תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 19:45
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » 24 שעות- אוף טופיק

לתקן או לא לתקן?
ללא ספק.
88%
 88%  [ 22 ]
אף פעם לא.
12%
 12%  [ 3 ]
סך-הכל הצבעות : 25

Rock_Artist  
S.Supporter
לתקן או לא לתקן?
הודעה פורסם: שלישי 23 נוב',04 22:22   
בתקופה האחרונה אני נמצא בהרבה מצבים בהם אני שואל את עצמי - "זה מוסרי?"
ולא, אני לא נחבט בדילמות קשות שאנשים בתחום המדיני/צבאי נתקלים.
מדובר בעולם האינסופי שמציב המחשב כ"טייפ" הקלטה משוכלל ללא נפילת איכות וכמובן מערכת עריכה כמעט אינסופית.

האם לתקן את המתופף? האם לעזור לזמר להגיע למי הגבוה שכלכך קשה לו? האם לתת לבאסיסט "לשבת" הבייס-דראם של המתופף?

כולם עושים את זה (גם בארצנו וגם בגולה), זה אחד מהדברים שנותנים את השלמות של העידן המודרני (ולעומת המילה אוטוטיון שלא תפסה יצא לי לראות הרבה אנשים שאומרים מול עיתון או טלוויזיה - "איזה פוטושופ עשו לה").

אני מעוניין להעלות דיון. ובעיני לפחות יש הרבה שמחליטים לא לתקן או לא להשתמש בנגנים הנכונים והתוצאה... נשמעת ככה.

לתקן או לא לתקן - זאת שאלה...
(רק לידע כללי פאנצ'ים קיימים שנים ואלבומים מדהימים כמו האלבום השחור של מטאליקה מכיל קטעים שהורכו מלמעלה מ40 חתיכות...)
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שלישי 23 נוב',04 22:31   
גס וכללית אומר שכל מה שאינו אמנות דורש תיקון, ומה שהוא חלק מהאמנות מומלץ שיישאר.
וכדי לא להישמע שמאלצי, אדגים כלי לא מכוון או ביצוע מגונה של זמר כ"דורש", לעומת אי דיוקים בכיוונונים, תזמון ויוניטי סוטה, הפרשי מופע, רעשים למיניהם וכאלה ("לא דורש" או דורש כימות).
מאור
הודעה פורסם: שלישי 23 נוב',04 22:52   
שאלה מסובכת , ונתת רק שתי אפשרויות.. :?:

לאיפה נעלמה הפשרה? מה עם איזה "רק מתי שצריך" ?

כשרק גיליתי את כל אפשרויות העריכה הדיגיטליות אני מודה שחטאתי ותיקנתי תפקידים בצורה מוגזמת .

היום אני פשוט מחפש טייק טוב (בד"כ זה לא טייק מושלם ) ולרוב אם אין אני פשוט מעדיף להקליט ביום אחר.

לדעתי זה תלוי באיזה במה מדובר:
אם זה בס-תופים-גיטרה קצב שלא יושבים טוב, זה סימן בשבילי שמשהו פה לא עובד , אני רואה את זה כהזמנה לשכור אולפן ולהקליט שוב. לעומת זאת אם המתופף פיספס איזה מעבר או שניים , או שהבסיסט (במקרה זה אני #biggrin ) יצא מהגרוב לאיזה תיבה שתיים , אז אפשר לתקן וכדאי במיוחד אם שאר הטייק מרגיש כמו "הטייק" .

סולואים של גיטרה - לפעמים כדאי לערוך , וחלק מהסולואים היפים ביותר נוצרו ככה ( כמו למשל במקרה של דיוויד גילמור #guitarist )

לתקן זיופים של שירה - לדעתי זה לא רע שזמר מזייף טיפה , ואוטו-טיון בד"כ הופך את הכל למדוייק מדי , אבל אם יש תו או שניים שהזמר לא מגיע אליהם וזה קריטי אני אתקן ( שוב , מקרה גילמור - בשביל שיר אחד היו צריכים להוריד את מהירות הטייפ בשביל שהפיטצ' ירד והוא יוכל לשיר יותר טוב )

לדעתי צריך להשתמש בכלים שיש לנו ( ויש הרבה ) אבל כל דבר במידה , ובלי להתערב יותר מדי במוסיקה.

סה"כ מה נעשה כשנגיע להופעה ? נשמיע פלייבקים #smile ?
מאור
הודעה פורסם: שלישי 23 נוב',04 22:56   
"גס וכללית אומר שכל מה שאינו אמנות דורש תיקון, ומה שהוא חלק מהאמנות מומלץ שיישאר."

המשפט הזה ,ראובן , בטוח שלא דורש תיקון #thumbsup

מתי אתה כבר מוציא ספר?
צופיפניק
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 23 נוב',04 23:32   
אם ניקח לרגע את הדוגמה של Auto Tune, אני לעולם לא אשתמש בזה בשירים שלי כאשר יש ערוץ שירה אחד או שניים, אלא אעשה עוד טייק ועוד טייק עד שזה יצא טוב ומדוייק. (לא מדוייק מדי! זה כל העניין בשירה "אנושית". אחרת הייתי פשוט משתמש ב-Vocaloid...)
מצד שני יש מקרים שבהם זה דווקא כן מתאים ואפילו הכרחי:
1. בהרמוניות של 3 קולות או יותר - אני תמיד משתמש ב-Auto Tune (בצורה מתונה) כדי "להחליק" את השירה, שההרמוניות "ישבו" כמו שצריך.
2. כאשר אני מקליט זמרים צעירים ולא מנוסים - בדר"כ אני מנסה מספר מסויים של טייקים ואם עדיין יש זיופים משמעותיים - אני משתמש ב-Auto Tune ביד רחבה. בסה"כ, לזה זה נועד. אגב, לא תמיד אני אומר לזמר שאני משתמש בפלאג הזה...
NiTRoX
הודעה פורסם: רביעי 24 נוב',04 14:52   
קח מראש את מי שלא דורש תיקונים. ואז בכל זאת תתקן.
shem_tov
S.Supporter
הודעה פורסם: רביעי 24 נוב',04 19:09   
You can't polish a turd into a golden nugget, but some paint and air fresher, might do for mtv
Zooot
S.Supporter
הודעה פורסם: רביעי 24 נוב',04 22:06   

EQ, compression, reverb etc. r all "corrections"

Multi-micing a drumkit is "correction".

Vocal comp trax r "corrections"

There r GOOD QUALITY corrections & there r BAD QUALITYcorrections.

GOOD QUALITY corrections require MORE work and skill, which makes BAD QUALITY corrections sexually appealing.

BAD QUALITY corrections such as autotune on automatic , beat detecting all through the song with the same parameters, merciless quantizing & over compression wil make then song sound "automatic" & mechanical.

GOOD QUALITY corrections will take the song 2 a higher level.

Correct, by all means, but if it ain't broke - don't fix it.

Peace,

Zooot

P.S.: This msg was written in front of a wide screen with a wireless keboard. YYYEEEEAAAAHHHAAAAAA!

Rock_Artist  
S.Supporter
הודעה פורסם: רביעי 24 נוב',04 22:29   
Zooot :

P.S.: This msg was written in front of a wide screen with a wireless keboard. YYYEEEEAAAAHHHAAAAAA!

ועדיין בלועזית...

תגובות וגישות לפה! #smile
ToneMaster
Art Reviewer
הודעה פורסם: חמישי 25 נוב',04 00:52   
מה השאלה?!?!?

לתקן כול עוד נפשכם בכם!

אין תרוץ לביצוע כושל, ואני לא רואה ביצוע כזה כאומנות.

תקיזו דמכם ודמו של הדמות מעבר לזכוכית הקונטרול בעבור ביצוע טוב יותר, אל תגידו "נתקן במיקס"

אבל אם בסוף היום נשארתם עם ביצוע שאפשר לקדם, ונגמר הכסף\ כשרון של ההפקה:

ANTARES
BEAT DETECTIVE
SOUND REPLACER
AMPLITUBE
WAVES
ALTIVERB
TC
BOMB FACTORY
SERATO
Sony Oxford
Massenburg
Focusrite

כול החברות הנ"ל (רשימה חלקית) מתחננות אליכם שתשתמשו בשרותהם #biggrin

תתקנו

שנגיע רחוק יותר עם עתיד ורוד יותר לילדנו.

תקנו ואימצו!

ZOOOT
מזל טוב על הרכישה!

LCD? איזה?

יצא לי לשמוע היום תקליט שעשית ללהקת רוק בשנות ה-90 המוקדמות, אם אחרי הדפסה ב #thumbsdown ABCD זה נשמע ככה #thumbsup (איזה סנר אתה חולה נפש) אז המאסטר יעשה לי התקף לב מינורי.... ישר כוחך

http://www.wix.com/supersonicstudio/site
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » 24 שעות- אוף טופיק

לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
עמוד 1 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון