תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 14:48
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
כיצד ליצור צליל כינורות ערביים
אין דירוג עדיין › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » סינתזה ומבנה צליל
snoofkin
הודעה פורסם: רביעי 24 אוג',05 10:02   
נראה לי שכולכם התעלמתם מהעובדה הבסיסית שכינור ערבי מנגן בסולם ערבי, משמע רבע טון למטה בדו-דיאז [אם אני לא טועה].
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: רביעי 24 אוג',05 10:19   
אין דבר כזה סולם ערבי, ואין דבר כזה סולם יהודי (בעצם, יש כזה דבר "סולם יהודי" ובהחלט הייתי מציע שנרד ממנו, לפני שיהיה רע מאד...).

יש כמה סולמות ערביים שחלקם זהים לחלוטין לסולמות מערביים.
חלק מהמאקאמים (בערך סולם אבל ממש לא בדיוק ובריבוי - מקאמאת) מכילים מיקרוטונים וחלק לא.
מן הסתם, חלק מהסאונד הוא גם תלוי סולם.
אבל כל הכינורות הערביים במוסיקה המצרית הפופולארית, לדוגמא, מנגנים הרבה מאד מוסיקה בסולמות מערביים לחלוטין.

כאמור, זה לא העניין (אם כי, זה מידע שמי שמנסה לשחזר סאונד מסויים, ראוי שיקח בחשבון)
AMIT
Act Compatible
הודעה פורסם: רביעי 24 אוג',05 10:51   
MrSoundMan :
הרבה מאוד מהכינורות ה"ערביים" שהקלטתי עם נגנים, הם היו מחברים את הכינור עם פיק-אפ, ולפעמים מוסיפים אוקטבר OCTAVER. יכול להיות שזה מה שנותן את הצבע הערבי שאתה מדבר עליו.

נגעת בז'אנר אחר, זה כבר שייך לפופ ערבי מודרני (אם תרצו -מזרחית) שיחד עם האוקטבר בא גם הדיליי הקצר #smile

רק לציין שלכל מאקאם יש לרוב גם טכניקה משלו ופיל יחודי. הצליל שאתה מחפש, אם להסתכל על סאונד תיזמורת ערבית בצורה סטיגמתית, מתאפיין בגלישות מתו לתו ובהרעדה כמעט תמידית של התוים שמבליטה את הרבעים . עוד , כינורות (רצוי גם צ'לו שיתפוס אוקטבה תחתונה), חליל וקאנון לבדם, במידה ותמצא אותם לחוד, יכולים לעשות את העבודה בטיפול ועיבוד נכון.
בקיצור, לך לחנות התקליטים הקרובה לביתך וקנה תקליט של עבד אול וואהב. גם תבין מה זאת תזמורת אמיתית (עם כל הכבוד לתוצר האשכנזי) וגם מובטחת לך חוויה מוזיקאלית יוצאת דופן.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » סינתזה ומבנה צליל

לך לעמוד הקודם  1, 2
עמוד 2 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון