תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 12:26
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
המרת מתח לציוד אמריקאי
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (90) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  pildus  
Supporter
הודעה פורסם: שני 04 פבר',02 21:32   
בין שאר הרכישות שלי רכשתי מגבר הספק של Samson מסוג servo 240 . למגבר יש חיבור חשמל אמריקאי , ויש לי קצת בעיה להבין איזה ממיר אני צריך להוסיף לו על מנת לעבוד איתו בארץ .
על כניסת המתח במגבר כתוב :
115 V 230 W / 230 V 440 W

ביררתי וראיתי שיש ממירי מתח ל110 וולט עם הספקים שונים ומגוונים

השאלה היא אם אני צריך ממיר שתומך במעל 440 וואט או מספיק ממיר שתומך עד 300 וואט ?
ומה קורה אם אין תאימות ( פחות וואט או יותר וואט) ? מה יינזק המכשיר או הממיר

Act Compatible
הודעה פורסם: שני 04 פבר',02 21:48   
אנלו מכיר את המגבר הזה, אבל לפי מה שציינת שכתוב עליו, אין צורך בשום ממיר.

רוב המכשירים בשנים האחרונות מותאמים גם למתח הרשת האמריקאית (115V) וגם לאירופאית (220V), כך שאפשר לחבר אותם באופן חופשי לאיזה מתח רשת שרוצים.
כמובן שזה צריך להיות נקוב על כניסת המתח במגבר.
אם זה מה שכתוב גם במגבר שלך, תרגיש חופשי לחברו ישר לרשת הישראלית (220V) וגם צריכת ההספק לא אמורה להטריד אותך.

קובי.

הודעה פורסם: שני 04 פבר',02 21:56   
אני ממש בור בענייני חשמל (וגם בעניינים אחרים לצערי :sad: ) , אבל הבחור אצלו היה המגבר חיבר אותו בעזרת ממיר מאסיבי וגדול במיוחד עשוי מתכת שלפי מה שהבנתי הוציא 500 וואט .
לצערי הוא לא נתן לי את הממיר הזה מכיוון שהוא השתמש בו לציוד אחר, אבל הוא אמר לי לדאוג שהממיר ייתן מספיק הספק ... והחיבור שלו הוא תקע אמריקאי אז אני מניח שהוא מיועד לעבוד עם 110 וולט.

אני לא נמצא כרגע מול המגבר ככה שאני לא יכול לספק עוד פרטים ...

Act Compatible
הודעה פורסם: שני 04 פבר',02 23:31   
יכול להיות שהוא השתמש בממיר רק בגלל החיבור. אם כן- אז צריך להחליף רק את החיבור (התקע).
תן לכל חשמלאי / אלקטרונאי / טכנאי או תלמיד- להעיף מבט, ותקבל תשובה, או שתביא לי ל"מערכות דיגיטליות" ואסתכל בעצמי.

קובי.

הודעה פורסם: שני 04 פבר',02 23:37   
אחי
אם רשום על המגבר שהוא עובד בין התחומים:
110-230v ,זאת אומרת שאתה יכול לעבוד איתו בלי שום פחד גם ברשת חשמל אירופאית(220v).
גם אני עובד עם כמה מודולים שהובאו מארצות הברית,ואין לי שום בעייה איתם מבחינת המתח.
שוב ,אני מדגיש שעל המכשיר צריך להיות רשום :::
110---230 v .
מקווה שעזרתי

052866996 יוני
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שני 04 פבר',02 23:49   
אם אתה עדיין לא בתוך עננת עשן...
קודמי אכן צודקים, זה מראה בבירור דו-מצב. אך יש לשים לב לדברים הבאים, לפני ההכנסה לחשמל:
- חייבים לבדוק בספר ההפעלה אם המגבר אכן פועל במתח הנתון.
- יש לוודא שמה שרשום אינו סימון מהסוג "מחק את המיותר" והוא באמת מתאר שני מצבי עבודה או כל מה שביניהם.
- יש מכשירים שמגיעים עם סימון כזה אך בתוכו מצוי שאני המתאים רק לארץ המקור (110V).
- אם מי שמכר לך את המגבר השתמש בשנאי גדול, אז זה באמת השנאי הנדרש אם צריך בכלל שנאי, אבל - או שהוא לא מצא פורום לשאול בו למה/אם/וכיצד ואז השתמש בו מכורח התאוצה :smile:, או שהוא ידע שהמגבר באמת פועל רק על 110V.
- האם יש מתח בחירה בין המצבים?
- האם רשום עליו switching power supply באיזה מקום? אם כן כמעט בטוח שיש לו מיתוג אוטומטי בין מתחים.
-אם אין לך זמן/כוח/רצון/יכולת לוודא את הנ"ל ואתה מוכן להכניס לחשמל, היה מוכן לנתק מיידית אם אתה מריח משהו או שומע רעשי המהום חזקים.
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שני 04 פבר',02 23:54   
ועוד דבר.
המתח בישראל אמור להיות 240 וולט. זה שהוא מתנדנד על פי מקהלת חברת החשמל, זה משהו אחר.
מי שמקבל בבית 200 וולט ומטה יכול לתבוע את חברת חשמל ויום למחרת הם יזחלו על ארבע כדי לחזק לו את הרשת. זאת, אם הבעיה אינה אצלו בדירה.
אני כבר עשית להם את זה פעמיים.
  pildus  
Supporter
הודעה פורסם: שלישי 05 פבר',02 02:16   
אוקיי
הגעתי הביתה ומיד רצתי אל המגבר לראות מה כתוב עליו , והתוצאות כדלקמן :

מתחת לחיבור החשמל (שקע זכרי כמו של קומקום/מחשב) כתוב :
Ac Input
115v/230v , 50/60 Hz
250W (115V) / 440W (230V)

לידו יש פיוז מתחתיו כתוב :
Fuse Rating
6A/250V (115V)
3A/250V (230V)

אם הצלחתי להבין משהו מהשרשרת הזו היא שהמגבר הזה יכול לעבוד גם עם חיבור ישראלי...
אבל לפני שאני מעשן את הבית , רק רוצה לוודא איתכם סופית #read

Supporter
הודעה פורסם: שלישי 05 פבר',02 03:19   
יש את זה בהרבה מכשירי חשמל ביתיים. זה היה לי גם ברסיבר.
החלף את הנתיך (פיוז) כדי שיתאים להגבלת הזרם הדרושה תחת הסיווג החשמלי השונה - לפני החיבור לחשמל. זה כנראה אותו הסיפור כמו ספקי מחשב.
חבר לחשמל. הפיוז ישרף מיד אם זה לא המתח הנכון.
בהצלחה.
אם יקרה משהו תתחיל להאשים פה את כולם, אבל לפי הסדר :smile:
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 05 פבר',02 06:10   
אותי תאשים אחרון.
אני מעריץ אותך שכל הזמן הזה ישבת וחיכית לתשובות והתאפקת לא לשרוף את הציוד.

מאחר שאני משוכנע שכבר חיברת והכל בסדר, בוא ניקח רגע נשימה ארוכה ונעשה סדר בכמה מינוחים.
זה לא שחיוני שתבין בחשמל, רק הכרחי.
וולט - VOLT = V: זהו הערך שמציין את פוטנציאל המתח שבתחומיו המכשיר אמור לפעול. מאחר ולאורך השאלות שלך ציינת כמה פעמים שהמכשיר מוציא כך וכך וולט, אנא הבן: המכשיר אינו מוציא שום דבר בשלב הזה חוץ מעשן(רק אח"כ) אבל מסוגל לקבל עד רמה מסויימת.
עכשיו, תדמה את המכשיר לטירון בצה"ל. אם תיתן לו מכה חלשה, הוא ישתין עליך בקשת=לא יעבוד.
את תיתן לו מכה חזכה מידי הוא יקבל שיברי מאמץ ויוציא גימלים (תוך כדי עישון סיגרייה במסדר חולים. מטאפורה יעני). רק אם תדחוף אותו בדיוק לפי מה שכתוב בפקודות מטכ"ל הוא יהיה ממושמע.
המכה, אם לא הבנת עד עכשיו, מדמה את הערך של המתח.

הספק או וואט=W: המכשיר כמוהו כסוס עבודה. תן לו קצת קש הוא יעבוד קצת. תן לו הרבה קש הוא יעבוד הרבה. בכל מקרה (וזה, תאמין לי, תובנה שיורשים אצלנו הפולנים מדור לדור) הוא לא יעבוד מרצונו.
מה מקסימום ה"עבודה" שהסוס מסוגל לעשות בתנאי תזונה נכונים? זה ההספק שלו.
במילים אחרות, המכשיר שלך אינו צורך הספק אלא מייצר אותו.

Hz = תדירות. לא הייתי טורח אפילו להכניס אותך למונח הזה, אלא שהוא הוזכר ומוזכר פה בפורם בהקשרים שונים ומשונים בערך אחת ליום.
אז אני טורח: רשת החשמל שלנו, עובד כידוע בשיטה הקרויה זרם חילופין.
שיטת הפקת החשמל בתחנת כוח (שזה נושא מרתק בפני עצמו, ביחוד ברמה של הסכמי עבודה ועיצומי עובדים) מכתיבה את השיטה הנ"ל קרי: זרם חילופין. (כלומר, החשמל לחילופין מגיע ולחילופין העובדים בשביתה).
אני מקווה שאתה מתמודד עד עכשיו. אני כמו שאתה רואה יצאתי כבר מאיפוס
המשמעות של זרם חילופין היא שהפאזה משנה את כיוונה XHz בשנייה. במקרה של מדינתנו הקטנה, 50-60 פעם בשנייה.
רב מכשירי החשמל, אוכלים בלי מלח שינויים בערך הזה ובלבד שהשינוי יציב ולא פתאומי.
לעומת זאת, ישנם מכשירים (ובמיוחד כאלה אשר חלק מובנה בתפקידם הוא להוציא בעצמם תדירויות) הרגישים לשינוי תדירות החילוף.

זהו...

עכשיו, להחליף חיתולים אתה יודע??? זאת מיומנות אמיתית

בהצלחה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » DIY, אלקטרוניקה וחיווט

לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
עמוד 1 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון