תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 14:13
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
בניית אפקט ראשון (לבעלי סבלנות)
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (90) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  א. ק.  
אורח
הודעה פורסם: רביעי 20 פבר',02 01:54   
החלטתי לבנות אפקט ראשון - טרמולו.

מכיון שהידע שלי באלקטרוניקה מסתיים בערך בהלחמה ("...שיצא מבריק") אז הנה שני דברים שאני רוצה לברר :

1. איך אני אמור להשיג לוח מודפס שמתאים לפרויקט שלי? (ראיתי באיזו הודעה בפורום זה מין לוח מנוקב כולו בחורים , האם זה תחליף למעגל מודפס? )

2. בכמה כסף אמור להסתכם כל העסק כולל קופסא וכדו'? (http://guitareffectprojects.tripod.com/trem.html#kaytrm - מדובר בתכנית הראשונה בדף .)

תודה מראש
#thumbsup
eliya
הודעה פורסם: רביעי 20 פבר',02 02:05   
אחי! כבר הסבירו פה על בניית אפקטים, גם על דיסטורשיין וגם על ווא ווא(אני הייתי השואל לגבי הווא ווא :razz:) בנוסף להסברים על הבניה, נתנו גם שמות של מקומות בהם אפשר לקנות רכיבים לבניית האפקט.
אז מה שאתה עושה עכשיו זה לרוץ ולקרוא את המדריך המהיר לפורום כי הוא מסביר איך להשתמש בפורום(תתפלא! זה מסובך :razz:) או יותר נכון הוא מסביר אילו טעויות אסור לעשות בפורום(כמו שאלת שאלות שחוזרות על עצמן, מה שאתה עשית) ועוד.
אח"כ, אתה חוזר לפורום DIY ועושה Scroll Down או שאתה הולך לחפש ועושה חיפוש.
הודעה פורסם: רביעי 20 פבר',02 06:04   
אחרי שאתה חוזר מהמשימה שפנקמן התנסה בה, הנה פרטים לעזרה:
מעגל מודפס הוא לוח "מודפס" עם מוליכים, בצורה סדרתית-מסחרית או בצורה ספציפית לתכנון אלקטרוני של מעגל. במקרה של חובב לא הייתי מציע להדפיס מעגל לבד (מה גם רעיל) אלא להשתמש במעגלים משורטטים מראש בפסים ומוליכים (בחנויות האלקטרוניקה שצוינו כאן, כמו veroboard).
המעגל שציינת ספציפית נושא בעיה תכנונית, ואפשר שיעבוד, אך אפשר שגם ייעצר לפעמים, ובנוסף לכך הוא זולל סוללות.
כמוהו גם השני ברשימה.
הרכיבים אינם יקרים אך אני לא יכול לדעת מה מחירם המדויק, דבר שניתן לבדוק טלפונית בכמה חנויות. רכיב אחד תצטרך לבדוק טוב אם הוא נמצא לפני שתתחיל (CLM) שזה רכיב אופטו-קאפלר (ונכתב עליו כבר כאן).
דווקא המעגל האחרון נראה טוב יותר מהאחרים (ה'אוסטרלי'), אבל יש עוד עשרות תכנונים ברשת. חפש את אלה שרשום עליהם שאינם זוללי סוללה ושהם יציבים מבחינת המתנד (אוסילטור).
בהצלחה
Rock_Artist
S.Supporter
הודעה פורסם: רביעי 20 פבר',02 06:09   
וכאשר מגיעים ליום המיוחל ויש אפקט ביד תקין וזמין. כיצד אני מקפסס (הופך אותו לקופסא נוחה והגיונית שאינה קרטון) ?
האם יש דברים כאלה מוכנים או שאני פשוט צריך לחתוך חתיכות מתכת?
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: רביעי 20 פבר',02 06:41   
יש קופסאות מפלסטיק וממתכת, חלקן ניתנות להשגה בחנויות אלקטרוניקה, או אצל יצרנים/יבואנים כמו "סולומון את ססבון" (אולי הם עוד ברח' בצלאל ליד הבורסה ברמת גן - מבחר וגם בהזמנה).
השלב הבא הוא קידוח נקי וסימון אטרקטיבי שלא יורד עם הזיעה או ידיים משומנות.
יש גם מארזי "19 רקים, אם בונים משהו קצת יותר 'כבד'.
t-kol
S.Supporter
הודעה פורסם: רביעי 20 פבר',02 15:12   
נכון שאחרי ההטפה של פנקי, לא רציתי להכנס.
אבל, פנקי העלה דבר חשוב,
לגבי המעגל אותו אתה רוצה לבנות, ראשית לא הצלחתי להכנס לאתר כך שההגדרה : המעגל הראשון לא אומרת לי כלום. לפי תשובתו של ראובן מדובר כנראה בקומפרסור.
והיות ופורסמו במדור זה מספר סכמות לקומפרסורים
עדיף היה שתנסה לבנות אחד מהם, כל יוכלו אלו שכבר בנו אותם (יש כאלו?) לתת לך טיפים כגון: את האופטו קפלר השגתי בחנות מסוימת.
הברירה בידך ואם את רוצה לבנות משהוא שלא פורסם כאן, העלה את הסכמה או שלח קישור ונתיחס אליה
בהצלחה!
נ.ב. באתר הבית של האתר שפרסמת יש המון סכמות,
אתה יכול למסור גם את שם המעגל ונתיחס
  א. ק.  
אורח
הודעה פורסם: רביעי 20 פבר',02 18:29   
הייתי שמח לקבל הרחבה לגבי "מעגלים משורטטים מראש בפסים ומוליכים" , לא הבנתי בדיוק במה מדובר.
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: רביעי 20 פבר',02 19:00   
TiKol בעמוד שהבחור ציין יש מעגלים לבנית אפקט "טרמולו", מסודרים ב-3 גושים. שניים מהם עושים שימשו באופטו-קפלר.

א.ק, לגבי הלוחות, מדובר בשני סוגים:
1. לוחות מחוררים בהם נועצים את רכיבי האלקטרוניקה ומלחימים ביניהם בצד השני(היכן שה'רגלים' מבצבצות).
2. כנ"ל, רק שכאן בצד השני יש הדפס של מוליכי נחושת בשורות או בסדרות, ואת רגלי הרכיבים מלחימים למוליכים אלה, וביניהם, כדי ליצור את המעגל שבשרטוט.
חנויות אלקטרוניקה מציעות את שני הסוגים.

הסוג האחר הוא מעגל להדפסה ספציפית, ועל זה כבר כתבנו.
  א. ק.  
אורח
הודעה פורסם: ראשון 03 מרץ,02 02:55   
אני צריך עוד פירוט :

אני מלחים את הרכיב ואת החוט באותה הלחמה?

(קניתי לוח עם נקודות בודדות)

סליחה על קשות ההבנה :wink:
t-kol
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 03 מרץ,02 03:11   
תתיחס אל הסכמה כאל מפת דרכים עירונית, נקודות החיבור הן הכניסות לבתים והמוליכים הם הכבישים,כדי לא ליגרום תאונות אסור לכבישים להפגש אלא אם צוין כך בסכמה. לכן הצב את הרכיבים בתוך לוח החורים כך
שתוכל לחבר בין רגליהם בחלק התחתון של המעגל, ודא חיבור נכון וללא טעויות בין הרגליים ואם התמדה וסבלנות תצליח! אל תחבר את הסוללה לפני שבדקת שוב את נכונות ותקינות הבניה.
כ"כ ודא שאתה יודע ומזהה את הרגליים הנכונות של כל רכיב! ( קוטביות הקבלים האלקטרוליטים, סדר רגליים נכון במעגלים משולבים,בסיס-קולקטור-אמיטר בטרנזיסטורים, ואנודה-קטודה בדיודות) לגבי רכיבים פאסיביים: נגדים וקבלים
אין חשיבות לקוטביות
בהצלחה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » DIY, אלקטרוניקה וחיווט

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון