML) אליך.

אני לא בדיוק איש לינוקס (אני לינוקס, אבל לא איש) ולכן הופתעתי כשקיבלתי את שתי הכתבות הללו.

בגדול, לפי התאריך נראה משהו לא עתיק.
מי יאיר את עיני לקראת המהפיכה.
האם שוב צריך לארוז הכל וללמוד משהו חדש?

כתבה ראשונה
http://linuxtoday.com/news_story.php3?ltsn=2004-11-03-007-26-NW-SW
כתבה שניה:
http://www.startcom.org/index.php?lang=en
ml
Supporter
הצטרף: 31 דצמ' 02
הודעות: 812
מיקום: Police Room 619
הודעה פורסם: שני 08 נוב',04 17:03   
הי יורם,

כידוע לך לכל מטבע שני צדדים ואם מסתכלים על צד מסויים לא ניתן לראות את הצד השני. אלה ,כמעט, פני הדברים פה. אסביר:

דבר ראשון: לצערי ,והצער עצום וגדול כי אני אתה ועוד הרבה אחרים כמונו אחראיים לו, יש תמיכה מועטה ביותר של לינוקס בכרטיסי קול מהסוג שמתכוונים אליהם בפורומים של אקט למשל: לכרטיסי הקול של מריאן, (מיד אומר למה הזכרתי אותם) ורבים אחרים. הצרה כאן היא שאין גישה לקוד המקור ולכן אין Porting ללינוקס ולכן אין דרייברים ללינוקס ומה שמתכוונים בכתבות שהפנת אליהן זה כרטיסי הקול הסטנדרטיים של סאונדבלסטר ותואמיהם. יש פה ושם צדיקים בסדום אבל הם ,כצדיקי סדום, מעטים ולא מורגשים.
באותו עניין: אני פניתי לחברת מריאן והצעתי לעזור על מנת לקבל את קוד המקור של כרטיסי הקול שלהם על מנת להתאימו ללינוקס. קבלתי לא תודה ארוך ומנומס כדרכם של הגרמנים.

דבר שני: מה לעשות אבל לינוקס היא מערכת הפעלה מודולרית במלוא מובן המילה ולכשכזו העובדה שיש הפצה שאורזת עבורך את מה שנחוץ כדי להריץ אולפן וירטואלי מבלי להתייסר בכל ההקשרים הפנימיים בין שלל התוכניות של הפצות השונות ובכן: זו תחילת הגאולה ובהחלט יש פה מקום ל #clap .

דבר שלישי: האם לינוקס באמת מאיימת על חלונות: בעניין האולפן בלבד עדיין לא אבל: (חייב להיות אבל) זה תלוי בך ובי כלומר: אם נשתמש בתוכניות שכבר קיימות (והן אינן רעות בכלל חפש כאן באקט יש כתבה על הפעלתן כרגע ברח לי שם המחבר ואני מתנצל בפניו מראש) ונדרוש תיקונים תוספות וכו ואם נעיז לחטוא בחטא הכתיבה ולהוסיף את חלקנו לקיים, אחרי כל האם הזה: ללינוקס יש פוטנציאל עצום שלחולונות אין ולא יהיה ואם לא ממש הובנתי קרא את ההודעה של צופיפניק "שירותים זה כאן" ותראה מה צריך לעולל למערכת האומללה הזו כדי שתספק את הסחורה ואח"כ תתקין את ההפצה שבקישורים תפעיל ותבין לבד את ההבדל...

דבר אחרון: האם לארוז הכול ולהתחיל ללמוד מחדש: התשובה היא לא. והלא מתחלק ל 2. הראשון: כבר לא צריך להיות מתכנת האקר וגאון מחשבים כדי להתקין לינוקס. בעיקר לא הפצות יעודיות כמו זו שמדברים עליה. ההתקנה די פשוטה וקל לשחות בנבכי המערכת על בסיס הידע שתביא איתך מרדמונד. והשני: די דומה לראשון כלומר לוקח זמן להכיר ולהפעיל סיקוונסרים בחלונות, אותו דבר לאפל ואותה עקומת למידה נדרשת בלינוקס.

סיכום:
לו לא הייתה בעיית הממשקים לכרטיסי ההקלטה/קול ,שהזכרתי לעיל, הייתי אומר בפה מלא וללא היסוס לזרוק את החלונות ולעבור ללינוקס ובמיוחד להפצות היעודיות כגון זו שדובר כאן. לא היה מזיק אם בקמפוס שלכם ישכון אחר כבוד לינוקס אחד עם ההפצה המדוברת ואשמח לתרום חלקי לעניין. העובדה שיש הפצה יעודית שכזו מעודדת מאוד ואני חושב ומקווה שנתחיל לראות התפתחויות בעניין.

יש לי כאן ברשת שרת WEB לינוקס (כמובן) סנכנתי בינו לבין שרת FTP באירלנד שבו שוכנת ההפצה של סטאטקום ששת הדיסקים יהיו אצלי משהו כמו מחר בבוקר. נצרוב (בחלונות לשם שינוי) נתקין ואחזור לפוסט הזה לעדכן. במחשב שעליו תתבצע ההתקנה טמון סאונבלסטר וגם כרטיס של מריאן נראה מה יקרה...

ML
ezry2l
Act Compatible
הצטרף: 30 ספט' 01
הודעות: 1075
מיקום: NARNIYA
הודעה פורסם: חמישי 11 נוב',04 16:46   
ציטוט:
דבר אחרון: האם לארוז הכול ולהתחיל ללמוד מחדש: התשובה היא לא. והלא מתחלק ל 2. הראשון: כבר לא צריך להיות מתכנת האקר וגאון מחשבים כדי להתקין לינוקס. בעיקר לא הפצות יעודיות כמו זו שמדברים עליה. ההתקנה די פשוטה וקל לשחות בנבכי המערכת על בסיס הידע שתביא איתך מרדמונד. והשני: די דומה לראשון כלומר לוקח זמן להכיר ולהפעיל סיקוונסרים בחלונות, אותו דבר לאפל ואותה עקומת למידה נדרשת בלינוקס.


זו אמירה כללית מידיי.

אנחנו יודעים מה הן אפשרויות הסיקוונסינג שלנו על מק ו וינדוס. לא ברור לי מה האפשרויות שלינוקס מציעה בתחום הזה.

דבר שני - היצע כלים.

בסביבת חלונות מעבר לסיקוונסר עצמו (שמכיל כלי עיבוד רבים ויעילים שפותחו לאורך שנים רבות) יש לי היצע מכובד של פלאגים וכלי נגינה וירטואלים שלכל אחד מהם יש תפקיד יעודי וחשוב בעבודת האולפן. מה לינוקס יכולה להציע לי (כרגע , לא בעוד חמש שנים כשההגירה תהיה משמעותית ויצרנים יאלצו להתחשב בשוק הזה)?

בנוסף ישנם תוכנות נוספות שלא קשורות לסיקוונסר (לרבות תוכנות לעריכת סאונד כמו וויבלאב וסאונד פורג'), מה התחליף להן?

אני בטוח שללמוד לעבוד בסביבת לינוקס יהיה משימה פשוטה, אבל אם ארגז הכלים שלי או תחליף ראוי לרובו לא יהיה לי זמין...מה הועילו חכמים?

בסופו של דבר האידאולוגיה של עולם מערכות ההפעלה לא משחקת אצלי שום תפקיד (SORRY). מה שחשוב זה: יעילות, מהירות, ניצולת משאבים גבוהה וחיסכון כספי.
_________________
music and mathematics interrelate like beauty and truth
ml
Supporter
הצטרף: 31 דצמ' 02
הודעות: 812
מיקום: Police Room 619
התקנת מכבי של startcom - כמובטח :)
הודעה פורסם: שבת 13 נוב',04 20:56   
שלום לכולם,

חברת Startcom התהדרה בהפצת לינוקס המיועדת לשמש כתחנת עבודה להקלטת מוסיקה. ובכן יצאנו לבדוק את הטענה.

התקנת לינוקס איננה עניין שגרתי הכרוך בכמה מסכים שהמוביל ביניהם הוא כפתור בשם NEXT. ננסה לתאר בפניכם את מירב הפעולות הנדרשות לביצוע התקנה ואפילו כזו שניתן להפיק ממנה תועלת.

מבנה המסמך:

כדי שניתן יהיה להבין את המסמך המובא בזאת, ולהבין מתי הדברים חשובים ומתי הם הערות לידיעה בלב אזי: המסמך מחולק לראשי פרקים שיכתבו בכתב מודגש. בכל מקום שבו יהי צורך להעיר הערה חשובה היא תופיע תחת הכותרת טיפ: (מודגש וקו תחתי.) היכן שהחלטתי שחשוב להעיר הארות ביניים שאינן חשובות אך צריך שיהיו הן תרשמנה .בכתב נטוי

כל פרק שמתחיל במילה תפריט ככה וככה הוא חלק ממערכת התפריטים שתמצאו בתוכנית ההתקנה.

אודות ההפצה:

ההפצה של חברת startcom מבוססת על לינוקס רדהט גירסה 9.1 קרנל גירסה 2.4.6X ועל מנהל ההתקנה אנקונדה בגירסה הלא חלונאית כלומר תפריטים, כפי שעוד יוסבר בהמשך. ההפצה של רדהט נחשבת טובה ויציבה בעיקר בתחום השרתים. חברת רדהט שינתה את התמהיל העסקי שלה ומעתה הפצותחדשות נמצאות תחת פרויקט פדורה ואת ההפצות של רדהט עצמה (העתידיות) ניתן לרכוש בכסף בלבד. ההפצה של פדורה מתבססת על קרנל 2.6 משהו שפירושו: תמיכה רחבה יותר בהתקנים ובכרטיסי הרחבה.
למשתמשי amd 64 ביט: אין להתקין גירסה זו פנו לאתר של החברה לעזרה.

הורדת התוכנה:

ההפצה של startcom שנקראת מכבי מכיחה 6 דיסקים. שלושה מהם (דיסק אחד עד שלוש כולל שלוש) הם מערכת ההפעלה וה"ציוד הנלווה" ושאר הדיסקים הם תוכנות נוספות וקוד מקור.
המלצתי היא להוריד את כל ששת הדיסקים.
טיפ:
לאחר הורדת הדיסקים מן הסתם צריך לצרוב אותם. ממליץ לצרוב ולבקש מתוכנת בצריבה לנ\סגור את הדיסק בסוף הצריבה. ראשית כי ממילא אין מקום לצרוב עליו יותר ושנית: כשלא עושים את זה עלולות להיווצר בעיות ולא נעים להיתקע באמצי ההתקנה – מניסיון.
על כל דיסק כשאי רצוי ויעיל לרשום את מספרו הסידורי (דיסק אחד דיסק שניים וכו) זה לא נעים להכניס דיסק למחשב והוא מקיר אותו ומבקש מכם את דיסק 2 או שתפנו למנהל המערכת. סמנו בטרם תעבדו.
ספירת המלאי:

אחרי שהורדנו את התוכנה מגיע פרק ספירת המלאי כלומר: עליכם לדעת אילו כרטיסים טמונים במחשב שלכם, סוג המסך ומנהל ההתקנים שלו, שם יצרן המסך, שם יצרן כרטיס הרשת כונן או כוננים קשיחים וכן מערכות הפעלה נוספות.

טיפ:v
בהפצה הזו של לינוקס יש בעיה של Duall boot עם חלונות XP. הסיבה לבעיה שחלק מרשיון ההפעלה של המערת חלונות XP נרשם ל MBR ולאחר שגם לינוקס רושמת עצמה לאותו MBR לאחר ההתקנה חלונות לא עולה יותר.
לפתרון שתי אופציות: האחת לקרוא באתר whatstup.co.il כיצד עקפו את הבעיה. השנייה תפורט במהלך ההתקנה בפרק המתאים.

הכנות להתקנה:

עליכם לוודא שיש לכם את שלושת הדיסקים הראשונים, מסומנים. עליכם לוודא שהמחשב שלכם מסוגל לאתחל מכונן הסי די. עליכם לוודא שיש לכם דיסק קשיח ריק או מחיצה של לפחות 4 גיגה להתקנת לינוקס.
טיפ:
על דיסק שבו שכונת מערכת הפעלה אחרת או שיש בו חומר כלשהו מומלץ לפני שמתחילים לגבות.

טיפ:

אם יש לכם במחשב כרטיס מסך של חברת ATI דעו שחברה זו איננה משפת פעולה עם קהילת הקוד הפתוח ולא מספק דרייבירם ללינוקס. יש לא מעט דרייברים של ATI שנכתבו ללא עזרתם של ATI אבל אם יש לכם כרטיס חדש של חברה זו אתם לעצמכם.

ממריאים:

דיסק מספר 1 דריך להיות בכונן ובמחשב בתהליך איתחול. באופן אוטומטי המחשב חאתחל מהדיסק וחלק ממערכת ההפעלה יעלה לזיכרון של המחשב שלכם. בחלק שעולה מערכת ההפעלה מבצעת זהוי חומרה ובסופו מעלה את מנהל ההתקנה.

טיפ:
מנהל ההתקנה הוא שורה ש תפריטים שנותנים את מירב אם לא את כל המידע הנדרש להתקנת המערכת. התנועה בין התפרטיטים היא באמצעות כפתור אטב. בחירת תפריט אחד מבין רבים הוא ה\באמצעות מקש רווח. בכל מסך יש הסבר קצר על התכולתו ובתחתית המסך כפתורי פונקציה (F1 F2 וכו) והסבר על פעולתם של כל אחד הם.

[Bדף הפתיחה:][/B]

זהו ה"תפריט" הראשון שתתקלו בוץ אין הוא עושה דבר מלבד לספר לכם ביכן באתר נמצאים קבצים המסבירים על מהלך ההתקנה ועל קבלת עזרה. אפשר לעבור לדף הבא...

בדיקת CD:


התפריט הבא יציע לכם לבדוק את הדיסקים שצרבתם. הבדיקה נעשית לכל ששת הדיסקים ואם בסוף כל צריבה סגרתם את הדיסקים אפשר ללכל למסך הבא.
אם איזה דיסק נדפק בצריבה ולא בדקתם כאן המקום לגדף אותי ועל ששמעתם בקולי לדלג על תהליך בדיקת הדיסקים. בכל מקרה אני תמיד מדלג על השלב הזה וכבר נתקלתי אי שם בדיסק שש שסירב לתפקד.

הפעלת אנקונדה

אנדונדה הוא מנהל ההתקנה של רדהט, ואשר עליו מבוססת ההתקנה הזוץ כמו שנאמר למעלה מדובר בגירסה בתפריטית ולא החלונאית והתייחסתי למנהל ההתקנה למעלה בטיפ.

תפריט קבלת עזרה:

שוב מספרת לכם חברת startcom איפה ניתן לקבל עזרה ולקרוא עוד חומר על ההפצה ועל לינוקס בכלל. רישמו או זיכרו לעתיד לבוא.

תפריט בחירת שפה:

ברירת המחדל אנגלית ואין צורך לשנות.

טיפ:

מדובר כאן בשפת הממשק של תוכנית ההתקנה בלבד. אין לגירסה הזו תמיכה בעברית.

תפריט בחירת מקלדת:

גם כאן מדובר בבחירת תצורת המקלדת להתקנה בלבד. בכל מקרה: המקלדת שאנחנו משתמשים בה היא מקלדת US אף על פי שיש בה אותיות עבריות. ברירת המחדל US ותשאירו אותה כזו.

טיפ:

אם יש לכם מקלדת שמחוברת ביציאת ה USB וודאו שבלוח האם (בביוס) היא מאופשרת (פרטים באתר או במדריך למשתמש של הלוח) וכן ודאו שתוכנית ההתקנה מזהה מקלדת USB (לא משנה איזו) ובחרו את בכי קרובה לשלכם. אם טעיתם: לא נורא שום דבר לא יעבוד. צריך לאתחל המחשב והלגיע לתפריט הזה ולבחור באופן מוצלח יותר.

תפריט סוג העכבר:

אם הכנתם שעורי בית תדעו איזה עכבר יש לכם ולאיזה חיבור הוא משודך (USB או PS2 וכו). המערכת תזהה את העכבר הקרוב ביותר לזה המותקן אצלכם. אם קלעה ול תמשיכו הלאה. אם לא נסו לחפש ,בעזרת גלילת התפריט עם החצים למעלה או למטה, את העכבר הקרוב ביותר לזה שלכם. אין צורך לדייק בדגם אבל לא לתת עכבר של מיקרוסופט כשיש לכם אחד של לוגיטק וכדומה.

טיפ:

בעיקרון לינוקס איננה רגישה לעכברים המחוברים לכניסת PS2 ואין לעניין הזה חשיבות מרובהץ לגבי עכברים שמחוברים ל USB כאן יש חשיבות לכך שלינוקס תזהה את כניסת ה USB. אם בתפריטים הנגללים אין עכברי USB ולכם יש אזי יש בעיה. כדי לפתור אותה: צריך לוודא שבביוס של המחשב עכבר USB פתוח לפרטים פנו למדריך המשתמש של לוח האם או לאתר היצרן.

חלוקה למחיצות:

טיפ:

מפה והלאה כל מה שתעשו עלול לגרום לאובדן מידע. אם הגעתם לפה ואין לכם גבוי נא לאתחל
המחשב, לגבות ולחזור מההתחלה.

טיפ:

אני יוצא מנקודת ההנחה שיש לכם מחיצה ריקה עבור ההתקנה הזו או לחלופין דיסק ריק.

בתפריט זה יעמדו לרשותכם שלוש אפשרויות, הראשונה: תוכנית ההתקנה תחליט בשבלכם ותחלק את הדיסק באופן מיטבי וכרצונה. לא תודה פירוט בטיפ הבא. השנייה: בחירה בחלוקת הדיסק בעצמך נבחר באפשרות זו. אפשרות שלישית הפעלת FDISK של לינוקס. משהו מסורבל נוותר עליו לפעם זו. ובכן, בחרנו לאופציה השנייה (האמצעית מבחינה גרפית)

כשנכנס לאופציה זו יופיע מסך ובו תפריטים שונים ודי משונים. להלן בסדר פעולה מלא מה שצריך לעשות וההסבר יבוא בהמשך.
1.בשורת mount point סמנו /
2.דלגו עם כפתור טאב עד שתגיעו למצב שבו המילה ext 3 מוארת. בעזרת החיצים דפדפו למטה (חץ המורה כלפיכם במקלדת) עד שתגיעו למילה swap עברו עם הטאב לתפריט הבא.
3.בתפריט הבא תצטרכו לציין את גדלה של מחיצה. כאן אתם כובים פעמיים את גודל הזיכרון שלכם. למשל אם יש לכם 256 מגה זיכרון כאן תכתבו 512 אם יש לכם חצי מגה כאן תכתבו 1024 ואם יש לכן מגה כאן תכתבו 1048 וכו.
4.עברו עם הטב לכפתור OK.

לא סיימנו:

1.חיזרו שוב לשורת mout point ושוב סמנו /.
2.עברו ישר לשורה של free space ורישמו 6144 כלומר הקצתם למערכתההפעלה 6 גיגה די והותר להתקנה זו.
3.עברו עם הטב לכפתור OK

לא סיימנו:

1.חיזרו שוב לשורת mount point ושוב סמנו שם /home (לא לטעות ולא לרשות באותיות גדולות)
2.עברו עם הטאב עד שתגיעו לשורה שבה כתוב fill al aviailable space ליחצו על רווח כדי שהשורה תסומן בכוכבית ועברו עם העכבר ל OK ומשם לתפריט הבא.

טיפ:

מערכת הקבצים של לינוקס שונה לחלוטין מזו לה הורגלתם בחלונות. בלינוקס הכוננים לא מסומנים באותיות וכך גם המחיצות. לינוקס לעלה לזיכרון שלה את כל הכוננים וכל המחיצות ובשלב הזה לא חשוב לדעת איך הם נראים ולמה. מה שמאוד חשוב הוא ההבנה שמערכת הקבצים בלינוקס בנוייה כמו עץ בדיוק. ולכן החלק הראשון הוא השורש root והור מסומן ב / . כל ספריה מסומנת במיקומה במלא מספריית השורש.
למשל: הספריה שיצרתם בשם home מיקומה מבחינת לינוקס הוא /home. מאוחר יותר תיצרו משתמש חדש במערכת ותיווצר לו ספריית בית ששמה יהיה שם המשתמש. מיקום הספריה יהיה אם כן: /home/user_name/ וכך הלאה.

למה הקצנו ל home כל כך הרבה מקום? ובכן, כי תחת ל home יווצר שם המשתמש שלכם וספריית הבית שלו שלה יש לוהרשאות מלאות (על הרשאות בטיפים הבאים) ומן הסתם לשם יכתבו קבצי הסיקוונסר ולהם אנחנו רוצים הרבה מקום. את ההתקנה של מערכת ההפעלה הפרדנו (שלב 2 לעיל) ואם היא תלך לעולמה או תרצו לשדרג לגירסה מתקדמת, אחרת ובכן במקרה כזה אפשר יהיה להתקין את מערכת ההפעלה במקום שהקצנו לה בלי לפגוע ב home ובכל מה שיצרתם שם.

תפריט BOOT LOADER CONGIGURATION


אין צורך לשנות את ברירת המחדל.

לאחר התנסות בהתקנות לינוקס תוכלו לשנות את הפרמטרים של מערכת האתחול. כאן צריך לדעת מה עושים ואיך מתקנים בעיות. לצורך התקנה זו נתעסק רק עם ברירות המחדל שכן מנסיון הם "מספקות את הסחורה.

טיפ:

מי שעושה dual boot עם חלונות XP להמשיך רק לאחר שקראתם את הטיפ בתחילת המסמך ואתם בטוחים שיש לכם כלים להמשיך מבלי לאבד את חלונות

תפריט BOOT LOADER CONFIGURATION


קצת שונה מקודמו לא נגע בכלום ונאשר את ברירת המחדל.


תפריט BOOT LOADER CONFIGURATION

תפריט זה מציע לכם להגן על ה BOOTLOADETR על ידי סיסמא. נוותר בנימוס ואם יש לכם dual boot עם חלונות נסרב בתוקף ונוותר על הנימוס. וודאו שמסומנת ברירת המחדל שהיא: ללא סיסמא ולאשר ב OK.

לכל המודאגים: בלינוקס יש די והותר סיסמאות ודרכים להגן על עצמה אפילו מפניכם. אין צורך בסיסמא בשלב הזה.

תפריט DEFAULT BOOT LABEL


אם בדיסק מותקנת רק לינוקס אפשר להמשיך הלאה. אם יש לכם duall boot עם חלונות כאן המקום לסמן שני דברים: מי תעלה כברירת מחדל. (חלונות או לינוקס) ובהזדמנות זו לתת לכל מערכת שם חיבה משלכם.
לשם לב שהשם שאתם נותנים הוא באנגלית. אין תמיכה בעברית בסקטור האיתחול.

תפריט WHARE DO YOU WANT TO INSTALL THE BOOT LOADERv


ברירת המחדל היא MBR נשאיר את ברירת המחדל.

[Bתפריט FIREWALL][/B]


עניין של טעם אישי ורצונותכם. ברירת המחדשל להשאיר את חומת האש עובדת אני בחרתי לבטל אותה בשל היעוד של המחשב ובשל העובדה שלהשאיקר אותה עובדת ללא קונפיגורציה זה מעשה חסר טעם. שאיר לתעמכם אני בחרתי שלא להתקין את חומת האש והמשכתי הלאה.

תפריט LANGUAGE SUPPORT


ברירת המחדל אנגלית. בעזרת החץ המורה מטה לגלול עד שתגיעו חעברית ובעזרת מקש רווח לבחור גם אותה.

טיפ:

התמיכה בעברית בהפצה הזו איננו רע אך איננו מלא. לנוחיות אני ממליץ שברירת המחדל תהיה עברית ולהוסיף להתקנה עברית כדי שאפר יהיה לכתוב עברית איפה שתרצו אם תרצו.

תפריט DEFAULT LANGUAGE


ברירת המחדל היא אנגלית אינני רואה מקום לשנות את זה עברו לכפתור OK.

תפריט TIME ZONE


קצת גאווה לאומית לא תזיק: תגללו את התפריט עם החץ המורה מטה (אליכם במקלדת) עד שתיגעו לירושלים עיר הקודש. ממנה עברו לכתור OK בעזרת טאב ונשלם השלב הזה.
[Bתפריט ROOT PASSWORD][/B]


יש לבחור סיסמא שתשמש את מנהל המערכת ROOT שהוא ביישות היחידה שיכולה לעשות כל דבר במערכת הזו ללא הגבלה. בחרו סיסמא קלה לזיכרון והפעם קראו את הטיפ המצורף העיון – בבקשה:

טיפ:

בסיום ההתקנה יהיו שני משתמשים למערכת. ROOT ועוד אחד שאתם תיצרו בהמשך. ROOT הוא מנהל המערכת הבלתי מעורער אם תשכחו את הסיסמא שלו המערכת אבודה וצריך להתקינה מחדש. אם הסיסמא קלה כל זב חוטם יגש למחשב שלכם ויעשה בו כשלו.

לשם לב כי ניתן לתת סיסמא אותיות אנגליות בלבד.


לינוקס רגישה לאותיות גדולות וקטנות ועבורה ROOT ן root אלה שני דברים שונים לחלוטין.

לא תינתן לכם אפשרות להסיר את ROOT ובודאי שלא לתת לו סיסמת גישה זו הפעם הראשונה והאחרונה אנא התיחסו ברצינות.

אם תשתמשו במערכת כ ROOT שיבושם לכם אין זה מומלץ ואין צורך וזה פוגע בבטחון המערכת. השתמשו בשם המשתמש שעוד כ 20 דקות תיצרו.

קריאת דואר, גלישה באינטרנט תחת ROOT כמהו כמעשה הצערטלות בפומפי מאחר ואתם נוהגים ללכת לבושיםם ברחוב אנא המנעו משימוש בחשבון הזה למטרות שאינן ניהול טהור של המערכת.
כאשר לינוקס תחשוב שהפעולה שאתם עושים מצריכה חשבון של ROOT היא תודיע על כך ובהרבה מקרים תפתח חלון ותבקש מכם את הסיסמא. לאור זאת רשמו סיסמא שתכלו ליזכור ולאחזר בעתיד.

תפריט PACKEGE DEFAULTS


טיפ:

לכאורה זה אחד התפריטים החשובים. בפועל אפשר לבחור את ברירת המחדל ולאחר שהמערכת תעלה להוסיף מה שרוצים. בפועל ברירת המחדל לא מתקינה כמה חבילות תוכנה הדרושות להתקנה של תוכניות נוספות ולכן בחרתי כאן את התצורה המיטבית שתשרת את הרעיון של התחנת תחנת סיקוונסר.

רשמתי את המיחלה הראשונה של כל תפריט שבחרתי. אלא שלא מופיעים פה לא ציינתי כי פשוט לא בחרתי אותם.

להלן החcילות שבחרתי (סימון בכוכבית על ידי מקש רווח ומעבר בין התפא\ריטים באמצעוצ חיצים)
x
gnome
kde
editors
graphical internet
office
sound and video
authiring
graphics
gamrs
server config...
devekopment tools
....kernel dev
x soft dev ....
gnome dev....
kde dev.....
legacy
admin tools
system tools

OK

לעבודה......

תפריט INSTALLTUION TO BEGIN


השלב הראשון בתפריט הזה הוא פירמוט המחיצות שקבעתם.

טיפ:

שמו לב בעת פירמוט הדיסקים והמחיצות שקבעת תראו על המסך קו אדום שנע ימינה על קו כחול. תהליך הפורמט יסתיים הרבה לפני שהקו האדום יכסה את הכחול במלואו. לא להבהל הפורמט בלינוקס מהיר מאוד ולקצב ההתקדמות של הקו האדום אין ממש קשר למציאות.

בשלב זה יועתקו למחשב שלכם החבילות שבחרתם.

טיפ:

סה"כ התקנה בבחירה הנ"ל שווה ל 280 מגה כלומר כ - 2.8 גיגה.

טיפ:

לפני שתהליך הפירמוט והעתקת הקבצים יפתח תפריט נוסף שיספר לכם היכן יונח הלוג של ההתקנה אשרו אותו בכפתור OK.

תפריט שם מחשב וכתובת IP


חשוב מאוד לדעת איזה כרטיס רשת יש לכם במחשב. אם אין לא צריך. אם יש יתכן ויהיה צורך לפנות לעזרת יצרן הכרטיס. במחשב שלי לא זוהה כרטיס הרשת ונאלצתי ,לאחר ההתקנה, לקחת קבצים מדיסק של יצרן הלוח ולקמפל דרייבר.

לאלה שכרטיס שלהם יזוהה יפתחו שני תפריטים:

הראשון: תפריט שישאל את תרצו כתובת IP אוטומטית או ידני. בחרו ידני ותנו כתובת חוקית למחשב.

תפריט שני הוא שם מחשב. שם המחשב שלכם צריך להראות כך myboxname.mshome.net

הסבר:
myboxname זהו שם המחשב שלכם או HOST NAME שאליו התרגלתם מחלונות תנו שם שאין זהה לו ברשת לכם.

Mshome.net יש חובה לתת שם מתחם מלא. כדי שלא תמצאו את עצמכם בוחרים שם מתחם שכבר קיים באינטרנט וכן לפשט קישור למחשבי חלונות אחרים ברשת ,אם יש, בחרו בשם המתחם mshome.net מתחם זה רשום על שם מיקרוסופט והוא מופיע בכל מחשב חלונות מחלונות 2000 שמנהל הרשת לא שינה לו את שם המתחם.

כעבור כמה דקות....

לאחר שהקבצים שבחרתם עותקו למחשב יפתח תפריט שמבקש להוציא את הדיסק מהכונן ולאתחל את המחשב.
תוציאו את הדיסק ואתחלו את המחשב.
טיפ:

אם קבלתם מסך שחור לאחר האתחול ואין פעילות של הדיסק. יש לכם ATI או כרטיס אחר שלינוקס לא זיהה. תפנו לתמיכה באתר של startcom.

משלב זה תעבדו במסך גרפי של רדהאט ולהלן פירוא התפריטים ומה לעשות מהם.

WELCOME


תמשיכו הלאה נימוס לא ישראלי במיטבו.

LICENSE AGRIEEMENT


אשרו שקראתם

DATE AND TIME


ודאו שמה שרשום נכון ואם לא כאן האפשרות לשנות תאריך ושעה.

USER ACCOUNT


טיפ:

זהו המשתמש שבו תכנסו למערכת ותשתמשו בה. את המשתמש הזה תוכלו לערוך למחוק ולשנות הרשאות בעתיד.

לתת שם משתמש וסיסמא שתזכרו ולאשר.

SOUND CARD


ודאו שכרטיס הקול שלכם זוהה. אם לא תעזרו באתר היצרן לראות אם יש דרייבר ללינוק

STARTCOM NETWORK


במסך זה מזמינה אתכם stratcom להירשם באתר שלהם, לקבל עזרה ועדכונים. אם כרטיס הרשדת שלכם זוהה בתהליך ההתקנה מומלץ מאוד לבצע עכשיו את הרישום, אם לא זוהה עדכנו אותו והרשמו אחר כך.


[BMONITOR CONFIGURATION][/B]


אם אתם רואים את המסך הזה רוב הסיכויים שלינוקס זיהתה את המסך שלכם או משהו שיאפשר להפעיל ממשק גרפי. אשרו ללא שינוי .

X COSTOMIZATION

בחירת עומק צבעים (המקסימום 24 ביט)
בחירת רזולוציה

בשלב הזה ממליץ לאשר את ברירות המחדל שלינוקס מצאה בדרך כלל אלה במצבים במיטביים לחומרה שלכם.

זהו. אתחלו את המערכת והתחילו לעבוד.

לגבי הפעלת המערכת בתחנת סיקוונסר, על כך בעתיד הלא רחוק.

היה מאכזב לגלות שמכבי איננה אילה התקנה של הפצה רגילה ועל מנת להגיע למצב שבו תעבוד תחנת העבודה כסיקוונסר צריך לא מעט קונפיגרציה והתקנה של תוכנות כך שלמעשה ההתקנה הזו לא שונה מהפצות אחרות.
לגבי ההפעלה כסינקוונסר על כך כמובטח בעתיד.

שלכם:

ML
ml
Supporter
הצטרף: 31 דצמ' 02
הודעות: 812
מיקום: Police Room 619
הודעה פורסם: שלישי 16 נוב',04 00:38   
הי עזרי,

אני מוצא את עצמי קצת מתנצל בשם קהילת הקוד הפתוח אבל צריך לעמוד בפני העובדות: לסביבת חלונות יש היום אפשרויות מנצחות ורבות בכל מה שקשור לעיבוד קול ומולטימדיה, עריכה הקלטה פלגאינים וכל מה שהזכרת ושאני שכחתי להזכיר.

הכל עולה כסף ואפילו הרבה.

תראה: אומר בפה מלא. למשתמש המקצוען התשובות של לינוקס בקטע הזה אינן מספקות. למשתמש המתחיל שרוצה להתנסות ולחסוך יש מעלי פוסט ארוך ומיגע ושווה להתנסות...(אני מכיר את הכותב אישית) #clap

התשובה שלי ליורם לא מספקת כי לצערי אין את הכלים ,בלינוקס, שיגבו אותי כך שאוכל לומר:זרוק את החלונות ותעבור ללינוקס הכל שם חינם ותמצא את כל מבוקשך. אין אילו פני הדברים.

למרות הנימה המתנצלת אינני מתנצל להלן עובדה: החיבור בין מוזיקאי לבין כותב תוכנה הוא מהזן הנדיר. קח את עצמך. אם יש לך זמן פנוי במה תשקיע אותו בכתיבת קוד (ונניח שאתה יודע) או בכתיבת היצירה המוזיקלית הבאה שלך. ברור במה תבחר ולכן לא תראה דברים ברמות הממש מקצועיות.

וברשותך התקפה קטנה: יצרני החומרה והתוכנה לא מחשיבים את צרכני לינוקס משתי סיבות:

1. אם טועים לחשוב שאי אפשר למכור תוכנה או חומרה למערכת הפעלה שהקוד שלה מפותח תחת רשיון ה GPL.

2. סליחה על הבטוי אבל ביל וסטיב (באלמר) מרדמונד אוחזים חזק בביצים של היצרנים ורומזים להם ברמז דק ,כפיל הנכנס לקוף המחט, שאם הם רוצים להמשיך ולעשות כסף שימשיכו לעבוד בסביבה הרדמונית. בנקודה הזו חשוב לומר שכדי לכתוב תוכנות סיקוונסר פלגאינים ושאר ירקות צריך לא מעט גישה לחלקיה הכמוסים של מערכת ההפעלה. ואם אתה יצרן של קיובייס יש לך שתי מכשלות הראשונה ציינתי מעלה (סעיף 1) והשנייה שתעדיף רפיון ביצים וגישה לעמקי חלונות מה גם שהקוד שלך והלקוח שלך תפוסים בקשרי הקוד מוגן זכויות היוצרים ואתה נמצא בחבורה טובה יחד עם ביל וסטיב. ולמרות הציניות אני מקווה שירדת לסוף דעתי.

אם תשאל אותי מעבר לתחום החובבני אין וככל הנראה לא יהיה ללינוקס מה להציע. צר לי על כך.


ML
ezry2l
Act Compatible
הצטרף: 30 ספט' 01
הודעות: 1075
מיקום: NARNIYA
הודעה פורסם: שלישי 16 נוב',04 02:50   
ציטוט:
אם תשאל אותי מעבר לתחום החובבני אין וככל הנראה לא יהיה ללינוקס מה להציע. צר לי על כך.


אני יותר אופטימי ממך..
אני מאמין שזה עניין של זמן.

כשהתפוצה של מערכות הפעלה תתרחב למשהו משמעותי באמת יווצר גם ביקוש, וכשיש ביקוש, נולד גם היצע.

נכון שלרובנו אין זמן או חשק לכתוב קוד כשאפשר לעשות מוסיקה. אבל סקלת העוסקים בתחום רחבה, ואני מאמין שיש אי שם לא מעט אנשים שהעיסוק שלהם במוסיקה הוא התחביב, ועניין הקוד הוא המקצועי, והחיבור הזה יוכל להוליד פתרונות שילכו ותמקצעו עם הזמן.

אני מהמר על חמש שנים עד לנקודת הזמן בה נוכל לישם את רוב רעיונות האודיו בסביבה שאינה חלונות. המכשלה העיקרית היא הכסף - כי אם אני ממילא משלם, יהיה עדיף לי לעבוד בסביבה מוכרת. ראה מקרה PT שעדיין שולטת בסביבה העיסקית (בכוונה אני לא אומר "המקצועית") ללא סיבה אמיתית נראיית לעין. אך ורק הרגלים. וזה מובן אבל משתנה...
_________________
music and mathematics interrelate like beauty and truth
ml
Supporter
הצטרף: 31 דצמ' 02
הודעות: 812
מיקום: Police Room 619
הודעה פורסם: רביעי 17 נוב',04 17:15   
אופטימיות מעודדת.

את קצב באירועים ,היום, קובעת חברת מיקרוסופט. טוב,רע, בסדר. ממש לא משנה זו עובדה.

תראה מה קורה בשוק הדפדפנים (נקודת לטובת האופטימיות שלך): מיקרוספוט מכריזה שהחל מ SP2 של חלונות XP היא לא תתמוך יותר ב IE שמותקן בשאר המערכות שלה. אז אם יש לך IE בחלונות 2000 מיקרוסופט לא יסתמו פרצות שיתגלו בו ויאמרו לך להגר ל XP. באותו זמן יוצא לשוק השועל. חינמי עובד לא רע ויש לו כמה תכונות של IE אין. ומה קורה: השועל מתפזר בקצב מדהים. מיקרוסופט פיקששו ומיד באה תשובה - מעולם הקוד הפתוח - כמובן.

יש עוד כמה מקומות שבהם מיקרוסופט לא נמצאת וסדר היום ,שם, נקבע על ידי לינוקס. רוצה דוגמא: מחשבי העל. בתחום הזה לינוקס שולטת ובגדול.

בתחום ההקלטה ,כמו בתחום הגרפיקה, מיקרוסופט מכתיבה את סדר היום. אם מסיבה כלשהי זה ישתנה אז לאופטימיות שלך יהיה מקום בפנתיאון הנבואה.

בקטע הזה אני די מסופק ולו מהסיבה שהרבה מאוד כסף מסתובב בתחום ואף אחד לא ירצה להפרד ממנו.

ML
TamirE
Act Compatible
הצטרף: 10 יונ' 01
הודעות: 652
מיקום: נתניה
הודעה פורסם: רביעי 17 נוב',04 18:30   
תראו, בעקרון כבר כתבתי כאן על הנושא פעם, אבל יש לי כמה דברים להגיד על השרשור הזה...
יש הרבה מאוד הפצות לינוקס, חלק טובות וחלק פחות והבחירה מאוד קשה. זה קצת מוזר לי לשמוע על הפצה מיועדת לאודיו שמבוססת על קרנל ישן יחסית אבל זה בהחלט אפשרי... הגמישות של לינוקס בדרך כלל נותנת אופציה להתקין מה שנוח וכמעט בכל הפצה תוכלו לבנות "אולפן ביתי" טוב יותר או פחות. הכלים בלינוקס אמנם פחות משופשפים וקשה לתווך ביניהם ובין העולם החלונאי לפעמים אבל כשמדובר בכלים חופשיים יש בהחלט מה להציע בתחום של סמפלרים, סינטים וירטואליים, סיקוונסרים, ועוד.
ההפצה שאני הכי אוהב היא suse ששחררו את גרסה 9.2 לא מזמן ואני כעת רק מחכה לגרסת התקנת רשת שתאפשר לי לבדוק את השיפורים לעומת 9.1.
בגדול מה שמפריע בבחירת הפצה פחות מוכרת היא שיש בסיס משתמשים קטן יותר לחלוק איתו שאלות ובעיות... לגבי הפצות כמו דביאן, suse, מנדרייק, פדורה קור (ממשיכת רד-האט) יש בסיס משתמשים ובדיקה בפורומים מקומיים ברשת תמצא לא מעט משתמשים.
ההפצה החדשה שדנתם בה נראית מאוד מענינת אבל אני אמתין לבסיס משתמשים ותמיכה רציניים יותר לפני בחירה בה...
בכל מקרה לגבי אודיו בלינוקס יש הרבה מה הלציע בכל הפצה כמעט, כמו שאמרתי - והתוכנות עצמן אינן מהוות גורם מכריע אלא יותר קיומו של מאגר עדכונים שוטף וקלות התקנה והסרה. אם תחפשו לדוגמא באתרים של תוכנות ספציפיות בלינוקס כמעט תמיד תמצאו קוד מקור ועוד כמה חבילות מהודרות ומוכנות לשימוש, אולם זה יותר נח כשיש הכל מוכן מראש כמו ב planet ccrma at home עבור פדורה שמיועד ספציפית לפדורה או thac's RPMs של מנדרייק. גם המאגרים הרגילים של דביאן עם תוכנת ההתקנה הקלה לשימוש סינפטיק מראים בהחלט שלא צריך להתפאר במשהו מסויים בשביל לעשות אותו טוב... ההפצה נשפטת בסופו של דבר לפי האינטגרציה של כל החלקים ולא רק לפי גורם אחד.

אגב, לגבי נסיון שלי עם SUSE אתם יכולים לקרוא בלינמגזין:
http://linmagazine.co.il/node/view/4073


ואגב, לגבי הפצת האודיו של סטארטקום, מה שאולי יכול להוות שיקול בבחירה בקרנל מסדרה 2.4 הוא האפשרות לשימוש ב realtime patch ספציפי שבעקרון אין בו צורך בגרסאות המתקדמות יותר של 2.6 אבל לא עשיתי השוואה ראש בראש מבחינת עכבת של שתי האופציות... אז אולי זה היה השיקול...
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » כתבות נושא ומדריכים

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון