תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 07:51
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
ביקור אצל רופאת אוזניים עם תוצאות שמיוחדות לי
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (150) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות
  עדי זילברברג  
ביקור אצל רופאת אוזניים עם תוצאות שמיוחדות לי
הודעה פורסם: ראשון 31 יול',05 07:04   
רציתי לשתף אתכם בחוויה קטנה משבוע שעבר.
כמו שחלק מכם אולי זוכרים - אני שומע רק באוזן אחת. (השנייה בחרשות מוחלטת)
בכל אופן - עקב דלקת, באוזן הלא שומעת, הגעתי לביקור בא.א.ג
במהלך הביקור הרופאה הסתכלי גם באוזן הבריאה, וגילתה שם פקק. (מין גוש שעווה טבעית שמצטבר לאורך השנים)
עכשיו - לקיומו לא הייתי מודע, אבל להבדל בשמיעה אחרי שהיא הוציאה אותו הייתי מודע ועוד איך. פתאום כל הספקטרום של השמיעה שלי השתנה ברמה כזו שלקח לי זמן להתאפס. זה התבטא בעיקר בקולות גבוהים. כמובן שאחרי שהתרגלתי אני כבר לא מסוגל להינות מהחוויה, או אפילו לחוש בהבדל. מקסימום מודע איליו.
אז למה אני חולק? קודם כל - תדעו על התופעה - אני מניח שאתם אמורים לשמוע הבדל בין האוזניים, אבל אולי לא - זה כל העניין - המוח מתרגל ולא שם לב. אפשר גם לקחת את זה הלאה, ולשאול - אוקיי - אם הוא כזה מתורגל, המוח, אז מן הסתם יש לזה השלכות גם על כל מוצר שמקליט או משמיע....אבל לא נהיה יותר מדיי פילוסופיים.
אגב - הרופאה המליצה לבוא לבדוק אם צריך לנקות את האוזניים משהו כמו פעם בשנתיים.
עוד אגב - אם מישהו כאן מבין משהו ברפואת אוזניים, אני אשמח שיגיב - כי יש לי תהיות בקשר ל"עצב מלאכותי" שהיא הזכירה, אך לא נידבה יותר מדי מידע עליו, וזה כמובן יכול לעניין מאוד את האוזן הימנית שלי.
Seamus
Supporter
הודעה פורסם: ראשון 31 יול',05 07:28   
בקשר לשאלה האחרונה:

שמעתי משהו בקשר לחידוש מלאכותי של עצב השמיעה אצל חרשים, אבל נדמה לי שהשמיעה המחודשת מוגבלת מאוד בספקטרום וסביר שגם בעלת רגישות נמוכה לדינמיקה, בהשוואה לאוזן השמאלית שלך. אני חושב שזה מאפשר רק שמיעה והבנה של דיבור ברמה הבסיסית.

בכל מקרה - כל זה זכור לי די במעורפל ממשהו שקראתי פעם, כך שתקנו אותי אם זה לא מדויק...

יום טוב
תומך
שמעתי על זה...
הודעה פורסם: ראשון 31 יול',05 08:03   
חבר שלי הוציא את הפקק הזה והוא אומר שזה עולם אחר לגמרי...הוא שומע תחומי תדר שלא ידע על קיומם .
ואם כבר אז שאלה בנושא...., הוא אמר שזה די כואב שליפת הפקק הזה...לך זה כאב ?
אני גם שומע באוזן אחת 30% ושוקל לשפר את השמיעה (ע"י הוצאת הפקק) באוזן הבריאה שלי,נראה לי שאני הולך על זה בקרוב למרות הדילמה של....אולי נעשה את זה עוד כמה שנים כשאני כבר ישמע פחות טוב ואז ההבדל יהיה משמעותי יותר ובעל ערך.....
מה אתם אומרים ?
צופיפניק
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 31 יול',05 08:11   
אני הוצאתי את הפקק לפני שנתיים בערך. אכן, היה הבדל מאוד מורגש בשמיעה לאחר מכן. זה לא כואב, רק קצת לא נעים...
צחיפו
הודעה פורסם: ראשון 31 יול',05 11:25   
אני מנקה אזניים באופן סדיר אחרי כל מקלחת מאז ינקותי. האם הפקק נמצא במקום נסתר והוא קיים גם אצלי למקות הניקוי, או שהפקק נוצר אצלכם בגלל חוסר ניקוי?
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 31 יול',05 11:34   
למיטב הבנתי, הפקק המדובר נוצר בתוך החלל הפנימי של האוזן. אתה לא יכול לנקות שם בעצמך, ואם תנסה סביר להניח שתגרום נזק לאוזן! סימן קריאה רק רופא אף-אוזן-גרון יכול לעשות את זה, באמצעות "מגרפה" מיוחדת.
SL
נציג עסק/מוסד/שירות
הודעה פורסם: ראשון 31 יול',05 11:39   
ואני השקעתי כ"כ הרבה כסף כדי לקנות פקקים שישמרו לי על האוזניים.... #biggrin
Yersinia pestis
הודעה פורסם: ראשון 31 יול',05 11:58   
צופיפניק :
באמצעות "מגרפה" מיוחדת.

וו'אחאד דדדג'יפההה אם כך #biggrin
יש רופאים שעושים זאת עם זרם מים חמים. בכלל, וגם עקב המקצוע שלנו, כל מי שניגש לעשות את זה, שיתריע מראש את הרופא שהחיים והפרנסה שלנו תלויים בכמה שניות של ביצוע שלו. שייזהר משנה זהירות.
אגב, יש פקקים ויש ear plague (שימו לב לאיות).
עוד חומר (ולא כתום #biggrin ) בנושא.
אלה עם בעלי חיים (כמוני) או סביבה מאובקת - משנה זהירות והגיינה משולשת.
mandela
תומך
הודעה פורסם: ראשון 31 יול',05 13:01   
זה קרה לי לפני כמה שנים - הרגשתי שלפתע האוזן נסתמה, וכשרופא הוציא לי את זה בשטיפה ההבדל הפתאומי היה עצום, למרות שהפקק סתם לי את האוזן רק לכמה ימים.

טיפ קטן - מומלץ לשים יומיים שלושה לפני זה טיפות אוזניים שמרככות את העסק, והופכות את פעולת השטיפה לקלה יותר ועם פחות סיכוי לפגיעה בעור התוף.רק לא לשכוח ליידע את הרופא, כדי שלא ישטוף חזק מידי.
Ram Sofer
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 31 יול',05 14:11   
אני לא רוצה לתת לשרשרת הזו טוויסט לא רציני, וזה אמנם לא מידע מועיל, אבל מהרגע שראיתי את הטופיק הזה זה פשוט לא יוצא לי מראש (עד שכבר הצלחתי להדחיק את זה!) , אז אני חייב לחלוק איתכם:
במשך זמן מסויים מהטיול שלי בהודו טיילתי עם בחורה שהיתה גומרת מזה (פשוטו כמשמעו).
מלנקות את האוזניים, הכוונה!
חברים, זה אמנם נשמע הזוי לגמרי אבל אמיתי לחלוטין. אם לא הייתי רואה בעיניים, לא הייתי מאמין...
#biggrin
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות

לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
עמוד 1 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון