תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 14:45
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
שיעור לשון
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (255) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » חובת קריאה לכל משתמש
oh-babie
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 12 פבר',06 21:01   
stern :
ולדעתי אפשר להיות סלחנים גם לתופעת ה"אחי" (למרות שאני מודה שזה קשה...), אין הכרח

שכולם יכתבו אותו דבר, ידברו אותו דבר ויסכימו על הכל,תהיו יותר סובלנים. בעיניין של

דעות "מקצועיות" על מיקסרים של 200 ש"ח אני מסכים, לא תמיד צריך להגיב על כל דבר

שאומרים פה, אם אתה לא בטוח שאתה מבין בנושא שאתה מגיב עליו- אל תגיב!

זה לא ה"אחי" או ה"יביא" או ה"חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח".
זה פאקינג כולם ביחד.

ומה זה קיבינימט "חחחח"?

ואין קשר לדיסלקציה.
בין תלמידיי יש מספיק לקויי למידה, שמצליחים לבטא את עצמם בעבודות ובבחינות בצורה מכובדת וברורה, גם אם יש להם "שגיעות קטיב".

העניין הוא הגישה.
שאלות המנוסחות באופן בלתי קריא, אינן "יוצרות חשק" לענות עליהן.

מה כ"כ קשה לקרוא את ההודעה פעמיים לפני השליחה ולחשוב: "אם אני הייתי קורא את זה בפעם הראשונה, מה הייתי מצליח להבין?".
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: ראשון 12 פבר',06 21:07   
אני חושב שאוהד נפל במלכודת הצליל, כפי שתיארתי. חלאס
stern
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 12 פבר',06 21:37   
oh-babie :
stern :
ולדעתי אפשר להיות סלחנים גם לתופעת ה"אחי" (למרות שאני מודה שזה קשה...), אין הכרח

שכולם יכתבו אותו דבר, ידברו אותו דבר ויסכימו על הכל,תהיו יותר סובלנים. בעיניין של

דעות "מקצועיות" על מיקסרים של 200 ש"ח אני מסכים, לא תמיד צריך להגיב על כל דבר

שאומרים פה, אם אתה לא בטוח שאתה מבין בנושא שאתה מגיב עליו- אל תגיב!

זה לא ה"אחי" או ה"יביא" או ה"חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח".
זה פאקינג כולם ביחד.

ומה זה קיבינימט "חחחח"?

ואין קשר לדיסלקציה.
בין תלמידיי יש מספיק לקויי למידה, שמצליחים לבטא את עצמם בעבודות ובבחינות בצורה מכובדת וברורה, גם אם יש להם "שגיעות קטיב".

העניין הוא הגישה.
שאלות המנוסחות באופן בלתי קריא, אינן "יוצרות חשק" לענות עליהן.

מה כ"כ קשה לקרוא את ההודעה פעמיים לפני השליחה ולחשוב: "אם אני הייתי קורא את זה בפעם הראשונה, מה הייתי מצליח להבין?".

אז בעצם מה שאתה אומר כתומך בפורום הוא שאתה מצפה שכולם יישרו אויתך קו, יגיבו כמוך, יתנסחו כמוך, או לפחות כמו התלמידים שלך, וכל זה עם אפס סבלנות.

צר לי יונתן, אני לא מסכים איתך ואני גם לא חושב שצריך לבנות פה פורום סטרילי עד כדי כך, אנחנו חברה מגוונת ואין שום סיבה שהגיוון הזה לא יבוא לביטוי בהתנסחויות של אנשים שונים גם בפורום הזה.

להגיד לך ש"אחי" או "חחחחחח" זה לטעמי אז לא אבל אני משלים עם זה שלא כולם יתנסחו כמוני או יחשבו כמוני ואני מוכן לבלוע את זה כל עוד אותו בן אדם לא מעליב, משתלח באנשים שמנסים לעזור לו או יותר גרוע מזה מדבר שטויות ומטעה אנשים אחרים.
electric monk
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 12 פבר',06 21:55   
ציטוט:

לחשוב. זה מה שקשה.

Solstice Coil
צופיפניק
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 12 פבר',06 22:09   
CosmoGrill :
נאמרים כאן דברים מעניינים ונכונים,
אבל אני רוצה לשים את הקלפים על השולחן, כי, איך לומר בעדינות, זה מרחף כאן.

הבעיה היא לא שגיאות הכתיב, אלא התוכן שעומד מאחורי ההודעות של משגרי ה"אחי" בלי סימני פיסוק, בלי פיסקאות, בלי אנטר (או עם מליונים כאלה כמו שזכינו לראות לאחרונה בשרשרת הזויה אחרת), ובלי לחפש אפילו פעם אחת (איך עושים באס של אינפקטד).

אני רואה בהודעות מהסוג הזה כמפגע לחממת הפורומים הזו. זה (אמור להיות) פורום מקצועי, לא שכונה, ובהתאם דיון על מיקסר ב200 שקל במונחים של "איכותי" לא מתאימים. בהתאם מי ששלח הודעה לפני שחיפש ועוד כתב "דחוף" בכותרת צריך להיות מורחק. בהתאם מי שלא יודע על מה הוא מדבר- שלא יענה.
בשביל הודעות מהסוג הזה יש מספיק פורומים מקבלים לאקט.

כי בסך הכל חבל לי לראות את Zooot מנמק תשובה מלומדת וארוכה ל "אחי זה הכל מהשמים אחי" במקום להגיב בשרשרת קצת יותר רצינית, כנ"ל רוב חברי הפורום. אם לכותב ההודעה אין זמן לקרוא את המדריכים לפורום, לחפש לפני ששולחים, להשקיע בהודעה, לפסק אותה- אני לא חושב שמגיעה לו תשובה מאחד החברים כאן (שנוטים להשקיע רבות בהודעות).
שוב- יש פורומים אחרים עם שאלות לא מושקעות ותשובות לא מושקעות, וזה המקום של השרשראות\חברים האלה- לא צריך להיות עדינים כל כך.

ההודעה הזו קלעה בדיוק למה שאני חושב, ולכן הרשמתי לעצמי לצטט אותה כאן בשלמותה למי שפיספס.

לגבי דיסלקציה:
"אחי" זו לא דיסלקציה. זה פשוט סלנג (כמו שמישהו אמר כאן). אבל אנחנו בפורום מקצועי ורובנו לא בני 15, לכן אינני לא חושב שהמילה הזאת מתאימה כאן, בטח לא כשהיא מופנית למישהו שיכול להיות סבא של הדובר.
"מביא תוכנה" זו לא דיסלקציה. אני לא חושב שמישהו באמת מתכוון שהוא "מביא" את התוכנה מהחנות הביתה...
"אני ילך, אני יביא, אני יראה" זו לא דיסלקציה. אני מכיר הרבה מאוד אנשים שאין להם שום סוג של דיסלקציה והם כותבים ככה. זו פשוט טעות כ"כ נפוצה ברחבי האינטרנט, שאנשים שאינם קוראים ספרים, עיתונים וכו' מתחילים לחשוב שככה אמורים לכתוב, וש-"אני אלך" זו הטעות.
stern
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 12 פבר',06 22:22   
תקרא שוב את ההודעות שלי ותראה בעצמך שלא הגדרתי אף אחד מהדברים שציינת כדיסלקציה, יש גורמים נוספים שכולם מופיעים בהודעות.

בנוסף על כך, אני לא יודע כמה מכם עברו הכשרה שמספקת להם את היכולת לאבחן מתי לבן אדם יש דיסלקציה או שאין לו ועוד על סמך הודעות שהוא השאיר בפורום אקט מוסיקלי (גם אם אתם דיסלקטים בעצמכם או אנשי חינוך).

אני שוב אומר, לא באתי להיות הסנגור של כל אנשי ה"אחי" אבל יש מקום לקצת יותר סובלנות זה הכל.
אוהד18
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 12 פבר',06 22:45   
ReuvenM :
אני חושב שאוהד נפל במלכודת הצליל, כפי שתיארתי. חלאס

לא נפלתי בכלום, זה טפל ותפל. (אבל קודם כל תפל)

וד"א, תפל - זה לא רק לאוכל.
שי
Supporter
סלח לי ברק אבל פלצנות לשמה
הודעה פורסם: ראשון 12 פבר',06 22:58   
שוב יש מספיק פורומים מקצועיים בחו"ל שאנשים כותבים שם bro ו lol ו dude ,למה? כי ככה אנשים מתנסחים.

אם אתה אוהב את זה אם זו עברית נאותה או לא נאותה - זה כבר מעבר לפורום זה דרך חיים.
כל עוד מי שקרא למישהו אחי וסיים ב חחחחחח עמד בכל שאר הכללים - כמו להשתמש בכלי החיפוש,לשאול במקום הנכון,לקרוא את כל הכללים מראש אין בזה פסול - זה שאנשים לכאורה ערכו איזה מחקר סטיסטי וקבעו שאחי בא גם עם שאלות בנוסח:קניתי מיקסר "meriner" ב 200 רופי ואני רוצה לעשות קיק כמו של 'injected" ולעשות מאסטרינג עם m2 שהורדתי מהאינטרנט בקאזה נשמע לי מופרח.

כמו שכתבו פה כבר אף אחד לא עומד לכם מאחורי הכסא עם שוט גאן ומכריח אך אחד לענות - לא נראה לכם תתעלמו.
צריך להתיישר לפי הכללים לא לפי דעות של תומך זה או אחר וטעמו בכתיבה,שירה,ויצירה.

מי שרוצה לחנך שיסור לו לאוניברסיטה ללמוד הוראה.

נ.ב - תנסה לגמול בן אדם שהיה 3 שנים חירניק מלקרוא לאנשים גבר ואחי, זה כמו סיגריות - בקורס מכי"ם שלי שמעתי גולנציק אחד קורא לאמא שלו אחי...
:dizzy:
הודעה פורסם: ראשון 12 פבר',06 23:02   
יש מקום להיות סבלני, בוודאי. זו זכות וחובה #smile
הגיוון הינו זה שהופך לעתים קהילה למעניינת, ואם לא היה הבדל בין הבריות... טוב זה יכול להיות ארוך... אבל גם במצוינים לא היו מבחינים, כך שלכולם יש עדנה.
לעתים יוצא לי לתקון שגיאות צורמות שצצו בהודעה (ולרוב בכותרת) של השולח, מהפחד שמא מישהו יתנפל על הבחור וגם לנסות להראות לו את הצורה הנכונה (במקרה של טעות כתיב או מונח). זו לא בעיה או טרחה כל כך נוראה.
oh-babie
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 12 פבר',06 23:03   
stern :
אז בעצם מה שאתה אומר כתומך בפורום הוא שאתה מצפה שכולם יישרו אויתך קו, יגיבו כמוך, יתנסחו כמוך, או לפחות כמו התלמידים שלך, וכל זה עם אפס סבלנות.

צר לי יונתן, אני לא מסכים איתך ואני גם לא חושב שצריך לבנות פה פורום סטרילי עד כדי כך, אנחנו חברה מגוונת ואין שום סיבה שהגיוון הזה לא יבוא לביטוי בהתנסחויות של אנשים שונים גם בפורום הזה.

עופר, כאן אתה ממש לא הבנת אותי.
קודם כל, אין לזה קשר להיותי "תומך" או "לא תומך".

שנית, איני טוען כי כולם צריכים ליישר עמי קו.
אין לי בעיה כלל עם שפה מגוונת - ותאמין לי אני נתקל בזה יום יום, על בסיס קבוע, ולא בפורום.

יש הבדל בין הודעות שנכתבות עם "חחח" (וכו') ועדיין ניתנות לקריאה והבנה ומאפשרות שימור התוכן לדורות, לבין הודעות שעיקרן הוא "חחח" (וכו').

עם הדוגמא הראשונה אני מתמודד (למרות שאינסטינקטיבית הודעות כאלה משדרות זילות), לדוגמא השניה יש לי אכן "אפס סבלנות".

יש פורום "בית קפה", שם אפשר "להוציא החוצה" שיחות כמו בבית קפה (ואני מתכוון לזה במובן החיובי).

אתן לך דוגמאות משני פורומים אחרים בהם אני חבר, שניהם פורומים מקצועיים ביותר, בהם פועלים אנשי מקצוע רבים, בחלקם מומחים בעלי שם עולמי.

בפורום מספר 1 - אין "כללים" ונהלי שפה.
כל אחד כותב מה שבא לו. מי שלא טוב לו, פשוט אינו מגיב.
מכך נוצר מאגר עצום של שרשראות מכמה סוגים:

א. שרשראות בעלות הודעה או שתיים - עליהן אף אחד לא טרח להגיב, מכיוון שאף מומחה (שאינו מקבל על כך שכר) לא יבזבז את זמנו בניסיון להבין את כוונותיו ה"נסתרות" של השואל.

ב. שרשראות בעלות מספר עצום של דפים ש-80% מהם מכילים שטויות. אתה יודע מה זה לנסות למצוא מידע רלוונטי (שקיים שם) בתוך שרשרת המכילה 132! עמודים?

ג. שרשראות שהתפתחו בצורה מתונה, עקב בקשת האדמין לא להפוך את השרשרת הזו ל"שכונה".
אגב, ה"תותחים הכבדים" בפורום זה, בוחרים לענות אך ורק בשרשראות מסוג זה.

בפורום מספר 2 - יש "משטר כתיבה" מחמיר ביותר.

שם, כדי להיות קיים, עליך לכתוב בשפה מדעית תקנית, כולל נתינת קרדיטים בהתאם לציטוטים ורעיונות של חברי פורום אחרים.
חוסר ציות לכללים = מחיקת הודעתך במיידי.
חוסר ציות שני = חסימתך מהפורום.

עכשיו, למרות שאני "די" בקיא בכתיבה אקדמית, אני עדיין חושב 10 פעמים לפני שליחת הודעה בפורום #2.
למה?
כי זהו מאגר מידע שאני מכבד ונעזר בו המון.

וכאשר אני מחפש משהו, אני קודם כל מחפש בפורום #2, מכיוון ששם אני יודע שאבזבז פחות זמן יקר בחיפושי שווא של מידע שעשוי להיות קריטי, בתוך ערימה של ג'אנק.
ורק אם לא מצאתי, והעניין עדיין מאוד חשוב לי, אלך ואחפור בתוך שרשראות אינסופיות בפורום #1.

עכשיו,
איני טוען כי אקט צריך להתנהל כמו פורום #1, ואני גם לא ממש חובב גדול של כתיבה התפלצנותית-מדעית המחייבת תואר ד"ר רק כדי להבין את השאלה (וגם זה בספק).

אבל אני כן חושב שהעובדה כי אקט הוא הפורום העברי הגדול והנחשב ביותר בתחום, אינה צריכה לעלות לכולם לראש, ולמנוע תהליך חשוב של בקרת איכות.

"בקרת האיכות" הזו, בחלקה כוללת יצירת מאגר מידע קריא, ברור ומובן למען עתיד מקצועי טוב יותר לכולנו.

זה לא מצריך הרבה.
בסה"כ צריך לצאת מהבועה של:
"אני עכשיו שואל כדי לקבל תשובה\סיפוק מיידי, כדי לפתור את הבעיה ולרוץ הלאה"
או
"אני עכשיו עונה את התשובה הראשונה שעלתה לי בראש, בלי להסביר, לנמק או לבדוק"

אלא, לנהוג באחריות ולחשוב: "מה יבינו מזה אלה שיבואו אחרי".

ההודעה, האמן לי, עם סלנג או בלי סלנג אוטומטית הופכת להיות רצינית, אם מתייחסים אליה ברצינות.

כשמישהו שואל אותי שאלה מקצועית (בין אם בפורום או לא), אני מנסה לתת את כל הנימוקים וההסברים הרלוונטיים.
ככה, אותו אדם לא יפיץ את המידע "כי יונתן אמר ככה", אלא באמת יבין, יחשוב ויתפתח עם המידע על כל השלכותיו.

ואם רק הייתי יכול להתחיל לספר, כמה למדתי מתוך הסברים תמימים כביכול שנתתי לאחרים.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » חובת קריאה לכל משתמש

לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5   הבא
עמוד 4 מתוך 5

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון