תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 15:49
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
קצת על פאנינג של תופים ...ובכלל ...
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (150) › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » תופים וכלי הקשה
  plato  
Art Reviewer
קצת על פאנינג של תופים ...ובכלל ...
הודעה פורסם: שלישי 25 ינו',05 10:42   
לאחרונה , ניתקלתי בכמה דברים (תוך כדי שמיעת מוסיקה באוזניות) שהעלו אצלי מספר תהיות - ובעקבותם שאלות ...
פאנינג של תופים - מה המיקום הנכון ביותר (או ההגיוני) של חלקי התופים (מצילות ,סנר , טםטם וכו) מבחינת פאנינג ?
הרי מערכת תופים בנויה ב"חצי מעגל" בערך ...האם הגיוני שאני אשלח טם טם אחד לצד שמאל ואחד לימין ? ואם כן האם 100 אחוז שמאל - ימין או פחות ?
אני בטוח שיש מספר שיטות - אני מחפש מה נותן תחושת רוחב - סטריאו טובה ביותר?

כמו כן , יצא לי לשמוע קטע אלקטרוני (של "איגוד הגנבים" אני חושב ...) ...ושם היה סמפול של אישה בצד שמאל וכלי אחר בצד ימין כאשר התחושה שהתקבלה היתה ..
שאת האישה שמעתי בצד שמאל "למטה" ואת הכלי השני בצד ימין "למעלה" - מה שנתן תמונת סטריאו מוזרה , מושכת אוזן ורחבה ...האם זה הגיוני - אפשרי ...או שזה סתם היה נדמה לי ?!

ואם ברצוני ליצור מצילה שתשמע בצד שמאל 100 אחוז ובצד ימין 100 אחוז (אותו סאונד ותפקיד) - ובאמצע לא יהיה כלום ...(גם את שמעתי בקטע) איך זה נעשה ?

תודה .
וסליחה על ההסברים הארוכים ...

-עריכה-
הערת מערכת:
שרשרת נוספת בנושא זה תמצאו כאן

Act Compatible
דעתי האישית
הודעה פורסם: שלישי 25 ינו',05 12:21   
כשמקליטים תופים, בד"כ יש גם שני מיקרופונים לאובר הד, כך שגם אם תעשה פנינג מלא לטם טמים, האובר הד יקטינו מעט את הפנינג. אני בד"כ הולך על בערך 75% של פנינג.
הסנר בד"כ ממוקם באמצע, לא רק בערוץ של הסנר, אלא גם בערוצי האובר הד.

כדי שאותו תפקיד יהיה בצדדים ולא באמצע, הפתרון היחידי שעולה לי לראש הוא אנטי פאזה.
שלח את אותו תפקיד לשני ערוצים, צודד אותם אחד לימין ואחד לשמאל והפוך פאזה באחד הערוצים.
miko
תומך
הודעה פורסם: שלישי 25 ינו',05 12:54   
סדר מערכת תופים במיקס אמור להיות לפי תצורת המערכת, כלומר אם אתה עומד מול הבייסדראם במרחק מסויים את ההיהט תשמע בצד ימין (לא צידוד חד כי גם האוזן השמאלית שלך שומעת את זה, בהנחה שהמתופף ימני) וכך לגבי כל חלק מהמערכת. במוסיקה אלקטרונית שאין רצון לדמות את ההרגשה שמישהו מתופף את הקטע אז אפשר לשחק איך שרוצים עם חלקי כלי ההקשה וכו.
הודעה פורסם: שלישי 25 ינו',05 17:50   
קרה לך ששמעת מערכת תופים, ככה סתם, בחדר חזרות?
אני משוכנע שכן:

סידור הצידוד של מערכת התופים (ולגבי דידי, של כל מקור אות) צריך לקחת בחשבון אחת משלוש גישות:
1. הגישה הנאמנה למקור
שתכליתה (תמיד), לשקף חוויה אקוסטית אשר מדמה את החוויה הויזואלית.
במילים אחרות, להעניק לי את אותה התחושה שלגביה שאלתי במשפט הראשון.

2. הגישה הסינטטית.
הגישה הסינטטית אומרת שתפקידו של טכנאי ההקלטות היא ליצור מציאות מדומה אשר מראש, אין מאחוריה כוונה לשחזור המציאות, אלא ליציאת מציאות מלאכותית.

3. תוכנית ההפרדה:
יצירת "מרווח נשימה" בין הערוצים ע"י הרחקתם בפנורמה הסטריאופונית

כל הגישות (מיותר לומר) ראויות ומקובלות.

תשובתי, אם כן, נחלקת לשתים ותלויה בגישה.
אם אתה מחפש את הגישה הראשונה, נסה לייצר את החוויה הזו. מבחינה זו, המצילות מצודדות, HH מתחת לקראש, טם-טמים מצודדים וכ"ו.
ואם אינך קונסרבטיבי בנסיון לשחזר את המציאות, הרי שהשמיים היצירתיים הם הגבול.

כמובן, שבהצגה דיכוטומית של הגישות, אין לומר שלא ניתן לשלב בינהן.
מותר וכדאי (בהתאם לתפיסתך האומנותית)
Rock_Artist
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 25 ינו',05 20:04   
רק להוסיף על דבריו של יורם.
יש בתוך הגישה הנאמנה למקור 2 גישות #smile...
האחת מייצגת את מערכת התופים מזווית המתופף (ההיי האט יצודד שמאלה) והשניה היא כמאזין....

2 גישות שונות.

יש אולי "סטנדרטים" לז'אנר מסויים אבל זה דורש ממך לשמוע בז'אנר ולהחליט.
צופיפניק
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 25 ינו',05 22:10   
לא לשכוח שאת ה-Ride מצדדים (בגישה הנאמנה למקור) לצד הנגדי להיי הט, את הטמטמים - אחד קצת שמאלה, אחד קצת ימינה, ואחד הרבה ימינה (או שמאלה, אם אנחנו מנקודת המבט של המאזין ולא המתופף), ויכולים להיות כמה קראשים שונים שכל אחד מהם מצודד לצד אחר...

לגבי "מצילה שתשמע בצד שמאל 100 אחוז ובצד ימין 100 אחוז", השיטה המקובלת היא לפתוח שני ערוצים: באחד לשים את המצילה ולצדד לימין, בשני לשים את המצילה עם דיליי קטן מאוד (1 עד 25ms בהתאם לכמות האפקט שרוצים) ולצדד לשמאל.
עד כמה שידוע לי, אם תהפוך את הפאזה, המצילה פשוט "תבטל את עצמה" ותיעלם...
Zooot
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 25 ינו',05 22:30   

I view the drum kit as 1 whole, single instrument, not multi-drum.

In this respect panning the components different than what appears in the OHs is the same as panning the strings of an acc gtr.

i.e. - it's possible and may have artistic justification but U'll b loosing focus and phase grip. U'll b loosing the drummer's intent and balance. Depending on drummer, this may b favorable @ times :-)

Drummer vs. audience perspective - in my mixes it has 2 do with the each individual song, since the brain is asymmetrical.

It's a general thing with me - not just with drums. An instrument ALWAYS sounds better 2 me on either left, center or the right, NEVER the same quality on the other options.

Peace,

Zooot
  plato  
Art Reviewer
הודעה פורסם: רביעי 26 ינו',05 19:44   
אוקיי .
פשוט לפעמים אני מנסה חבנות תופים "כאילו" אמיתיים" - שזה קצת יותר קשה על מחשב.
ולפעמים אלקטרוניים שקצת מאלתרים וקצת נאמנים למקור ...ורציתי לדעת אם יש דברים של "אל תעשה ! " ---כגון צידוד של בייס דראם ...
האם הקראש (נאמנה למקור) מצודדדת או אמצע ?

ובקשר למיקומים בתוך הסטריאו עצמו (הדוגמא השניה שנתתי) היכול להיות שדמיינתי ?
Supporter
אני חושב שכל עוד אתה קורא למה שאתה עושה אומנות ולא תרגיל
הודעה פורסם: רביעי 26 ינו',05 19:48   
במטמטיקה אין חוקים.

מה שנשמע טוב בעינך,יס מוסכמות,ונוהגים אבל בסופו של דבר אין משנו מחייב כל עוד המיקס יצא לך נכון ומאוזן.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » תופים וכלי הקשה

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון