תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 08:45
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
אז עד כמה צמר סלעים באמת מסרטן?...
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (90) › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » אקוסטיקה, סביבת עבודה
  rafi15  
הודעה פורסם: רביעי 29 דצמ',04 00:18   
תמיד ידעתי ושמעתי על זה..
אבל בפועל ,כמישהו שנמצא לא מעט באולפנים ובחדרי חזרות.. עכשיו אני צריך להתחיל לחשוש לעתיד שלי?... :yuck:

(: :question:
atio
הודעה פורסם: רביעי 29 דצמ',04 00:36   
היי שלום

גם אני שאלתי את השאלה הזו וקיבלתי כמה תשובות מהאתר הזה

http://www.bnebeytcha.co.il/maamar_main.asp?maamar_id=260

יש עוד לינק. שם אחרי 4 תמונות יש טלפון של קו יעוץ חינם אני דיברתי איתם וקיבלתי תשובה
שצמר סלעים מבודד מאחורי משהו עבה לא מזיק וכמו כן שצמר סלעים עומד במכון התקניםhttp://bnebetcha.co.il/pages.asp?id=56 סימן קריאה
NiTRoX
הודעה פורסם: רביעי 29 דצמ',04 08:55   
אתם יודעים שגם תפוח אדמה מחומם זה גם מסרטן?

לא ראיתי בלינק שום דבר על סרטן, בכל מקרה הבעיה הגדולה עם צמר סלעים היא שביבים שכאשר חודרים לקנה הנשימה והריאות יכולים לעשות נזק (חתכים). לכן השאיפה היא כמה שפחות לבוא במגע עם החומר, ולעבוד רק בסביבה שבה הוא מכוסה ומבודד היטב.
אם נתקלת בצמר סלעים חשוף באולפן\חדר חזרות, זה די מטריד, וכדאי לדבר עם בעלי המקום.

בנוגע לכמה צמר סלעים מסרטן - התשובה היא 5.48, כמובן.
ReuvenM
Administrator
רחוקים נגיעה...
הודעה פורסם: רביעי 29 דצמ',04 09:26   
Gantlett
Supporter
הודעה פורסם: רביעי 29 דצמ',04 09:37   
בלי לנסות להפחיד פה אף אחד, רק תדעו (בהמשך להקשר הבריאותי) שגם
חימום אוכל במיקרו בתוך כלי פלסטיק או אפילו עם מכסה פלסטיק יוצר רעל
מסרטן שמוחדר לאוכל. השילוב של חום ומוצרי פלסטיק יוצר את הרעל הזה,
אין קשר למיקרוגל עצמו (בימי התנורים הרי לא היה אפשרי להשתמש בכלי
פלסטיק).

הישמרו לכם !
הודעה פורסם: רביעי 29 דצמ',04 17:30   
To quote the American Lung Association on a similar material (fiberglass):

http://www.lungusa.org/site/apps/s/content.asp?c=dvLUK9O0E&b=34706&ct=67138

Fiberglass is not a carcinogen.
However, don't think it can't cause other, equally terrible health problems, *if misused*.
If it is exposed to the air, it will release tiny fibers which will scar your lungs.
I don't need to tell you what that implies.
However, fiberglass - and rockwool (both of which are mineral fibers) - are safe when used properly. This means they are sealed and the fibers are not allowed to be released to the air.

Regards,
Assaf.
chai050
הודעה פורסם: רביעי 29 דצמ',21 13:09   
הי
היה חשוב לי לפתוח את הנושא הזה מחדש .
אני אישית מבולבל מכל הסיפור הנ"ל ואני מאמין שיש עוד כאלה נ.ב אני לא מגן על שום צד רק חוקר את הנושא כי יש בו הרבה ערפל לא ברור
אני חושב שהגיע הזמן להניח עובדות ומסמכים ולא רק על סמך השערות .

א. לא ראיתי שום מסמך שמראה שסיבי צמר זכוכית או סלעים שחודרים לריאות גורמים לנזק לטווח ארוך
זה כן גורם לגירוי חיצוני או בנשימה - וצריך להשתמש במסיכות ומגן בזמן חיתוך וכו . אבל אף אחד לא הוכיח בבדיקה או מסמך שזה מזיק לריאות לטווח ארוך , או במידה ויש סיבים שמשתחררים דרך הבד במהלך הזמן זה אינו מתנקה מהריאות כמו כל אבק אחר . אשמח לקבל מסמך כזה או מידע כזה במידה ויש .
אני מאמין שמשרד הבריאות הן העולמי והן הארצי לא יתנו לדבר כזה לקרות יש תקני בטיחות
ובמידה ואכן יתברר נניח שזה מסוכן ועלול לגרום לפגיעה לטווח ארוך - לא מחייב סרטן - צריך לעשות משהו בנושא כי לא ייתכן שזה היה בשימוש נרחב כלכך עם סיכון לציבור הרחב .

ב . As for your answer Asaf with the document. I can not get into the link it does not exist.
לתשובתך אסף שכניסה של סיבים מינרליים לריאות גורמות להצטלקות עם הוחכה של איגוד הבריאות לא הצלחתי להיכנס לקישור הדף אינו קיים .

ג. רוב האולפנים בעולם המקצועיים ביותר וגם בארץ הן של חברות של פאנלים אקוסטים מהגדולות בעולם שמוכרים גם בארץ וגם באולפנים רבים והמוכרים בארץ משתמשים בצמר סלעים מחופה בבד . והרבה אקוסטיקאים עובדים בצורה הזו .
אז מה ? הנחת העבודה שכולם בסיכון ? אני מניח שעם זה היה מזיק זה לא היה בשימוש כלכך נרחב בתעשייה בטח שלא באולפנים הגדולים ביותר. זה ניראה לי קצת מוזר הסיפור
שיש טענות לכאן ולשם . לאדם המומצע כמוני זה מבלבל ואני מניח שלעוד הרבה .

אני חושב שהגיע הזמן לשפוך אור על הנושא על סמך עובדות ומסמכים שיעלו לכאן ולא רק השערות אני אישית שאלתי את משרד הבריאות העולמי , משרד הבריאות בארץ , והמשרד לבטיחות וגהות . מחכה לתשובתם , ברגע שיגיעו התשובות אפרסם. עם יש למישהו מסמכים או מחקרים שזה אכן מזיק סיבים שיוצאים מבעד לבד נושם או פאנלים אקוסטים עם צמר סלעים או זכוכית בבד נושם אשמח לקבל תודה
acidhead
Expert
הודעה פורסם: רביעי 29 דצמ',21 16:45   
לא חייבים להשתמש "בצמרים" למינהם, אפשר פולימרים (ספוגים).
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » אקוסטיקה, סביבת עבודה

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון