תפריט
שלום Anonymous ::: 2021, 14:19
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
המרת סנר מוקלט לכלי במידי
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (55) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מש' Steinberg
  sagitke  
המרת סנר מוקלט לכלי במידי
הודעה פורסם: שלישי 27 ספט',05 18:44   
זוט אמר לי לשאול כאן אז אני מצפה לתגובה ממנו- :crazyeyes:

ציטוט:
טוב, אני רואה שאף אחד לא שואל אז אני אשאל,

בסדנא עופר (החתיך) ציין שהוא מחליף כמעט בכל הפקה שלא הוא מתופף את הסנר ע"י המרה של ערוץ (אודיו) הסנר לערוץ מידי ושליחה של המידי למודול תופים עם דגימות סנר שהוא אוהב. הוא אמר שהוא עובד על לוג'יק ושם זה ממש פשוט לעשות את זה וזה אף מניב תוצאה מספקת.
ההצהרה הזאת חוללה מהפכה, כולם החלו לשאול שאלות על העניין אבל אף אחד לא ממש שאל איך עושים את זה צעד אחר צעד אולי כי זה לא היה המקום והזמן לשאלות כאלו. אבל כאן בפורומים של אקט זהו המקום וזהו הזמן לשאול:

איך לוקחים ערוץ סנר של אודיו וממירים אותו לערוץ מידי שיתן טריגרים לסמפלר עם דגימות של סנר אחר וע"י כך לשנות את סאונד הסנר של המתופף.
השאלה מבחינתי יכולה לשנות מיקום לפורום אחר.
השאלה מדברת על קיובייס כי אני לא עובדת על לוג'יק. אני מכירה את שיטת ה"היטפוינטס" (HITPOINTS) אבל זה מסובך ומסורבל וגם לא נותן איפורמציה על חוזק המכה אלה רק על התיזמון שלה. לא יכול להיות שהחברה בסטיינברג לא חשבו על זה?

תודה
שגית
Zooot
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 27 ספט',05 19:13   

Very good.

Snr replacing is old news, started in the 80s using triggered samplers such as the AMS 1580 and l8er the Forat A16.

In Logic U CAN transform pitch 2 midi or score, but U really don't need it anymore 4 triggering a snr.

Though U CAN use MIDI (U can search under "pitch to midi") - it's 2 slow and inaccurate.

U've got plug-ins such as Drumagog http://www.drumagog.com/ or soundreplacer 4 PT.

If U're just after "old style" no dynamics triggering U don't even need the plug in Cubase - U can cr8 a groove templ8, drop samples on an adjacent track and quantize - or use the hitpoints system.

Peace,

Zooot
oh-babie
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 27 ספט',05 19:59   
הנה עוד רעיון\אלטרנטיבה:

ישנו Plugin מצויין ואפילו חינמי שיודע לבצע זאת בדרך קצת אחרת.
הפלאגין נקרא Ekittrigger וניתן להורדה ללא תשלום. מסיבה לא ברורה, המתכנת הסיר את הפלאגין מהורדה ישירה מהאתר אבל בראש הדף המקושר מופיעה כתובת FTP (+שם משתמש וסיסמא) משם ניתן להוריד את המכשיר.

ועכשיו לדרך הפעולה:
1. שמים את הפלאגין ב-Insert של הערוץ אותו רוצים להמיר (לצורך העניין ערוץ ה-SN)
2. פותחים ערוץ MIDI חדש, ומגדירים את ה-MIDI Input שלו ליציאה מהפלאגין (--הוא מוסיף midiport וירטואלי בעת טעינתו).
3. יש צורך לכייל את ה-Threshold של הפלאגין (הוא רגיש לשינויי Level ומוציא שינוי בערכי velocity בהתאם). אני מודה שהממשק קצת מוזר ולוקח כמה דקות להבין "על מה ולמה", אבל מנסיון זה שווה את זה.
4. מחמשים את ערוץ המידי להקלטה. ולוחצים Record.
5. כעת הפלאגין מתרגם בזמן-אמת את יציאת ערוץ האודיו, יוצר טריגר ומקליט אותו לערוץ המידי.
5. לבסוף, ערוץ המידי יכיל טרנסקריפציה של תפקיד האודיו המנוגן.

כעת ניתן לשלוח את ערוץ המידי לכל סמפלר או מכונת תופים שנרצה וכמו-כן לבצע "עיבוד" נוסף על תפקיד המידי עצמו.

יצא לי (לצערי) להחליף תפקידי תופים שלמים (כולל ערוצי HH עם זליגות SN מטורפות ותפקידים מרובי דינמיקה) עם המכשיר הזה.
קצת יותר מורכב מעבודה עם Drumagog אבל נותן תוצאות מעולות (...ובחינם :razz: ).

בהצלחה
  sagitke  
הודעה פורסם: שלישי 27 ספט',05 20:11   
יונתן

THIS IS THE SHIT!

זה מה שחיפשתי,

תודה ,אנסה, אדווח.

שגית
TimTam
הודעה פורסם: שלישי 27 ספט',05 21:48   
כן כן כן, זה בדיוק אמור להיות זה!
אני לא מצליח לגשת לאתר FTP דרך הדפדפן (הוא אומר שכבר נכנסו יותר מדי משתמשים או משהו כזה) אבל בטח עוד מעט אפתור את העניין הזה ואנסה את הפלאג, שלפי התיאור שלך עושה בדיוק את מה שצריך!

איך סטיינברג לא הכניסו את זה לגירסה 3?!?!?!? #clap
oh-babie
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 27 ספט',05 23:37   
ציטוט:
אני לא מצליח לגשת לאתר FTP דרך הדפדפן (הוא אומר שכבר נכנסו יותר מדי משתמשים או משהו כזה)

תנסה לסגור את הדף של האתר כשאתה נכנס ל-FTP, ואם עדיין לא עובד תשתמש בתוכנת לקוח FTP חיצונית. בדקתי לפני כמה שעות ואפשר היה להיכנס. #smile
motaboy
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 27 ספט',05 23:51   
Zooot
S.Supporter
הודעה פורסם: רביעי 28 ספט',05 00:39   
TimTam :

איך סטיינברג לא הכניסו את זה לגירסה 3?!?!?!? #clap

Yes, they HAVE, in Cubasis even - and it was called "Voice Detective" @ the time.

They didn't leave it "built in" 4 2 reasons:

1) The net is crawling with "pitch2midi" and "wave2midi" converters in both hardware and software - even ReuvenM had a built such unit @ the time.

Manipul8ing such processing takes some skill, and so support must have been murder.

2) Midi is simply not good enough 4 drum replacements in 2DAY's style of recording, as I'm trying 2 tell U and as U're about 2 find out 4 urselves.

In the case of 80s snrs, with the sound emerging mostly from the "close" mic, carrying a mountain of reverb behind it, accuracy was not such a big issue.

So if U're covering "footloose" or just following the 80s concept , or maybe adding ambient sounds I guess U may get away with analog or midi triggering.

In the case of real-time per4mance (stage) it's a must ANYWAY. But ask any MIDI gtr player - MIDI is sluggish, and should b compens8ed 4.

2day's hi-resolution, compressed, in-yer-face, beat-detectived and sliced sound is achived with carefully placed mics, phase rel8ed.

The "snare" sound is constructed by adding sounds from all mics, not just a g8ed close snr mic, 80s style.

If replacing the drum's ATTACK in a modern hi-powered kit aiming 4 "that" sound - phase relations must b kept or the image will "change".

When a snr sample is ADDED 2 such kit replacing the original drum, SAMPLE ACCURACY is required - or else the sample will phase like a MF, and the drum's apparent level will uncontrollably fluctu8 due 2 the haas effect.

Furthermore, if the signal peaks r not aligned, then some hits will augment the drum's attack (punch), some will diminish it.

Single sample resolution means 1/44,100 (or higher) of a second, and MIDI is just 2 slow and coarse.

So OFF-LINE processing is preferred, and care is taken 2 verify that the "sample" is "phase locked" 2 the kit.

1 more aspect - Midi note velocity is represented by 128 values only - very poor if compared 2 the original's 24bit resolution. The snr dynamics would not b accur8ly reproduced .

And since we may b using GAIN TRIGGERED, multi-layered+random sounds (several snr hits ranging from low 2 hi and picked @ random 2 sound more natural) - MIDI leaves much 2 b desired

So that's what 2days plug-ins r about. It just makes no sense 2 use the older, slower and coarser standard, with such tools @ hand.

But hey - it's a free country, and that MIDI plug is free...

Peace,

Zooot
TimTam
הודעה פורסם: רביעי 28 ספט',05 11:00   
וואוו איזה פירוט נהדר #clap
איך אתה מסייע בהפיכת הפאזות (או יותר נכון באי-הפיכת הפאזות)?
כי באמת לרוב מדובר בהוספת סאונד לתופים הקיימים ולא תמיד בהחלפתם המלאה.
oh-babie
S.Supporter
הודעה פורסם: רביעי 28 ספט',05 11:49   
בהמשך לדברים המאוד נכונים שכתב זוט, אני ממליץ לכל המעוניין לקרוא גם את השרשראות הבאות שעסקו בנושא:

http://www.act.co.il/forums/viewtopic.php?t=14794
http://www.act.co.il/forums/viewtopic.php?t=12702

------
ציטוט:
Manipul8ing such processing takes some skill, and so support must have been murder.

אני די משוכנע שאם הייתי צריך להסביר בטלפון לכל לקוח איך לעבוד עם דבר כזה, אז בלקוח הרביעי האקדח היה טעון, בחמישי מכוון לראש, ובשישי... בום!

הנה כמה דברים שצריך לקחת בחשבון כשעובדים עם הפלאגין:

א. המכשיר הוא בסה"כ Noise Gate משוכלל. הוא לא יודע להבדיל בין מכת Snare ל-Rimshot או Sidestick למשל... כאשר משתמשים במודול תופים, אפילו כזה משוכלל, צריך לערוך את ערוץ המידי מחדש: להתאים Note לדגימה, לסדר את ה-Velocity (בד"כ להגביר קצת) וכן הלאה.

ב. כאשר מדובר על סגנון נגינה איטי ובלי הרבה "שטונצים", נניח מכות סנר על ה-2 וה-4, אז המכשיר עובד מצויין. אבל מה קורה כאשר המתופף מבצע Snare Roll או Flam? בלגאנאז'! צריך לערוך את הקטע בתפקיד מחדש...
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מש' Steinberg

לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
עמוד 1 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון