תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 17:07
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
פוליטיקה באתר אקט מוסיקלי
אין דירוג עדיין › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2, 3 ... 21, 22, 23
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » חובת קריאה לכל משתמש

דיונים פוליטיים באקט מוסיקלי. כן או לא?
כן
31%
 31%  [ 31 ]
לא
68%
 68%  [ 66 ]
סך-הכל הצבעות : 97

אייל10
Expert
הודעה פורסם: חמישי 17 אוג',06 18:54   
זוט,
הכתבה של ארי שביט (=> מוטי אשכנזי) שאליה קישרת, מצמררת. #cry
לא פחות.

אייל.
הודעה פורסם: חמישי 17 אוג',06 19:59   
איזה בלאגן תקשורתי. ואני התכוננתי כבר לשאול אם יש סיכוי שמישהו שינה בהוא זה את אחת מדיעותיו עקב מה שנכתב עד עתה.
כמה שאני תמים.
בתוך הבלילה הזו, שאינה מתמזגת, אנו חיים.
עוד לא נגמרה מלחמה ואחת חדשה מבצבצת,
והתקשורת שלנו היום כולה וכולה זורמת עם הלשון של השר לעניני טוהר הנשיקה.
כאילו שאין כאן בני אדם, משפחות, חיים,
חלקם נהרסו, חלקם נרמסו, חלקם כבר לא יהיו איתנו,
והמסר הוא "עוברים הלאה, למשימת הטמטום והחדלון הבאה"
במקום לפתוח עין, להקשיב וללמוד,
והרבה לעצב מחדש, את הבלילה הזו, שאינה מתמזגת.
אנשים צריכים תקשורת, ולזו יש משדר ומקלט ותדר,
אחרת זה לא עובד.
זה - לא - עובד #ugh
BoazP
הודעה פורסם: חמישי 17 אוג',06 21:56   
אני דווקא יכול להעיד שהייתה השפעה מסוימת לדברים שנאמרו.

למשל, אני לא ממש קלטתי שהיו בדבריו של חגי האפשרות להתפרש באופן כה פוגע עד כדי כך שיעורר את התגובה שהתעוררה לפני שזוט הסביר את זה, והכניסה של המילים "מחבל" ו"פעיל חמאס או חזבלה" אל תוך השרשרת הכו בראשי כמו רעם ביום בהיר תחילה.

זה לא הרבה, אני יודע, אבל זה משהו. זה שינוי, קטן, אבל שינוי.

מעבר לכך, אני תמיד מרגיש מועשר מהמידע שזוט מוסיף ברוב ההודעות שלו ולומד לדעתי לא מעט. הוא גם מתקן כל מיני אי דיוקים והשערות לא מבוססות שלי, ואני שמח על כך.

הוא גם מצליח למצוא דרכים חלופיות להסתכל על דברים שלא יכולתי לחשוב עליהן לבד, משהו שבכלל עושה לי את זה - להיות מסוגל להיפתח לאפשרויות חדשות.

אני לא רוצה להישמע יותר מדי חנפן, אבל אני באמת חושב שלכולנו יש מה ללמוד מזוט לגבי איך להבהיר את עמדתנו ואיך להבין את הצורות שבהן עמדת השני עשויות\עלולות להתפרש.

משהו בצורה שהוא כותב גורם לי לרצות לקרוא את ההודעות שלו לעומק, ונראה לי מאוד רלוונטי, נושא שאפשר להיתפס אליו ולבדוק אותו, בעוד שיתר ההודעות האחרות באופן כללי מתערבבות ולא מסתדרות אחת עם השנייה כפי שראובן ציין, ואיכשהו זה גורם לי פחות לרצות להתעמק בהן כי אני לא מרגיש שיש בהן תקשורת אמיתית. חלק מזה גם טמון בכך שאני רגיל לקרוא מאת זוט דברים שפוגעים היטב בנקודה, אז אני קצת משוחד...
#biggrin

מצד שני, אם רק זוט מבין את דבריו של זוט, לא עשינו כאן שום דבר למעשה.
Zooot
S.Supporter
הודעה פורסם: שישי 18 אוג',06 08:20   
ReuvenM :
איזה בלאגן תקשורתי. ואני התכוננתי כבר לשאול אם יש סיכוי שמישהו שינה בהוא זה את אחת מדיעותיו עקב מה שנכתב עד עתה.
כמה שאני תמים.
-SNIP-.
אנשים צריכים תקשורת, ולזו יש משדר ומקלט ותדר,
אחרת זה לא עובד.
זה - לא - עובד #ugh

BoazP :
אני דווקא יכול להעיד שהייתה השפעה מסוימת לדברים שנאמרו.

אני רוצה לאזן קצת את התמונה.

התחושה של ה"אין תקשורת" היא חלק וסימפטום של המניפולציה שמפעילים עלינו הפוליטיקאים ומרכזי הכוח דרך אמצעי התקשורת.

פוליטיקאים המונחים רק ע"י השרדות, ומרכזי כוח והון המנסים להשתלט עליהם - יכולים לפעול רק באוירה זו.

כמו בשיווק המסחרי, במאבק האגרסיבי על קולות בבחירות, במאבק על דעת הקהל, וכהגנה מול כל כוח ציבורי העלול לתקוף את בעלי האינטרסים - ה"טקטיקה" הטובה ביותר היא לבודד את האינדיבידואל מערכים ודיאלוג, לתת לו את התחושה שהוא מבודד , ולכן האופציה היחידה שלו היא להצטרף לקבוצה מוכנה ותפורה מראש.

"הקמפיין השלילי" כבר ניצח כמה וכמה מערכות בחירות בארץ ובעולם. כמו בשיווק המסחרי, המסר הוא "כולם ידפקו אותך, אין על מי לסמוך - חוץ ממני" - וניתן לראות זאת בכל פרסומת לדוגמא, לחברת ביטוח, או לחברת סלולר:
גם לאחר שבחר הלקוח באחת מארבע האופציות היחידות שיש לו, הוא נשאר בתחושה שבעצם "כולם אותו הדבר", והוא בעצם בחר במתחרה שלפחות נותן לו טישו אחרי שהוא מזיין אותו.

ובבסיס הגישה הזו - פרוק האמת המוחלטת, והפיכתה ליחסית - וזאת כדי לנתק את הפרט מכל בסיס קודם של "הגיון", וכך לאפשר את הטסתו לכל כיוון רצוי פעמיים בשבוע.

אני לא אומר שהפוסט מודרניזם הומצא במשרדי הפרסום והתדמית -
אבל אלו מהירים לרכב על אופנות ומסרים אחרים, ולנצל אותם למסר אגרסיבי ככל האפשר.

ומה יותר נוח להם מאקסיומות כמו:

"אתה, הלקוח, אדם נפלא, נזר הבריאה, מתוקי של אימא ומגיע לך הכל. זה שאין לך את מה שמגיע לך - זה בגלל האחרים המדכאים/מרמים/מנצלים אותך, ורק המוצר שלי יבטיח לך עליונות עליהם".

"שכניך, חבריך, משפחתך (חוץ מילדיך) - כולם בעצם אויבים שלך ומתחרים שלך, ורק המטבח שלי יוציא את העיניים לאשתו של האורח שלך".

"העולם משתנה במהירות בגלל הטכנולוגיה, זה עולם אמיץ חדש, עם כללים חדשים - ואתה בא מהעבר עם קונספציות שעבר זמנן, ולכן "לא בדיוק מבין". שמע לאחיך, אני אלמד אותך איך שוחים בסבך:

שיעור ראשון: כל מה שידעת עד עכשיו - לא תקף. העבר מת - אין מה ללמוד מהעבר.
עם העולם משתנה האמת, ומהר מאד.
אופס, תוך כדי שאנחנו מדברים השתנה העולם, ולכן מה שאמרנו לפני חמש דקות כבר לא תקף...
אל פחד - אני איתך, נתחיל מחדש:
שיעור ראשון: כל מה שידעת עד עכשיו - לא תקף. העבר מת - אין מה ללמוד מהעבר...

שיעור שני: לא כולם מתחרים נחמדים כמוני - הם לא יגידו לך את האמת, כמוני. לכן - אל תאמין לאף אחד. אני לדוגמא, מציע לך לבדוק מחירים: נכון שהמחירון שלי מעורפל ואני מציע לך SALE מיוחד בכל יום, כולל גם בחגיהם של הארמנים והסינים, כמו כולם -
אבל אני לפחות אומר לך את זה, לא כמותם, שמשקרים לך"

וכן הלאה -

הלחץ מופעל כדי לבודד את הפרט מפרטים אחרים, ואז מול מצב מאיים לדחוף אותו להצטרף ל"חבר" המשווק, שבמקרה נמצא בסביבה.

העיתונים ומהדורות החדשות משווקים את מרכולתם, והסחורה הכי חמה היא הפחד -
כי מתי אנחנו זקוקים לאינפורמציה יותר מכל? מול סכנה ואיום.

וכך הם הפכו ל"סוחרי הפחד" - מלחמות, מחלות, אסונות טבע מוגדלים ככל האפשר ומנותחים מכל זוית בכותרות בגודל של יום הדין בכל יום, ואם באיזה "יום חלש" אין מספיק מרכיבי פחד בחדשות שקרו, אין בעיה - עוברים לסיקור "חדשות שאולי יקרו":

למשל, אם יש איזה צונאמי ביפן (המספק רק 7 דקות לשידור) מביאים מיד מומחים המנתחים "מה יקרה" אם יהיה צונאמי בתל-אביב (?), ושוקלים בכובד ראש וברצינות מאיימת - כמה ימותו, כמה בתים יחרבו, האם יש מספיק שמיכות ואוכל לכולם, איפה כדאי לתפוס מחסה ואיפה ניתן לקבל חיסונים נגד מלריה (25 דקות).

הרבה מהספרים וסרטי העלילה מזהים את אפשרות המכירה, ונוקטים קו דומה בהצגת הפרט כבודד - המערכת נגדו, המדינה נגדו, חבריו בוגדים בו וכו'.

ראפרים מציגים תמונה קודרת של פשע והרג גם אם המדובר בעצם ברמת השרון, והמסר הכללי הוא: "GET RICH OR DIE TRYING".

וואלה?

אז זהו, שלא.

הטכנולוגיה משתנה מהר אולי - האדם משתנה לאט מאד, אם בכלל.
האדם יכול להתפרק מערכיו מהר, לשנות החלטות מהר, לשנות את טעמו מהר - אך לא את טבעו ואת הכוחות המניעים אותו.

העבר לא "מת", ואם באמת נבדוק אותו למרות הלחצים המופעלים עלינו שלא לעשות זאת, נראה מצבים אנושיים זהים, מניעים אנושיים זהים, ופתרונות אנושיים זהים.

הפרט לא "מת", כוחו אפילו גדל - ואגרסיביות ההתקפה הפירסומית רק מעידה על אובדן השליטה על המידע - מול האינטרנט, למשל. לדוגמא, הסדרה של המטרידים המיניים המטרידה אותך כל כך (ובצדק) ראובן, תתפרש לפי בחירת המתבונן:

או שחלה התדרדרות פתאומית במוסר המנהיגים -

או (וזו דעתי) שהתופעות האלה תמיד היו, רק שהיום גדל כוחו של הפרט מול המנהיג החרמן והוא מסוגל לחשוף את הדברים ולהביאו לדין.

אם רק נצליח להתנתק מההסטריה ולנהוג כאנשים, נראה שבעצם אנו דומים מאד לאבותינו, ואין הבדל מהותי בינינו לבינם, גם לרע אך גם לטוב.

פילוגים ו"חוסר תקשורת" ליוו אותנו בתקופות קשות יותר, לנוכח איומים גדולים יותר, מול משימות כבירות יותר.

היכולת שלנו לפעול מתוך דיאלוג ערכים ואמונה - הוא היתרון האיכותי שלנו, לא הטכנולוגיה, לא הפוליטיקה, לא ה"פוליטיקלי קורקט". יתרון זה העביר אותנו על פני העימותים הקשים בעבר, ו"חוסרי תקשורת עמוקים" של עשרות שנים כמו הרביזיוניסטים, הסזון או אלטלנה.

אם רק נפעל כאנשים מתקשרים אחד עם השני המסבירים ובודקים את מניעיהם, ולא כג'וקים בצנצנת, נבין ש"חוסר תקשורת כביכול" הוא תופעה מובנית בחברה האנושית הנקראת "חילוקי דעות קיצוניים", ויש דרך לעמוד במבחנים על אף חילוקי הדעות, ואפילו פעולות קיצוניות בין חלקי החברה.

"בוא נדבר על זה" לא יבטיח הצלחה במאבק, אך העדר תקשורת יכשיל כל מאבק.

אין מה להיבהל מחילוקי דעות, דמגוגיה קיצונית, "חורבני בית" כביכול, וקבוצות קיצוניות - כל אלה היו איתנו בעבר, וכשעברנו את המשבר התברר שהיתה בהם זריקת חיסון לחברה הישראלית, שלמדה מהעבר שהיא יכולה להתמודד גם עם אלה.

יש מה להיבהל מפעולות ללא אידיאולוגיה והנמקה, המנומקות שיוכית בלבד, או אימפולסיבית בלבד (מתוך אקסיומה או צו אלוהי או חיצוני לא מנומק) -
שכן הנסיון הוכיח שאלה כן עלולות להוביל לחורבן הבית ממש.

לכן יש לנו גם במשבר זה את היכולת לבחור -

בדיאלוג והנמקה, קשים ככל שיהיו,

או ב"שברו את הכלים" ו"אין מה לדבר".

וזו הסיבה שאני, שאין עצלן נהנתן וסטלבתן יותר ממני (ובכל זאת תודה על המחמאות BoazP), כותב הודעות ארוכות, למורת רוחם של אלה "שיודעים הכי טוב".

Peace,

Zooot.
mandela
תומך
הודעה פורסם: שישי 18 אוג',06 08:53   
Gantlett כתב:
ציטוט:
אבל זה לא הטיעון שלי!

ציטוט:
אמרתי, ואני חוזר על עצמי, שטבעה של מלחמה היא שנפגעים בה חפים מפשע

ציטוט:
אבל זו מלחמה, וכמו בכל מלחמה יש נפגעים חפים מפשע. עובדה מצערת מאוד, אבל זו עובדה וזה טבעה של מלחמה.
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שישי 18 אוג',06 09:24   
לללא ספק זוט.
אך יש לי בעיה במבנה התקשורת של הפרט, בגלל שהוא פרט כנראה.
ציטוט:
אם רק נפעל כאנשים מתקשרים אחד עם השני המסבירים ובודקים את מניעיהם

וכאן (גם בשרשרת הזו וגם בשיחה יום-יומית עם כל אחד) אנו עדים לפרשנות, הפרייה ומניפולציה שעושה המוח של הצד "המקשיב", לרוב לא בכוונה יש לציין, אלא בתת מודע כהקשר למה שהוא 'שומע', נתפס במוחו או רוצה להאמין ש-, לדברי הצד "המדבר".
"תראה לי איפה אמרתי", או "אני רוצה להבין למה מאשימים אותי", "אני לא אמרתי טבח" ואפילו משפט לא מורכב כמו "צה"ל הורג אזרחים וזורע חורבן" (סליחה על אי הציטוט) הן דוגמאות להטרגה של "חוסר תקשורת" עליה אני מדבר בין השאר. הנה עוד דוגמא ממש מעלי.
אם זה בגלל שמדובר בקריאה מהכתוב, היכן שלא כל אחד מומחה לביטוי והעברת רגשות, או הקרנה (לא תמיד מוצדקת) של "אני אומר את זה סימן שאתם כאלה", הגורם למקשיב להרגיש שהוא מואשם במשהו.
אני מתקשה לדמיין מצב שבו מישהו ימיר את דיעותיו כולן, למרות שזה קורה, וקרה גם בסיבוב הזה של המלחמה (לדוגמא: המהפך של ורדה רזיאל-ז'קונט בשידור חי, הדברים של שלי יחימוביץ' על השמאל - כולם בסיבוב הזה) מתוך מצב של "אופס, איך לא ראיתי את זה כל הזמן", לכן שאלתי מקודם אם יש סיכוי שמישהו שינה "חלק" מדיעותיו עקב הדברים (החשובים מאוד לדעתי) שנכתבו כאן בידי החברים, וביחוד זוט, שאינו חוסך בהצגת נתונים, עובדות ופרמטרים לביסוס/שלילה, גם אם הצד השני תומך בדעתו.
או שהמוח זה מקרה אבוד, ורק טראומה מסוגלת לשמן לו את גלגלי העדכון. #ugh
אני בטוח שהשרשרת הזו היא נכס (הייתי לוקח מכאן דברים ושם במאמר באתר). קשה לי 'להחשיב' אותה כשרשרת פוליטית מהמדף, בהקשר של הסקר שעדיין מבצבץ כאן למעלה, כי בכל תצורה אחרת עד היום זה התרסק, מה שאומר שזה כבר אחרת, ויותר בכיוון של מה שאמר יוצר הסקר:
ציטוט:
אולי אני טועה, אולי לא, לטעמי רמת הדיון פה מעניינת אותי יותר מאשר מבכל מקום אחר בו ניתן להביע את דעתי ולשמוע את דעת אחרים.
עוד לפני שהשרשרת נוצרה.
וזה שנטען (בידי אחד אמנם, אבל כל אחד כאן שקול ל-50~) שאנחנו מתיפייפים בגינוני התנסחות שמעוצר, וזאת כדי שלא יהיה פיצוץ (וזה לא טוב, להרגיש לחוץ זהו), לדעתי זה החוזק להיות חזק ודווקא להגיע למטרה פרקטית ולא למבוי תקשורתי סתום שאין בו משום תועלת, להוציא גרון צרוד (=אין קיצורי דרך). ואם הנישה הזו של אנשי אמנות וטכנולוגיה, יכולה לעשות את זה עם סרגל משלה, זה מציג פרמטרים שגם בתחום שלנו יש בהם פרקטיות של ממש.
כי אם ניקח את הדברים של זוט לדוגמא, נלקט פה ושם באקראי, ונשווה לכל שרשרת מקצועית אחרת בפורום, נראה שאין ממש הבדל בגישה (=אין קיצורי דרך), אולי קצת ברמת הרגש. מצחיק, אבל אפשר לקחת כל תגובה כאן ולעצב אותה מול התנסחות בחיים הטכניים בפורום.
GCmusic
לא למחוק
הודעה פורסם: שישי 18 אוג',06 10:00   
אך גם לא לשכוח שרבות תגובות בנוסח טוקביסטי וזה( לצערי )כמעט תמיד "אוכל" ראו כתבה בווינט

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3292681,00.html

http://www.giladchatsav.com
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » חובת קריאה לכל משתמש

לך לעמוד הקודם  1, 2, 3 ... 21, 22, 23
עמוד 23 מתוך 23

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון