תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 09:29
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
טעויות נפוצות של מתחילים באולפן הביתי
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (1070) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2, 3   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מתחילים - Newbies
  אסף  
S.Supporter
הודעה פורסם: רביעי 13 דצמ',06 20:10   
בהחלט מסכים עם הנקודות הנוספות.
אני חושב שכמעט כל מי שמקים אולפן ביתי נתקל בכל אחת מהן בשלב זה או אחר. במיוחד לגבי הפלאגינים! אני זוכר תקופות שבהן הייתי טוען אפקט והייתי מותקף על ידי רשימה עצבנית בת 4 עמודים של זבל.
שרון
Act Compatible
הודעה פורסם: רביעי 13 דצמ',06 20:14   
חזק.
אור
Act Compatible
הודעה פורסם: רביעי 13 דצמ',06 21:52   
אכן, אני אוסיף #thumbsup

ds-sound - ידע אולי כן ניתן לרכוש באינטרנט? (אקט למשל #smile )

www.or-cha.com

Owner at Prototype Scores : www.prototypescores.com
miko
תומך
הודעה פורסם: רביעי 13 דצמ',06 22:52   
הטעות הכי נפוצה של מתחילים היא לא לחפש את התשובה באתר או לחפש קיצורי דרך כדוגמת "כמה רוורב מוסיפים לסנר ושל איזה חברה?".
הודעה פורסם: רביעי 13 דצמ',06 23:14   
אני אבנה על מה שמיקו אמר:

אין פתרונות קסם
אם היו - לא היתה לנו עבודה. כל מקרה לגופו. אין תדר סודי שעובר במעטפה בין כל הטכנאים שהופך את הקיק להיות קיק של אינפקטד (אגב, זה 76.5 הרץ. עכשיו יהרגו אותי. זוט - לא תמצא אותי בחיים!), ואין חדר במרתף בפתח תקווה שמהדהד בצורה שתחמיא לכל כלי, ואין "פריסט בקומפרסור של וויבס" שיגרום לשירה להשמע בPנים, אחרת לא היו לקומפרסור עוד כפתורים, אלא רק "בPנים" או "לא בPנים". כל כלי נשמע שונה, כל נגן נשמע שונה, כל שיר מורכב מכלים שונים, כל סגנון נשמע שונה, כל שיר צריך להעביר רגש שונה, כל צליל צריך למצוא מקום בשלווה עם כלים אחרים, ולפעמים גם לא בשלווה. הסוד הכי גדול הוא שאין שום סוד! צריך לחפש ולחפש עד שמוצאים. הדבר היחיד שיש זה אוזניים - שכאשר הן מיומנות, הן יודעות בדיוק מה הן רוצות לשמוע - וכלים לעיבוד צליל (כל דבר שהצליל עובר דרכו - מהחדר, דרך המיקרופון ועד לקומפרסור והאיקיו) - שכאשר הטכנאי מיומן הוא יודע בדיוק מה כל אחד מהם עושה לצליל, ומכאן מסיק אם וכיצד יש להשתמש בכלים הללו כדי לרצות את האוזניים שלו.

* וואו, לא כתבתי פה שבוע ואני מרגיש חלוד #smile הצילו! אני מכור!
הודעה פורסם: רביעי 13 דצמ',06 23:24   
אני מסכים עם כל הדברים למעט כמה סייגים ששייכים לעולם הוירטואלי בעיקר

לנסות להיות הכל - בעולם הוירטואלי זה - לנסות הכל
זה שיש סינתים/פלאגים וירטואלים בכמויות בלתי נתפסות לא אומר שצריך להשתמש בכולם. באותו הפרויקט. המחשבים החזקים בצורה מפלצתית רק מחזקים את המשפט הזה. תשתמשו בכמה כלים בודדים. תגלו מהר מאד שמפלס היצירתיות שלכם עולה בצורה מדהימה (נכון גם לגבי חומרה)

להסתגר (לבד) באולפן הביתי - יצירה בזוג/קבוצה יכולה להיות חוויה עם משמעויות הרבה יותר גדולות ממה שחושבים. 1+1 שווה במקרה כאן לריבוע הסכום (ויותר). לא רק לסיכומו. מי שיוצר לבד, טועה לבד, מתקשה לבד ובסופו של דבר, לומד לבד (אבל הרבה יותר לאט). מינוף זה שם המשחק (או, בשפה יותר מוכרת, "סיעור מוחות")

להתמכר לגלישה (לבזבז זמן) - גלישה זה דבר טוב, גלישה זה דבר יפה. אבל זה תחליף מזויף לדבר האמיתי - יצירה, יצירה ועוד יצירה. לקרוא זה טוב - זו חובה אפילו. אבל לא, בשום אופן, במקום הישיבה על היצירה.

עודף פלאגים - האיכות היא הדבר הפחות מפריע. מה שמפריע זו הכמות הבלתי נתפסת שיש לכולם (ואני מתכוון כ-ו-ל-ם). בעולם החומרה כמה שיותר, טוב יותר. בוירטואלי - יותר ברוב המקרים שווה פחות (בעיקר בגלל שעצם ה-"משחק" עם הצעצוע החדש, לוקח זמן שהיינו יושבים על היצירה. בכל מקרה, אנחנו לא משתמשים 95 אחוז מהזמן ב-95 אחוז מהפלאגים שיש לנו. תבדקו....)

עם דבר אחד אני לא מסכים בצורה גורפת : "להשתמש בכלים וירטואליים כתחליף לדבר האמיתי"

יצירה היא יצירה. אחד מתופף על המכסה של פח האשפה בשירותים שלו והאחר יוצר שירים בעזרת כלים וירטואלים. במתחם הדיגיטלי אפשר לעשות הרבה דברים לאיכות ההתחלתית של הכלי הוירטואלי כך שגם סינתי של סינת-אדיט יכול להשמע מליון דולר. המשפט מחטיא את העניין כי מי שהוא "הדבר האמיתי" היחיד בסיפור הוא האדם עצמו. בין אם הוא אחד ובין אם הוא רבים. בין אם הוא להקת גיטרה/בס/תופים או יוצר יחידי שמשתמש בסמפלים של קיק, היי האט, בייסליין וליין סינתי (כמו בשיר Freelove של דפש מוד במיקס של Flood. אחד הביצועים היפים ששמעתי בחיי).
בובי מקפרין הוא "כלי וירטואלי אמיתי". הוא עצמו "סמפלר אנושי" אז מה, הוא לא "אמיתי" ? היצירה היא הדבר החשוב. לא האמצעים.
plato
Art Reviewer
הודעה פורסם: רביעי 13 דצמ',06 23:28   
סאונד טוב מתחיל מעיבוד טוב .

לפני כל האפקטים והמעבדי סאונד תוודא שהשיר יושב "נכון" . מילים , לחן והעיבוד הם 90 אחוז ממיקס טוב .
מוסיקה לפני הכל (...ואחרי הכל ...) היא מוסיקה !

מוסיקה לא עושים אל מול מסך

נשמע דבילי . אבל לא מעט אנשים עושים את המוסיקה שלהם מול מסך .
המסך לוכד . המסך משעבד . המסך הוא לופ . המסך הוא לא מה שאתה צריך לראות כשאתה "יוצר" מוסיקה .
המסך הוא לשלבים מאוחרים יותר .
תומך
הודעה פורסם: רביעי 13 דצמ',06 23:52   
אור :
ידע אולי כן ניתן לרכוש באינטרנט?

בלי מאמץ? פשוט להוריד מקאזה ישר אל המוח?
למה לא סיפרו לי על הפיצ'ר הזה כשלמדתי לפסיכומטרי? #biggrin
הודעה פורסם: שלישי 20 מרץ,07 12:51   
תודה רבה על המאמר לקחתי לתשומת ליבי...
הודעה פורסם: שלישי 20 מרץ,07 14:37   
יפה יפה
לא מסכים עם כל מילה, יש דווקא אומנים כמו ניין אינץ' ניילס שהוציאו אחלה דיסקים ע"י הסתגרות באולפן לבד.. זה קצת סותר להגיד שאין חוקים ומצד שני לכתוב רשימת חוקים לא? אבל אני מסכים עם מה שנאמר פה, זה בהחלט מוסיף נפח כשיותר ידיים מעורבות בתהליך, במיוחד בגלל הנטייה ל"לופיות" שנגרמת ע"י עבודה מול המסך.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מתחילים - Newbies

לך לעמוד הקודם  1, 2, 3   הבא
עמוד 2 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון