תפריט
שלום Anonymous ::: 2021, 14:17
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
מה המקצוע שלך ( חוץ מהיותך מוזיקאי )
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (55) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3, 4   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הסלון
  GCmusic  
מה המקצוע שלך ( חוץ מהיותך מוזיקאי )
הודעה פורסם: שבת 21 אפר',07 15:46   
כמה מכם שקלו ברצינות ( או יישמו ) מעבר לעולם שאינו קשור למוזיקה.
אשמח לשמוע סיפורים אישיים על מה חברי אקט עושים כשהם לא עושים מוזיקה.ז"א ממה ואיך הם מתפרנסים.איך זה משלים או לא את המוזיקה.וכמה מהם עושים את זה מבחירה ומבסוטים עם זה?

http://www.giladchatsav.com
ds-sound
תומך
הודעה פורסם: שבת 21 אפר',07 18:43   
לפני שהתמסרתי להדרכת מקצועות סאונד ויצירה אלקטרונית, עסקתי בפיתוח הדרכה, בעיצוב גרפי ובתכנות מחשבים.
העיסוק הנוכחי שלי באולפני בלנד הוא המהנה והמתגמל ביותר מבין כל עבודותי הקודמות, טאץ' ווד.
Act Compatible
הודעה פורסם: שבת 21 אפר',07 18:45   
אני עד לפני שנה התעסקתי במוסיקה , עבדתי באולפן הקלטות עסוק בת"א , למדתי ברימון , נגנתי , שחררתי כמה רמיקסים בחו"ל ומיקססתי כמה הרכבים.
היום אני לא מתעסק בזה בכלל , אני עובד בעבודה שלא קשורה למוסיקה ועוד חצי שנה אני מתחיל לימודי עיצוב בשנקר לתואר.
אני רואה את המעבר ממוסיקה לעיצוב כהמשך טבעי לעיסוקיי וברור לי שאחזור למוסיקה בשלב כזה או אחר.

לא ראיתי איך אני מתפתח במוסיקה למשהו רציני ויציב , לא באולפן הקלטות , לא בתור עצמאי ובטח שלא בהופעות.
מצד שני נחשפתי לעולמות אחרים , לא פחות מרתקים , די מקבילים למוסיקה ולשם נמשכתי והמשכתי.
Manny Zagri
תומך
הודעה פורסם: שבת 21 אפר',07 18:55   
אמנם ילד הנני, בן 25,
יוצר אלקטרוני מאז שנת 2000, אפילו קצת קודם לכן.
לפני שנה סיימתי לימודי הנסדאי קול במכללת ספיר בנגב,
אני יכול להעיד על כך שזו הייתה התקופה הטובה בחיי.
אבל אין פרנסה נורמלית מהתחום אז
ביומיום אני עובד כבקר בחדר בקרה ראשי בחברת תקשורת לוויינים.
התפקיד שלי זה להעביר שידורים וקליטות מלוויינים ואליהם, כולל ניידות שידור,
סיבים אופטיים, קצת רשתות (לא מעמיק), זה ג'וב מאוד מעניין, המון אקשן,
עבודה עם לקוחות מהארץ ומחו"ל.
ת'כלס זה לא קשור בשיט לסאונד,
אבל זה מפאשר לי להחזיק דירה ואוטו וכל כמה חודשים להכניס עוד פיסת ציוד,
החלום שלי זה להתפרנס ממוסיקה, מהופעות,
אז אני בונה את זה, לאט לאט :-)
OrenS
תומך
הודעה פורסם: שבת 21 אפר',07 23:40   
אחרי הצבא עבדתי כעוזר טכנאי משהו כמו חצי שנה, אולי קצת יותר, ובמקביל ניגנתי קצת קלידים, ואפילו ראיתי מזה כמה שקלים. עברתי לבאר שבע והתחלתי ללמוד לימודי המזה"ת. השנים חלפו, הספקתי להתחתן, היום אני בסוף התואר השני, והדוקטורט כנראה לא רחוק. המיקום שלו כנראה כן...
במהלך הלימודים ניגנתי כל הזמן, הקלטתי המון, עשיתי קצת סאונד בהופעות ללהקה שאני עובד איתה, ומדי פעם השלמתי קצת הכנסה בעבודות חיווט ובניית ציוד פשוט. מקווה שאני אמצא את המקום המוזיקלי שלי בכל מקום שאגיע אליו.
montigo
Supporter
הודעה פורסם: ראשון 22 אפר',07 02:49   
תוכניתן (Software Developer).

אבל במשרה חלקית... צריך להשאיר זמן למוזיקה, לא? #smile
ולעוד הרבה תחביבים שיש לי.
גם אני התחלתי ממוסיקה נטו...
הודעה פורסם: ראשון 22 אפר',07 06:56   
מ 96 במשך קרוב ל 7 שנים, הקמתי וניגנתי קלידים בלהקת רוק בשם "סדר הפוך" שהיתה הבייבי שלי.

אחרי 3 שנים של עבודות מזדמנות ואחרי כמה הקלטות שעשינו באולפני צוללת (בדולפינריום) החלטתי שאני הולך ללמוד סאונד.

למדתי שנתיים אצל יואב גרא כאשר באמצע השנה הראשונה פניתי לכל האולפנים בעיר.
רצה הגורל ויצא שהתחלתי לעבוד ב די בי בתור עוזר.

זה היה בית נפלא לגדול בו והעמיד לי סטנדרטים גבוהים אותם למדתי והפנמתי.

בסוף שנת 2001 כשהמצב בתעשייה היה לא משהו, די בי עשו צימצומים ושינויים מבניים באולפן ופיטרו את כל העובדים הקבועים מה שהשאיר אותי דיי באוויר ולא ממש הצלחתי למצוא שוב עבודה באולפנים בת"א.

שוב עבדתי בעבודות מזדמנות (כלי זמר, צליל, ביטחון ועוד...)

לפני כמעט 4 וחצי שנים עברתי (בעקבות אשתי) למושב אמירים בגליל ואחרי עוד חצי שנה של התבחבשות עם עצמי החלטתי ללכת על זה !

לקחתי צריף ישן בחצר המשפחה והפכתי אותו לאולפן.

האולפן פעל כשנתיים במתכונת מצומצמת וצנועה. בהתחלה היה קשה מאד ולא היתה עבודה אבל איכשהו החזקתי מעמד והמשכתי...

אני ואשתי עברנו לאילת לשנה (אשתי היא מנהלת בתחום המלונאות) וחזרנו היישר אל מלחמת לבנון II .
בסוף המלחמה עשיתי שיפוץ ושידרוג לאולפן והבאתי אותו עוד צעד אחד קדימה לכיוון הגשמת החלום שלי.

מאז אני עוסק אך ורק בדברים הקשורים למוסיקה וסאונד : הקלטות, מיקסים, סאונד בהופעות, הקלטות של מופעים וחזרות לערוצים, עיבודים, פלייבקים, קריוקי באולפן, ולאחרונה - הפקה מוסיקלית מה שגרם לי להתבגר ולהתפתח כמוסיקאי, כטכנאי ובצורת העבודה שלי עם אנשים.

מעבר לעבודה אני גם מתופף עם אורון יהלום בהופעות, חזרות וכמובן הקלטות.

מה צופן לו העתיד ?

בניית אולפן חדש

עוד הפקות מוסיקליות

אולי פתיחת לייבל

וכמובן הרבה מוסיקה טובה !

לסיכום, הדרך היא קשה ומפותלת אבל אם מתמידים (ונזכרים גם להסתכל על הנוף מסביב לפעמים) אז אפשר לעבור אותה ולהגיע.
הודעה פורסם: ראשון 22 אפר',07 10:00   
נחמד לשמוע מה כל אחד עושה, קצת מכניס אנושיות וסיפורים לתוך הכינויים של הפורום.
טל, חי ועובד בתל-אביב. למוזיקה התחברתי מגיל קטן, דרך לימודי פסנתר (9-16 בערך...) מתי שהוא קצת נמאס לי ללכת לשיעורים, וזנחתי הפסנתר.
אחרי המון זמן - כשעברתי לגור בשכירות עם מי שנהיתה אשתי, רכשתי פסנתר דיגיטלי/חשמלי לדירה, ומשמועות ואנשים גיליתי (ממש, בשיא הנאיביות והתמימות) שניתן ליצור מוזיקה באמצעות מחשב. לא היה לי מושג על כלום, אבל לאט לאט רכשתי ציוד (הלכתי לקנות כבל מידי למחשב ויצאתי עם תוכנה - לוג'יק 4, שהיתה במבצע מטורף). תבינו, היה לי סאונדבלאסטר לייב! לאט לאט עם הזמן הבנתי יותר מי נגד מי, והיום אני עובד בבית עם ציוד קצת יותר מתקדם.
לצערי המוזיקה אצלי זה רק תחביב, ולכן הזמן המוקדש לו נזיל ומועט. חזרתי גם ללימודי פסנתר (אני מחפש צ'כי יש שניה או בסגנון - מישהו?), מגדל ילדה מקסימה, אוטוטו בת שנתיים, ועובד לפרנסתי כמעצב גרפי בחברת החשמל.
החלום שלי (חלום קטן, שהולך ומתממש...) הוא להקים להקת קצב בעבודה. המנהל שלי מנגן גיטרה ואני מקפיד להטריף אותו יום יום (זה די קל, הוא גם מכור למוזיקה) והמנהל של שנינו מנגן על סקסופון.
Eric.Bar
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 22 אפר',07 10:22   
לא היה שירשור כזה כבר פעם?

בכל מקרה, אני אריק, אריק בר #smile
אני בן 29, גרוש טרי, גר בשכירות בדירה בקריות

אני עובד בבנק גדול בתור אחראי תמיכת האינטרנט לעסקים.
משתדל שלא לעשות יותר מידי, אבל לפעמים חייב לעבוד #wink

התחלתי לנגן על אקורדיאון בגיל 6, סיימתי בגיל 10
התחלתי על קלרינט בגיל 15 סיימתי בגיל 17
התחלתי עם גיטרה בגיל 13 ועדיין לא סיימתי
התחלתי לנגן על בס בגיל 28 ועדייו לא סיימתי
התחלתי לשלב מוזיקה עם מחשב בגיל 16 וגם, עדיין לא סיימתי.

ניגנתי בכמה וכמה להקות בסגנונות של Pאנק, ראפ-מטאל, EBM, וקאברים.
עכשיו אני מתארגן לי על הרכב (אם מישהו כאן מהאיזור...פנו באישית)
1eyedbitch
Supporter
הודעה פורסם: ראשון 22 אפר',07 11:04   
שו פרופשן? אני אין לי מקצוע #lol

סתם ... בעיקרון, תלוי בתקופה:
- היתה תקופה שחילקתי את הפרנסה בין עבודה בתמיכה טכנית לבין עבודה באולפן (בעיקר נגן גיטרה, ולפעמים קצת יותר)
- היתה תקופה שבה התפרנסתי מתיכנות במשרה מלאה
- היתה תקופה שבה התפרנסתי מלימוד מתמטיקה באוניברסיטה
- וישנה תקופה שבה אני מתבטל, שורף חסכונות ומלווה כסף מההורים והכל תחת התירוץ האולטימטיבי ... אני סטודנט.

מבחינת מוסיקה:
התחלתי עם גיטרה בגיל 10 בערך (לפני זה היו כל מיני חליליות ואורגניות למיניהן, אבל לא משהו רציני) ובמשך כמה שנים טובות למדתי אצל כמה מורים פרטיים.
אחרי כמה שנים התחלתי להתעסק עם גם האורגן שהיה לנו בבית ולימדתי את עצמי לנגן על קלידים.
לקראת גיל 16 קניתי 4Track של Fostex ונהניתי מכל שנייה של עבודה עם המכשיר הזה.
בעקבות ה4Track הגיעה כמובן גיטרה בס כחולה וזולה ששירתה אותי נאמנה במשך כמה שנים.
באיזשהו שלב רציתי יותר מארבעה ערוצים ונמאס לי לעשות פינג-פונגים, אז שאלתי איזה חבר ש"מבין במחשבים" מה צריך לשים במחשב בשביל לעשות מוסיקה ... וכך התחלתי לעבוד עם סאונד בלאסטר ואיזה סיקוונסר מידי חינמי שמגיע איתה ושולט במודול GM הפנימי של הסאונד בלאסטר (ואם מישהו הזכיר נאיביות ... אני בזמנו לא ידעתי מה זה copy paste אז פשוט הייתי מצייר עם העיפרון את אותו התפקיד המון פעמים).
לקראת סיום התיכון התחלתי כבר לעבוד יותר ויותר באולפן בתור גיטריסט, בהתחלה בעבור שימוש חופשי באולפן, מה שהוביל לשותפות טובה ביני לבין עוד בחור שעבד שם בתור טכנאי - שותפות שהתפתחה לחברות טובה, המון יצירתיות ונגמרה בריב די גדול.
בזמן שנכנסתי לעניין ההקלטות יותר ויותר גם מצאתי זמן ללמוד קצת נגינה על פסנתר באופן מסודר, ולקחת שיעורי פיתוח קול.
מבחינת סגנונות אני חושב שתמיד נעתי סביב רוק מלודי עם נגיעות אלקטרוניות (אני זוכר את עצמי כותב קבצי מידי על המחשב מהסוף להתחלה, לוקח אותם על דיסקט לחבר שהיה לו סינטי של רולנד, מקליט את זה ל4Track ואז הופך את הקסטה כדי לקבל תופים ברוורס), כשבין לבין אני מפלרטט עם הרבה מאוד סגנונות אחרים.

מבחינת חלומות ותכנונים בתחום ... אני מוסיקאי, כל מה שאני רוצה זה לעשות מוסיקה, אם יבוא עם זה כסף, דוגמניות והרים של קוקאין אז בכיף, ואם לא אז גם בכיף.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הסלון

לך לעמוד 1, 2, 3, 4   הבא
עמוד 1 מתוך 4

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון