תפריט
שלום Anonymous ::: 2021, 05:05
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
דיליי אנלוגי לגיטרה בפדל - סקר שוק ושאלות
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (50) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars
  danny_bar  
Supporter
דיליי אנלוגי לגיטרה בפדל - סקר שוק ושאלות
הודעה פורסם: שישי 05 ינו',07 22:13   
אהלן,
אני מחפש די בקדחתנות דיליי אנלוגי שיתחבר לבחורה בחום ואהבה. חשובה לי איכות הסאונד והאופי (כן אני יודע שזה אישי), במיוחד בקצוות ודרך הfeedback delay שלא נגמר, חשוב מאוד שניתן יהיה לשלוט על פרמטרים שונים עם exp pedal, צריך לשרות מטרות קונבנציונליות ודברים פסיכיים (שיהיה מוסיקלי ויצרתי) שלא יהיה מאוד אפל בחזרות שלו ושיעבוד על ספקטרום רחב כך שאם אני מחבר אליו כלים אחרים או אפילו מקור מונו כלשהו אוכל להשתמש בו כדילי לכל דבר וכמובן שיחזיר באיכות טובה פיצ' גבוהה (בעיה לדוגמה בibanez ad9). אני מסתייג בעניין חיבור מקור אחר - זה בונוס שאני מחפש אבל אם אמצא דיליי מצויין שישרת רק את הגיטרה אני אהיה מרוצה.

הממצאים עד כה:

Maxon AD-9

Moog MF-104 MoogerFooger Analog Delay

Electro Harmonix Deluxe Memory Man

Ibanez AD-9

Diamond Memory Lane

יש מלא התלבטויות, לקרוא ביקורות על כולם בהרמוני סנטרל זה קשה כי זה באמת משהו אישי. יש כאלה שיתאבדו על המקסטון או על המוג ואפילו על האיבנז ויקטלו את השאר.. בגלל שאין באפשרותי לקפוץ לחנות פה בפינה לשמוע את כולם אני שואל כאן. בכל אופן אני אלך לשמוע את ה EH ו ה moog.

בגדול מה שגיליתי זה שהמוג הכי יקר (וחתיך) מכולם, ניתן לשלוט בו על כל פונקציה כמעט עם EXP PEDAL, יש לו אפשרות מצויינת ללופ + שליטה על ווליום בכניסה, יציאה וללופ כך שאפשר לחבר אותו למקורות שונים (במקור מיועד לסינטים של מוג).
אמור להשמע מאוד איכותי ונותן דילי יחסית ארוך (כשניה) אך יש שאומרים שהוא כהה בחזרות שלו ביחס לאחרים.
המחיר שלו יקר בכל קנה מידה לאפקטים אחרים בין 600 ל 700$ או בעברית 3,426 ש"ח אצל החבר'ה מred studio (היבואן הבלעדי).
במחיר הזה אפשר לקנות דיליי אנלוגי של maxon ודיגיטלי של בוס ועוד לצאת עם עודף... אך עדיין הוא הכי וורסטילי ומעניין.

יש את דיאמונד ממורי ליין, שגם שם יש אפשרות לexp pedal אבל יותר מצומצמת מהmoog - אך ניתן לעשות TAP TEMPO שזה חשוב ואין באף אחד מהאחרים. אומרים שהוא נשמע מאוד נקי ו dull ולא פסיכי בכלל ביחס למוג / מקסון כך שאני לא יודע אם הוא יתאים למה שאני מחפש אבל זו אופציה שצריך לשמוע.

האלקטרו הרמוניקס נראה פסיכי וורסטילי גם עם קורוס וטרמולו מובנה שזה פלוס אדיר, הייתי קונה אותו בלי לחשוב אם היה לו expression pedal אבל לא מצאתי בשום מקום mod כזה או משהו בכיוון - יש למישהו רעיונות?

לגבי המקסון אומרים דברים טובים, הוא מאוד פשוט בפונקציות שלו ולא שמעתי שום סמפל שלו ברשת כך שקצת קשה לי לחוות עליו דעה. בכל אופן הרבה פעמים שמעתי רפרנס אליו כדילי אנלוגי טוב, אך גם לו אין פדל.

את האיבנז אפשר לשדרג לפדל אצל רוברט קיליי אבל הדיבור הוא שהצ'יפים הסינים נחותים ביחס למקסון (שיצרו אותו ראשונים) ושיש לו בעיה רצינית בגבוהים (נשמע כמו ring modulatior ולא דילי..).
נראה ממש מגניב עם הexp pedals אבל ירדתי ממנו בגלל הסאונד למרות שעוד לא פסלתי אותו אני צריך לשמוע.

אשמח להמלצות ורשמים אישיים או כיוונים אחרים!
הודעה פורסם: שישי 05 ינו',07 23:11   
אני מאוד אוהב את הEH שלי. אבל נראה לי שלך הוא לא יתאים...
אם מדובר בלופים, די מהר תגלה שהוא נשמע יותר כמו Space Echo מאשר DD3, לשמחתי אגב...
לא שאני רוצה לרפות את ידיך או משהו, אבל אני מציע לחדד את הצורך -
רוצה דיילי אנלוגי - בסדר.
רוצה יכולת להקליט לופים - למה לא לקנות מכשיר שמיועד לזה?

ככלל, אני משתדל לפשט לעצמי את החיים ולא לסבך, ז"א למה להוציא סאונד של חליל מפדל וואה אם אפשר פשוט לקנות חליל. (אפשרי אגב)...
או במילים אחרות, במקום לקנות פדל ב3500 שקל #faint קנה כמה פדלים טובים, שיתנו לך יותר מבחר (ראה Zvex) וישאירו עודף.

המשך ת'רד נעים.
עוקב מהצד #thumbsup
Supporter
הודעה פורסם: שבת 06 ינו',07 00:39   
טיפ לגבי ה EXP PEDAL, קצת קיצוני אבל עובד.
מכיון שבאנלוג עסקינן, ומין הסתם הכיוונים השונים נעשים אנאלוגית כלומר פוטנציומטרים אתה יכול לבצע די בקלות MOD של EXP, אני אסביר:
אתה בטח רוצה לשלוט על מהירות הדיליי ? או כמות החזרות ?
מה שצריך לעשות זה לקחת את החיווט הפנימי בפדאל שמגיע לפוטנציומטר ששולט על הפעולה שאתה רוצה לשלוט עליה עם ה EXP ולנתק אותו ולהלחים אותו לשקע PL שתתקין באחד הצדדים (פרופיל) של הפדאל היכן שיש מקום ולשם תחבר EXP , כמובן שההתנגדות של ה EXP חייבת להיות באותה התנגדות של הפוטנציומטר שאתה מנתק.
מה שקורה בעצם זה שאתה יוצר מין "כבל מאריך" לפוטנציומטר שאתה רוצה לשלוט עליו עם EXP.
אגב בצורה זו אתה יכול ליצור כמה EXP לפדאל, כלומר EXP OUT לכל פעולה (פוטנציומטר) בעצם.
דורש קצת ידים טובות, לא יותר מדי ו....זהו.
Dror_Shi
תומך
הודעה פורסם: שבת 06 ינו',07 03:02   
למה דווקא אנלוגי?
Wavelab 9.5 Pro/Nuendo8.3/Pro tools 12.5
noam32
הודעה פורסם: שבת 06 ינו',07 11:18   
אהלן .
לי יש את הדימונד ממורי ליין ,אם תרצה לשמוע אתה מוזמן #thumbsup
דבר איתי בפרטי.
הודעה פורסם: שבת 06 ינו',07 11:25   
אני מניח שאתה ילד גדול ויודע מה הם החסרונות היחסיים של דיליי אנלוגי...

קשה לי למצוא אהדה למקסון כי המחירים שלהם לא שפויים. בכל מקרה, בהסתמך על פדלים אחרים שהם מייצרים כיום, אני מתקשה להאמין שההבדל בין הפדל הזה לפדל שייצרו לפני 20 שנה כל כך משמעותי.

את ה-AD-9 של איבנז, לעומת זאת, יש לי ואני אוהב אותו.

אגב, נועם לא רכש במקרה את הדיאמונד? (עריכה: כנראה שכן. #smile )
  danny_bar  
Supporter
הודעה פורסם: שבת 06 ינו',07 13:10   
תודה על התשובות אני אענה אחת אחת -

סימוס ודרור - אני לא מחפש looper אלא echo. אני מחפש כרגע סאונד לפני פונקצינליות של דיליי איןסופי בכל תווח התדרים. שמעתי את הבוס DD6 והוא ייכנס לסטאפ שלי אבל לא כרגע, אני מחפש את הסאונד האנלוגי. יש לי דילי מעפן דיגיטלי של זום שיספק אותי בינתיים, בכל אופן השימושים שלי הם הרבה יותר לכיוון האנלוגי -soul dub reggae funk ככה שתמיד אני מוצא את עצמי מנסה לגרום לדיגיטלי להשמע אנלוגי .. מספיק לשחק בק** אני רוצה את הדבר האמיתי #smile

טריפי - אני אשמח מאוד לשמוע עוד על כך, האם נראה לך שבEH אפשר לעשות פדלים לDELAY TIME ו FEEDBACK ?
יש מצב להוסיף פדל DELAY TIME לMEMORY LANE?
האם התנסת בזה בעצמך עם פדלים אחרים? אחרי הכל זה כנראה מה שאנלוג מן ורוברט עושים לפדלים האלה, רק שלא ראיתי שאף אחד מהם מתעסק עם הEH או
DIAMOND בכיוון של פדלים (יותר בקטע של שיפור סאונד וTRUE BYPASS).

לגבי המחיר המופקע של הMOOG אין ספק, בכל המקומות אומרים שהוא מתומחר הרבה יותר ממה שהוא שווה אלא אם משתמשים בו לייעוד המקורי עם CV CONTROL וחיבורים לסינטים ומשטחי שליטה - שם אין לו מתחרים. כרגע זה לא המצב אצלי למרות שהייתי מת לשים עליו את היד הוא נראה מגניב..

נועם תודה אני אקח את ההצעה! נדבר בפרטי #thumbsup

skewed - איך האיבנז מתפקד בהחזרים של צלילים גבוהים בגיטרה? איך היית מגדיר את הסאונד שלו בדילי לטווח ארוך, הוא לא הופך להיות אפל באופן חזק מדי בכל החזר?

מעניין אותי לדעת איך הפדאלים השונים מתפקדים בON / OFF , נניח כמו בדאב - אם אני רוצה דיליי על אקורד אחד ואחריו להמשיך לנגן, האם הכיבוי מפסיק את הדיליי, האם הוא יוצר נתק בסאונד ועד כמה זה משמעותי? בכלל אשמח אם תספרו קצת עליהם ולמה אתם משתמשים בהם.
הודעה פורסם: שבת 06 ינו',07 13:52   
ציטוט:
כרגע, אני מחפש את הסאונד האנלוגי.

האפקט של הדילי הוא לא בסאונד אלא בהשהיות ולכן אתה מחפש במקום הלא נכון, השהיות הם אחד התחומים שהעיבוד הדיגיטלי כבש מייד את המתחם האנלוגי שלא התאים לביצוע העבודה.

כמובן שבסופו של דבר האוזן שלך צריכה להכריע אבל במחירים כאלה כדי שתשקול ל"חמם" את השרשרת במקום אחר ועוד להישאר עם עודף לפלאפל.
הודעה פורסם: שבת 06 ינו',07 14:37   
זה בדיוק מה שניסיתי להגיד #thumbsup
תומך
הודעה פורסם: שבת 06 ינו',07 16:58   
דני -
יש לי את ה ליין 6 .DL4 הירוק הגדול.
מדמה דיליי.
אני ממש מרוצה-דיליי די פסיכי.מלא אפשרויות.
ההדמיית אנלוגים שלו די אמינה ומאפשרת פונקיות שלא היית מוצא בדיליי אנלוגי "רגיל".
Wavelab 9.5 Pro/Nuendo8.3/Pro tools 12.5
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars

לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
עמוד 1 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון