תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 20:32
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
הקלטה מפטיפון RIAA
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (80) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » דיג'יי - DJ's
OFEL
הודעה פורסם: רביעי 17 אפר',02 01:56   
אם מדובר בכמות של כ 400-500 תקליטים אז החישוב
שלי אומר שאתה צריך בערך450 דיסקים שיעלו לך
משהו בסביבות 500-600 ש"ח (במקרה הטוב)

לא כדאי להשקיע עוד 100-200 ש"ח לקרטיס קול יותר טוב. . . .

. . .מה גם שאני נוטה להאמין שלמרות טענותיך שהתקליטים מכילים קטעים נדירים אני מאמין שאת רוב הקטעים תוכל להוריד ב MP3 מהאינטרנט בפחות זמן בפחות השקעה ובאיכות יותר טובה!!!

אם יש לך בעיית אדיאולוגיה של הורדה מהרשת ,דע לך
שגם אני אף פעם לא מוריד שירים מהנט אלא אם כן אין באפשרותי לקנות אותם או שהם נדירים!!! :grrr:
  cosmic_baby  
הודעה פורסם: רביעי 17 אפר',02 02:18   
OFEL,

תראה אין לי שום בעיה להוריד שירים מהרשת, אני עושה את זה והרבה.
מדובר כאן בתקליטים שלא נימצאים (אחריי חיפוש) או יהיה קשה למצוא ברשת.
אחריי ספירה, כ-800 תקליטים. מהם כ-30% אפשר להגיד...לא ניתנים להורדה מהרשת.
בוא נגיד שאת השאר...אפשר לעשות מאמץ.

בכל מקרה...עשיתי נסיון וחיברתי פטיפון (שיש לו בעיה עם הפיץ') למגבר שלי ואת המחשב למגבר גם ועשיתי הקלטת נסיון - ויצא סביר.

מה שאני צריך עכשיו זה פטיפון עובד.
:smile:
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: רביעי 17 אפר',02 06:22   
אז סיכמת שאת צריך פטיפון טוב...
אז מה עכשיו?

אני אגיד לך מה עכשיו:
ההחלטה היא כמובן שלך וזה אכן, רק עניין של תקציב:

אם הכוונה (וכנראה אין לי בעיות בהבנת הנקרא, זה על כל פנים מה שכתבת...) היא להוריד את החומר למחשב, אך ורק כדי לצרוב אותו....
יעזור לי בורא עולם להבין למה אתה עושה את כל הלופ הזה בזמן שבמודע אתה מוותר על איכות (ואתה מוותר, אתה אפילו לא יודע כמה).
אז:
1. אם החלטת שיש ביידך אוצר בלום ואתה חייב לשמר אותו בכל מחיר, יש בארץ כמה אולפנים לשיחזורי מדייה ([url=http://www.joavshdema.com ]אחד הטובים שבהם כותב פה בפורום [/url]ו"סכומים סימליים" אף פעם לא הבהילו אותו #lol )אבל, בכל מחיר אינו רק מטבע לשון.
2. אם אתה פשוט יותר אוהב לעבוד עם דיסקים ויש לך מכשיר CD או השד יודע ואיכות לא מעניינת אותך - אז אתה בהחלט בכיוון, רק שההודעה מפסיקה להות רלוונטית מבחינתי.
3. אם אתה רוצה את הקבצים בפורמט דיגיטאלי כי החומר שם צריך להיות משולב בפרוייקטים דיגיטאלים אחרים שלך, אז שוב, אקט הצריבה, לא הוא הבעייה, ולא הוא הפיתרון.
4. ושורה זו תהיה שורת המחץ...
למה בעצם לצרוב? בכל השיחזור וה-CDR והאמעייאת, תקנה פטיפון טוב (אבל טוב!!!) סיפור של איזה 1500 ש"ח, שמור על התקליטים שלך מכל משמר ותיזכה למוסיקה טובה ולאריכות ימים.
מה הבעייה?
למה כולם בורחים מהפטיפון.

אני מבקש לגייס את כל הפרסטיז'ה המיקצועית שלי ולומר נחרצות:
התקליט, כלומר הפורמט, אינו בהכרח באיכות נמוכה יותר מ-CD בכל פרמטר שקשור למרכיבי גל הקול.
יש לפורמט הזה בעיות מכאניות אבל לפורמטים אחרים יש בעיות אחרות.
לא הייתי ממליץ לאף אחד לקנות את "החדש של מיקי בר קיקי" דווקא כ-וויניל, אבל אם יש לך כזה אוסף עצום של ויניל... תאחסן אותו רחוק מקרני השמש, תבונן היטב בעטיפות שחלקו יצירות אומנות, באלה שאינך משתמש עוד קשט את החדר ותתחיל להתרגל לרעיון שאספנים עוד יחפשו אחריך בכל העולם בעוד מספר לא רב של שנים...

עכשיו ברצינות...
תקרא עוד פעם את פסקה 4 ותשאל את עצמך טוב טוב, למה כל כך חשוב לך לשנות פורמט כשאתה יודע איזה מחיר עצום אתה הולך לשלם מבחינת האיכות.

בהצלחה
msmrodan
הודעה פורסם: רביעי 17 אפר',02 22:11   
איתרע מזלי ובדיוק התקנתי לי פטיפון חמוד באולפן שלי, כך שאם אתה *באמת* רוצה לעשות את זה אני מוכן לעזור לך, אבל כמובן יש להכל מחיר, אמנם לא גבוהה אם מדובר על כמויות יחסית קטנות, אבל 800 תקליטים? גם אם הם סינגלים זה ייקח לפחות חצי שעה בממוצע לתקליט (כולל הסרת רעשים מקצועית וצריבה) ...

אם האופציה שלך זה פטיפון לקוי לתוך AWE64 עדיף שלא תנסה לעשות זאת בעצמך כדי למנוע בכייה לדורות..

847853-054 (עמי)

וחג עצמאות שמח לכולם!
VooDoo
Act Compatible
הודעה פורסם: רביעי 17 אפר',02 22:22   
cosmic_baby

באיזה חומר מדובר?
זאת אומרת מה יש על התקליטים? #clap

האתר שלי
www.mrgreen.us
electron
Act Compatible
הודעה פורסם: חמישי 18 אפר',02 00:42   
אני ממליץ לך לנות פטיפון משומש ותקין 100 -200 שח
להשיג תוכנת הקלטהעריכה חינמית ובסיסית
cool edit pro
soundprobe
אפילו אסיד בסיסית חינמית
לחבר הפטיפון למגבר משם לawe64
או
פטיפון למיני דיסק שמחובר למגבר משם לawe64
או
פטיפון למינידיסק משם לawe64
או
פטיפון לטיפ דק משם לawe64
או
פטיפון לDVD משם לawe64

לדעתי עם קצת ניסויים תגיע לסאונד שלא נופל מmp3

הרי אתה לא הולך להקים אולפן עבור זה
יותר זול לקנות הכל ב CD
פעם הקלטנו מתקליטים לקסטות והקשבנו שנים למוסיקה בקלטות
היו גם שקנו קלטות מקוריות......
ויניל היה יקר

מי זוכר קלטות ריקות מטאל כרום נורמל דולבי,,,,
ב5-20 שח

כיום יש "היוצרים" מוסיקה עי סימפול מוינילים
ישנים עם הציוד שיש לך

cosmic_baby  
הודעה פורסם: חמישי 18 אפר',02 00:54   
קיבלתי את התקליטים רק לצורך העברתם לCD .
יש כאן הכל מכל. גם אלבומים ישנים עברי / לועזי שזה החומר הפחות מעניין.
רוב התקליטים הם סינגלים רמיקסים ומגה מיקסים רובם היו קשים להשגה גם בזמנו (מי שזוכר את החנות ג'ינג'י), כלומר לא סתם סינגלים מהמדף.
בנוסף ישנם בערך 30 תקליטים לבנים (למבינים).
JS
נציג עסק/מוסד/שירות
הודעה פורסם: חמישי 18 אפר',02 05:27   
לעולם אל תזרקו את התקליט המקורי, רק למקור אפשר לחזור פעם נוספת ולהתחיל מחדש - לא להעתק הדיגיטלי.
משימת העברת אודיו מתקליט עלולה להשמע טריוויאלית לחלוטין אבל השגת תוצאה איכותית מחייבת תשומת לב לפרטים. בסאונד כמו בסאונד איכות המקור קובעת את איכות התוצאה ותקליט נקי לעולם ישמע טוב יותר מתקליט שחוט. ראש ומחט מתאימים משפרים את התוצאה לאין שיעור, למשל תקליטי 78 מצריכים מחט מיוחדת, וקיימים הבדלים מאד גדולים בין ראשי פטיפון מדגמים שונים. הפטיפון עצמו הוא דווקא החלק הפחות חשוב במקרה הזה. לצערנו פטיפונים משומשים רבים לא מניעים את הצלחת במהירות הנכונה וגורמים לזיופים ברמות שונות. פטיפונים ביתיים מכניסים לעיתים קרובות רעשים שונים כמו רעש אדמה, רעש נמוך (hum), ועיוות. לזרוע חבוטה או עקומה, במשקל לא נכון ובאיזון לקוי יש נטיה להחליק או ליצור איזון לא נכון בין הצדדים בסטריאו או לרעשי רקע מוגברים במונו.
ניקוי התקליט לפני העברה הוא שלב חשוב שרצוי לא להזניח. לפני העברה אנחנו מנקים את כל התקליטים בחומר כימי מיוחד ובמברשות ש"ננעלות" בתוך החריצים ומוציאות כמויות מדהימות של אבק, שומן, שברי פלסטיק, שברי שלאק, ושאר מרעין בישין ושלב הייבוש שלאחר מכן משלים את התהליך. ההבדל בסאונד לאחר הניקוי הוא כה דרמטי עד שאני רואה חובה לבצעו במיוחד משום שענין הניקוי מתקשר שוב לענין איכות מקור הסאונד. כל תוכנות הניקוי מעוותות בצורה זו או אחרת את הסאונד המקורי וגם מוסיפות רעשי רקע משלהן במיוחד אם הטיפול מצריך פעולה אגרסיבית. סאונד שעובר נקי מרעשי רקע מהתקליט אל המחשב מאפשר ניקוי דיגיטלי עדין. בעיקרון ככל שעבודת תכנת הניקוי קלה יותר איכות התוצאה הסופית גבוהה יותר. היות ובפרטים הקטנים עסקינן מובן שהמעבר למימד הדיגיטלי הוא שלב חשוב ביותר בקביעת האיכות. שימוש בכרטיס קול חלש לא יספק את אזנו של המאזין הביקורתי. העברת פרטים זעירים ועדינים שאופייניים לתחום האנלוגי אל המימד הדיגיטלי מחייבת שימוש בממירים טובים שלא נמצאים על כל כרטיס קול, הבנת פעולתן של תכנות הניקוי ושימוש זהיר ביותר בכוח הגלום בהן.

עובדה טכנית היא שאי אפשר להעביר אודיו מתקליט על ידי חיבור יציאות הפטיפון לכניסות Line במיקסר או כרטיס הקול. יש צורך להשתמש במגבר phono (נקרא גם מגבר RIAA) שמבצע מספר פעולות. הראשונה היא כמובן הגברה אולם הפעולה השניה היא החשובה יותר והיא תיקון עקומת אי קיו מיוחדת שמשולבת בייצור התקליט מאז ומעולם - הסאונד ללא מעגל זה פשוט לא נכון! בנוסף, עקומת התיקון שונה בין פורמטים ומהירויות שונות ולכן יש להגדיר במדוייק את המקור כדי להשתמש בפרה אמפ בעל עקומת התיקון הנכונה.

מי שרוצה לקרוא עוד מוזמן לבקר [url=http://www.joavshdema.com/pages/services.htm ]באתר שלנו[/url] שמסביר מקצת מהצדדים הכרוכים בתחום השיחזור וגם [url=http://www.joavshdema.com/pages/library.htm ]בספריה[/url] . לאחרונה השלמנו מספר פרוייקטים מהסוג הזה ולפחות פרוייקט אחד שזכה להכנס לספרית הקונגרס בוושינגטון.

http://www.joavshdema.com
Tel: 09-9502596
OnnDeLevy
הודעה פורסם: חמישי 18 אפר',02 05:36   
שלום לכולם...

פטפון-> רסיבר ישן....עם כניסה של פטפון.. -> יציאה (לא מוגברת..) של הרסיבר, הולכת לכניסה של הכרטיס קול...

אם הכרטיס קול טוב...אני מניח שההקלטה תיהיה טובה.

(בדוק, עובד. )
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » דיג'יי - DJ's

לך לעמוד הקודם  1, 2
עמוד 2 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון