תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 19:00
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
שיעור לשון
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (255) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » חובת קריאה לכל משתמש
Kundara
תומך
הודעה פורסם: ראשון 12 פבר',06 01:02   
ואללה אחי, אתא צודק
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 12 פבר',06 01:20   
skewed_chord :
חבל מאוד. אם אתה מתעצבן, לפחות ברור שאכפת לך.

חבל על מה? אכפת לי ממה?
oh-babie
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 12 פבר',06 01:53   
צופיפניק :
ואפרופו אנגלית, נא להימנע מכתיבת הודעות באנגלית אם אתם לא יודעים לכתוב בצורה ברורה ומובנת בלי שגיאות כתיב!
ראיתי כאן בזמן האחרון כמה הודעות באנגלית ברמת עמיר פרץ מינוס. אי אפשר להבין את ההודעות האלה, ולכן קשה לענות ולהגיב עליהן.

- #lol
אתה בטח מתכוון להודעות כאלה:

ציטוט:

Pliz help!
I wont to bringing new montors.
I got 2000 sekels allmost I need them to be activi.
i sink i go to lisen at them and zen maibi buy if i like.

ken you heelp me?
שי
Supporter
אני חושה שיותר מידי שעורי לשון בגל"צ משפיעים על המוח.
הודעה פורסם: ראשון 12 פבר',06 06:13   
ברוח טובה כמובן עודד...

אני לא רואה שום רע בסלנג - גם אם הצד השני בן 200.

לבני אדם מותר לטעות...אם עם זו טעות מאוד נפוצה לא בגלל שהבן אדם שכתב אותה טיפש כי זה קורה...

בקשר "לזן החדש" של חברי פורום - צאו קצת מהפלצנות לא יזיק פה לאף אחד- אם הם עומדים בדרישות הפורום - שזה מייל לא חינמי אז לא צריך לעניין אף אחד עם הם רוצים קיק כמו של אינפקטד או גיטרה כמו של זאפה.

וברק תוכנה גם מבאים - מהחנות לבית - הכל בחיים זה סוג של סמנטיקה.
גם לכתוב qbase לא נראה לי כמו פשע חמור כל כך ,יותר כמו קיצור אינטרניטי כמו לכתוב 10x כמו לכתוב strigh8 וכ"ו וכ"ו - זה לחפש אנשים בקטנות ולא לרצות לשפר.

אם כל כך רע לכם תבקשו מראובן להעלות את דרישות הסף לתעודת בגרות בממוצע 85 לפחות ורצוי תואר ראשון או משהו כזה

and i think that the gracho marks look alike speak really fluent english...lol #biggrin
הודעה פורסם: ראשון 12 פבר',06 07:39   
אני דווקא נהניתי מהכללים של רוזנטל...
(אולי צריך להוסיף משהו על "שלוש נקודות"). אם להיות רציני לרגע, אני שייך לאלה ששגיאות הכתיב והדקדוק מפריעות להם. יש שגיאות נפוצות שקל יותר לסלוח עליהן, אבל ראיתי כאן בפורום דברים מביכים מאד.
  Oded  
Supporter
Re: אני חושה שיותר מידי שעורי לשון בגל"צ משפיעים על המו
הודעה פורסם: ראשון 12 פבר',06 07:41   
שי :
אני לא רואה שום רע בסלנג - גם אם הצד השני בן 200.

לבני אדם מותר לטעות...אם עם זו טעות מאוד נפוצה לא בגלל שהבן אדם שכתב אותה טיפש כי זה קורה...

אויש נו באמת... לא קראתי לאף אחד טיפש, ואין שום קשר לשיעורי לשון בגלצ.

וחוץ מזה לא אמרתי שאסור לטעות, וגם לא אמרתי שיש משהו רע בסלנג. אמרתי שבעיניי יש פה אנשים שראויים לקצת יותר מ'אחי', עם כל הכבוד. אני לא מדבר על עצמי, אני מדבר על אנשים כמו ראובן, שבנו את כל האולפנים הגדולים שהיו וישנם פה בארץ, ועכשיו משקיעים מזמנם בלענות בסבלנות ובאדיבות לכל מי ששואל בפעם ה1,000 איך מחברים מיקסר למיקרופון. זה לא רע לקרוא להם אחי, זה פשוט לדעתי קצת... איך לומר... לא קשור.

כמו ששמת לב (או שלא) בחיים לא תיקנתי אף אחד בפורום, כי זה לא מענייני. עכשיו החלטתי במקום להגיד באופן ספציפי "שמע, טעית", להגיד את זה לכל מי שמעוניין להקשיב. מי שלא מעוניין - שלא יקרא.

כשמתקנים אותי, באופן אישי, אני אומר "סבבה, בוא נשמע ונראה אם יש מה ללמוד". לבוא ולהגיד "מה אתה רוצה?! תן לי ליתאות ואזוב אותי בשקט" זה גם בסדר - ואין לי שום בעיה עם זה. אני בסך הכל מציע את עזרתי - מי שרוצה שיקבל אותה, מי שלא - שלא.

אבל למה לבוא ולהגיד שיש משהו לא בסדר בלהציע תיקון לטעות?

לא אמרתי שצורת הכתיבה של אדם מעידה על חכמתו.

לעומת זאת, מה שמעיד על חוכמתו של אדם, היא הצורה בה הוא לומד. כאשר מתקנים אדם, טיפש יגיד 'תודה, שמעתי. לא רוצה לתקן'. לעומת זאת, חכם יגיד 'תודה, לא ידעתי. אני אקח את זה לתשומת לבי'. הוא לא מפסיד מזה דבר.
Re: אני חושה שיותר מידי שעורי לשון בגל"צ משפיעים על המו
הודעה פורסם: ראשון 12 פבר',06 07:46   
שי :
ברוח טובה כמובן עודד...

קודם תוקפים אחר כך עורכים? #smile

כמובן שהכל ברוח טובה... #clap
הודעה פורסם: ראשון 12 פבר',06 09:24   
עודד ,אין לי ולו צל צילו של ספק, שכוונתך טובה וראויה.
בוא לא נשכח , שמדובר כאן במדיה וירטואלית.
אנחנו "רואים" אחד את השני , מבעד לדפי דפדפן אינטרנט, ותו לא.

על ראובן אני משוכנע שאין צורך לגונן מפני כל מיני משגרי "אחי" זבי חוטם...
נהפוך הוא, אני מנחש שזה די משעשע אותו ( ראובן, נא אשר או הכחש...)
ובינינו זה לא ממש קשור לענייני דקדוק.

מלבד שרשורים כמו הנ"ל ( שתוצאתם המיידית היא שחרור קרעכצן בלבד), מעת לעת, דומני שלא ניתן לחייב חברים חדשים, לעבור על איזשהו תקנון לשוני, ולחייבם לנהוג ככתבו וכלשונו, בהודעותיהם כאן.

נותר רק לקוות שהשפה העברית תזכה לכבוד גדול יותר
אצל מקבלי ההחלטות והמורים , האמונים על חינוך בני הנוער, בעתיד,
כי בימינו, יש להודות בצער,מצבה די בתחת...
ReuvenM
Administrator
בין המוח למקלדת
הודעה פורסם: ראשון 12 פבר',06 09:38   
אחת השרשראות הטובות והמענינות.
האמת, מזמן רציתי להעלות נושא דומה הקשור, לדעתי, לתקשורת באינטרנט.
בתור אחד שמקבל אלפי אימיילים, בנוסף לקריאת כמות כפולה של הודעות בפורומים, אני עד לתופעה ומאמין שאפשר להצביע על איזו שהיא בעיה שנוצרת ממש עכשיו, בין המוח למקלדת.
בנוסף לטעויות שהוזכרו מעלה, יש טעויות כמעט קבועות גם אצל מי שהעברית נהירה לו כמו כמות הסוכר שהוא שם בקפה. אבל זה לא מחוסר ידע, עצלנות או פ?ספ?סת בריאותית.
אני מנסה לנתח את זה לאחרונה, ומתחיל לחשוש שנוצר שינוי גנטי. #ugh
לדוגמא, שימו לב שהחלפות אות נעשות ברמת הצליל:
סכל-שכל, עם-אם, נוסף-נושף,תעות-טעות, קבל-כבל, גבוה-קבוע, זה-סה, עמרתי-אמרתי

והאמת שמצאתי את זה גם אצלי לא אחת (! #mad ) בדיעבד, רק לאחר שנכנסתי לקרוא שוב באותה שרשרת, ושאלתי את עצמי "רבעק, איך הוצאת כזה דבר תחת המקלדת? בטח כל מי שקרא את זה חושב שאני פרימאט". אתה אפילו קורא בתצוגה מקדמת ולעתים מפספס את הטעות, וזאת, לדעתי, מהסיבה של הצליל, ובהקשר של מהירות הקלדה וקריאה מהמסך, המתבקשת מכל אחד שעונה באמצעות האינטרנט.

ידוע שהגהה, עושה טוב יותר כל אחד אחר מלבד זה שכתב. זה כלל בהפקות דפוס, אגב.
יש איזה תרגיל שמופץ באימייל, שבו משרבבים טעויות בתוך משפט והעין פשוט מתעלמת מהן (ניסו את זה בעברית וזה לא ממש הצליח).
טעויות צליל נפוצות ניתן למצוא גם במקרים כמו: גבוהה במקום גבוה (=גבו-אה, כמו ימאהה #smile והכוונה לא ללשון נקבה כמובן).
כיוון שדור שלם נולד ישירות לתוך האינטרנט, ולתוך SMS'ים, תוכנות מסרים והצורך למהר בעולם שטוף מידע, אני צופה מוטאציה טראנס קולונסיאלית בכל שפה, אלא אם יאוצו שועי העולם לשים אצבע על הבעיה ולחפש פתרון.

ו-אני בזאת מתיר לכל אלה שמוצאים אצלי טעויות כתיב - אנא ערכו ותקנו אותי גם מבלי לשאול. אני פשוט טס משרשרת אחת לשניה כדי לענות ולא מספיק לאתר בעיות שכאלה. בנוסף, אצלי יש בעית מהירות-הקלדת (שראיתי שתוספת תאוצה משלה ברשת) והיא החלפת סדר אותיות. כמו "לאחורנה-לאחרונה"... עד כדי שיצרתי מקרו במקדלת, שהופך את הסדר בין שתי אותיות #ugh
CosmoGrill
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 12 פבר',06 10:20   
נאמרים כאן דברים מעניינים ונכונים,
אבל אני רוצה לשים את הקלפים על השולחן, כי, איך לומר בעדינות, זה מרחף כאן.

הבעיה היא לא שגיאות הכתיב, אלא התוכן שעומד מאחורי ההודעות של משגרי ה"אחי" בלי סימני פיסוק, בלי פיסקאות, בלי אנטר (או עם מליונים כאלה כמו שזכינו לראות לאחרונה בשרשרת הזויה אחרת), ובלי לחפש אפילו פעם אחת (איך עושים באס של אינפקטד).

אני רואה בהודעות מהסוג הזה כמפגע לחממת הפורומים הזו. זה (אמור להיות) פורום מקצועי, לא שכונה, ובהתאם דיון על מיקסר ב200 שקל במונחים של "איכותי" לא מתאימים. בהתאם מי ששלח הודעה לפני שחיפש ועוד כתב "דחוף" בכותרת צריך להיות מורחק. בהתאם מי שלא יודע על מה הוא מדבר- שלא יענה.
בשביל הודעות מהסוג הזה יש מספיק פורומים מקבלים לאקט.

כי בסך הכל חבל לי לראות את Zooot מנמק תשובה מלומדת וארוכה ל "אחי זה הכל מהשמים אחי" במקום להגיב בשרשרת קצת יותר רצינית, כנ"ל רוב חברי הפורום. אם לכותב ההודעה אין זמן לקרוא את המדריכים לפורום, לחפש לפני ששולחים, להשקיע בהודעה, לפסק אותה- אני לא חושב שמגיעה לו תשובה מאחד החברים כאן (שנוטים להשקיע רבות בהודעות).
שוב- יש פורומים אחרים עם שאלות לא מושקעות ותשובות לא מושקעות, וזה המקום של השרשראות\חברים האלה- לא צריך להיות עדינים כל כך.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » חובת קריאה לכל משתמש

לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5   הבא
עמוד 2 מתוך 5

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון