תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 11:09
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
לבדוק את הווליום שבו אני עובד
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (50) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות
  hannan  
לבדוק את הווליום שבו אני עובד
הודעה פורסם: שלישי 26 דצמ',06 04:05   
אני רוצה למדוד את הווליום שבו אני שומע כשאני עובד על מוזיקה באולפן שלי בdbSPL, איך אפשר לבצע זאת? (יש ברשותי מיקרופון דינאמי ומיקרופון קונדנסר ופרהאמפ, או אולי בדרך אחרת?)

*אני לא רוצה עוד עצה לגבי "תשווה את זה לפטיש אוויר שזה כך וכך dbSPL" אני רוצה את המספר המדוייק, תודה
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שלישי 26 דצמ',06 05:57   
יפה.
למדידה רצינית תצטרך מד SPL כמובן. זה מורכב ממיקרופון מכויל, מעגל ושעון חיווי. המעגל מתרגם את מה שנקלט לתגובה קרובה ככל האפשר של האוזן. זה קיים בחומרה (מכשיר עצמאי) או בשילוב עם תוכנה (התוכנה מחליפה את המעגל והתצוגה הנ"ל).
מכשיר עצמאי מקצועי אינו זול, ואפילו יקר עבור בדיקה אחת בלבד (וגם דורש כיול בכל פעם), כך שאתה יכול להזמין יועצים עם מכשיר כזה או לבדוק בעצמך, (בהנחה שאתה מבין שזה לא שיא הדיוק), אבל בשילוב עם הגיון בריא ומדידה כזו תוכל להימנע מנזקי שמיעה.

ניתן כאמור לאתר תוכנות מדידה ברשת בשילוב עם מיקרופון מכויל או קרוב-לזה, וכרטיס קול בעל תחום דינמי סביר, אפשר להגיע להשערות קרובות בדבר ה-SPL. המיקום של מי שמוטרד מהעוצמה, חיוני למדידה זו כמובן.

קח בחשבון שלחץ קול בודקים גם למשך-זמן, כי זה נתון שמזיק ביותר כאשר הוא גבוה. לשם כך מומלץ ממוצע של בדיקה ממושכת (התקן אומר 85-90 דיבי למשך 8 שעות מהווה סכנה בריאותית, אני לא הייתי מעז לנסות את זה על עצמי, כי בפחות מזה ממושכת אני כבר עצבני).
כל 5 דיבי שלחץ הקול עובר טווח זה, משך החשיפה אליו רצוי שיקטן בחצי.
יצא לי כבר לראות 85 דיבי SPL בחדר בקרה באולפן, וגם מעל 100 (שם יצאתי מהחדר). כיום בחוק, בעלי אולמות וגני אירועים חייבים בהתקן שמודד לחץ קול ומשתק את המערכת כשהיא מגיע לאיזור הסכנה.
מגני אוזניים רצוי שיהיו בכיס כשיוצאים לרחובות חסרי שליטה...
shtik
תומך
הודעה פורסם: שלישי 26 דצמ',06 16:45   
לפני שתארגן מדידה, אתה יכול לנסות לעבוד בווליום הכי נמוך שאפשר. דרך בשבילי לבדוק את זה היא להוריד ווליום למצב ששומעים יחסית ברור, ושבאותו זמן אתה יכול לנהל שיחה עם מישהו בקונטרול בדיבור רגיל, בלי להרים את הקול, בקיצור שיישמע כאילו אתם בבית קפה ומהמוניטורים יוצאת מוסיקת רקע.. אם אי אפשר לדבר בצורה נורמלית עם מישהו כשהמוזיקה מתנגנת, יכול להיות שאתה בווליום חזק מדי. עוד דבר מעניין שגיליתי בעבודה בווליום כזה, זה לא ייאמן איך האוזן מתרגלת, שומעת ברור וחד, לפעמים נראה לי אפילו שהווליום חזק מדי.. אבל לעבוד בעוצמות נמוכות יחסית דורש הסתגלות ורצון מאוד חזק לשמור על האוזניים (פשוט הכרתי אנשים שעבדו שנים בעוצמות גבוהות - כי זה יותר כיף ככה - היום הם לא שומעים מעל 13k). ברגע שמתרגלים לזה, הרבה יותר נעים לעבוד, אני מגיע לפעמים למצבים קיצוניים של 20 שעות עבודה וכמעט אין עייפות לאוזניים (שאר הגוף אמנם נרדם אבל..).
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שלישי 26 דצמ',06 17:27   
בדיוק #thumbsup
לאמץ.
Eric.Bar
Act Compatible
הודעה פורסם: חמישי 28 דצמ',06 12:35   
יש גם את המכשיר הזה שאמור לעזור במחיר סביר בהחלט
danny_bar
Supporter
הודעה פורסם: שני 22 ינו',07 00:40   
מישהו קנה את המכשיר הזה?
נראה לכם משהו שהגיוני להסתובב איתו?
נראה לי די שטות כי הוא לא מראה לך באמת לכמה די בי אתה נחשף
הודעה פורסם: שני 22 ינו',07 01:35   
http://www.radioshack.com/sm-digital-display-sound-level-meter--pi-2103667.html

זה הכי זול שאני מכיר - ואחרי שעשיתי A/B מול מכשירים שעולים פי 4 ופי 8 (לא הממש ממש יקרים)הופתעתי לטובה מהדיוק שלו
הודעה פורסם: שני 22 ינו',07 01:49   
אתה משתמש בו בחיי היום יום ובסיטואציות מזדמנות או רק לשימוש מקצועי (מדידות וכד')?
יצא לי למדוד כמהSPL יש לי בחדר
הודעה פורסם: שני 22 ינו',07 02:52   
בכמה SPL השכנים ה %$#@$ שלי שומעים מוזיקה
אבל לא יצא לי לשלוף אותו באמצע הרחוב על מנת לראות כמה מרעיש קו 5...
הSPL meter של Radioshack
הודעה פורסם: שני 22 ינו',07 12:16   
נותן מושג טוב לגבי העוצמה של מה שקורה כרגע, אני ורבים מאנשי הגברה משתמשים במכשיר הספציפי הזה בכדי לקבל מושג לגבי העוצמה אליה אנחנו/הקהל נחשפים.

דיוק - כבר ראיתי מדוייקים ממנו (פקחים של עיריות למיניהם).
מחיר - זול בעשרות מונים ממכשירי מדידה מקצועיים.
אמינות - חי אצלי כבר שנתיים בתוך תיק העבודה, לא מראה שום סימני התעייפות.
מומלץ למי שדואג לאוזניו ונמצא בסביבות רועשות.

יום טוב, נועם.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון