תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 20:47
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  eliya  
תקע חשמל(במגבר) ישן.
הודעה פורסם: שני 09 מאי,05 15:28   
יש לי מגבר ישן שאיתו גם יש תקע חשמל(איפה שמחברים את הכבל חשמל) ישן.
ישן, הכוונה היא שיש לו רק שתי רגליים. פעם היה לי כבל מתאים בשבילו אבל הוא נעלם. אני רוצה להחליף את התקע הזה לאחד סטנדרטי(IEC זה נקרא?).
אני משער שהשתי רגליים שבתקע הישן הן חם וקר, אז איפה האדמה(או סיכוך?)?
אין אדמה/סיכוך?
אם אין, אז בתקע החדש לא לחבר את האדמה/סיכוך לכלום?

תודה
ReuvenM
Administrator
חיבור תקע חשמל
הודעה פורסם: שני 09 מאי,05 17:19   
תלוי באיכות החשמלית של המגבר (או כל התקן אחר לצורך זה), יש שנדרש חיבור הארקה ויש שלא.
ככלל, כאשר יש סכנת התחשמלות מגוף המכשיר, הארקה תציל אותנו שניה לפני כן, במקום שהחשמל יזרום דרך הגוף שלנו לאדמה.
דוגמא למכשיר שיכול להיות בעייתי תהיה כזה העשוי כולו מתכת, והשנאי הפנימי שלו מחובר מכנית לגוף, או שיש בו רכיבים חשופים, ו/או שכפתורי השליטה בו ממתכת.
דוגמא למכשיר מאוד מסוכן ובעל מתח גבוה, שאינו דורש הארקה, היא הטלוויזיה (והיא אכן מגיעה עם תקע של שתי רגליים בלבד), וזאת כיוון שלמרות שהיא מכילה מתח גבוה מהרגיל המסוגל לחשמל, כל הגוף שלה עשוי פלסטיק או עץ או כל חומר מבודד אחר, מה גם שמסוכן להאריק אותה סתם כך (אבל סכנת מוות אם פותחים ונוגעים בה כשהיא בחשמל, ללא אמצעי מיגון מתאימים).
לשאלתך, ממוקדת: אם במקור המגבר היה ללא חיבור הארקה, אפשר לנסות ולבחון את יעילות החיבור בשימוש עם תקע ישראלי תקני (כמה שהתקע הישראלי המחורבן יכול להיחשב תקני, כי הוא מהגרועים שיש בעולם), כאשר גיד הפאזה מחובר לרגל המסומנת כציור של גל (~) ואת גיד האפס לחבר לרגל המסומנת כ"0" (לא להפוך בשום אופן!).
לאחר מכן מחברים לחשמל, מדליקים את המגבר, ונעזרים במד מתח (רב-מודד, מברג 'טסטר' וכאלה, למדידת הימצאות AC), ובוחנים כמה, אם בכלל, מתח יש באיזשהו אזור מתכתי חיצוני של המגבר (לרוב בטבעת של שקע PL או בכניסה). אם מדובר באפס וולט או מתח בסדר גודל של וולט ומטה, יחסית להארקת המבנה או גוף האדם (תלוי גם במכשיר המדידה), נראה שהכל בסדר ואיןו צורך בחיבור הארקה (זה לא סיכוך!).
במקרה ולא, עדיף להבין מה מקור הדליפה, ותוספת של חוט/גיד/כבל הארקה יכולים לעזור, והוא יהיה מחובר בין גוף המכשיר לרגל הארקה בתקע (מאוד כללי מה שאמרתי עכשיו, כי רק עם תוכנית או מבט אפשר לדעת מהי הנקודה הנכונה לחיבור בתוך המכשיר).

זה היה קצת ארוך, אבל עדיף להאריך מאשר לבכות.
  eliya  
הודעה פורסם: שני 09 מאי,05 21:15   
אם זה יעזור, המגבר הוא Echolette Stentor. מעט מאוד מצאתי עליו ועל החברה בכלל באינטרנט. שמעת על החברה הזאת מתישהו? באינטרנט מצאתי אותה כ Klement Echolette.

פעם הבנתי שהם חברה בת של dynacord, או חקיינים שלהם.

חלק מהקופסא החיצונית היא עץ(רק החלק העליון) והשאר מתכת. אף פעם לא התחשמלתי ממגע במתכת, ועד כמה שאני ראיתי, השנאים נוגעים במתכת עצמה.

ממה שהבנתי מהתגובה שלך, לחבר בהתחלה בלי הארקה למגבר(הרגל של ההארקה מחוברת לכלום?) ולבדוק מה המתח בקופסא עצמה. אם יש מתח של מעל מ1 וולט, לחבר את ההארקה או לחזור לכאן.

תודה #thumbsup
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » DIY, אלקטרוניקה וחיווט

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון