תפריט
שלום Anonymous ::: 2020, 07:19
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
הנחיות להגשת חומר מוקלט למיקס
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (255) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מאסטרינג
אסף
S.Supporter
הודעה פורסם: שישי 29 ספט',06 15:28   
JS :
אסף :
אולי יואב שדמה יצטרף למהלך ויתן גם הוראות לגבי מסטרינג? #smile

רשימת "עצות" לפני מסטרינג:

תודה, יואב.

מבחינה פרקטית, נאמר שאני מקליט פרויקט בקיובייס. האם חומר הגלם שאני אמור להעביר לך הוא קובץ WAV שמתקבל מ-file->export, תוך שמירה על ה-bit depth וה-sample rate של הפרויקט המקורי?
כיצד לקבוע את ה-master fader? האם על 0 dB? ואם יש מעט קליפינג ב-0dB ורק ב-מינוס 3 dB הקליפינג הזה נעלם - כיצד עדיף ליצא את הקובץ?
אלו סוג השאלות שאני מקווה לקבל עליהן תשובה. ואם יש לך הערות מעשיות אחרות (כפי שודאי יש לך, לאחר שנתקלת באינספור מקרים של אנשים שהביאו חומר בצורה לא אופטימלית) נשמח כולנו לשמוע אותן. #smile
noamraz
Act Compatible
ספר מאוד מומלץ בנושא מאסטרינג, לטכנאים ולמתעניינים בנושא
הודעה פורסם: שישי 27 אוק',06 02:54   
אסף :

מבחינה פרקטית, נאמר שאני מקליט פרויקט בקיובייס. האם חומר הגלם שאני אמור להעביר לך הוא קובץ WAV שמתקבל מ-file->export, תוך שמירה על ה-bit depth וה-sample rate של הפרויקט המקורי?
כיצד לקבוע את ה-master fader? האם על 0 dB? ואם יש מעט קליפינג ב-0dB ורק ב-מינוס 3 dB הקליפינג הזה נעלם - כיצד עדיף ליצא את הקובץ?
אלו סוג השאלות שאני מקווה לקבל עליהן תשובה. ואם יש לך הערות מעשיות אחרות (כפי שודאי יש לך, לאחר שנתקלת באינספור מקרים של אנשים שהביאו חומר בצורה לא אופטימלית) נשמח כולנו לשמוע אותן. #smile

על השאלות הנ"ל ודומות להם אפשר לקבל תשובות מפורטות בספר של Bob katz שחוץ מלהיות טכנאי מאסטרינג גם ידע לכתוב ספר לעניין, גם פעיל ב-Gearslutz וגם ממציא/מעצב של כל מיני מכשירים שאפשר לראות באתר שלו.

לשאלתך-Transcode/המרה מכל צורה שהיא, כאשר לא הכרחית - לא רצויה.
ולכן, כאשר מתחילים פרוייקט הקלטה צריך להבין לאן הולכים החומרים ומה הם יעברו בדרך.

לילה טוב, נועם.
Dror_Shi
תומך
הודעה פורסם: שישי 27 אוק',06 04:20   
איפה בוב כץ עונה על השאלות האלו בספר.
באיזה פרק.
Wavelab 9.5 Pro/Nuendo8.3/Pro tools 12.5
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מאסטרינג

לך לעמוד הקודם  1, 2
עמוד 2 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון