תפריט
שלום Anonymous ::: 2022, 06:54
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » אקוסטיקה, סביבת עבודה
  Span^kinG  
בנה לך מלונה אקוסטית למחשב (או לכלב הארור המרעיש בהקלטות...)
הודעה פורסם: שבת 29 אוק',05 20:53   
שלום לכולם!
#smile

מאחר ואני כבר לא משתמש בקונדנסרים בחדר ומאחר שעציבתי את האולפן בצורה כזאת שאין לי מקום למלונה שבניתי למחשב, אני נאלץ להיפטר ממנה, אבל לפני זה, אני רוצה להכיר לכם אותה, אולי זה יועיל למישהו שצריך לבנות כזאת (או לקנות את שלי... #biggrin ).

קודם כל, מה זאת מלונה למחשב בכלל?
זה בית קטן, כמו לכלב, אבל למחשב, רק עם אקוסטיקה בפנים, איטום יותר טוב, גלגלים מלמטה, גישה ל-CD-ROM ולכפתור ה-POWER מקדימה (דלת הזזה), בולם זעזועים מתחת למחשב, ניתוב האויר החם הנפלט מהמאוורר של ספק הכוח החוצה ועוד...

את המלונה בניתי משולחן נייד של טלביזיה, עם גלגלים.
מה שהיה זה רק השלד (כל מה שאתם רואים ששחור בתמונה, זה השלד. חלק ממנו מוסתר ע"י עוד עצים שאמורים לאטום טוב יותר.) וסגירת המבנה הזה עם קירות עץ:
הקלק על התמונה לצפיה בגודל מלא
בפנים הדבקתי אקוסטיקה:
את התקרה והרצפה של שולחן הטלויביזיה עיביתי (מהמילה עובי) עם עוד פלטות של עץ, לאיטום יותר מאסיבי)
אם אתם רואים רצועות מקסינג-טייפ (או איך שכותבים\אומרים את זה) זה בשביל לאטום כמה שאפשר יציאות אויר וכמו שאנחנו יודעים, אם אויר יכול לברוח משם, גם הסאונד יכול לחדור משם.

את הצד שאמורים להגיע דרכו לסידירום ובכלל לפרונט של המחשב השארתי קצת פתוח וקימבנתי שם דלת הזזה.
כאן היא פתוחה:
וכאן היא סגורה:

מגש בולם הזעזועים התחתון:
למרות שלא היה צורך בו, הכנתי אותו לשתי מטרות: העלמת הויברציות שהמחשב יכול לספוג אם אני אניח עליו אחד משני הרמקולים הענקיים שיש לי בצי הרמקולים והרמת הווליום לרמה שתרעיד את המלונה(דבר שלא קרה) והסיבה השניה היא להעלמת רעש שיכול היה להיווצר מתנודות וויברציות הבוקעות ממארז המחשב המכיל בתוכו דיסקים קשיחים, מאווררים וכוננים למיניהם. ויברציות אלו יכולות לגרום להרעדת גוף המחשב והמלונה ובכך לגרום להיווצרות רעש.
הנה המגש חצי בחוץ: (כולל מידות מקסימום של מארז שהמלונה הספציפית שלי יכולה להכיל)
הנה המגש בפנים:
הנה הבולם השני העשוי מצינור גומי שנועד לעצור זרימת דם להמשך היד כדי להוציא וריד ללקיחת דם... (אמא אחות, אני לא מכור להרואין... עדיין... #biggrin ) שנמצא מתחת למגש, בנוסף לפד של העכבר שעליו עומד המארז:

כך נראית הנעילה של הקיר האחורי:

הקיר האחורי וניקוז האויר: (גם בקיר האחורי יש אקוסטיקה הבולמת עוד אחוז מסויים של רעש בתדרים גבוהים הנפלט דרך אחורי המחשב)

וזהו הניקוז של האויר החם הנפלט מהמאוורר של ספק הכח: (הדמייה ללא מחשב)
כך זה נראה מקרוב:

קצת הסבר על הדבר המוזר שעכשיו ראיתם:
מלבישים את זה על פתח ניקוז האויר, אצלי זה היה בול בקוטר של הקופסא, והחריצים שגזרתי בפלסטיק שהודבק לצינור נוצרו במיוחד על מיקומי הברגים שעל המאוורר של ספק הכח.
כל אחד יוכל לבנות כזה בעצמו בקלות.
לצערי אני לא יכול להראות את זה חי על המארז שלי כי זה מצריך ניתוק של הכל, הזזת דברים והמון בלאגן, אז תצטרכו לסמוך עלי...

כך זה נראה מקרוב:

התחום היחידי שלא השקעתי בדבר הזה, וחבל, הוא האסטטיקה.
זה די מכוער... יפה בדרכו שלו, אבל בעיקרון מכוער...
חשבתי לקנות פרווה של פרה (סינטטית כמובן) או כל פרווה אחרת ולעשות מזה משהו מגניב ויש שיגידו מבחיל לגמרי, אבל ויתרתי. (זה גם אקוסטי אם חושבים על זה...)
אפשר היה לצפות את זה באותה אקוסטיקה שיש על הקירות, אבל נגמרה לי... השארתי את זה ככה.

אני מקווה שהבאתי רעיונות למי שתכנן לבנות כזה, אני מקווה שהאולפנים הביתיים של עשרות אולפניסטים צעירים יושתקו עוד קצת תודות לדבר הזה ובהצלחה לכולם.

בקשר ליעילות של זה: עצרתי להערכתי בין 70-90% מהרעש של המחשב הארור... יכולתי לישון בלילה כמו קינג כשהמחשב עובד וכשכיביתי אותו כשהוא היה בתוך המלונה מאוחר מאוחר בלילה כמעט ולא הרגשתי הבדל בין שקט מוחלט לבין השקט שהיה כאשר המחשב היה דלוק. חובה בכל בית.
פחות מומלץ לבעלי AMD למיניהם, מפני שהמחשב מקבל עוד בערך 2 מעלות יותר ממה שהוא באויר הפתוח. איך אני יודע? כי אחרי שהוצאתי אותו החוצה ובדקתי מדי פעם את הטמפרטורה, התאכזבתי לגלות שהוא קריר יותר רק בבערך 2 מעלות. קיוויתי שיותר.

מי שמעוניין במלונה שבתמונות, המקורית והמפורסמת #biggrin , שיפנה אלי ויציע מחיר סימלי כלשהו המתחשב בזמן ובמאמץ שהשקעתי. לא זול מדי ולא יקר מדי... (רק לבדוק שהמארז קטן מהמידות שציינתי באחת התמונות.)
אני רק רוצה לציין שלקח לי המון זמן לחשוב על זה, יומיים מלאים של בנייה ופעמיים חיתוך של האצבעות, המון זיעה, המון המון המון ליכלוך (בעיקר נסורת) וריח מסריח של דבק מגע למשך שעות ארוכות, המון רעש של מיסמור והמון כאב ראש... שלא לדבר על הנסיעות לטמבור לקניית חומרים.
#biggrin

בהצלחה לכולם!
#thumbsup
oh-babie
S.Supporter
הודעה פורסם: שבת 29 אוק',05 21:07   
ואם כבר מלונות,
אז מה דעתך על הערכה הזו.
שבסופו של דבר נראית ככה - והאוורור ככה.
shem_tov
S.Supporter
הודעה פורסם: שבת 29 אוק',05 21:50   
זה הזמן להזכיר את הפרוייקט שלי לקירור מיים (אפשר להמשיך בתמונות האלה כדי לראות את היתר) בעקרון מדובר בארון עם ראדיאטור ויחידה חיצונית שמערבלת את המים , בחודשי הקיץ הוספתי גם מקרר ישן שמקרר את המים בחוץ.
CosmoGrill
Act Compatible
הודעה פורסם: שבת 29 אוק',05 22:38   
ציטוט:
פחות מומלץ לבעלי AMD למיניהם, מפני שהמחשב מקבל עוד בערך 2 מעלות יותר ממה שהוא באויר הפתוח. איך אני יודע? כי אחרי שהוצאתי אותו החוצה ובדקתי מדי פעם את הטמפרטורה, התאכזבתי לגלות שהוא קריר יותר רק בבערך 2 מעלות. קיוויתי שיותר.

לא הבנתי, אשמח אם תסביר שוב.

בכל אופן,
גם אני בניתי מלונה למחשב לפני כחצי שנה, אך עדיין לא ניסיתי אותה. עוד חודש בערך אני אנסה ואני אשתמש בטיפים שלך לשיפור המלונה.
אני בניתי אותה מודולארית, עם דלתות קדמיות ואחרויות נשלפות, כשהרעיון היה לסגור את הדלת האחורית כשמקליטים, ולפתוח אחר כך כדי שיתאוורר. יתכן שאני איישם את רעיון קופסת תה הצמחים, ועל כך תודה וברכה.
#smile
אורח
הודעה פורסם: שבת 29 אוק',05 22:39   
ואוו #clap
סחטיין על ההשקעה והתכנון.
יש רק קטע שקצת חשוד בעיני - הוצאנו את האוויר החם החוצה עם קופסאת שימורים - אחלה שבאחלה - מה עושים עם שאר החלקים החמים - אין סקנה של התחממות בתוך המלונה?
  Span^kinG  
הודעה פורסם: שבת 29 אוק',05 23:15   
planet-noise :

יש רק קטע שקצת חשוד בעיני - הוצאנו את האוויר החם החוצה עם קופסאת שימורים - אחלה שבאחלה - מה עושים עם שאר החלקים החמים - אין סקנה של התחממות בתוך המלונה?

א. למה חשוד? אתה רומז שאני מנסה לרמות פה מישהו? #biggrin
ב. כתבתי שההבדל בטמפרטורת המעבד היה משהו כמו 2 מעלות בין הבפנוכו לבחוצו... בדקתי את זה מספיק פעמים.
ג. טחנתי את האמ-אמא של המחשב (תחת ביקורות טמפרטורה מדי פעם) גם בשיא הקיץ ושומדבר לא נשרף לי. ברשותי מחשב AMD 2000XP שהגיע (ועדיין מגיע) לטמפרטורות שאפשר לטגן עליו עוף סיני... כשכתבתי שלא מומלץ לבעלי AMD זה היה מפני שהמעבדים שלהם ידועים בשיאי העולם שלהם בהתחממויות מעבד. (השיא שלי 73 מעלות צלזיוס!)
שאר חלקי המחשב כמו ההארדיסקים וכו' נשארו שלמים ומתפקדים.
יצא לי להכניס את היד לתוך המלונה כשהמחשב פועל והאמת שכמעט ובכלל לא הרגשתי הבדל בין בחוץ לבפנים.
הדלת הקדמית פתוחה, נכנס אויר כל הזמן (בדיוק מתחת לכל ההארדיסקים\CDROMים יש מאוורר שמכניס אויר, בדיוק צמוד לפתח הקדמי של המלונה) ואויר תמיד יצא החוצה מאחורה דרך התעלה.

שוב, הסיבה שאני רוצה להיפטר מהמלונה היא שאין לי איפה לשים אותה וחבל שאני אעיף את זה לזבל כשאני יכול למכור אותה במחיר סימלי (לשני ימי עבודה בשכר מינימום של קטין... #biggrin - הימים בהם קרעתי את התחת ואת העור ביד שמאל כדי לבנות את זה).
shem_tov
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 30 אוק',05 18:05   
אגב הצורה היעילה ליצור איוורור שקט מאחורה היא לבנות מחיצה כפולה ומרופדת בחלק האחורי עם פתח בתחתית הצד הפנימי , ופתח בצד החיצוני העליון.
2 מאווררים אחד להכנסת אוויר ואחד להוצאת אוויר ישבו בתוך הארון (כמובן יש ליצור חיץ נוסף ביינהם כדי למנוע סירקולציה פנימית), ככה ניתן להשיג אוורור וספיגת רעשים יעילה מתוך הארון.
maoz
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 30 אוק',05 20:59   
בחייאת רבאק,כמה רעש המחשבים שלכם עושים?
span king כתב:
ציטוט:
יכולתי לישון בלילה כמו קינג כשהמחשב עובד

מה זה טרקטור? (תוריד ת'מחיר של הקורוס-תישן טוב יותר #biggrin )
motaboy
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 31 אוק',05 01:30   
הלו הלו, די ללגלוג

לפעמים המחשב שלי תופס וויברציות עם השולחן וזה שולח לי ת'אוברטונים ישר לתוך האוזן. . . אני קם מהמיטה בזעם, מכבה את המחשב וכל פעם מחדש נדהם מהשקט!

תוקם עמותה לסובלים מרעש המחשב לאלתר!
montigo
Supporter
הודעה פורסם: שני 31 אוק',05 07:47   
כל הכבוד! פרוייקט יפה!
אני תוהה עם ניתן לבצע זאת בפחות נפח. בכל זאת, דבר ענק #biggrin

המחשב שלי הוא שקט מאוד יחסית - ובכל זאת, כמה שהשתקתי אותו, בלילה אפשר לשמוע אותו בבירור וזה לעתים מחרפן. כל רכיב שאתה משתיק, יגרום לכך שתשמע את החוליה הבאה. אצלי כרגע זה הוויברציות של הדיסקים הקשיחים והספק כוח.

בידוד המחשב עצמו זה פיתרון אחד. אני חשבתי לעשות כך במחשב הבא: להוציא את המחשב מהחדר, למתוח כבלים במקביל לכפתור ה-Power/Reset. את כבל המסך לדוגמה למתוח לאורך רציני (DVI, יהיה בסדר אני מקווה). לקנות כרטיס קול USB/Firewire, צורב USB/Firewire וכך למעשה כל השליטה תהיה מהחדר, אבל המחשב יהיה בחוץ. מה אתם אומרים? אפשרי?
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » אקוסטיקה, סביבת עבודה

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון