תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 10:51
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
לימודי סאונד
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (105) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד
Rock_Artist
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 22 אפר',02 04:43   
אם כבר בהקשר,
הייתי שמח באמת לדעת היכן ניתן ללמוד אלקטרוניקה ברמה בסיסית.

איני מצפה להגיע לרמות מקצועיות כמו ש טי-קול וראובן מציגים אבל לפחות לרמת הבנה שתאפשר לי לראות את השרטוטים שמוצגים נניח בפורום ולהבין "איך אני עושה את זה".

זה נכון שבעידן המודרני עצם הידע והנסיון שלי בתחום המחשבים (שממנו הלכתי לעולם המוזיקה) הפך גם ליתרון (אז פעם היה צריך לפרק מכשיר הקלטה היום צריך לפרמט :smile: קצת הקצנתי אבל בכל זאת הרעיון אני מקווה עבר)
אבל עד לשלב שזה הופך ל0 ו1 המידע נותר חשמל.

רכשתי בזמנו ספר בשם תורת החשמל (כרך א') בהוצאת האונברסיטה הפתוחה אך לא ממש המשכתי/התמדתי בו.

תודה.
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שני 22 אפר',02 15:20   
מאור,
הרצון שלך ללמוד הוא נכון, למעשה כולם פה רוצים להבין במה דברים אמורים, ולהשתמש בזה בצורה מעשית כ-כלים ליצירה.
נסיון, אני חוזר, זו מילת המפתח. זה אומר גם נסיון משלך, ואם לימודים (היכולים לקצר לך בהרבה את מסלול הלמידה), אז רצוי מבעלי נסיון, טכנאים בעצמם, או אלה המסוגלים להתפרנס מקצועית ממה שהם מלמדים, יהיה זה הפקה, מידי, מוסיקה אלקטרונית, אקוסטיקה וכו'. יכול להיות שמי שהצטיין כתלמיד שנה לפניך הפך באותו בי"ס למורה בשנה שבה אתה נכנסת ללמוד, אבל אם הוא ללא נסיון בשטח, תהיה לו בעיה להשיב לך על שאלות אמיתיות, ואז הבורות עוברת עוד דור, ואת זה אני מנסה לכסח.

לשמחתך, (אלא אם אתה רוצה לטייל בעולם ולחטוף שוק מכמות המתחרים הנמצאים כבר ברגעים אלה בנקודת התחלה גבוהה משלך בכל בי"ס לסאונד בעולם, וזאת בזכות שהם נולדו באווריה אחרת בלבד), יש פה בארץ מה להציע מבחינת לימוד שיקצר לך את הדרך, רק תבדוק בקפידה.
ToneMaster
Art Reviewer
הודעה פורסם: שלישי 23 אפר',02 02:40   
מנסיוני (הנוסטלגי משהוא) אתה תוכל להתחבר ולהיתקדם בתחום זה בצורה משמעותית, אם תרכוש נסיון פרקטי במגביל.. ז"א עוזר טכנאי, אני מצאתי ישום והבנה של החומר הנלמד בזמנו בעבודה מאומצת באולפן.
בשעות לא שגרתיות (חלק בילתי נפרד מסוג העבודה)
וזה צריך להיות הרבה יותר חשוב מהדיפלומה (YOU CAN WIPE YOUR ASS WITH THE DIPLOMA PAPER)
:razz:
בהצלחה!

http://www.wix.com/supersonicstudio/site
Rock_Artist
S.Supporter
הודעה פורסם: רביעי 24 אפר',02 06:34   
הנושא בהחלט הטריד אותי.
ולכן...

בסופו של דבר רוב הלמידה היא שלב הכרחי אבל הנסיון הוא זה שקובע.

אז למה ללמוד בחו"ל? בחלק מהמקרים הלימוד בחו"ל עוזר רק בכיוון קשרים. אם הכוונה שלך היא לעבוד בחו"ל הדבר לא יכול להזיק :smile:. (מצד שני יש הרבה אנשים שהגיעו מארץ הקודש וישר עבדו.. אין תשובה נכונה).

בדקתי את האפשרויות ובלי קשר לעלות (שבחו"ל היא לא קטנה ולא תמיד שווה את זה) אילו התגובות בעולם:

- SAE: למרות מספר בתי הספר ו"מקצועיות" הרוב טוענים שהמורים שם "לא ממש אוהבים ללמד" או באנגלית יפה זה מקום ל"SELF STUDY" (בקיצור מצא אולפן שיסכים לקחת אותך כמתמחה בארץ :smile: ).

בתי ספר שקיבלתי עליהם תגובות חיוביות:
- IAR: בניו-יורק. ביה"ס קצת מיושן אבל בעלי אולפנים מגיעים לשם לקחת מתלמדים/מתמחים.
- NYU: מאוד!!! יקר ולא רמת לימודים שונה בהרבה ממה שתמצא בארץ.
- FULL SAIL בפלורידה. גש לאתר שלהם ותראה, מאוד מרשים. יקר ע"פ מה שהבנתי. מי שהמליץ לי על הביה"ס הזה הוא MIKE ZIRKEL מSMART STUDIOS (האולפן של GARBAGE).

- ברקלי. האופציה הזו דורשת בדיקה אבל נשמעת מעניינת בגלל שרימון נמצאים בקשר פורמלי עם ברקלי (כך שיש הכרה של הלימודים ברימון בברקלי). בנוסף זה לא רק מקום ללמוד סאונד וזה אומר מוזיקאים ואפשרות (אני משער) ללמוד גם ממקצועות המוזיקה. ובעצם כל המטרה בלהיות באולפן היא להקליט אנשים כאלה ואם יש ביה"ס שילמד אותך להתמודד רק עם ציוד ולא עם מתופפים נניח אז הערך של הדברים אפסי.

התמחות:
מספר טלפונים והמסקנה היא שרוב האולפנים בארץ לא מתנגדים לקבל מתמחים אבל להתחיל בתור עוזר טכנאי קצת יותר קשה בגלל מקומות והצורך לשלם...

יש להדגיש שבארה"ב נניח התמחות פירושה לעבוד בחינם.

מקווה שזה עוזר לנושא בכיוון לימודים בחו"ל.

עוד מקום שהאתר נראה מעניין (הביה"ס אין לי מושג :smile: ):
http://www.musictech.com
natour
הודעה פורסם: רביעי 24 אפר',02 07:47   
שלום , קוראים איאס נאטור
ואני מכפר דלית אל כרמל...

אין לי מטרה לשווק את ב"ס "ריקורד" אבל אני חייב
לציין כמה דברים:
אני עובד בתחום הסאונד כבר כמה שנים והגעתי להשיגים
די נחמדים ובעיקר בהגברה, לפני שנתיים בניתי אולפן
ליד הבית בהשקעה של כ 5000 ש"ח, היום האולפן שלי שווה כמה מאות קטנות של אלפי שקלים. וברוך השם אני עובד די הרבה.

בכל זאת החלטתי לפני כמה חודשים ללמוד סאונד, עשיתי תחקיר די רציני והחלטתי ללמוד ב "ריקורד"

עם כל "ההשיגיות" שלי אני בתוך כמה חודשים נחשפתי לחומר מקצועי חדש והתנסיתי כל כך הרבה בדברים חדשים לא ציפיתי שהם קיימים, ואני לא מדבר על ציוד אלא על המון ידע מקצועי ועניני.

אני חייב לציין שב"ס ריקורד מנוהל על ידי אדם שקוראים לו "דני" והוא אחד האנשים שהשפיעו עלי כסאונדמן וכאומן.

אני מאוד ממליץ... תודה...
אורח
ב"ס "סאונד"
הודעה פורסם: שני 30 יונ',03 00:38   
בשנה שעברה סיימתי לימודים של שנתיים אצל יואב גרא.
אני מוכרח לציין שאני מבסוט עד השמיים, אם כי יש בהחלט מה לשפר, מבחינת לימודים עיוניים ובעיקר בתחום ה- MIDI.
במבט לאחור אני קולט שבמקום שכר למוד, שילמתי שכר דירה...
לפני שאתם נרשמים ללימודים, תבדקו אם המצב דומה: אפשר לבוא בלילות ובסופי שבוע ולטחון... ולטחון... ולטחון... גם אחרי גמר הלימודים, אפשר לבוא לאיזה כמה שעות מיקס, להקליט או לבצע פרוייקטים של Post Production kתלמידי קמרה אובסקורה. ע"י כך צוברים ימבה נסיון, מרחיבים את תיק העבודות וגם לא שוכחים הכל, יומיים לאחר סיום הלימודים.
שלא יהיו לכם שום אשליות - לימודים עיוניים לא מספיקים - כדי ללמוד סאונד צריך לעבוד, והרבה!

החסרון הגדול הוא שלא יצאתי עם איזה תואר או משהו כזה, לאחר השקעה של כמעט 40,000 ש"ח ושנתיים שלמות. לעומת זאת - השם של הב"ס כבר עשה את שלו...
מומלץ!
Zooot
S.Supporter
Re: ב"ס "סאונד"
הודעה פורסם: שני 30 יונ',03 03:30   
planet-noise :

שלא יהיו לכם שום אשליות - לימודים עיוניים לא מספיקים - כדי ללמוד סאונד צריך לעבוד, והרבה!

Very True.

As a young engineer I used 2 work in a TA studio @ $4/hr, and had ~100 hrs/ month - U do the math.

I had 2 give up meat 4 a year, but I didn't mind - as long as I could come & work @ night.

I left the day the owner told me I could not work after hours no more cuz "I was wearing the heads, and consuming power".

It turned out fine cuz I ended up engineering @ a bigger studio with a better work / a.s.s.h.o.l.e ratio.

And it wasn't just me. @ midnight the place was packed with engineers in every room recording their own bands, re-mixing their work, or lis10ing 2 ref tapes trying 2 figure them out.

No wonder some of the best IL engineers came out of that studio, some of them lurk in this forum as well.

There was a lot of action going on, and session musicians taught me a lot . 4 ex. I owe my big orchestral sessions control, punch-in skills and chart reading 2 good old (and BIG) Peter Vertheimer - A huge artist, with a big heart.

Nowadays, with everybody locked up in their own little space, colaboration & learning suffer.

A good school may b a good place 2 compensate, if U get plenty of session time.

Peace,

Zooot
oh-babie
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 01 יול',03 07:46   
אין לי צל של ספק שהלימוד האמיתי מתחיל באמת בעולם האמיתי, ולא בבי"ס.
אבל -- לימודים מסודרים עשויים "לסדר" לך את כל היסודות שתצטרך (כולל אלקטרוניקה, פיסיקה, אקוסטיקה, מוסיקה וכל שאר המקצועות עליהם מושתת "סאונד"), כך שכשתגיע לעולם האמיתי, נקודת הפתיחה שלך תהיה טובה בהרבה משל מתחריך.

ברור לי שברצונך לקבל דעה אובייקטיבית, אז בלי לשווק את המוסד האקדמי שמעסיק אותי:

לך לאתר הבא:
http://www.aes.org

ותחת הכותרת "Education" תמצא את רשימת כל המוסדות הפורמליים בעולם שמלמדים את מקצועות הסאונד, בכל התמחות.
הקטלוג מסודר לפי סוג ההכשרה שתרצה לקבל, מתעודת הנדסאי ועד לתואר דוקטור.
(לצערי עדיין אין ברשימה שלהם בתי ספר בארץ)

כמו כן, הרובריקה Internship מתייחס להשמה לסטאג' באולפנים בזמן הלימודים.
מומלץ גם לבדוק את רשימת המתקנים (ציוד) שמציע ביה"ס - כי יש הבדל עבורך אם תלמד לעשות מיקסים על Soundcraft Spirit או על Neve 88R.
וגם את סגל המרצים, אני מניח ש-Bruce Swedien יוכל ללמד אותך יותר דברים מפלוני-אלמוני.

אה, עוד דבר, קח בחשבון שרוב לימודי הסאונד בעולם המערבי מתחילים בשכ"ל של למעלה מ-5000 דולר לשנת לימוד.

בהצלחה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד

לך לעמוד הקודם  1, 2
עמוד 2 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון