תפריט
שלום Anonymous ::: 2021, 15:02
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הסלון
  Span^kinG  
האם באמת שווה בימינו להיות מוסיקאי? בואו לפרוק את התסכול כאן
הודעה פורסם: ראשון 03 דצמ',06 14:51   
האם באמת כל מה שכולנו עושים שווה את זה?
כולנו רואים יום יום לאיזו תהום תעשיית המוסיקה בארץ ובעולם מתדרדרת, התחרות גוברת מיום ליום עקב המעבר לעשיית מוסיקה בבית, דבר שכל אחד יכול היום.
כמה שיותר אנשים עושים מוסיקה, כך גם הערך שלה יורד והפוטנציאל לקהל ולהכנסה שהיה לך מתחלק עם עוד 500 כמוך, על אחת כמה וכמה כשהרוב הגדול לא מעלה על דעתו אפילו לשלם על מוסיקה.
כמה אחוז מאיתנו באמת יצליח להתפרנס ממוסיקה? כמה אחוז מאיתנו חי בסרטים? כמה אחוז מאיתנו ימשיך לבזבז את החיים סגור באולפן הביתי ולגור אצל ההורים עד גיל 40 כי זה כמעט בלתי אפשרי אחרת? #confused (אני אוטוטו 30)

היום יותר יקר לחיות, צריך לשלם על מלא דברים שפעם לא היו קיימים (אינטרנט, פלאפון, בריאות, YES\כבלים ועוד) ומי שעוסק במוסיקה ולא מרוויח מעל 4-5 אלף בחודש (לא משנה באיזו עבודה מעפנה) לא יצליח לחיות ברמת החיים שהיה רוצה לחיות ואני לא מזכיר כאן בכלל אשה וילדים... זה רק על בנאדם אחד ללא חיית מחמד וללא חברה...

אני מתוסכל ונמצא רגע לפני שבירה. את כל שנות העשרים שלי העברתי במטרה אחת והיא להצליח עם המוסיקה שלי והיום אני כבר לא רואה איך לעזאזל זה קורה. הדרך היחידה שבה אני אחזיר את החיים שלי לתלם היא לוותר על החלומות ולהיות בנאדם רגיל.
מצד שני גם לזה אני לא רואה יותר מדי סיבה לחזור כי גם ככה האנושות לא הולכת לשרוד עוד הרבה... #biggrin

תגובות?
ravitzj
Act Compatible
צודק
הודעה פורסם: ראשון 03 דצמ',06 15:17   
כמה שאתה צודק #sad
אני לא יודע בן כמה אתה,אבל אני בגילי המופלג שכל חיי ביליתי על במות,
בחרתי ללמד גיטרה .
מצב הנגנים בארץ לפני קריסה. ה dj והעוני התחילו לנגוס בהופעות.
במדינה שקודם קונים אוכל הביתה,חובות ועוד...הבידור תמיד נפגע ראשון.
כל מוסיקאי בארץ חייב עבודה נוספת,אפילו הגדולים בקשיים.
אני מקליט כותב ונהנה מהחיים,רק בגלל שיש לי פרנסה מלימוד גיטרה.
הופעות ממש שכחתי איך זה נראה.
המלצתי לכל המוסיקאים,למצוא עבודה כמה שקרוב יותר לתחום.
והעיקר תמשיכו להתאמן וליצור מוסיקה,זה החמצן שלנו. #sorry
הודעה פורסם: ראשון 03 דצמ',06 15:25   
יעקב צודק, #thumbsup

צריך עבודה כמה יותר קרובה לתחום, ואז אתה גם עושה מה אתה רוצה עם היצירה שלך כי אז אתה לא צריך לדפוק חשבון לאף אחד.

השוק המוזקלי אכן משתנה, ולא משנה כמה מצליח אתה, איזה עבודה קבועה (ראש מחלקת אומנויות ובמה בתיכון העמק) שתתן קצת יציבות יכולה רק להועיל!
www.rosalis.com
מלחין ופסנתרן
  Span^kinG  
הודעה פורסם: ראשון 03 דצמ',06 16:09   
יהושע, אני דיברתי על שני נושאים: פרנסה והצלחה עם היצירה שלך.
אני לא כתבתי חומרים והשקעתי בהם כ"כ הרבה כסף, זמן ואנרגיות בשביל שהם לא יצליחו, אבל המציאות נתנה לי כאפה מצלצלת לפנים (כמו שאמרו הדג נחש שדווקא כן הצליחו) והבנתי שזה לא הולך להיות כל כך קל ובנוסף להכל צריך גם מזל (שמעולם לא היה לי בגרוש).
היום גם אי אפשר לסמוך על חברות תקליטים ומה שנשאר זה איכשהו לעשות את הדברים בדרכים אלטרנטיביות, דבר שמקשה עוד יותר וגורם לתסכול עצום עוד יותר. למה? כי הכל עולה כסף. הכל הכל הכל!
מישהו מבטיח לי שאני אחזיר את הכסף? מה גם שהמציאות הוכיחה לי שאי אפשר לסמוך על אף אחד. גם לא על אלה שחשבת שאפשר לסמוך.

לאחרונה העמדתי הרכב של אחלה נגנים, הוצאתי 3000 ש"ח על חזרות (עם תשלום גם לנגנים) ובניתי תוכניות, אבל אחרי שהלך הכסף הבנתי שהם פאקינג אפסים שיודעים רק לדבר. הם עדיין לא יודעים שאצלי בראש (ובארנק) ההרכב מפורק ואני לא יודע איך להגיד להם את זה...

אני לא מאמין שאני אצליח (או רוצה) להיות כל דבר אחר שהוא לא הזמר והגיטריסט של הלהקה שלי ולקיים משפחה מעל קו העוני ובשביל להיות "ראש מחלקת אומנויות ובמה בתיכון העמק" צריך קומבינות. גם אחרי שהתקבלת אתה צריך לעבוד עם נוער מקולקל וזה מה-זה לא בשבילי... כמה אחוז מהעוסקים במוסיקה מרוויח מעל 5000 ש"ח בארץ? אני לא רוצה לקרטע איכשהו לגיל 40 ורק אז לקבל את הכאפה המצלצלת שוב. כל מה שאי פעם רציתי זה להופיע עם הלהקה שלי, לתת בראש עם הגיטרה ולעשות מזה כמה שקלים.
כל אחד והחלום שלו.
בינתיים אני במינוס ולא רואה דרך לקום חזרה.

בקיצור, בתרבות מזויפת, רקובה מפוצצת באי צדק שכל מה שמניע אותה הוא כסף שגם גופים שחשבת שאפשר לסמוך עליהם כמו המשטרה, הממשלה או משרד הבריאות מלאים באפסים תאבי בצע הדרך היחידה להגשים את החלומות שלך היא להילחם. להילחם = להיות חלאה בעצמך ולדפוק אותם לפני שידפקו אותך ואני לא מסוגל להיות כזה. מכאן נובע התסכול שלי.

הפתרון הכי טוב שחשבתי עליו הוא לכתוב שירי מחאה כל כך אלימים וחסרי עכבות שאולי אלה יגיעו איכשהו לכותרות... (ושוב, חוזרים לנקודת ההתחלה)
עוד פתרון שאני שוקל ברצינות הוא זה.
מישהו רוצה להצטרף?
יהושע רוזליס
הודעה פורסם: ראשון 03 דצמ',06 16:25   
תאמין לי Span^kinG אני מבין אותך, שש שנים באוניברסיטה, עשרות אלפי דולרים בשכרי לימוד, לילות של חרישות, נסיעה ללמוד בחו"ל רחוק מהבית, סיום בהצטינות של תואר שני. ואני יושב בבית מובטל, כי אני מפונק ולא בא לי חבורת זמר.ולא בא לי חנות דיסקים או הסניף המקומי של כלי זמר. בא לי אחרי שהשקעתי כל כך להיות מלחין, וגם זה סיפור, כי לך תשב לכתוב שכל העולם רק בודק כמה הרווחת, ואיך זה שאתה לא עובד בהיי טק. ואני בכזה לופ, שרק אלוהים יודע איך אני אצא ממנו(בלב אני מתכוון). וכשכבר יש עבודה אז להיות מלחין כבר לא מספיק, אתה חייב להיות איש סאונד ומפיק ומתכנת ומאסטרינג מאסטר, וקצת עיצוב סאונד והקלטת קריינות לא יזיקו. בקיצור לא קל.

מצד שני, אומרים שאתה יוצר לעצמך את המציאות, אז לך תדע.

מצד שלישי, אם אני מפסיק לכתוב ולנגן אני מת תוך שנה
www.rosalis.com
מלחין ופסנתרן
גיגי
הודעה פורסם: ראשון 03 דצמ',06 16:32   
בשום תקופה לא היה "שווה" להיות מוסיקאי.
1. מה, תשב ותחכה שהוד מעלתו המלך ימנך להיות מלחין החצר?
2. או במקום להיות רציני תוציא מהמגרה שיר ששכב 10 שנים ולו רק כדי להתפרסם? (ראה "קפטן ג'ק"...)
3. וכשהעסק לא הולך טוב תחזור לנגן בחתונות, ואמנם תרוויח טוב, אבל תרצה לקפוץ מגג האולם אחרי כל חלטורה?
4. תצא עם בחורה וכשתבוא להכיר את ההורים שלה, אביה ישאל- "נו, במה אתה עוסק בחור?" אני רוצה להכיר את זה שיגיד "מוזיקאי".
משל - העקרב פנה לברווז שיעביר אותו את הנהר. אמר הברווז- "השתגעת? אתה תעקוץ אותי ואני אמות."
ענה לו העקרב- "פסיכי, אז אני אטבע גם כן".
חשב הברווז ואמר- "בעצם אתה צודק. עלה עך הגב!"
באמצע הנהר עקץ העקרב את הברווז ושניהם התחילו לטבוע.
צעק הברווז כשהוא מפרפר-"מה עשית, עכשיו שנינו נמות!".
ענה העקרב, מלא מיים- "מה אני אעשה, ככה אני."
מוסר השכל- ככה אנחנו, ואין לנו שליטה על זה.
הודעה פורסם: ראשון 03 דצמ',06 16:41   
אני חייב להכניס את הדיון הזה לפרופורציות :
קודם כל התסכולים הרבים שאתה מתאר פה זה משהו שכל מוזיקאי הרגיש או חשב עליו מתישהוא במהלך חייו ולא רק הוא , גם אנשים שחלמו להיות כדורגלנים , שחקנים , אסטרונאוטים ויש עוד מלא דוגמאות של אנשים שלא הגשימו את עצמם ואפילו לא ניסו .
אתה לפחות עוסק במה שחשוב לך וזה יתרון גדול מאוד על האנשים שציינתי .
לגבי עניין הפרנסה יש משהו בעייתי בגישה שלך אתה אומר בעצם הכול או כלום , או שאני יעשה רק מה שאני אוהב או שאני יזנח את זה (נתת הפנייה לאתר של עבודות בחו"ל) ורביץ אמר לך תנסה למצוא משהו שקרוב לתחום ,ואם אתה מוכשר במה שאתה עושה זה אפשרי ,
אני יודע שאתה יודע את כל הדברים שאני אומר לך , אבל אני יכול להבטיח לך שאם תשקיע את כל האנרגיה הזאת של התסכול בלמצוא עבודה שקשורה למקצוע שלך (מורה פרטי זה רעיון מצוין) אני בטוח שתצליח ושהרגשה שלך תשתפר פלאים .
שורה תחתונה תזכור שאתה עוסק באחד התחומים הכי מספקים שיש, וזה באמת שזה ברכה אל תיתן למשהו שאמור למלא את הנפש להפוך להיות מקור לתסכול , פשוט תכיר במצב הנתון ותקום ותשנה אותו , כמו שזה נשמע מסובך זה גם ככה פשוט.
יהושע רוזליס
הודעה פורסם: ראשון 03 דצמ',06 16:57   
אני יותר מהכל-כבר לא יכול לשמוע את עצמי מתבכיין, ואנחנו כקהילה, אם נקשיב ונמשיך ליעץ ולעזור ולשפר אחד את השני, ולשתף פעולה,ולשאוף ליותר ולאוף לפחות(אני משורר), יש מצב שיהיה טוב. לא לחכות שיישנו בשבלינו אלה לשנות בעצמינו. #thumbsup
www.rosalis.com
מלחין ופסנתרן
ravitzj
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 03 דצמ',06 17:01   
גרי #thumbsup
יהושע #thumbsup
teebee #thumbsup
יאללה מוסיקאים לשתף פעולה #clap
הודעה פורסם: ראשון 03 דצמ',06 17:09   
יאאללה ALL STAR BAND נקרא לה מיקסר מים ונעשה רוק אמיתי #thumbsup
www.rosalis.com
מלחין ופסנתרן
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הסלון

לך לעמוד 1, 2, 3 ... 14, 15, 16   הבא
עמוד 1 מתוך 16

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון