תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 05:29
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
קופסת מיתוג לרמקולים?
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (50) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בקרת צליל, שמיעה
  gadigoldman  
קופסת מיתוג לרמקולים?
הודעה פורסם: שישי 29 אפר',05 07:32   
מהי הפירמה הטובה ביותר לקופסת מיתוג לרמקולים?
(מדובר על קופסא שבאה אחרי המגבר כמובן,יציאה לשני זוגות בלבד)
מחירים....והיכן ניתן לקנות....
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שישי 29 אפר',05 10:54   
יש לך דוגמאות או לינקים לקופסאות כאלה? אתה מדבר על מיתוג של שני זוגות על מגבר אחד?
כמו כן ראה בפורום DIY בנושא זה ממש, כולל אפשרות של קופסא אחת מבית היוצר של החבר T-kol
  gadigoldman  
הודעה פורסם: שבת 30 אפר',05 07:50   
ראובן
מה שלומך?
השקעתי הרבה כסף במגבר ורמקולים,ואין לי שום כוונה שקופסה "פשוטה"תהרוס לי את הסאונד המיוחל....
מדובר כמובן על מיתוג של שני זוגות על מגבר אחד.
ראיתי את הכתבות שהיו,ולא "יצאתי משוכנע",ולכן:
עשיתי בירור עם חברה "רציניים",שבגדול אמרו לי לרדת מהבנייה האישית של הקופסה...
פירמה נחשבת שעלתה בבירור-QED .
אני מנסה לאתר את היבואן....
t-kol
S.Supporter
הודעה פורסם: שבת 30 אפר',05 08:27   
gadigoldman :
ראובן
מה שלומך?
השקעתי הרבה כסף במגבר ורמקולים,ואין לי שום כוונה שקופסה "פשוטה"תהרוס לי את הסאונד המיוחל....
מדובר כמובן על מיתוג של שני זוגות על מגבר אחד.
ראיתי את הכתבות שהיו,ולא "יצאתי משוכנע",ולכן:
עשיתי בירור עם חברה "רציניים",שבגדול אמרו לי לרדת מהבנייה האישית של הקופסה...
פירמה נחשבת שעלתה בבירור-QED .
אני מנסה לאתר את היבואן....

אשריך שאתה בטוח בצדקתך !
חבל רק שלא עשית את הבירורים לפני שהטרדת אותנו בפורום.............
Supporter
הודעה פורסם: שבת 30 אפר',05 08:52   
gadigoldman :
קופסה "פשוטה"תהרוס לי את הסאונד המיוחל....

גם בקופסא המצועצעת/מקצועית/"שקופה"/מיצרן בעל שם וכו' שתקנה, יהיה אותו מפסק-בורר שהיית שם בקופסא "פשוטה" שבנית לבד!
נכון שהקופסא הקנוייה נראית יותר טוב. אבל במקרה זה בכך מסתכם ההבדל ובדיוק על זה אתה משלם !

בהנחה שהבנייה העצמית באיכות טובה (הרכבה מיכאנית, חיווט, הלחמות) תקבל מוצר זהה ואולי אף עולה על זה הקנוי.

קופסה + 12 טרמינלים לחוטי הרמקולים + מפסק בורר 2P2T , תקבל עודף מ -.100 ש"ח

אם אין לך (או לחבר) את ההבנה/כישורים/האמצעים/הזמן (והם ממש מינימאליים כאן) אז אין לך ברירה אלא לקנות קופסא מוכנה. אבל אם יש לך קצת מהנ"ל, תוכל לבצע את ה"פרוייקט" ולא תהיה שום פגיעה בסאונד המיוחל...
  gadigoldman  
הודעה פורסם: שבת 30 אפר',05 08:52   
לכבוד אדון T-KOL הנכבד!
יותר מכל מטרידה אותי העובדה שאתה בתור אחראי למדור בפורום,נוקט בגישה מתנשאת,שמהולה ברגשות של עסק פרטי (והמבין יבין).
אני מתנצל עמוקות אם פגעתי בתדמית המוצר הנהדר והנפלא שאתה מייצר.
אם היית טורח לקרוא ולא לרפרף,היית רואה שכתבתי שלא יצאתי משוכנע,וכדי שתבין אני אסביר: אני מתכוון שקראתי ...השקעתי מחשבה..והתייעצתי עם אנשי מקצוע(כמובן שלא ברמה הגבוהה שלך....אך הם עדיין מנסים להדביק את הפער העצום)....
וזה שהחלטתי לא לקנות את המוצר המדהים והפנטסטי שלך עדיין לא אמור למנוע ממני לכתוב באתר המוסיקאים,ועוד "לזכות" בתגובה חצופה מאחראי מדור !
יש עדיין מוצרים אחרים בשוק חוץ מהמוצר שלך ,שאפשר להביע התענינות גם לגביהם,למרות שזה כואב לך עד מאוד,על פי תגובתך.
כמו כן אני מתנצל על זה ש"הטרדתי אותך" וגזלתי מזמנך היקר (כנראה היית באמצע כתיבת שיר לסטינג,או מיקס למייקל ג'קסון).
שבת שלום ידידי....יש לך עדיין מה ללמוד...
t-kol
S.Supporter
הודעה פורסם: שבת 30 אפר',05 10:38   
אוי, פגעת בציפור נפשי,
אז לידעתך, (למרות שאני מתנשא ואפסיד פה את עסקת חיי) אסביר :
1, מעולם לא בניתי קופסאת מיתוג רמקולים למכירה אלא לשימושי הפרטי בלבד
2, בעבר אכן ניסיתי למכור כאן קופסאת מיתוג מיובאת מחו"ל תוך שהסברתי שמחירה זול כ"כ
שזה לא כדאי לבנות לבד (למרות שהסברתי רבות בפורום DIY לכל המעונין כיצד לבנות לבד)
הקופסא ה"מקצועית" אכן נמכרה כאן באלפים (קופסא אחת בודדת בשנה וחצי של פירסום)
ולצערי איני מסוגל לעמוד בקצב ההזמנות העצום הזה. (ומשלוח נוסף של קופסא יגיע בשנה שנתיים הקרובות)
3. התלונה שלי היתה רק על זה שלאחר שאתה מתיעץ בפורום, אתה מביע ספקות לגבי העצות
ללא הסבר משכנע לגביהן (וכן אנו פתוחים לקבל ביקורות ומוכנים להגן על דעותינו רק כאשר
אנו משוכנעים בצדקתינו)
4. כרבים מחברי הפורום, אני מתפרנס ממתן שירותי לענף, זה לא סוד (והנה פרסום עצמי:
תפעול הגברה במופעים,סאונדמן -פרילנס, מעבדה לציוד הגברה, שיווק מוצרי טק-טופ למיניהם)
למרות כל זאת, מעולם לא ניצלתי את הפורום לקידום עסקי הפרטיים באופן ישיר,או עקיף
בצורה זולה ומכוערת כפי שהצגת זאת.
5, השרות המקצועי שנתתי לחברי הפורום, ניתן תמיד בצורה מקצועית ואוהבת, ולא תמיד
אפילו גביתי תשלום על כך ! (ועל כך יעידו החברים עצמם)
6, את תארי כאחראי בכמה מדורים בפורום קיבלתי בזכות מאות הסברים נכונים ומעמיקים
שפרסמתי כאן, ללא כל אינטרס ומגמה (אלא אם הרצון להפוך את הענף למקצועי יותר הוא שלילי)
7, את עבודת הקודש שעושים כאן התומכים הרבים, אנו עושים בהתנדבות וללא כל תמורה.
ואל לך לנסות ולפגוע בנו שכן זו תיהיה פגיעה בהרבה אחרים שרוצים ללמוד.
8,וכן יש לי את הזכות להתנשא ולהגיד "אני יודע- בואו ללמוד ממני"
וכאשר איני יודע אני סותם את הפה.
9,ראיתי שאתה לא חדש כאן, ולכן לא נותר לך אלא להצדיק את מה שאמרתי.
10, אם הוויכוח המטופש הזה ימשיך אני אמחוק את כל הט'רד הזה כי וויכוחים אישיים
אינם הנושאים החשובים בפורום.
Administrator
הודעה פורסם: שבת 30 אפר',05 10:57   
..כמה שהמילה הכתובה מבלבלת לעתים... הירגעו נא #smile

גדי יקירי,
אני מחזק את שכתב נמרוד למעלה, ולצערי יש גם קופסאות מסחריות שאינן טובות.
לא שאני ממליץ על זו או אחרת, (ובטח שלא לפני בדיקה בעיניים ובמכשיר), ביחוד כשאין את היכולת לבנות משהו עצמי, אך נסה להשיג נתונים לגבי אותה קופסה שאתה רוצה לרכוש כדי שאולי נצליח להבין מבין הנתונים אם היא עונה לדרישות (הלגיטימיות מאוד) שלך.
מה שהצלחתי למצוא מהחברה ההיא זה מיתוג למערכות סטריאו, והכי קרובה היא זו:
הקלק על התמונה לצפיה בגודל מלא
הקלק על התמונה לצפיה בגודל מלא
הנתונים המוצגים שלה לא סיפקו את סקרנותי, והשימוש במתגים מסוג נדחף קצת מפחיד אותי (טכנית), כך שאולי אתה מדבר על משהו אחר.
לגבי נציגים, אני מאמין שכאלה דברים מגיעים עם יבואני סטריאו ומערכות התקנה ביתיות (אפשר לשאול את פרוסיס, המתעסקים בזה באנגליה בין השאר).

עקב הקריטיות של הנקודה הממותגת, יש רצון להשתמש במגעים הטובים שאפשר (=כאילו אין מגע בכלל = מוליכות מלאה), ולצערי גם מפסקים (כרכיבים עבור טכנאים או יצרן קופסאות) הנמכרים למיתוג רמקולים כביכול, לא תמיד עומדים בדריות תצורת המיתוג וסוג המגע ואיכותו.
סתם לדוגמא, ראו מתגים אלה הנמכרים ל"רמקולים" ושימו לב להערה של המוכרים עצמם בתחתית העמוד...
  gadigoldman  
הודעה פורסם: שבת 30 אפר',05 12:05   
ראובן
אני מתנצל על ההתרתחות...אבל הבחור נפנף אותי...(אני גם קצת עצבני שאני חייב לעבוד כל השבת...)

לקופסה הזו התכוונתי.(האם חוץ מהלחצנים אתה מזהה בעיה נוספת?)
מה לגבי האיכות של הרכיבים?הוסבר לי (אני לא מבין גדול בחשמל)- שהקופסה חייבת במתח גבוה (HIGH Z)....באמת יצאתי מבולבל מכל הסיפור,עוד פעם יש לאנשי מקצוע שונים דעות שונות גם לגבי דבר כל כך פשוט?
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שבת 30 אפר',05 13:20   
קשה לי לדעת על איכות הפנימית של הרכיבים ללא בדיקה. מה שכן, אני שם לב שנעשה שימוש במפסק push. מפסקים אלה, לעומת toggle, עובדים בהסטה של מגעים ממקום אחד לשני (חיכוך ומגע, כמו פלטה אחת על השניה). -רוב- המגעים מסוג זה -אינם- מתאימים למיתוג יציאה של מגבר (=הספק רב). -אם- אכן כך זה בתוך הקופסא הזו, אז הייתי פוסל אותה (יש סיכוי שמפסק הדחיפה הזה בכלל מפעיל ממסר או משהו אחר, לכן איני בטוח).
לגבי מה צריך להיות: אין כאן ענין של עכבה (Hi Z) אלא הספק ומוליכות גבוהים ככל האפשר. לא מסובך יותר מזה. החוכמה שהאות מהמגבר יעבור ללא שינוי, הנחתה או התנגדות דרך אותם חיבורים, מגעים ומתגים של קופסת מיתוג כזו.
בכל האולפנים שהרכבתי נאלצתי לבנות קופסאות כאלה בעצמי, כי לא היה משהו זמין למכירה, כמו גם התנאים השתנו מאולפן אחד לשני. מה שהחזיק יפה היו הקופסאות עם ממסרי-כוח בעלי מגעים בריאים, אשר הושמו מאוד קרוב ליציאות המגברים ושליטת המיתוג היתה מהקונסולה (כדי שקו המגבר>רמקול יהיה קצר), או קופסת מיתוג עם מפסק בריא המיועד לזרם גבוה, יותר מזה שאמור לעבור מהמגבר לרמקול, כטווח בטחון.
אם ראית משהו כזה, או שהמליצו לך על משהו, בקש לראות/לשמוע/לבדוק, לא על הניר. ואם לא תמצא בשום מקום, הייתי מציע שתכתוב לטיקול את נתוני המגבר/רמקולים ונסה לתת סיכוי לקופסה שלו, מקסימום אני משלם אם לא תהיה מרוצה #smile
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בקרת צליל, שמיעה

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון