תפריט
שלום Anonymous ::: 2021, 20:24
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
אטימת חלון
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (50) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » אקוסטיקה, סביבת עבודה
  Darkest  
אטימת חלון
הודעה פורסם: שני 04 יונ',07 14:46   
שלום
אני עובר לדירה שכורה למשך שנה ואחד החדרים ישמש לאולפן. כרגע אין לי את מידות החדר (ולצערי יש בו ארון גדול), אך יש לי מחשבה.
בחדר יש חלון סטנדרטי ( מטר על מטר?) . האם אפשר לתלות ספוג מעט מעל החלון עם ווים , שתיהיה אפשרות גם להוריד ולפתוח את החלון בעת בצורך?
תודה לעונים
הודעה פורסם: שני 04 יונ',07 15:24   
בהחלט יש אפשרות כזו (פשוט עשה זאת), אבל אין בינה לבין אטימה שום קשר.
recstudio
יש לי המלצה בשבילך
הודעה פורסם: שני 04 יונ',07 18:18   
בהתחשב בתקציב , אפשר ליצור אטימה לא רעה בכלל על ידי קניית בידודית <זוהי זכוכית כפולה שבמרכז שני הזכוכיות יש גז > מטר על מטר אני מאמין שיכול לעלות 150 - 250 שקלים . עכשיו הרעיון הוא לבנות מסגרת עץ לבידודית , בצורה היציבה ביותר שמצד אחד יהיו צירים לקיר כך שהיא תוכל להפתח ולצד שאמור לגעת בקיר יודבק גומי . הסיפור יכול להיות טיפה יקר אני מאמין שלפחות 350 שקל , אבל ניתן למצוא עוד פתרונות כמו לקחת שני עצים על ידי אותו רעיון שילוב על הקיר פשוט בין שני העצים לדחוס צמר סלעים <שאגב זה חומר מסוכן אז יש לאטום טוב ולהזהר> או סמיכות ישנות , העניין הוא למצוא את הקומבינציה הכי טובה לדחוס אמצעי סופג בין שני אמצעים אוטמים , זה גם למה בבידודית ישנו גז באמצע שיוצר ריק שבולע וויברציות מה שאומר השתקה קולית <100>
הודעה פורסם: שני 04 יונ',07 18:28   
recstudio, לא הבנתי מה אתה מציע.

ציטוט:

בהתחשב בתקציב , אפשר ליצור אטימה לא רעה בכלל על ידי קניית בידודית <זוהי זכוכית כפולה שבמרכז שני הזכוכיות יש גז > מטר על מטר אני מאמין שיכול לעלות 150 - 250 שקלים . עכשיו הרעיון הוא לבנות מסגרת עץ לבידודית , בצורה היציבה ביותר שמצד אחד יהיו צירים לקיר כך שהיא תוכל להפתח ולצד שאמור לגעת בקיר יודבק גומי

לאן אתה מציע לחבר את הצירים ולאן את הגומי?

ציטוט:

הסיפור יכול להיות טיפה יקר אני מאמין שלפחות 350 שקל , אבל ניתן למצוא עוד פתרונות כמו לקחת שני עצים על ידי אותו רעיון שילוב על הקיר פשוט בין שני העצים לדחוס צמר סלעים <שאגב זה חומר מסוכן אז יש לאטום טוב ולהזהר> או סמיכות ישנות , העניין הוא למצוא את הקומבינציה הכי טובה לדחוס אמצעי סופג בין שני אמצעים אוטמים ,

לא הבנתי - מה עליו לעשות עם שני העצים?

ציטוט:

זה גם למה בבידודית ישנו גז באמצע שיוצר ריק שבולע וויברציות מה שאומר השתקה קולית

ליתר דיוק בבידודית אין גז בין שתי הזכוכיות (בעצם גז בדחיסות מאד נמוכה, קרי "ריק"). הריק לא בולע ויברציות ואין כאן שום מנגנון בליעה או חיכוך. מדובר בהבדלים בעכבה בין הריק לזכוכית שגורמים לגל הקול לחזור לאחור כאילו פגע בקיר מאד כבד. גלי הקול שעושים "אחורה פנה" חוזרים לחדר עם מעט מאד הנחתה.
recstudio
אויש
הודעה פורסם: חמישי 07 יונ',07 22:38   
אתה כל כך בלבלן אקט , קרא שוב , תשתמש בדמיון ותבין מה ניסיתי להגיד , וליתר דיוק בידודית אכן עשויה משני זכוכיות וביניהן גז שכמו שאמרתי יוצר ריק שכל ויברציה או לחילופין רעידה , זה מונע מן הגל לזעזע באופן רגיל את הזכוכית <הכוונה שלא כמו זעזוע של זכוכית רגילה > וככל שהויברציה נעשית יותר חלשה הכונה היא שגם הרעש נעשה יותר חלש .
ואסף , עשה לי טובה , אני יודע שבאתר הזה זה לא נהוג , אבל לשם שינוי תנסה לעזור לבן אדם ולא תנסה להתווכח עם מי שכן עוזר . אני בניתי את שני האולפנים שלי בידיים , בדקתי וחקרתי כל חומר שנעשה בו שימוש בתחום , אני יכול להזמין אותך להתרשם מן העבודה היפה שעשיתי . לגבי באמת אם הוא לא כיצד לבנות את החלון אז שוב , יש לבנות מסגרת עץ לזכוכית ולהדק אותה בעזרת צירים חזקים <וכמה שיותר חזקים כי בידודית זה דבר כבד > , ניתן אפילו לקנות שני בידודיות של חצי ואז המשקל מתחלק , אבל כמובן שהאיטום נפגע ואני מעריך שדי משמעותית . לגבי השימוש בגומי , שוב הגומי במטרתו לאטום אם העריכים שהבידות עם המסגרת לא מגיעה אליהם , לכן הכוונה היא שניתן להדביק בכן מקום שרק יכול לעבור ממנו רעש אני קודם הייתי מדביק מסביב למסגרת העץ בנקודות שבגירת החלון אמורות למנוע מעבר רעשים בין המסגרת לקיר , עכשיו עוד דבר שיכול לייעל את הקומבינה הנחמדה שלנו , ניתן להדביק ספוג אקוסטי משני צידי הבידודית ואפילו אפשר לעשות בליעה נחמדה ע"י יצירת חלל שבו התנודות אמורות "להחלק את עצמן" בוא נקרא לזה ככה , וניתן לעשות את זה ע"י יצירה ספייסרים בין הבידודית לספוג <זו כבר בנייה קטנה > זה אומר שעל הבידודית תדביק לבד ועל הלבד אתה מדביק את הספייסרים עצמם שאם אתה מקמבן כאלה את יכול לעשות את זה ע"י גלילי קרטון של דבק מסקינטייפ <מה שנשאר כשנגמר הדבק ..> ועל הגלילים את הספוג , אני אישית לא ניסיתי לעבוד עם ספייסרים כאלה אבל אצלי באולפן יצרתי ספייס בין הספוג לבין התקרה עצמה על ידי הדבקת הספוג על מסגרת עם דיקט מחורר ותלייתו באוויר ע"י חבלים , אבל זה משהו אחר לגמרי , זה גם חלק מדפיוזינג ואין לזה כל קשר לאטימה , אבל רק נתנתי כדוגמא את השימוש בספייסרים . אגב ספייסר צריך לצור גם שיפוע קטן של הספוג , הוא אמור לבלום הרבה יותר אם הוא לא יהיה ישר . אגב , עכשיו שאני חושב על זה , במידה וכבר לא מעניין אותך עד כמה נכנס אור לחדר דרך זכוכית את כל הבניה הזאת שאמרתי לך ניתן גם לעשות על עץ והמלצה על MDF , הוא לא הכי טוב , אבל בתקציב נמוך הוא יכול להיות פתרון הכי טוב משתמשים בו לבניית בוקסות לרכבים ובניות מערכות מעוצבות בתאי מטען וכאלה , יש לו יעול רב בתעשיה .

לסיום, רק שתדע שלמרות שישנם אביזרי איטום סטנדרטיים בשוק וכאלה אין כל חוק שאומר שניתן להמציא פתרונות , תהיה יצירתי ותחשוב על אמצעים מבודדים , אתה יכול לבדוק בפורומים של שיפוצניקים על תוצאות שאנשים קיבלו משימוש ברעיונות בניה ואיטום הומייד .

ותעשו לי טובה חבר'ה , אני יודע שלאנשים בפורום הזה יש את התשוקה לשלול אמרות של אחרים , אבל חלאס , תשנו הרגלים , אתם רוצים כמו משרד חינוך , אני אעשה כמו משרד החינוך , על כל שאלה תאמין לי שלא בעיה בשבילי לכתוב הסברים ברמת אינציקלופדיה , אבל בתכלס , זה מיותר .

טוב, תנו חיוך ושיהיה לילה טוב . בהצלחה לך ... #smile
הודעה פורסם: חמישי 07 יונ',07 22:41   
ואגב , סליחה מראש על ההבעה הכועסת ועוד יותר על ההבעה הלא מובנת , פשוט שאין לי כל כך סבלנות לחזור על אותה הודעה פעמיים רק בוריאציה אחרת וגם זה כבר נחשב לילה בשבילי ..
הודעה פורסם: חמישי 07 יונ',07 23:55   
לא צריך לריב.

Recstudio, כדאי לך לקרוא שוב את תגובתו של אסף.

אני לא מבין למה נעלבת. #nene

אף אחד לא בא לחנך אותך, אבל ההסבר שלך באמת לא ברור - ולצורך העניין, אני לא בדיוק טירון בתחום.

בעניין הזכוכיות -

יש בלבול אטומי הנובע מסלט-גן-אקזוטי של מונחים "ישראליים".

לצורך העניין, "בידודית" זה לא סוג של זיגוג אלא שם של מוצר ספציפי של חברה מסוימת, שאגב מייצרת סוגים רבים של זיגוג.

המונח "זכוכית בידודית" נטמע בסלנג של השיפוצניקים, בדיוק כמו שבסלנג שלנו אנו קוראים לכל מכשיר סלולארי "פלאפון", לכל כסא בטיחות לתינוקות "סל-קל" ולכל יין נתזים "שמפניה".

[ אגב, מסעדן הסביר לי פעם שההבדל בין "שמפניה" ל"פנטזיה" טמון בכך ששמפניה היא יין נתזים המיוצר מענבים הגדלים בחבל "שמפיין" - שזה איפהשהוא בצרפת, ואילו פנטזיה היא יין נתזים המיוצר מענבים הגדלים בחבל "פנטז" - שזה איפהשהוא ליד עפולה. #smile ]

ואם כבר נגענו בנושא, מבחינה אקוסטית זכוכיות מסווגות עפ"י שני קריטריונים:

א. סוג החומר (אופן יצור הזכוכית עצמה).
ב. סוג הזיגוג (אופן הרכבת השכבות השונות במוצר, באם יש כאלה).

מבחינת סוגי הזיגוג אנו מתייחסים לשני סוגים עיקריים:

1. זכוכית מונוליטית - המורכבת משכבה אחת של זיגוג (ועשויה להיות מחוסמת, או לא).

2. זכוכית רב שכבתית - המורכבת ממספר (2-3) שכבות של זיגוג.

הבלבול מתחיל כאשר מדברים על זכוכית רב-שכבתית, שכן אופן הנחת השכבות משתנה.

זיגוג כפול ע"ב גז (Gas double glazing insulated glass) - כפי שהוסבר, שתי שכבות של זכוכית המופרדות במרווח מסויים (בד"כ כ-6 מ"מ) הממולא בגז (בד"כ ארגון).
בסלנג של השיפוצניקים - "זכוכית בידודית".

זיגוג כפול ע"ב פילם או "זכוכית למינציה" (Laminate Glass) - סנדוויץ' של שתי זכוכיות שביניהן פילם דק של חומר הקרוי Polyvinyl Butyral או פשוט PVB בעובי של קצת פחות ממילימטר בודד.
בסלנג של השיפוצניקים - "זכוכית בידודית בטחונית" או "טריפלקס".

אם מעניין אותך איך זה עובד פיסיקאלית ומדוע זכוכיות כאלה או אחרות טובות יותר או פחות לבידוד אקוסטי, תגיד.
Tomer Iserovitch
Supporter
הודעה פורסם: שישי 08 יונ',07 00:11   
רסק ,קבל ++ על הרעיונות אבל יהיה הרבה יותר נוח לקרוא ונעים לעין אם תסדר קצת את ההודעות, פשוט לא נוח ולא ממש מובן לקרוא ככה.

יהונתן,אשמח לשמוע עוד על הנושא.
לטעמך מהו הפיתרון הכי Cost effective לבידוד (חוץ מאשר לחסום את החלון בבלוקים) #lol
ועדיין לקיים את האפשרות של פתיחת חלון.
אסף
S.Supporter
הודעה פורסם: שישי 08 יונ',07 00:12   
שמע, rec, בדר"כ אני שונא מעימותים וחובב סדר, אבל תפסת אותי ביום רע במיוחד.

אני מבקש שתיקח את הפיסקה שרשמת,

ציטוט:

הסיפור יכול להיות טיפה יקר אני מאמין שלפחות 350 שקל , אבל ניתן למצוא עוד פתרונות כמו לקחת שני עצים על ידי אותו רעיון שילוב על הקיר פשוט בין שני העצים לדחוס צמר סלעים <שאגב זה חומר מסוכן אז יש לאטום טוב ולהזהר> או סמיכות ישנות , העניין הוא למצוא את הקומבינציה הכי טובה לדחוס אמצעי סופג בין שני אמצעים אוטמים , זה גם למה בבידודית ישנו גז באמצע שיוצר ריק שבולע וויברציות מה שאומר השתקה קולית <100>

ותיתן אותה ל-100 אנשים ונראה כמה מהם מבינים למה התכוונת בהקשר של "כיסוי" החלון עם בידודית.

לגבי עזרה - אין הנחתום מעיד על עיסתו, אבל בגדול אני חושב שאני תורם לא מעט. תן מבט ב-1800+ ההודעות שלי בפורום ותראה לאיזה אחוז מהן יש "בשר" וניסיון לעזור (ואיזה מהן עוזרות בפועל). עכשיו תשווה את זה לממוצע הכללי בפורום, וגם לאחוז ההודעות המועילות שלך, ואחר כך תטיף לי קבל עם ועדה.

ובנוסף, Darkest לא טרח להשתמש במנוע החיפוש לפני ששלח, אחרת היה מבין שאין בין אטימה לבין ספוגים שום קשר, וזה רשום באותיות של קידוש לבנה בכל הודעה בפורום הזה וגם ב"דביק" בראשיתו. ואם היה מחפש היה מוצא גם הודעות רבות שעוסקות בבידוד - אפילו בדירות שכורות.

ציטוט:

אסף , עשה לי טובה , אני יודע שבאתר הזה זה לא נהוג , אבל לשם שינוי תנסה לעזור לבן אדם ולא תנסה להתווכח עם מי שכן עוזר

אין לי מה לומר.

מבחינתי, זו הפעם האחרונה שאני טורח אי פעם להגיב למשהו שאתה רושם בפורום הזה.
shem_tov
S.Supporter
הודעה פורסם: שישי 08 יונ',07 12:37   
מה באמת התרומה של הגז בין הזכוכיות?, אם היה ואקום (מה שלא ממש אפשרי בין שתי משטחים בגודל כזה) הייתי מביו אבל גז ואם כבר גז למה לא אוויר?

ציטוט:
לטעמך מהו הפיתרון הכי Cost effective לבידוד (חוץ מאשר לחסום את החלון בבלוקים)

בלוקים על ציר #smile , אבל האמת שאפשר להתקין מחיצה נוספת בצד הפנימי שנסגרת על החלון מהצד הפנימי.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » אקוסטיקה, סביבת עבודה

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון