תפריט
שלום Anonymous ::: 2021, 21:08
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
על האמונד Hammond - מורים, מקורות ועוד
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (60) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מקלדות, סינטים ושלטים - Synth
  רועי גולן  
Act Compatible
על האמונד Hammond - מורים, מקורות ועוד
הודעה פורסם: רביעי 19 יול',06 06:56   
אהלן.

אני מחפש זה זמן מה, מישהו ששולט אבל ברמות מקצועניות בכלי הזה ויכול ללמד אותו על מגוון הסגנונות שבהם הוא שימושי. החל מפאנק, דרך רוק, רגאיי ועוד ועד לג'אז ובכלל.

יש כרגע שלושה שמות באמתחתי אבל אני לא באמת מכיר אף אחד מהם ולא מצליח להשיג גם טלפונים: איגור חודורובסקי, נעם רפפורט, נתאי הרשקוביץ.

מי יכול לעזור? (stern ?)
stern
Act Compatible
הודעה פורסם: רביעי 19 יול',06 19:39   
לצערי לא יצא לי עדיין ללמוד אצל מורה את הכלי המופלא הזה אבל מה שעשיתי עד היום הוא לקרוא המון באינטרנט ובפורומים מקצועיים, התחלתי לחפש קצת חומר קריאה מקצועי, למשל הספר הזה שנתקלתי בו בדי הרבה מקקומות (אפשר להוריד גם פרקים לדוגמה) והוא עושה רושם של לא רע למתחיל וגם לא יקר (מגיע עם דיסק בפנים). וכמובן, הקשבתי לכמה שיותר נגנים בסגנונות שונים ומשונים עד שלמדתי לזהות את הצורה שבה הם מתפעלים את הכלי שהשיא מבחינתי הוא הבחורה הזאת שאצלה כל רגל או יד מתפקדות כישות עצמאית לחלוטין- פשוט מדהים.

הכלי הזה משתלב בהמון סגנונות ויכול לשמש ככלי מוביל (ג'ימי סמית למשל) בעייקר בג'אז וכלה ב"שטיחים" בכל מיני הפקות רוק ופאנק למיניהן, השאלה היא מה הסגנון שלך ולאיזו רמה אתה רוצה להגיע (כדאי כמובן גם לבחור את המורה על פי הפרמטרים האלה...). בשביל המטרות שלי שהן בעיקר רוק, בלוז ופאנק, אני יכול להסתפק במקלדת hammond clone (נטולת קומה תחתונה ופדלים) + מגבר לזלי וללמוד בצורה שתארתי למעלה אבל אם אתה בעניין של ג'אז אולי כדאי לך באמת ללמוד אצל מורה.

בארה"ב יש תרבות שלמה מסביב לאורגן הזה ואפשר למצוא אותו בהמון בתים פרטיים וכנסיות כשבהרבה מאוד להקות ג'אז ורוק יש בנוסף לקלידן סטנדרטי גם קלידן שמנגן כל ההופעה אך ורק על האמונד. ישנן גם חנויות ברחבי ארה"ב שעוסקות אך ורק באורגנים ובמוצרים הנלווים שלהם, ויש המון (זאת אחת מהמפורסמות שבהן).

באינטרנט יש המון חומר, ספרים ו-DVD, (יש אפילו פורום לא רע ב-yahoo), הייתי מתחיל משם ואם זה לא יספיק לך אז אתה מוזמן לעדכן בקשר למורה שבחרת (מי יודע אולי בעתיד...) #smile .
  רועי גולן  
Act Compatible
הודעה פורסם: רביעי 19 יול',06 22:45   
ידעתי שאפשר לסמוך עליך... #smile

גם אני בדקתי על ספרים בנושא ומצאתי כמה באמאזון כולל זה שהזכרת והקניה בתכנון...
גם מבחינת המטרות שלי לגבי ההמונד אני מתכוון להסתפק בclone אבל מבחינת צורת הלימוד הייתי מעדיף שבנוסף לספר יהיה לי גם מורה אנושי. דווקא בכלי הזה, שטכניקות הנגינה השונות בו כל כך יחודיות לו, נראה לי חשוב הקטע הויזואלי של לראות בעיניים את התפעול. ובעניין הזה אגב, אם יש לך הפניות נוספות לקטעי וידאו שבהם רואים טוב את הידיים אני אודה לך מאוד. גם זה אומנם לא תחליף למורה ממש אבל בכל זאת זה תחביב שמתפתח אצלי - לראות קלידנים רציניים בעבודה (לא רק על המונד), אני מוצא שאפשר ללמוד המון רק מלהסתכל. לצערי בהופעות רגילות (שאינן סולו פסנתר או טריו ג'אז) אתה מקבל רק מבטים חטופים פה ושם על האצבעות של הקלידן וזה לא מספיק.

בכל אופן תודה בנתיים.
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: חמישי 20 יול',06 07:15   
אייל קליין, משה לוי. אם הם זמינים.
kimchy
S.Supporter
הודעה פורסם: חמישי 20 יול',06 07:20   
stern , הקישורים שנתת, פנטסטיים #thumbsup
( דף קטעי הוידאו של ג'ימי סמית' זצ"ל, אדיר ! )

ואם יורשה לי, יש כאן לייבל שלם שעוסק אך ורק בכל מה שנוגע להאמונד...
  רועי גולן  
Act Compatible
הודעה פורסם: חמישי 20 יול',06 11:45   
תודה ראובן.

אם כבר מקשרים פה, תוסיפו עוד קישורים לאתרי/פורומי "קלידנות" איכותיים בבקשה (גם המונד וגם בכלל), כל מה שנתתם בנתיים מעולה.

אני מצידי יכול להוסיף לרשימה מעט:

http://www.keyboardmag.com/

http://www.keyboardplayer.com/

http://www.keyboardcompanion.com/

כאן מצאתי קטעי וידאו נחמדים. כמובן שאפשר למצוא שם עוד המון אוצרות קטנים (כמו זה...)
t-kol
S.Supporter
הודעה פורסם: חמישי 20 יול',06 12:52   
ואתמול / הלילה הגברתי את "שליחי הבלוז "
והקלידן עשה נפלאות על ההמונד שלו ............ (והגיטרה שלו גם )
בכלל כולם היו מ ד ה י מ י ם ,
אבל הט'רד הזה עסק בהמונד..
Act Compatible
הודעה פורסם: חמישי 20 יול',06 12:55   
הקלידן הרי הוא נעם רפפורט (שהוזכר לעיל...) לא?
stern
Act Compatible
הודעה פורסם: חמישי 20 יול',06 13:22   
  רועי גולן  
Act Compatible
הודעה פורסם: חמישי 20 יול',06 13:32   
אה כן, עוד אחד שכדאי לשמוע: John Novello
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מקלדות, סינטים ושלטים - Synth

לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
עמוד 1 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון