תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 12:06
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
מוניטור לאולפן ביתי - מספר שאלות:
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (30) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בקרת צליל, שמיעה
  nirsul  
מוניטור לאולפן ביתי - מספר שאלות:
הודעה פורסם: ראשון 24 פבר',02 00:17   
איני מקצוען ולכן יש לי מספר שאלות של מתחילים...
1. אני מעוניין לרכוש זוג מוניטורים זול אבל טוב, אולם, שמתי לב שלרבים מהם יש WATTAGE נמוך בהשואה לסטריאו שלי (שאינו איכותי במיוחד-SHERWOOD ) הרמקולים שלי בסדר כ- 50 WATT כ"א אולם אני מעוניין בזוג שלא ייפול בעוצמתו - בעיקר עם באסים. החדר הוא בסדר גודל של 3X3 - לא למטרות מקצועיות.
המליצו לי על EVENT 20/20 ועל ALESIS - כוונתי בעיקר למוגברים .
2. אם אפשר בקצרה חוות דעתכם על
ALESIS
EVENT 20/20
SOUNDCRAFT ABSOLUTE ZERO
M-AUDIO
PHONIC וכו'.
3. מטרת המוניטור - האזנה למוזיקה שלי - למיקס ולהנאה.
4. בקרו באתר שלי ותראו אותי ואת ציודי.
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: ראשון 24 פבר',02 04:24   
ניר היקר,
(וזו פניה לעוד רבים עם שאלות כנות ודומות כמו זו.)
כל אחד מהדגמים שציינת יכולים להתאים לך ויכולים גם שלא.
מדי פעם מישהו שואל כאן על רמקול זה או אחר, או איך לבודד חדר במידה זו או אחרת ואיך לשים שם את הרמקולים, והיכן לשבת כדי שהכל יישמע פיצוץ.

אני מצטער לאכזב, (אבל זה ייצא בסוף לטובה, מבטיח):
אין פטנט.
אין יוצר אחד דומה לשני ואין אווירה אחת זהה לאחרת.
אין נוסחא מוחלטת.
ועוד קטנה: מי שיגיד לך החלטית שכן, תשאל אותו מאיפה הוא בא ולאן הוא הולך...
----------
מה שמאפיין את כל חברי הפורום בלי יוצא מן הכלל, זו האהבה לשמוע. כולם כאן פשוט אוהבים לשמוע (מוסיקה). כולם ניחנו בתכונה להינות ממנה.
גם אתה, ואני, והם.
ואת כל זה אני אומר כדי לעודד חברים להתחיל ולבטוח באוזניים שלהם. לא יתכן שמישהו יחליט בשבילך איזה מוניטור מתאים לחדר 3X3 עם הציוד הספציפי. אתה צריך לקחת אליך לחדר כל אחד מהדגמים ולבדוק. רצוי את כולם באותו יום.
אחד יגיד לך ש-X נשמע מצוין, והאחר יגיד ש-Y חבל על הזמן. ושניהם גם יגידו את האמת. בטוח.
אם תבחר על פי דעתו של אחר וזה יישמע לך מצוין, אז או שיש לכם אותו טעם ואקוסטיקה מדוייקים או שביקשת שיבוא מישהו שמצפונך יוטל עליו ברכישה זו או אחרת, מפאת ביטחון עצמי חלש.
גם זה יכול להיות בסדר, אם זה עושה לך טוב. אני בעד שתתגבר את הביטחון שלך במה שאתה שומע, כי זה ילווה אותך גם אחרי שלב בחירת הרמקולים.
---
לגבי ספציפית 3X3, יש לך בעית בסים בחדר, כיוון שרוחב הגל בתדר נמוך לא מצליח להתפשט כמו שצריך במידות האלה. בעיות נוספות יכולות להיות מפה ועד שם, אך אפשר שאתה מאוד נהנה ליצור מוסיקה בפינה החמה שלך - וזה הכי חשוב!
מוניטור לשדה קרוב עשוי לעזור, וזו כנראה הסיבה שאתה חושב שהוא יפתור לך את הבעיות, אך לא בהכרח.
קח רמקול הכי "טוב" או יקר שתמצא, ובסביבה עוינת אקוסטית הוא יישמע לך רע.
אז מוניטור מקורב לא יספיק לבדו.
אבל אתה יודע מראש שאתה בנתוני פתיחה מופלים לרעה מכורח ה'ביתיות' (כמו רבים כיום), ואז רד ברמת הציפיות (לא מעצמך) ולמד להשתמש באוזן כבסרגל מס' 1 למה שאתה שומע ויוצר.
אני לא שולל היעזרות בחברים, ההיפך (זו הלא אחת מהן), אך נסה להפעיל את השיקול שלך בקבלת החלטות הקשורות לסאונד, שלב נסיונם של אחרים (יותר בצד של ממה להימנע - כי על זה לעתים קרובות עומד ונופל סאונד טוב), אך קבל החלטה אמיצה ולך איתה.
לגבי דרך בחירה של מוניטורים תוכל לקרוא כאן, אך כללית לך והקשב להם, ורצוי אצלך, ועם דיסקים מסחריים שאתה מכיר, ומעריך, ויודע כיצד הם אמורים להישמע בכל הקשת הצלילית שלהם.
אנחנו פה לליווי, תמיד.

מייק האנה
הודעה פורסם: חמישי 16 מאי,02 14:27   
ביקרתי באתר שלך דרך אגב מאוד נחמד.
גם אני לא מקצועי בנושא במאה אחוז יש לי ציוד כבד של חובבן ואני חושב שהוא אפילו מאוד כבד ( נשמע קצת שחצני קצת אני יודע תסלח לי אני מדבר על הציוד שלי כמו על כוסית ) , עבדתי בהתחלה עם רמקולים שהייתי משתמש בהם לתיקלוט באירועים ומיותר לציין שהסאונד שלהם הוא לא משהו שיגרום לך להתרווח על הכסא ולהנות מכל צליל וצליל כמו שרציתי , הלכתי לחלילית ביקשתי מוניטורים השמיעו לי כמה סוגים , התפלאתי לשמוע שמכל הסוגים שעולים 5000 אלף ושש אלף ( מוגברים , המחיר הוא לזוג ) דווקא שני מוניטורים חביבים וזולים בשם M-AUDIO שעולים 3000 אלף לזוג היה הצליל הנכון במקומות הנכונים, נותן לך נמוכים עבים וגבוהים דקים ומה שהכי חשוב סאונד פתוח נקי וטוב , אני לא יכול להשוות את עוצמת הנפילה שלהם לאחרים אבל יש להם עוצמה טובה בהחלט, יש לי אותם כבר שבוע ואני נהנה מכל רגע , קטנים קטנים אבל שובבים, קפוץ לחלילית בסביבה שלך ותבקש לשמוע אני וכל החברים שקופצים אלי הבייתה מתלהבים מהסאונד שלהם , אני לא דוחף אותך לקנות אותם בגלל שלי יש אותם אבל את ההמלצה שלי על הזוג השובב הזה יש לך ממני אבל שוב, אתה צריך לשמוע .
SAR
Act Compatible
הודעה פורסם: חמישי 16 מאי,02 20:04   
אניל ממליץ לך לקחת בחשבון גם את krk v6.
msmrodan
הודעה פורסם: שישי 17 מאי,02 03:13   
ה EVENT 20/20 BAS אמור להיות מצויין..
תתרחק מה ABSOLUTE ZERO

חשוב מאד לדעתי להשקיע את המקסימום במוניטור כיון שבלי זה אתה כמו צייר שמצייר עם העיניים קשורות.

מצדי תקנה את הסינטים הכי זולים, תקליט עם SB ומיקרופון ב 10 שקל אבל תשקיע במוניטור שיגיד לך את האמת על מה שאתה עושה (ומוניטור כזה גם יאפשר לך להנות הרבה יותר ממוזיקה שאתה שומע)

תלך אפילו עד 10000 שקל אם יש לך..
MACKIE HR824
A.D.A.M

מייק האנה
הודעה פורסם: שבת 18 מאי,02 13:57   
msmrodan
נראה לי אתה הולך על עיוור , מה זה תשקיע 10000 שקל על מוניטורים? אפשר גם לקנות מערכת ביתית של 1500 שקל ולעשות עליה בלאנס שתשמע אותו בדיוק במערכת אחרת או בדיסקוטק על דיסק צרוב, לא צריך להשקיע הרבה כסף על מוניטורים ,אל תשכח זה אולפן ביתי זה לא אולפן של הפילהרמונית. משהו קטן עם צלילים חדים ועוצמה טובה מספיק לא צריך להסחף. וגם המשהו הקטן הזה כמו ה-M-AUIDO יתן לך בלאנס של פילהרמונית תתפלא ,שמעתי מוניטורים שעולים הרבה כסף והסאונד שלהם נשמע מעפן לעומת ה-M-AUDIO לא תמיד המחיר הגבוה מביא לך יותר איכות לפעמים הדברים הקטנים והלא מוכרים הם שנותנים לך את מה שאתה רוצה. אתה ממליץ לו על משהו שאתה חושב שהוא ה-דבר ואני ממליץ לו על משהו שמבחינתי בהחלט מספיק ומספק אבל בסוף לא אני ולא אתה נקבע הוא זה שצריך ללכת ולשמוע בעצמו ( לך על M-AUDIO אחי תשקיע משהו קטן על רמקול גדול ומספק ותשאיר את יתר הכסף לקנות איתו משהו אחר כמו מיקרופון או חופשה בפילהרמוניתלאנד ) #clap
Saibuster
הודעה פורסם: שבת 18 מאי,02 16:22   
אני משתמש ב EVENT 2020 P שזה הדגם המוגבר בעל מגבר אחד,(לא שניים כמו ה 2020 bas).
סוף בדרך, לקח לי איזה כמה חודשים להבין שהבס שם הוא פחות או יותר אין סופי (כמה שתוסיף זה תמיד ישמע טוב). אז פשוט לומדים שלא צריך לדחוף להם יותר מידי בס וזהו! אחלה רמקולים שבעולם, וגם לא יותר מידי יקרים.

הודעה פורסם: ראשון 19 מאי,02 00:41   
גם אני עובד עם ה event 2020 המוגברים(לא ה-bass).

מדובר ברמקולים שנשמעים טוב, לא יוצרים עיווט בעוצמות יחסית גבוהות(לחדר שלך זה בהחלט מספיק) ובנוסף לכך הם גם אמינים( יש לי אותם 3 שנים עם 0 בעיות).

אני גם מסכים עם saibuster.
לקח לי כמה מיקסים טובים להבין שצריך להזהר לא לדחוף יותר מידי בסים במיקס ,אבל בסוף הכל הסתדר לטובה.

בהצלחה

:smile:
יוני תפר (Stitches)
הודעה פורסם: ראשון 19 מאי,02 01:27   
עוד אופציה :

GENELEC 1030A אני עובד איתם שנה וחצי,הם מצויינים.
מחירם לעניות דעתי בסביבות ה6-7 K.
עוד אופציה GENELEC 1029A ו הSUB1091A (שמתלווה אליהם). SHLOMIABO המליץ לי עליהם ובאמת הופתעתי מהצוציקים האלו.אני חושב שהם עולים בסביבות ה4K.

אזהרה אחת בקשר לGENELEC:
הGENELEC מצויינים אך יכולים לשקר הסאונד מהם כל כך טוב שלפעמים עדיף לשמוע בעוד מקומות.

כמו כן יש גם את הKRK K-ROK מוניטורים אגדתיים.

תטעם ותנסה ...

...And Stitches For All...
kedar
הודעה פורסם: ראשון 19 מאי,02 01:41   
nirsul
אני בדיוק כמוך בשלב החיפוש של מוניטורים לתחנת עבודה שלי, הייתי אצל האוזמן ברמת גן שם הציעו לי את ה-krk rokit(פסיבים) ב-2400 לפני מע"מ או את ה- v4 (אקטיבים) ב-3600 לפני מע"מ. שניהם נחמדים, הrokit קצת גדולים לפינה שלי, בהמשך השבוע אני קופץ לסנטרוניקס להתרשם מה-TANNOY REVEAL , אני מאמין שגם הם ירשימו אותי, אבל מה לעשות, לנו המשתמשים הביתיים המחיר בסופו של דבר מכריע. זה גם עניין של אוזן, טעם, וסוג המוסיקה שאתה מייצר. אם יהיו לי הארות נוספות לפני ואחרי הקנייה, אשתף אתכם.
שבוע טוב
K
נושא זה נעול ואתה לא יכול לערוך הודעות או להגיב
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בקרת צליל, שמיעה

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון