תפריט
שלום Anonymous ::: 2019, 13:00
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
ALLPASS FILTER
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (55) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2, 3   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מונחים בשרשרת
agurvitz
הודעה פורסם: רביעי 17 אוג',11 12:03   
ציטוט:
לא. תדר הקאט-אוף הוא התדר שבו שינוי הפאזה (ה-Phase Response של המסנן) עובר את ה-90 מעלות.

הפילטר עדיין משנה את הפאזה בשאר הספקטרום, בשיפוע כזה או אחר

אני חושב שזה בדיוק מה ששלתי ונעניתי בתשובה שלילית עם התשובה ששאלתי.
מהתשובה הנ"ל לא היבנתי בעצם מה זה "שינוי הפאזה בתדר הקאט-אוף עובר את ה 90 מעלות". מה הכוונה ל"עובר את ה-90 מעלות"?

אני לא מכיר את הסוג הזה של הפילטרים. התמונה שאני רואה בראש היא פילטר או בורר תדר שמבצע שינוי פאזה לתדר שאני בוחר.
אני יחזור שוב על השאלה, האם אני או המשתמש בוחר (או מגדיר) באופן עצמאי את אותו תדר קאט-אוף ספציפי שמשתנה ע"י המסנן (היחידה)? למשל, אם אבחר תדר קאט-אוף של 3Khz, האם לאותו תדר ספציפי תשתנה הפאזה ב 90?
או אולי לכל מה שמעל 3Khz באותו סיגנל תשתנה הפאזה ב 90?
או שאולי לכל מה שמתחת ל 3Khz תשתנה הפאזה ב 90 מעלות?
או שבעצם, הפאזה של תדר הקאט-אוף לא משתנה בכלל ושאר הספקטרום משתנה ב 90 מעלות?

השאלה השנייה היא:
האם, במידה והיחידה כן מתמקדת בתדר ספציפי, ישנם תדרים "שכנים" שגם משתנים בפאזה עקב חוסר הדיוק להתמקד רק ב 3Khz (לצורך הענין) או שלמערכת אין בעיה לשנות פאזה ל-3Khz בלבד?

תודה...
mandela
תומך
הודעה פורסם: רביעי 17 אוג',11 13:03   
ציטוט:
התמונה שאני רואה בראש היא פילטר או בורר תדר שמבצע שינוי פאזה לתדר שאני בוחר

זו לא תמונה מדוייקת, שכן אתה מתאר שינוי בתדר ספציפי, כלומר אתה בוחר 500 הרץ והפילטר מבצע שינוי בדיוק של איזמל מנתחים רק בתדר הזה ולא נוגע באף תדר אחר.

במציאות אין פילטר כזה - לא אנלוגי (כי מערכות פיזיקליות הן מטבען רציפות ולא מאפשרות שינוי נקודתי) ולא דיגיטלי (כי תצטרך פילטר מסדר מאוד גבוה, והדיוק הנומרי יגביל אותך).

באופן מעשי כל פילטר משפיע על טווח של תדרים, ולא באופן נקודתי. לפילטר allpass מסדר נמוך תהיה תגובת פאזה שמשתנה בצורה איטית יחסית על ציר התדר:
הקלק על התמונה לצפיה בגודל מלא

הנקודה בה התגובה מגיעה ל 90 מעלות מוגדרת כתדר ה cutoff. בציור הנ"ל זה קורה ב 10 קילוהרץ.
oh-babie
S.Supporter
הודעה פורסם: רביעי 17 אוג',11 13:04   
שום מסנן לא מתמקד בתדר ספציפי. אתה מכיר מסנן שמגביר רק 100 הרץ?

בדיוק כך אין Allpass שמשנה את הפאזה לתדר אחד בלבד.

כך נראה ה-Phase response של מסנן AP מסדר ראשון (לקוח מכאן):
(ממליץ לך אגב לקרוא את הלינק - הסבר מצויין על הפייזרים שמעניינים אותך).

התעלם מהדיאגרמה התחתונה.

בדיאגרמה העליונה את רואה את היענות הפאזה של מסנן AP מסדר ראשון עם נקודות קאט-אוף שונות. כמו שאתה שם לב, שינוי הפאזה הוא הדרגתי.

נקודת הקאטאוף מוגדרת כתדר בו היענות הפאזה חוצה את 90 מעלות, כלומר חצי-פאי רדיאנים. הסתכל על הגראפים השונים ונסה לאתר את נקודות הקאטאוף של כל אחד מהם.

תדר הקאטאוף הוא פועל יוצא של מקדמי ה-Gain (מסומנים באותיות g בלינק), בדיוק כמו במסננים אחרים (LPF, HPF וכו').

יש מבין?
oh-babie
S.Supporter
הודעה פורסם: רביעי 17 אוג',11 13:05   
הקדמת אותי בדקה mandela... #smile
mandela
תומך
הודעה פורסם: רביעי 17 אוג',11 13:09   
כנראה שאני גר קרוב יותר לשרת של אקט, הלייטנסי קטן יותר #smile
agurvitz
הודעה פורסם: רביעי 17 אוג',11 14:32   
כן, אני מתחיל להבין את העניין.

אם לצורך העניין נסתכל על הדיאגרמה שבה הקאטוף על 100Hz. תגובת הפאזה עולה בהדרגתיות לשינוי של 180 מעלות מתחת לתדר הקאטוף (בתדרים הנמוכים) וכל מה שמעל תדר הקאטוף (התדרים הגבוהים) מתאזנים באופן הדרגתי ל 0 מעלות?...

2. ניתן לשנות את תגובת הפאזה באותם פילטרים? זאת אומרת, שכל מה שמעל הקאט-אוף יעלה בהדרגה לשינויי של 180 מעלות ומה שמתחת לקאט-אוף ישאר ללא שינוי (בהדרגה)?
3. ניתן לבחור את תדר הקאטוף בצורה עצמאית או שהפילטרים האלה מגיעים עם קאט-אוף מוגדר מראש בתדר מסויים.

תודה..
dB7
הודעה פורסם: חמישי 18 אוג',11 18:58   
ציטוט:
הפיכת פאזה זה 180 מעלות
יונתן דיבר על 90 מעלות,
זה לא אותו דבר, !
חח
mandela
תומך
הודעה פורסם: חמישי 18 אוג',11 19:07   
ציטוט:
ניתן לשנות את תגובת הפאזה באותם פילטרים? זאת אומרת, שכל מה שמעל הקאט-אוף יעלה בהדרגה לשינויי של 180 מעלות ומה שמתחת לקאט-אוף ישאר ללא שינוי (בהדרגה)?

תגובת הפאזה ניתנת לתכנון, אם זה מה שאתה שואל. אתה יכול לשרטט איזו תגובה שתרצה, ובמסגרת המגבלות הפרקטיות, תקבל פילטר שמתקרב לתגובה שרצית, פחות או יותר.

ציטוט:
ניתן לבחור את תדר הקאטוף בצורה עצמאית או שהפילטרים האלה מגיעים עם קאט-אוף מוגדר מראש בתדר מסויים.

זה תלוי במי שתיכנן את הפילטר ובמימוש שלו. אם זו "קופסה שחורה" עם כניסה ויציאה, אין למשתמש שום יכולת לשנות פרמטרים. אם מי שבנה את הפילטר איפשר למשתמש לשנות פרמטרים - אז אפשר.
agurvitz
הודעה פורסם: שבת 27 אוג',11 19:46   
יופי... תודה רבה על העזרה...
לפחות ברמה הרעיונית היבנתי מה זה.

dB7
ציטוט:
חח

מצחיק מאוד..

תסתכל על הדיאגרמה הראשונה! עליה דיברתי #think
agurvitz
הודעה פורסם: שישי 16 ספט',11 11:31   
רציתי להוסיף שאלה לשרשור.

האם פונקציית ה Linear Phase באיקיולייזרים היא בעצם הוספה של All Pass Filter בשרשרת ה EQ?
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מונחים בשרשרת

לך לעמוד הקודם  1, 2, 3   הבא
עמוד 2 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון