תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 08:31
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
בניתי מגבר מנורות!
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (90) › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  baz_d  
בניתי מגבר מנורות!
הודעה פורסם: ראשון 14 אוג',05 23:57   
השבוע השלמתי בנייה של מגבר מנורות בסיסי לפי סכמה שמצאתי באתר www.ax84.com !
לקח המון זמן להשיג את כל הרכיבים ועוד יותר זמן להגיע לבנייה מכיוון שמעלום לא למדתי אלקטרוניקה וגם לא נעזרתי באף אחד חוץ מהאינטרנט.
המגבר עצמו נשמע מדהים- ללא מסטר ווליום יש לו מקסימום 7 וואט הספק של מנורה יחידה EL84 Calss A- באמצע הוולים יש לו סאונד מאוד עשיר ומצלצל אבל השוס מגיע כשפותחים את הווליום למקסימום- האוברדרייב מצלצל כמו פעמונים והבלוז זורם מהמגבר כאילו נולד לזה
! עוד פיצ'ר נחמד זה בורר בין הספק מלא ל 1וואט בו אפשר לפתוח אובדרייב בלי להרעיד את הבית. לא לזלזל ב 7 ואט- יחד עם סליישן 12 אינטש הוא מאוד חזק.
אני כנראה הולך להוסיף כפתור מאסטר ווליום כדי להשיג את האוברדרייב המדהים הזה בווליום יותר נמוך אבל עם בורר -עם או בלי מסטר ווליום.
השלב הבא זה לבנות את הבוקסה למגבר ואז לעבור לפרוייקט הבא- Fender Bassman!
Seamus
Supporter
ואוו...
הודעה פורסם: שני 15 אוג',05 00:40   
כל הכבוד, איזה כיף לפתוח את ההודעה הראשונה שלך בפורם בכזו הכרזה... הלוואי עלי.
באמת סחטיין #thumbsup
עכשיו בוא נשמע קצת סיפורים, תביא קצת תמונות, ספר על עלויות, והכי חשוב.. רוצים לשמוע הקלטות.
#guitarist
ראיתי באתר
הודעה פורסם: שני 15 אוג',05 02:05   
בס"ד

סחתיין , כל הכבוד על הבניה
כנראה שהשתלם

גם לי בא לנסות עכשיו #guitarist נתחיל להיזכר ללמוד להלחים

ראיתי קיבציי הדגמה אודיו באתר

אוליי תתן לנו גם לשמוע את הצליל שלך

בהצלחה בהמשך
יוחאי
Eric.Bar
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 15 אוג',05 07:13   
#clap מגניב #clap
ועכשיו, אולי תוסיף לנו קצת פרטים, תמונות, טוטוריאל וכו'..
#thumbsup
studioc
כל הכבוד בן אדם !
הודעה פורסם: שני 15 אוג',05 10:31   
תגיד לי מאיפה הצלחת לרכוש את כל הרכיבים באמת? וכמה הם עלו לך ?
מרדכי
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 15 אוג',05 15:19   
כל הכבוד!
אפשר לשאול כמה שעות עבודה נטו (מה שאתה מבין שזה נטו) הושקעו בפרוייקט?
הודעה פורסם: שני 15 אוג',05 18:15   
אז ככה- לגבי תמונות וקבצי אודיו -אני צריך להתארגן על זה, אבל ברגע שיהיה אני מבטיח לשים קישור.
הרעיון לבנות מגבר בא אחרי כתבה ב Guitar Player על אתר (www.ax84.com) שמביא סכמות ומדריכים לבנייה של מגברי מנורות. ללא רקע באלקטרוניקה בכלל התחלתי לחרוש את האינטרנט שעות על שעות כדי להבין מול מה אני מתמודד בכלל. נצמדתי למגבר הבסיסי P1 שהוצג באתר כולל מדריכי בנייה מפורטים.
למרות הכל החלטתי לבנות משהו פשוט יותר לפני שאני ניגש לדברים הכבדים ובניתי שני פדלים - פאזז פייס וטרבל בוסטר עם הטרנזיסטור המקורי AC128 שוב לפי סכמות שמצאתי באינטרנט והרבה מאוד אתרים שעוסקים בבניה ביתית. כל זה לקח הרבה זמן בגלל חוסר הידע המקצועי והנסיון אבל אספתי הרבה מאוד חומר רקע שעזר לי לבין את התחום.
לאחר ההצלחה עם הפדלים ניגשתי לאיסוף הרכיבים למגבר- ומצאתי אדם שמכר לי את השפורפרות, הסוקטים (השקעים אליהם מתחברות השפורפרות) וגם לקח אותי לחנות אלק' בדרום תל אביב לקניית קבלים איכותיים. מכיוון שלא היה לי שנאי כח למגבר, אותו אדם לקח אותי גם לבית מלאכה לשנאים שייצרו לי את השנאי. את שנאי היציאה קניתי מחברת Hammond מכיוון שלא היו בידי הנתונים הטכניים הדרושים כדי שייצרו לי גם אותו.
את הרמקול קניתי גם בארה"ב וחברים הביאו לי אותו חזרה.
את הנגדים קניתי באריהב - המקום היחידי שהחזיק נגדי 1 וואט ואת שאר הרכיבים אספתי בחנויות אלק' שונות.
פה נכנסתי לתקופת צינון ארוכה בה פחדתי להמשיך בפרוייקט כי לא ידעתי איך לעבור לשלב הבא: המרת הסכמה של המעגל לסידור הממשי שלו על הלוח.
אחרי חודשים ארוכים החלטתי שאני לא ממתין יותר שאולי מישהו יעזור לי וישבתי להכין שרטוט של המעגל ופריסת הרכיבים בתיבה. במשך שלושה שבועות (כמובן בהפסקות) הכנתי הכל, קדחתי את כל החורים, קניתי ברגים הרכבתי והלחמתי את כל הרכיבים. וכשסיימתי לפני כמה ימים את הכל ב12 בלילה חיברתי את העסק לחשמל ולגיטרה, הפעלתי את המגבר ו...זה עובד! לא האמנתי שזה עבד כל כך חלק על ההתחלה!
אמנם היו כמה טעויות בהרכבה שפגמו באקולייזר אבל זה תוקן בימים האחרונים.
הבנייה עלתה כ 1000 ש"ח כולל אקסטרות וללא בניית הבוקסה לרמקול.
האמת שעכשיו אני מתחרט שלא הלכתי על מגבר פשוט יותר- Fender Champ בסיסי כלכך בסיסי שיש בו פחות מ30 רכיבים כולל הכל, אבל התוצאה מפצה על כל ההשקעה והזמן.
http://www.drtube.com/schematics/fender/champ-5c1-schem.gif
http://www.drtube.com/schematics/fender/champ-5c1-layout.gif
הודעה פורסם: שני 15 אוג',05 21:16   
ציטוט:
את שנאי היציאה קניתי מחברת Hammond מכיוון שלא היו בידי הנתונים הטכניים הדרושים כדי שייצרו לי גם אותו.

בכל מקרה שנאי אודיו איכותי אין דינו כשנאי לספק הכוח, לא משהוא שכל זוכמיר יודע לעשות כמו שצריך.
  baz_d  
הודעה פורסם: שני 15 אוג',05 22:45   
אני מסכים איתך שלא כל אחד שמלפף שנאים בכלל יודע מה זה שנאי אודיו ובהחלט היו כאלה שלא ידעו על מה אני מדבר איתם כששאלתי אם הם יכולים לייצר לי אחד. אבל לבית המלאכה הזה יש גם את שנות הניסיון וגם את הידע. יש להם מגירה מלאה בנתונים טכניים של כמעט כל שנאי האודיו של המגברים הקלאסיים מרשל, פנדר, גיבסון ופיווי ואני לא מאמין הם מחזיקים את זה ליופי. אני גם לא מאמין שיש עוד מישהו בארץ שיודע מה זה.בכל מקרה משיחה עם בעל הבית הבנתי שהוא בהחלט יודע על מה הוא מדבר - אילו חוצצים להשתמש בכל סוג של שנאי (sinlge ended/push pull) כמה בידודים וכמה חללי אוויר.
בכל מקרה לפרוייקט הבא- פנדר בייסמן, אני הולך לבקש הצעת מחיר ולראות אם זה משתלם.
הודעה פורסם: שלישי 16 אוג',05 11:17   
כל הכבוד.
איפה ייצרת את המעגל המודפס? ולפי איזה סכמה, שרטוט-טכני?
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » DIY, אלקטרוניקה וחיווט

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון